Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2014., 18:36   #81
Quote:
Rafael fon kaže: Pogledaj post
jel istina kad čovjek nespava 24 sata,da dobije 0,25 promila alkohola u krvi...
Ne, od nespavanja ti neće porasti alkohol u krvi, ali ti od umora mogu oslabiti refleksi, pa se nađeš u sličnom stanju kao da imaš 0,25 promila.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 14:49   #82
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Ne, od nespavanja ti neće porasti alkohol u krvi, ali ti od umora mogu oslabiti refleksi, pa se nađeš u sličnom stanju kao da imaš 0,25 promila.
I imaš halucinacije (kao ja jednom)
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 15:31   #83
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
Kod mene je pravilo da sto duze spavam, to sam umoriji preko dana. Znam se bez problema probuditi u 8-9 ujutro, odmoran, cio, prakticki mi ni ne treba kava, al kazem nema smisla da se tak rano ustajem, budem jos odspavao.
Nakon toga je budjenje u 13, oci sljepljene od krmelja, ledja bole, prvih pola sata buncam i presetavam se po kuci i derem na psa, dok se ne otusiram i popijem djezvu kave.

Zasto, nemam pojma, ali jedini lijek za biti produktivan i naspavan mi je, rano se ustati. I jos vaznije, drzati se toga.
Po meni, to je efekt spavanja pod kortizolom.

Kortizol je antistres hormon i kao takav pospjesuje/potencira lucenje endogenih opioida (poglavito dynorphin - fear response) a oni pak omogucuju spavanje(depresiju, learned helplessness varijanta) unatoc stresnom stanju organizma.

Btw. ovakvo jednostavno objasnjenje kortizola ces tesko naci negdje ali uvjeren sam da je najrelevantnije za njegovo psiholosko djelovanje. Ljudi actually briju da si od kortizola zivcan i napet i vecina petparackih medijskih clanaka ostavlja taj dojam.

Ritam kortizola je prilicno neminovan, pogledajte si na netu graf, zadnji izboj je oko 23h, mozda jos jedan mali oko 0:30h ako se dobro sjecam, i to se moze skuziti tko pati od te vrste nesanice, to su mu zadnji prozori za zaspat i vrlo kratki su. Obicno je lakse zaspat u 21h nego u 24h u takvom stanju. A najlakse po danu.

Zadnje uređivanje addx : 03.03.2014. at 15:37.
addx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 00:10   #84
obožavam spavat, to je nakon seksa po meni nešto najbolje u životu.

Po ljeti baš i nemam vremena spavat, ali sad po zimi kad sam ova 2 do 3 mjeseca na godišnjem a plaća ide, samo se opuštam,odmaram i spavam.Legnem oko pola noći ili 1 pa spavam do 10,11 ujutro, maksimala mi je 12 sati više ne mogu.Najdraže mi je kad mi cura dođe, a vani lije kiša mi legnemo u 6 navečer lijepo upalim grijanje stisnem se uz curu i gledamo horore skoro cijelu večer.Spavamo do podne i onda cijeli dan preležimo u krevetu, još ako je kiša po par dana, mogu bez beda 2 dana tako odmarat u krevetu sa curom i gledat filmove, to mi je nešto najdraže.Ne znam tako me to ispunjava, punim baterije opuštam se, ali recimo da ću sam preležat cijeli dan u krevetu to ne mogu jer me uhvati neka depresija, šta ja znam nekako ne volim bit sam onda se loše osjećam.
Ekonomist95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 19:18   #85
Imam rodjaka koji spava do 2 popode.ima 22 godine nista nikad nije radio niti planira brzo .Nema drugara.Nigdje ne izlazi.
Jebes takav zivot.Dok ustane popije kafu vec 3 h.Zimi ne vidi dana .Lehno u 5 ujutru kad je mrak i probudi se u pola 4 popodne.
Debilizam i renesansa
__________________
[Pobuni se, uvek. Bez obzira na ishod.
Makar završio u lancima.
Jedini način da se osećaš kao čovek.
jack daniells is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2019., 10:56   #86
Ja nekad patim od nesanice, nekad od pretjeranog spavanja. Ima li iko ovde da mu organizam traži 9.5h sna?

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
__________________
Živi i pusti druge da žive.
Nepametna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2019., 15:32   #87
Kod odgovora na post pripazite na datum; nema smisla odgovarati na prastare postove.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:13.