Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2016., 16:06   #1
Kako unovčiti ček?

Pozdrav,

Ispričavam se ako je nedavno već bilo, nisam našao sa search.

Dakle zanima me, kako najjednostavnije unovčiti ček? I naravno najisplativije, da platim što manju proviziju?

U Erste banci me žele "oderati" za nekih 50tak eura, u ZABA-i mudro šute koliko će doći procedura, kao njihova naknada je 20 kn a drugo je naknada Inobanke...

Jel ima netko konkretnih iskustava? Hvala
cro_gavran is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 18:11   #2
Koliko novaca i odakle je ček? Mislim da je u PBZu maksimalna naknada 300 kn, barem nekad bila.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 19:41   #3
otvorit devizni.
polog čeka na devizni.
čekat koliko kažu.
raspitat se koja je naknada ino banke.
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 22:12   #4
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
otvorit devizni.
polog čeka na devizni.
čekat koliko kažu.
raspitat se koja je naknada ino banke.
E vidiš baš mi to nisu znali odgovoriti u ZABA-i, a u Erste banci su rekli da ne znaju točno koliko, ali jaaako puno. Veoma precizni odgovori bankarskih institucija, da odmah osjetiš da se možeš pouzdati u njih.

Banderas: 72 eur
cro_gavran is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 01:56   #5
Mislim i dalje da ti PBZ ima najmanje naknade. Bez otvaranja deviznog računa nećeš moći.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 08:43   #6
Naknada drugih banaka nije svima ista, zavisi kojim putem rutiraju lovu... Slazem se da je PBZ tu vjerojatno najpovoljniji, izgleda da su najbolje umrezeni pa mogu birati povoljniji put... Prema nekim americkim bankama uopce nema naplate drugih banaka, znaci prakticki posluju direktno....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 12:39   #7
Quote:
cro_gavran kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Ispričavam se ako je nedavno već bilo, nisam našao sa search.

Dakle zanima me, kako najjednostavnije unovčiti ček? I naravno najisplativije, da platim što manju proviziju?

U Erste banci me žele "oderati" za nekih 50tak eura, u ZABA-i mudro šute koliko će doći procedura, kao njihova naknada je 20 kn a drugo je naknada Inobanke...

Jel ima netko konkretnih iskustava? Hvala
http://www.funnybits.mobi/2014/02/fo...ept-goats.html

mislim amerikanci u americi ne prihvačaju ček odakle tebi da to prihvatiš.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 20:06   #8
Quote:
cro_gavran kaže: Pogledaj post
E vidiš baš mi to nisu znali odgovoriti u ZABA-i, a u Erste banci su rekli da ne znaju točno koliko, ali jaaako puno. Veoma precizni odgovori bankarskih institucija, da odmah osjetiš da se možeš pouzdati u njih.
pa evo opiso si moj put, kod jednih proktološki pregled na svemirskoj stanici uz proviziju koja prelazi vrijednost čeka kod drugih dajte osobnu da otvorimo devizni, za mjesec dana podignete nofce bez provizije (ček iz amerike možda zato). e sad da li su promijenili pravila pa deru i jedni i drugi pojma nemam...
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 21:54   #9
Quote:
more kaže: Pogledaj post
http://www.funnybits.mobi/2014/02/fo...ept-goats.html

