Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2018., 16:35   #121
@Saltillo čuvam samo ono što mi doista znači, ono od vrlo dragih ljudi. Nema toga puno, niti desetak stvarčica. Osim toga, razglednice i fotografije. Od mojih osobnih stvari (ako sam dobro shvatila pitanje) samo dnevnike i poneku figuricu/igračkicu iz djetinjstva, a to više da imam što dati za igru kada dođu gosti s djecom. Većinom to spremim razvrstano u kutije i stoji u ormaru. Ne znam što tebi sve ulazi u kategoriju osobnih stvari? A stol mi uvijek mora biti čist, a to znači samo kompjuter i eventualno koja knjiga koju trenutno čitam. Ne mogu razmišljati u neredu. Izaziva mi nemir i takav prostor me ne privlači za boravak.

Sad mislim da konačno više nemam što izbacivati, čak sam pomalo tužna zbog te dovršenosti (baš me zanima što bi Freud rekao na ovo ). Svakako, pazim da ne kupujem stvari koje mi ne trebaju. Trenutno eksperimentiram s kozmetikom, da vidim s koliko malo toga mogu živjeti. Eto, shvatila sam dosad da ne mogu bez micelarne vode kad mi je bilo nestalo nekidan
pinkpantera is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 16:39   #122
[QUOTE=Mihail Suslov;67871603]
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
S druge strane, znam zbog toga imati osjećaj krivnje jer nije ekološki, a robu koju bacam više ni Romi ne žele primiti.

Ma ionako nećemo biti živi kad to bude imalo utjecaja
Majka Zemlja je prilično zlopamtilo... ne bih joj se htjela zamjeriti, budući da joj se moram vratiti kad-tad.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 02:28   #123
Quote:
pinkpantera kaže: Pogledaj post
...
Ma ciljao sam na sve sta ima sentimentalnu vrijednost, tipa crtezi iz djetinjstva, neki zapisi, figurice, fotke u okvirima itd. ukratko sve srcu drago - a beskorisno.

Te stvari mi je bas tesko baciti, jer si uvijek mislim kako bi ih se rado prisjetio za 5, 10, 20 godina, a bacanjem cu si to uskratiti... Sve bi to najrade potrpao u neku ogromnu prostoriju ili skladiste, ko Sheldon iz The Big Bang Theory
No jednom kad odu, zaboravim da sam ih ikada i imao.

Quote:
Sad mislim da konačno više nemam što izbacivati, čak sam pomalo tužna zbog te dovršenosti
Jel sad slijedi period primjecivanja da ti trebaju bas te stvari koje si upravo pobacala haha ? Meni se desilo bas pred koji dan, eh...
__________________
U zdravom tijelu nema nikakvih duhova!
Saltillo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 02:31   #124
Minimalizam je super, ako je zadovoljen estetski kriterij, to je u biti najbolji stil.

Osobno, ne mogu psihicki podnjet puno stvari u stanu, znaci sve mora bit prazno, cisto, i strogo minimalisticki uredeno, nista mi ne smije odvlaciti paznju.

One hrpe nekih figurica i drangulija ne mogu podnjet, previse ormara, stvari posvuda, uzas, jeza me hvata od toga, postane mi nelagodno ako ima vise od par stvari u prostoriji koje moraju biti simetricno postavljene u odnosu na cijeli prostor.

Znaci, smisleni minimalizam, i boje su bitne siva, bijela i crna, moraju dominirati kroz prostor, nista sareno i nikakvi cirkusi.

Minimalizam me umiruje.

Sareno, razbacano, bez stila, previse stvari, drangulije, sve to me uznemiruje i stvara mi ozbiljne nelagode.
Ufur is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 15:37   #125
Quote:
Ulfur kaže: Pogledaj post
Minimalizam je super, ako je zadovoljen estetski kriterij, to je u biti najbolji stil.

Osobno, ne mogu psihicki podnjet puno stvari u stanu, znaci sve mora bit prazno, cisto, i strogo minimalisticki uredeno, nista mi ne smije odvlaciti paznju.

One hrpe nekih figurica i drangulija ne mogu podnjet, previse ormara, stvari posvuda, uzas, jeza me hvata od toga, postane mi nelagodno ako ima vise od par stvari u prostoriji koje moraju biti simetricno postavljene u odnosu na cijeli prostor.

Znaci, smisleni minimalizam, i boje su bitne siva, bijela i crna, moraju dominirati kroz prostor, nista sareno i nikakvi cirkusi.

Minimalizam me umiruje.

