Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2017., 08:19   #321
Ima li nade ovdje?

Pozdrav! Ovo je moja natalna karta https://imgur.com/a/6OFeV a ovo natalna osobe koja me je ostavila koncem 8 mjeseca https://imgur.com/a/z4Oi4 . Ja za sobom imam jedan a on dva braka i sada je sa zenom zbog koje me je ostavio. Ima li sansi da mi se vrati. Ima li sansi da se ja udam po drugi put i ako ima, kada ce se to okvirno desiti? Osecam se uzasno, mada mi Ju tranzitira 7 poljem. Prije dva mjeseca me on i ostavio zbog druge. Natalne karte su pravljene za 20.12. kada ce Sa uci u Jarca. Hvala unaprijed! I odista sam uvenula.
u produzetku je karta nase sinastrije:

https://imgur.com/a/V2izV
uvenula is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 20:44   #322
Quote:
uvenula kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Ovo je moja natalna karta https://imgur.com/a/6OFeV a ovo natalna osobe koja me je ostavila koncem 8 mjeseca https://imgur.com/a/z4Oi4 . Ja za sobom imam jedan a on dva braka i sada je sa zenom zbog koje me je ostavio. Ima li sansi da mi se vrati. Ima li sansi da se ja udam po drugi put i ako ima, kada ce se to okvirno desiti? Osecam se uzasno, mada mi Ju tranzitira 7 poljem. Prije dva mjeseca me on i ostavio zbog druge. Natalne karte su pravljene za 20.12. kada ce Sa uci u Jarca. Hvala unaprijed! I odista sam uvenula.
u produzetku je karta nase sinastrije:

https://imgur.com/a/V2izV
Nadimak uvenula dolazi od Meseca u Škorpiji, jer on kad nema razloga da kuka na nešto, kao da nije živ. To što si prekinula vezu ne znači da život vene i gasi se.

Ti imaš kvadrat Meseca (duša, osećanja) i Saturna (ograničenje, nisko samopoštovanje itd.), što označava nisku razinu samopoštovanja, ali i emocionalne blokade. Osobe niskog samopoštovanja imaju tendenciju da jure ljude koji su ih ostavili i koji ih ne doživljavaju.

Jupiter ti trenutno jeste u VII kući, ali ti aktivira kvadrate Meseca i Neptuna sa Saturnom, što označava osobu koja te vara i ostavlja. Uz to, ako pogledaš njegovu kartu, videćeš da mu je 7. kuća u Ribama. On je muljator. Pogledaj dalje - Neptun radi trigon na Veneru - on žene idealizuje, ali kad se iluzija sruši, on traži uzbuđenje na drugim mestima, ide dalje, ostavlja naglo (Ne90Ur). Nevezano za astrologiju, čovek koji se dva puta ženio i menja često žene, nije baš neka premija. Da je u pitanju žena, već bi ga nazivali kojekakvima imenima.

Zapitaj se zašto ti je bitna forma (da se udaš), tj. zašto ti je forma bitnija od sadržaja (da se udaš za serijskog mladoženju, koji te je uz to ostavio). Prebolećeš to, ljudi prebole mnogo gore stvari. Cilj tog prekida nije da se ti menjaš i juriš ga kako bi se udala, već da te prekid dovoljno slomi ne bi li se okrenula sebi i izgradila zdravo samopoštovanje.
kockastonatufne is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 21:58   #323
Quote:
kockastonatufne kaže: Pogledaj post
Uz to, ako pogledaš njegovu kartu, videćeš da mu je 7. kuća u Ribama. On je muljator. Pogledaj dalje - Neptun radi trigon na Veneru - on žene idealizuje, ali kad se iluzija sruši, on traži uzbuđenje na drugim mestima, ide dalje, ostavlja naglo (Ne90Ur).
Čekaj, zar mu nije 7. kuća u Raku, ne u Ribama?

Slažem se ovo za formu o čemu pišeš.

uvenula, zar ti prelazak Urana preko Asc i ulazak u 1. kuću nije donio neku promjenu u starim, zacementiranim mišljenjima, možda neko oslobađanje od nekih starih obrazaca (u kontekstu toga gledam i na ovo o formi/sadržaju o čemu kockasta piše)? Kako si to doživjela?

I još nešto: tvom, sada bivšem, partneru je Pluton tranzitirao natalni Mjesec, što ga je mislim izazvalo da do korijena razruši odnos sa ženom koju je dotad imao u životu (znači, s tobom). Mislim da je i za njega to bilo teško razdoblje.
__________________
Riječi koje govoriš postaju kuća u kojoj živiš.

