Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2018., 14:47   #21
Eh naši mormoni..za sve su krivi samo hormoni
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 15:38   #22
Quote:
SvFrancisco kaže: Pogledaj post
Mnogo logičnije i normalnije vjerovanje od ostalih ponuđenih.
Ti si vjerovatno protestant!?

Korijen mormonizma je evangelizam , a korijen evanglezima je protestantizam, a ptostestantizam je osnovan u Ceskoj-Njamckoj i Engleskoj.

Americki evangleziam u 19 stoljecu je bio religsjki , ai istovremeno socijalni i politicki pokret, a period drugog Velikog Americkog Budjenja ( American awakning) je bio period krize u crkvama, jer je drustvo bilo sekulrano orijentirano i nije islo u crkve,a drzava je bila odovjena od crkva i nije kontorlirala rac crkvi. Zato je u Americi pristuno tako mnogo protestatniski/evangleistickih organizacija/crkvi/sekti/reigija.

mozete ovdje procitati detalje:

http://www.ushistory.org/us/22c.asp

P.S. sad znate zasto je Trampet svoju k politikci kapmanju imenovaosloganom make america great -again
YunStrijelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 15:59   #23
Quote:
YunStrijelica kaže: Pogledaj post
Ti si vjerovatno protestant!?

Korijen mormonizma je evangelizam , a korijen evanglezima je protestantizam, a ptostestantizam je osnovan u Ceskoj-Njamckoj i Engleskoj.

Americki evangleziam u 19 stoljecu je bio religsjki , ai istovremeno socijalni i politicki pokret, a period drugog Velikog Americkog Budjenja ( American awakning) je bio period krize u crkvama, jer je drustvo bilo sekulrano orijentirano i nije islo u crkve,a drzava je bila odovjena od crkva i nije kontorlirala rac crkvi. Zato je u Americi pristuno tako mnogo protestatniski/evangleistickih organizacija/crkvi/sekti/reigija.

mozete ovdje procitati detalje:

http://www.ushistory.org/us/22c.asp

P.S. sad znate zasto je Trampet svoju k politikci kapmanju imenovaosloganom make america great -again
Prije nego se obratis nekome budi sigurna s kojim informacijama barata ili ti ga predznanjem.
Tim potezom ces se resiti poriva za propovedanjem bako sveznadarko.
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 17:10   #24
Quote:
SvFrancisco kaže: Pogledaj post
Prije nego se obratis nekome budi sigurna s kojim informacijama barata ili ti ga predznanjem.
Tim potezom ces se resiti poriva za propovedanjem bako sveznadarko.
boldirani dio " propvijedanje" je klasicna rijev iz rijecnika religioznih osoba,a obhvata religijsko misionarenje i sirenje vjere religjskim citiranjem bibilje, znaci, propovijedanje je tipicno za religizne osobe
zato moje pisanje nema veze sa propovijedanjem

nisam iskljucivo tebi obrazlozila korijene postanka mormonizma, atebi sam se iskljucivo obratila prvom recenicom
YunStrijelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 18:58   #25
Quote:
YunStrijelica kaže: Pogledaj post
boldirani dio " propvijedanje" je klasicna rijev iz rijecnika religioznih osoba,a obhvata religijsko misionarenje i sirenje vjere religjskim citiranjem bibilje, znaci, propovijedanje je tipicno za religizne osobe
zato moje pisanje nema veze sa propovijedanjem

nisam iskljucivo tebi obrazlozila korijene postanka mormonizma, atebi sam se iskljucivo obratila prvom recenicom
Predavanja iz cista mira ajde ...Ruzno i vrijedjajuce s visoka.
Nisam protestant nego sve vise i vise se nekako idejom priblizavam da ateizam i religje su rak ove zemlje.
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 18:58   #26
Quote:
SvFrancisco kaže: Pogledaj post
Tim potezom ces se resiti poriva za propovedanjem bako sveznadarko.


Priznaj da je moje "strijelice jedna" slađe od "bako sveznadarko"
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 19:21   #27
Quote:
SvFrancisco kaže: Pogledaj post
Predavanja iz cista mira ajde ...Ruzno i vrijedjajuce s visoka.
Nisam protestant nego sve vise i vise se nekako idejom priblizavam da ateizam i religje su rak ove zemlje.
ma ozbiljno ti kazem, moja namjera je bila iskljucivo povijesnoobralozenje vezano za tipicnu pojavu u americi, a koja ima korijene u evropi,a kao primjer nam moze posluziti kako su se razvijele sve religije svijeta

pitala sam te, jer nisi bio obarzloio prvi put svoj stav , hvala na odgovru
YunStrijelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 19:23   #28
Quote:
Mihail Suslov kaže: Pogledaj post


Priznaj da je moje "strijelice jedna" slađe od "bako sveznadarko"
hahahha, a moram priznati prvi put procitah takvu uzrecicu , nekad je dobro malo naljutiti nekoga
YunStrijelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 19:43   #29
Quote:
YunStrijelica kaže: Pogledaj post
ma ozbiljno ti kazem, moja namjera je bila iskljucivo povijesnoobralozenje vezano za tipicnu pojavu u americi, a koja ima korijene u evropi,a kao primjer nam moze posluziti kako su se razvijele sve religije svijeta

pitala sam te, jer nisi bio obarzloio prvi put svoj stav , hvala na odgovru
Imas naviku pametovati vidljivo je no kad si ti prvi put pitala da obrazlozim stav a ja nisam obrazlozio ? Ja sam samo vidio pitanje jesi li ti protesrant ? Dobro ti nisam odgovorio da sam jehovin svjedok znam ja i to odgovoriti.
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:10.