Sareno, razbacano, bez stila, previse stvari, drangulije, sve to me uznemiruje i stvara mi ozbiljne nelagode.
Jel ovo prolazi ili ne?

https://www.pinterest.com/explore/mi...decor/?lp=true
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 15:43   #126
Quote:
Saltillo kaže: Pogledaj post
Jel sad slijedi period primjecivanja da ti trebaju bas te stvari koje si upravo pobacala haha ? Meni se desilo bas pred koji dan, eh...
Nikad dosad nisam požalila za bačenim, nego volim taj proces čišćenja Ne volim navezanost. Ali sam često žalila i čudila se što sam davala novce na gluposti. No dobro, sad sam svjesnija osoba nego prije 3, 5, 7 godina...

Ove stvari koje si naveo - ništa od toga ne čuvam. Samo mi zatrpava život. Nešto treba čuvati i u sjećanju, a za materijalne/forenzičke dokaze lako

E btw, kako stojite s odjećom? Jeste li i u odijevanju minimalisti? Žene, cure - nakit, ako da, kakav itd.?
pinkpantera is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 16:18   #127
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ovo ne prolazi. Ovo je predivno uređen stan. Kakve sofe? Kave predivne kutne garniture?
Krevet za spavanje. Stol ili kutija za jedenje i par komada odjeće.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 16:24   #128
Quote:
pinkpantera kaže: Pogledaj post
E btw, kako stojite s odjećom? Jeste li i u odijevanju minimalisti? Žene, cure - nakit, ako da, kakav itd.?
Relativno. Volim šarenilo, uzorke i zanimljive materijale (npr. čupave) ali ne volim imati previše komada odjeće na sebi, tako da na tanje majice nosim šal/maramu, ako me kužiš.

Štikle nosim vrlo rijetko, kad želim dobiti na visini (mala sam), šminku onda kad mi dođe (dakle, ne svaki dan). Uši mi nisu probušene, ponekad stavim neki masivniji prsten ili ogrlicu. Narukvice ne mogu smisliti.

Ono što je kod mog odijevanja minimalističko jest to da ne posjedujem ama baš nijedan odjevni predmet koji zahtijeva glačanje.

U ormaru imam brdo tajica u svim mogućim i nemogućim bojama i debljinama, kraćih haljina za sve sezone, poneki pulover, hrpu kardigana i majica kratkih rukava, uglavnom crnih. S ovim boho-stilom sam došla na svoje.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 16:43   #129
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
A ne znam ima puno slika, neke su mi ok, neke su mi prenatrpane.
Ufur is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 17:39   #130
niti volim zatrpanost niti želim slijediti nekakav koncept minimalizma...zlatna mi je sredina po ovom pitanju.
salomee is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 18:01   #131
Meni smetaju sva stropna svijetla, cak i ako su prigusena, postanem anksiozan ako mi netko upali stropne lampe, ili bilo kakvu stropnu rasvjetu, bilo gdje.

Samo mogu podnjet' priguseno svijetlo i lampice koje nisu na plafonu/stropu vrlo slabog intenziteta, ledice su odlican izum, to mi je ok, na najslabije.

Sve ostalo me uznemiruje i stvara mi nelagodu.
Ufur is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 07:12   #132
Što u ti mama i tata držali svjetla u sobi stalno raspaljena? čudne biljke smo mi ljudi stvarno

One slike s pinteresta mi baš i nisu neki minimalizam... Pod minimalizam ja smatram samo osnovni namještaj, nevidljive linije, kuhinje samo s donjim elementima, stolovi bez masivnih nogu i staklo, regali i police bez leđa, laganih materijala, metal, sve pregledno i vidljivo, otvoreno...

Slažem se sa salomee, nisam neki fan minimalizma. Volim masivniji namještaj, volim vrata i zatvorene elemente gdje god je to moguće, volim uspomene i hrpu sitnica, volim slike po zidovima, volim regal pun boca likera i vina, volim zidnu biblioteku, volim sve ono što pravi ljubitelji minimalizma ne mogu vidjeti

S druge strane ne smatram se hrčkom, nemam tri ormara odjeće i obuće, sve moje stane u 2 krila... Volim knjige i uspomene, al opet ne mogu napravit muzej niti mi treba cijeli podrum za biblioteku, volim posuđe i kuhinjske stvari, al ne treba mi U kuhinja od 10m, dovoljna mi i moja od 4...