Zadnje uređivanje Lily_ : 19.11.2017. at 22:09.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 23:08   #324
Quote:
Lily_ kaže: Pogledaj post
Čekaj, zar mu nije 7. kuća u Raku, ne u Ribama?
Sad pogledah, u pravu si, u Raku je. Ja sam se bila fiksirala na Neptuna, pa ga svuda vidim . U tom slučaju, onda vladar ide u Jarca, gde je slab i nedostupan, a opet u prvoj kući, pa je fokusiran na samog sebe, u vezama gleda svoj interes. Ostaje ono za Veneru, Neptuna i Uran. Idealizacija, prekidi i nevezivanje.
kockastonatufne is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 09:36   #325
Quote:
Lily_ kaže: Pogledaj post
Čekaj, zar mu nije 7. kuća u Raku, ne u Ribama?

Slažem se ovo za formu o čemu pišeš.

uvenula, zar ti prelazak Urana preko Asc i ulazak u 1. kuću nije donio neku promjenu u starim, zacementiranim mišljenjima, možda neko oslobađanje od nekih starih obrazaca (u kontekstu toga gledam i na ovo o formi/sadržaju o čemu kockasta piše)? Kako si to doživjela?

I još nešto: tvom, sada bivšem, partneru je Pluton tranzitirao natalni Mjesec, što ga je mislim izazvalo da do korijena razruši odnos sa ženom koju je dotad imao u životu (znači, s tobom). Mislim da je i za njega to bilo teško razdoblje.
Meni jeste Ur preko Asc ali moji dosadasnji stavovi iliti stavovi iz mladosti bili su dijametralni onima koje imam sada, sto znaci da sam u mladosti bila skoro pa egocentricna, sva vazna i usmjerena na sebe a onda vremenom shvatila da taj obrazac ponasanja nije dobar, jer ostajes sam sa svojom karijerom a to nije dovoljno za srecu.
Ja njega osjecam kao srodnu dusu. Ne znam zbog cega ali je tako. I voljela bih da se on vrati jer znam u cemu sam ja grijesila. Ja sam ga krila od svojih (moj uzasno los odnos s majkom).

Hvala na tumacenju
uvenula is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 09:37   #326
Quote:
kockastonatufne kaže: Pogledaj post
Nadimak uvenula dolazi od Meseca u Škorpiji, jer on kad nema razloga da kuka na nešto, kao da nije živ. To što si prekinula vezu ne znači da život vene i gasi se.

Osobe niskog samopoštovanja imaju tendenciju da jure ljude koji su ih ostavili i koji ih ne doživljavaju.
Nikada do sada nisam "jurila" one koji su mene ostavljali, zapravo sam ostavljala ja.
hvala na tumacenju!

Zadnje uređivanje uvenula : 20.11.2017. at 09:56.
uvenula is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 09:55   #327
Quote:
Lily_ kaže: Pogledaj post
Čekaj, zar mu nije 7. kuća u Raku, ne u Ribama?
uvenula, zar ti prelazak Urana preko Asc i ulazak u 1. kuću nije donio neku promjenu u starim, zacementiranim mišljenjima, možda neko oslobađanje od nekih starih obrazaca (u kontekstu toga gledam i na ovo o formi/sadržaju o čemu kockasta piše)? Kako si to doživjela?
Jest, samo sto sam cijelog zivota bila sama, karijera i samo karijera... shvatila sam da nije ona najbitnija. Osjetila sam da je brak (zajednica koja ne mora biti na papiru ali zajednica koja traje) vazniji od toga.

Zadnje uređivanje uvenula : 20.11.2017. at 10:29.
uvenula is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 16:31   #328
Quote:
kockastonatufne kaže: Pogledaj post
Nadimak uvenula dolazi od Meseca u Škorpiji, jer on kad nema razloga da kuka na nešto, kao da nije živ..
Ovo zaista nema nikave moguće veze sa astrologijom.

Inače, kukanje kao i osećaj "žrtve" dolazi od Saturna.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 17:24   #329
Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post
Ovo zaista nema nikave moguće veze sa astrologijom.

Inače, kukanje kao i osećaj "žrtve" dolazi od Saturna.
Najveci drama queenovi su fiksni znakovi kojima nedostaje prakticnosti- skorpion, lav i vodenjak (bez bika).