mislim amerikanci u americi ne prihvačaju ček odakle tebi da to prihvatiš.
Ajde ne pričaj napamet, pogotovo kao referencu navoditi funnybits stranice. Strani inkasso čekovi se najnormalnije primaju u našim bankama, još uvijek masa ljudi tako prenosi novce, pogotovo iz Amerike.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 09:30   #10
Imao sam sličnih "problema" prije par mjeseci, dobio ček od Ryanaira na 400 € kao kompenzaciju za zakašnjeli let... Pitao u raznim bankama i tu na forumu i na kraju se odlučio za PBZ zbog toga jer je njihova naknada bila najmanja - samo 20 kn su mi uzeli za zaprimanje čeka, kod svih ostalih to je bilo od 60 kn pa naviše. Kolika će biti provizija ino banke, nisu mi znali reći niti u PBZ-u niti bilo gdje drugdje. Otvorio sam devizni račun i kad je cijela procedura provjere (inkaso čeka) završila, nakon 4-5 tjedana, dobio sam na račun 380,95 €. Znači strana banka mi je uzela 19,05 € provizije. Nadam se da ti ovo pomaže, pozdrav.
wiberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 02:36   #11
Quote:
wiberg kaže: Pogledaj post
Imao sam sličnih "problema" prije par mjeseci, dobio ček od Ryanaira na 400 € kao kompenzaciju za zakašnjeli let... Pitao u raznim bankama i tu na forumu i na kraju se odlučio za PBZ zbog toga jer je njihova naknada bila najmanja - samo 20 kn su mi uzeli za zaprimanje čeka, kod svih ostalih to je bilo od 60 kn pa naviše. Kolika će biti provizija ino banke, nisu mi znali reći niti u PBZ-u niti bilo gdje drugdje. Otvorio sam devizni račun i kad je cijela procedura provjere (inkaso čeka) završila, nakon 4-5 tjedana, dobio sam na račun 380,95 €. Znači strana banka mi je uzela 19,05 € provizije. Nadam se da ti ovo pomaže, pozdrav.
Upravo mi to treba!
cro_gavran is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 10:23   #12
jesu li još uvijek u funkciji čekovni blanketi, ili je sad nešto drukčije, uvijek bi mi je bila dobra stvar kad želim nekome dati novce da samo ispišem ček na njegovo ime, a ovo danas traženje broja računa, ovoga onoga, takva tlaka
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 16:50   #13
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
jesu li još uvijek u funkciji čekovni blanketi, ili je sad nešto drukčije, uvijek bi mi je bila dobra stvar kad želim nekome dati novce da samo ispišem ček na njegovo ime, a ovo danas traženje broja računa, ovoga onoga, takva tlaka
jednostavnije je paypal, a budući da su za ćek skupe naknade za podizanje novaca, paypal je i dalje najjednostavniji i najeftiniji. Ali ne mora biti baš paypal ima i drugih jeftinijih platnih sustava. Uvjet je da ga onaj kome šalješ ima.
msvijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 13:38   #14
Smile

Pozdrav, ljudi! Očekujem money order, zapravo pošiljatelj mi je rekao da je to kao ček, iz Kanade, ne znam još je li u kanadskim dolarima ili kunama. Hoću li imati problema s unovčivanjem u banci? Sjećam se da je jedna moja poznanica primila ček iz Amerike pa ga nije mogla unovčiti, a vidim ovdje da se to može.
amor-vincit is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 20:40   #15
Quote:
more kaže: Pogledaj post
http://www.funnybits.mobi/2014/02/fo...ept-goats.html

mislim amerikanci u americi ne prihvačaju ček odakle tebi da to prihvatiš.


Dosta restorana ne prihvaca personal check( samo iz razloga jer mogu biti bounce,a nemos vidit dok se ne procesuira jedno 5 radnih dana ) a ovaj sta si ti linkao ne prihvaca ni amex zato je jer velika provizija ( preko 3%)
mc,visa,discover uzimaju upola


On topic
Ja sam nedavno dobila od lufthanse cek jer su kasnili ,imam racun u PBZ mislim da su uzeli 200kn (750eura je bio cek )
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 02:09   #16
ček će biti u kanadskim dolarima, ako je iz kanade,ali će ti isplatiti u kunama, po bankovnom tečaju umanjeno za proviziju
tu je to normalna stvar, većina poslodavaca ti isplaćuje plaću u čeku

vidi u svojoj banci,ali se sjećam da su cifre bile tako oko 200 kn da se unovči ( isto sam imao račun u pbz)
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 12:13   #17
Glede onog čeka iz Kanade, bila sam u Erste banci koja mi je najbliža iako nisam klijent i rekli su mi da oni i Splitska banka (čiji sam klijent) više ne primaju čekove. Zna li možda netko prima li PBZ čekove? Ako otvorim devizni račun, što je druga opcija, mogu li s njega uplatit novac na svoj tekući?
amor-vincit is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 12:43   #18
Za sve uplate iz inozemstva je u zadnje vrijeme najbolji Aircash
Čekove su počeli svi izbjegavati.
dak0001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 14:24   #19
Hvla na prijedlogu. No ja bih pokušala ipak unovčiti taj ček koji mi je već poslan, a na stranicama PBZ-a sam vidjela da i dalje unovčuju čekove iz inozemstva koji glase na strane valute, u kunskoj protuvrijednosti. Ima li tko nedavno iskustva s unovčavanjem čekova u PBZ-u?
amor-vincit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:40.