Zlatna sredina, da imam u prostoru sve što mi je lijepo i funkcionalno za život, a ne prenatrpano i da izgleda kao da će se srušit ako samo pogledam ili naslonim težu vazu.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 16:02   #133
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
One slike s pinteresta mi baš i nisu neki minimalizam... Pod minimalizam ja smatram samo osnovni namještaj, nevidljive linije, kuhinje samo s donjim elementima, stolovi bez masivnih nogu i staklo, regali i police bez leđa, laganih materijala, metal, sve pregledno i vidljivo, otvoreno...
Brrrrr.... to mi je grozno. Osobito police bez leđa.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 16:18   #134
Ni ja nisam neki ljubitelj... Čak i kad su naslonjeni direkt na zid volim da imaju leđa... Stvari, knjige što god su nekako zaštićeniji i od potencijalne vlage i temperature i prašine... oldschool
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 01:02   #135
minimal je naj zivot

imas vise prostora za ono sto bas trazis . samo ga ne preporucam onom tko nije nista stvorio. ne mozes od niceg prec na minimalistik

mozes ti imat dosta stvari, ali ih poslazi minimalisticki. ja osobno sve sto mi nije aktivno poklonim zamjenim prodam. samopotrebne stvari drzim. i sve je to potrasa materijal. bit svjestan kad dotraje da se zamjeni. od oka slicnim. tu se zna stvori perfekcija pa se previse gubi vremena da se nade ista stvar. a to nitko ne vidi

ista stvar je dobra jer se lakse orjentiras. ali slobodno se teba kretat i po drugacijem.

mislim da je minimalistik u direktnoj vezi s perfeksionizmom.
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 03:56   #136
Jedno vrijeme sam zivjela minimalisticki.

Prestala trosit kozmetiku, sminku, tusirala se bez sapuna, doslovno se samo vodom zalivala i koristila onaj kristalni kamen iz DM-a kao "dezodorans".

Robu prestala kupovat, prestala marit za izgled.
Oslobodila se svega ajmo rec.

Po kuci hodala gola.

Vozila bicikl (u robi :zubo) i tu san osjetila kako mi ne triba izvanjsko, kad osjecan onu navalu serotonina iznutra dok vozim s vitrom u kosi.

Sve je to okej islo, al problem je ovoga sta IPAK zivimo u kapitalizmu.
Nije da zivis u pustinji di su svi umotani u jednobojnoj robi i jedu suvu spizu i spavaju u satoru.

Zivis u drustvu di se nekako mora na nesto potrositi.
Sad dal ce to bit izgled, namjestaj, trosenje na sport, hobi..
ali drustvo to diktira.

Mislim mos nosit jedne tenisice, ne kupovat nove i furat se na jedne tenisice, al jbt dopizdi ti imat samo jedne i ne prominit, nezz zensko san, kad sam pocela se vracat kozumerizmu, NIKAKVO pretjerano, al ono malo obnovila sminku, pocela lakirat nokte, kupila si nesta nakita, robe, kad san se makla od minimalistickog odnosa prema sebi te fokusirala na fizicki izgled ponovno, pocela san se osjecat iznutra.

Jedno ne moze bez drugog.
Sve je vazno.
Nije dobro mislit samo na duhovno, a zanemarit fizicki aspekt sebe, nije dobro ni mislit samo na fizicki aspekt a bit tutek emocionalni i duhovni.

Treba neki balans naci, te se ne vezivat za ljude, ni predmete.
Sve je prolasno. Svi cemo pod plocu jednog dana.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 12:22   #137
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Jedno vrijeme sam zivjela minimalisticki.

Prestala trosit kozmetiku, sminku, tusirala se bez sapuna, doslovno se samo vodom zalivala i koristila onaj kristalni kamen iz DM-a kao "dezodorans".

Robu prestala kupovat, prestala marit za izgled.
Oslobodila se svega ajmo rec.

Po kuci hodala gola.

Vozila bicikl (u robi :zubo) i tu san osjetila kako mi ne triba izvanjsko, kad osjecan onu navalu serotonina iznutra dok vozim s vitrom u kosi.

Sve je to okej islo, al problem je ovoga sta IPAK zivimo u kapitalizmu.
Nije da zivis u pustinji di su svi umotani u jednobojnoj robi i jedu suvu spizu i spavaju u satoru.

Zivis u drustvu di se nekako mora na nesto potrositi.
Sad dal ce to bit izgled, namjestaj, trosenje na sport, hobi..
ali drustvo to diktira.

Mislim mos nosit jedne tenisice, ne kupovat nove i furat se na jedne tenisice, al jbt dopizdi ti imat samo jedne i ne prominit, nezz zensko san, kad sam pocela se vracat kozumerizmu, NIKAKVO pretjerano, al ono malo obnovila sminku, pocela lakirat nokte, kupila si nesta nakita, robe, kad san se makla od minimalistickog odnosa prema sebi te fokusirala na fizicki izgled ponovno, pocela san se osjecat iznutra.