Skorpion sve crno vidi, pa u skladu s tim i reagira. Napravi dramu i kad je nema.
Lav i vodenjak moraju biti u centru paznje, pa kako god.

Fiksni znakovi nisu inicijatori, a nisu ni prilagodljivi, pa kad im ne ide kako zele nemaju sta drugo nego cvilit.

Zadnje uređivanje nimfaKalipso : 24.12.2017. at 17:39.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 18:21   #330
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Najveci drama queenovi su fiksni znakovi kojima nedostaje prakticnosti- skorpion, lav i vodenjak (bez bika).

Skorpion sve crno vidi, pa u skladu s tim i reagira. Napravi dramu i kad je nema.
Lav i vodenjak moraju biti u centru paznje, pa kako god.

Fiksni znakovi nisu inicijatori, a nisu ni prilagodljivi, pa kad im ne ide kako zele nemaju sta drugo nego cvilit.
Hahah, kao Lav s podznakom u Skorpionu, slazem se s ovim. Premda mene spasava malo Mjesec u Strijelcu i dosta Blizanca u karti.
Moj tata ima Mjesec u Skorpionu i kad zabrije na crnjak
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 18:57   #331
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Najveci drama queenovi su fiksni znakovi kojima nedostaje prakticnosti- skorpion, lav i vodenjak (bez bika).

Skorpion sve crno vidi, pa u skladu s tim i reagira. Napravi dramu i kad je nema.
Lav i vodenjak moraju biti u centru paznje, pa kako god.

Fiksni znakovi nisu inicijatori, a nisu ni prilagodljivi, pa kad im ne ide kako zele nemaju sta drugo nego cvilit.
Fiksni znaci su to što jesu - fiksni, drže se svog stajališta i mišljenja, imaju svoje principe, teško se prilagodjavaju drugima. Uglavnom očekuju da se njima prilagode.

Problem nastaje kada su u medjusobnom kvadratu, pogotovo kada se u njemu nadje Saturn jer on stvara komplekse, uvredljivost na sopstveni ego ( jer je opozit Suncu koje zrači samopouzdanjem ) i osećaje manje vrednosti.
Sa takvim kvadratima čovek je nekada nepodnošljiv za okolinu jer je stalan izvor negativnosti unutar sebe a samim tim i oko sebe kojih ne može da se otrese. Ovo je posebno vidiljivo kada je u kvadrat uključen ASC ( npr kada je SA na njemu ili ga kvadrira, onda se osoba stalno žali na neku nepravdu i večito ima osećaj da joj neko radi o glavi ). Od svih kvadrata fiksni je najteži i skoro nepodnošljiv.
Jedna od najtežih kombinacija kvadrata je Škorpija/Lav i to je obično drama i teatar na delu.
Ali to nije do fiksnih znaka, niti do Meseca u Škorpiji već do fiksnog kvadrata koji stvara napetost u čoveku, a u sve je uključen Saturn koji kvadrira Mesec.

Mesec u Škorpiji je promućuran i ratoboran. U zavisnosti gde je dispozitor Mars, ali i Merkur koji je sa Mesecom zajedno zadužen za čovekov način razmišljanja, takve će i reakcije biti.

Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
Hahah, kao Lav s podznakom u Skorpionu, slazem se s ovim. Premda mene spasava malo Mjesec u Strijelcu i dosta Blizanca u karti.
Moj tata ima Mjesec u Skorpionu i kad zabrije na crnjak
Eto, ko bi rekao...

Zadnje uređivanje MiSterium : 24.12.2017. at 19:09.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 20:45   #332
Bok, jel bi mi mogao netko pomoć u tumačenju sinastrije, za sta ima potencijal ovaj odnos? Hvala

http://tinypic.com/r/2d0l2e1/9

Zadnje uređivanje Nevas : 03.01.2018. at 20:59.
Nevas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 23:50   #333
Pozdrav svima. Može li mi molim vas netko protumačiti sljedeću kartu? http://tinypic.com/r/11rgdxf/9
Ukratko uvod i pitanje. Trenutno je odnos između nas dvoje dosta površan i na poznaničkoj razini, ali osjeti se već neko vrijeme neka napeta energija među nama. On je inače zauzet, ali o prirodi tog odnosa ne znam ništa (koliko je ozbiljan i sl.). Zanima me da li od ovoga nešto može biti/hoće li biti ili je najbolje da se odmaknem od cijele te priče ako nema neke ozbiljne perspektive jer me trokuti, četverokuti ni ostali geometrijski oblici u partnerskim odnosima baš ne zanimaju . Pitanje postavljam jer je očigledna jaka kemija između nas što se baš ne događa često (bar meni). Hvala svakako
ng24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 22:41   #334
Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post
Ovo zaista nema nikave moguće veze sa astrologijom.

