Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2018., 14:17   #1
Međunarodni istraživački centar i kampus kampanja

Ppokrenuo sam na Indiegogo-u kampanju za stvaranje međunarodnog istraživačkog centra i kampusa.

Što mislite o tome?

Podržite doniranjem ako vam se sviđa.
Međunarodni istraživački centar
Tajnovit is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 18:51   #2
Ukratko:

Detaljnije:

Naivna mastarija, ako nije prevara

Ozbiljni znanstveni instituti (barem u prirodnim znanostima) trose na desetke miliuna eura godisnje samo za redovan rad.

Ajmo minimalizirati pa reci da imas 20 full-time zaposlenih znanstvenika iz drustvenih znanosti gdje su troskovi samih istrazivanja mali - i dalje se radi o milijunskim godisnjim iznosima (barem miliun samo na place u nekim zapadnim standardima, sto bi morao imai za medunarodni insitut). Ako bi osigurao trajno financiranje iz nekakvih stabilih prinosa (mjesavina sa dosta obveznica, te indeksiranim fondovima i nekretnimama) trebao bi glavnicu od nekoliko desetaka miliuna eura opet.

Znaci u grubo gledano za ozbiljan znanstveno-istrazivacki centar baratamo iznosima koji se krecu od 50-ak miliuna do nekoliko miliardi eura za redovni pogon ako ne mislis osigurati neke dodatne izvore prihoda, ne racunajuci investiciju u samo ifrastrukturu.

To neces skupiti corwdfundanjem sa neozbiljnom pricom o "durzenju i razmisljanju" bez ikakvg suvislog programa (a ne bi vjerojatno ni sa njime). Prije bih dao novac Braci sa srebrnjaka, projekt mu djeluje ozbiljnije od ovog.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 21:37   #3
kekcina na ntu, prvo bi trebao nauciti engleski kak spada

modovi de lock na ovo xd, OP ti bi trebao vidjet kakve kampanje prolaze na indiegogo pa onda ak zelis dignut brze pare napravit nesto slicno, to je raj za scammere al treba i to znat kako
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 10:28   #4
Senzacionalno....podsjeća me na onu. Dajte lovu.....vama neće biti bolje ali meni sigurno hoće. Nek modovi to prebace na alternativu, tamo bi se moglo naći financijera.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 12:25   #5
Znam da je za takav projekat potrebno mnogo novca. Mislio sam kad bi se barem dio novca mogao dobiti kampanjom.
Tajnovit is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 03:10   #6
plz lock il micanje na alternativu
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:49.