Jedno ne moze bez drugog.
Sve je vazno.
Nije dobro mislit samo na duhovno, a zanemarit fizicki aspekt sebe, nije dobro ni mislit samo na fizicki aspekt a bit tutek emocionalni i duhovni.

Treba neki balans naci, te se ne vezivat za ljude, ni predmete.
Sve je prolasno. Svi cemo pod plocu jednog dana.
ovo je odlican odgovor. zapravo i nema drugog nacina da ne ispadnes crna ovca u proramiranom drustvu. rjetko je tko toliko samostalan da moze rec meni nitko ne treba.

ovo se dogodi djeci jer nemaju ravog roditelja kao vodilju.. pa sami pronalaze puteve. roditelji su velike kukavice. nisu oni krivi, na razlicite nacine se gradi zivot. mjesani, siromani brakovi.. zivit otuden itd sve te to stvara da budes tih a ne glasat.

ps ovo za gol. ja to i sad prakticiram. s jedne strane imam slobodeu ali mislim da disciplinu treba ipak stavit prije uzitka. kad se zapustis teze je
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 16:30   #138
Quote:
dden kaže: Pogledaj post
ovo je odlican odgovor. zapravo i nema drugog nacina da ne ispadnes crna ovca u proramiranom drustvu. rjetko je tko toliko samostalan da moze rec meni nitko ne treba.

ovo se dogodi djeci jer nemaju ravog roditelja kao vodilju.. pa sami pronalaze puteve. roditelji su velike kukavice. nisu oni krivi, na razlicite nacine se gradi zivot. mjesani, siromani brakovi.. zivit otuden itd sve te to stvara da budes tih a ne glasat.

ps ovo za gol. ja to i sad prakticiram. s jedne strane imam slobodeu ali mislim da disciplinu treba ipak stavit prije uzitka. kad se zapustis teze je
Moguce je zivjet bez konzumerizma, ali je potribno njegovat ljubav prema sebi, ali moguce je jedino uzivat u sebi ako ides ko backpacker po svitu, pa ne trosis na sebe nista, ali putujes i oko tebe se okolina mijenja.
Sad da stojis doma i da na NISTA ne trosis, nikakav hobi, nikakva sminka, nikakav nakit, doslovno kuca- posao- setnja, to je ono depresija ziva.

Potrebni su ti trenutci opustanja, nagradjivanja sebe, bilo to kroz kupnju vaze ili kupnju carapa xD.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 13:16   #139
Wtf, zašto hodate goli? xD

Normalno da nije normalno ići u bilo kakve krajnosti. Nije minimalizam ne koristiti sapun, već odlučiti da ti je jedan sapun dosta. Pa nije poanta izgledati kao beskućnik, nego u svemu uredno i društveno prihvatljivo uz minimalan broj sredstava, ne razbacujući novac i ne gomilajući zalihe kao da će sutra pasti atomska bomba
pinkpantera is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 13:37   #140
Quote:
pinkpantera kaže: Pogledaj post
Wtf, zašto hodate goli? xD

Normalno da nije normalno ići u bilo kakve krajnosti. Nije minimalizam ne koristiti sapun, već odlučiti da ti je jedan sapun dosta. Pa nije poanta izgledati kao beskućnik, nego u svemu uredno i društveno prihvatljivo uz minimalan broj sredstava, ne razbacujući novac i ne gomilajući zalihe kao da će sutra pasti atomska bomba
Nemas pojma kako je dobar osjecaj po kuci gola hodat, naravno kad si sama u kuci xD
Spavanje golo je isto super, doslovno osjecas svoje tijelo u potpunosti, moram priznat da sam se vise sebi svidjala gola po kuci u ogledalu, nego u robi okolo.

Sta se tice kupaceg kostima i nudizma, zamislite koliko se otpada stvori, ljudi imaju trend mjenjat kupace kostime, cak i kad su stariji i dalje nosivi, kao "novo ljeto,novi kupaci" da se svi kupamo goli,smanjili bi tekstilni otpad, ipak kupaci kostim nije kao nosena majca, pa da mozes proslijediti, a za razliku od donjeg rublja,kupaci se koristi samo ljeti ili samo na godisnjem.

Ja sam presla sa bez sapuna na 1 sapun.
Moze se minimalisticki oblaciti i ne izgledat ka beskucnik, ali onda osoba treba svu odjecu kupovat planski, znaci nema kupnja haljine koju ces nosit 1x godisnje, vec stisnit zube i pravit se da ju nisi vidila i kupit nesto sto ces moc furat za dnevni i vecernji izlazak iz kuce.
U vrijeme minimalistickog oblacenja sam furala jednobojnu robu, nisan se uope sminkala i jebozovnije san se osjecala nego sada (tad san hodala gola po kuci, vise ne radin to xD )
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:59.