Inače, kukanje kao i osećaj "žrtve" dolazi od Saturna.
Reče Mesec u Škorpiji . Lekcija Meseca u Škorpiji je da pronikne u svoj emocionalni mrak i tako ga raščara. Rešenje nikako nije u negaciji mračne strane, koja je ovde dublja od univerzuma. Inače, Škorpija bi trebalo da bude i znak pronicljivosti, psihe. Šteta je što većina ljudi rođena sa ličnim planetama u ovom znaku ostaje na nižem stupnju emocionalnog razvoja. To je zato što je znak Škorpiona jako težak. A tako je beskonačno lakše biti mračan i nesvestan, nego spoznati sopstvenu moć. I jedno i drugo su Plutom, a mi biramo koju manifestaciju želimo.

Ja sam odrasla uz Mesec u Škorpiji. Odlično znam šta je škorpionsko beskonačno kukumakanje i dramatičnost (ne ona lavovska drama, nego uživanje u preuveličanoj mizeriji, fuj).
kockastonatufne is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 22:06   #335
Pozdrav
Molim pomoć. Suprug i ja smo se nakon 16 godina braka "privremeno" razdvojili. Zanima me je li to stvarno privremeno ili će doći do potpunog raskida i kada? Ukoliko ćemo opet biti zajedno, kada će se to dogoditi?
"Kada" mi je jako važno.
Nisam znala koji link treba zaljepiti pa sam zaljepila oba.
I da, ako može, čeka li me kakva avantura ili nešto više i kada?

http://tinypic.com/r/zsms7/9
http://i64.tinypic.com/zsms7.jpg
StrijelacM is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 09:42   #336
Bok! Imam pitanje koje je vezano uz ljubav.
Upoznala sam sadasnjeg partnera sredinom 5.mjeseca 2017,te smo zavrsili u vezi 5.7.2017.Ja sam ovan,on je lav.Izmedu nas nikad nije bilo nesuglasica i uz njega se osjecam stvarno prekrasno.Inace sam tipican ovan,impulzivnost,ponekad agresija,svadljivost,znam cesto uci u konflikte,u zadnje vrijeme malo manje i kao sto sam rekla na jednoj drugoj temi,kraj njega sam ko neko mirno mace Da li ce u nekoj blizoj buducnosti doci do braka ili djece? Osjecam za njega da je to ta osoba s kojom zelim provesti zivot.Takoder malo smo razgovarali o svemu i rekao je da bi htio djecu i brak kao i ja i imali smo price i o zajednickom zivotu.Hvala unaprijed Dajem svoju kartu i njegovu ako ce zatrebati,jedino nazalost neznam njegov sat rodenja.

Moja http://i66.tinypic.com/30mook9.png

Njegova http://i67.tinypic.com/10h24p0.png
Hana67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 19:34   #337
Ako netko ima volje pogledati dolje zakacenu sinastriju, zanima me koliko u njoj sklad narusava kvadrat Sunca i Mjeseca (druga osoba ga ima i natalno)? Kazu da je to jedan od najtezih sinastrijskih aspekta, je li ga netko iskusio na svojoj kozi? Ima li neke veze i ublaza li ga konjunkcija midpointa Sunca i Mjeseca? Koji su jos bitniji aspekti za istaknuti u navedenoj sinastriji? Veza je svjeza i jos je prerano reci kako se aspekti manifestiraju, a voljela bih znati postoji li nekakva generalna kompatibilnost.

http://i68.tinypic.com/141tg1s.jpg
UlanBator is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 18:13   #338
Quote:
UlanBator kaže: Pogledaj post
Ako netko ima volje pogledati dolje zakacenu sinastriju, zanima me koliko u njoj sklad narusava kvadrat Sunca i Mjeseca (druga osoba ga ima i natalno)? Kazu da je to jedan od najtezih sinastrijskih aspekta, je li ga netko iskusio na svojoj kozi? Ima li neke veze i ublaza li ga konjunkcija midpointa Sunca i Mjeseca? Koji su jos bitniji aspekti za istaknuti u navedenoj sinastriji? Veza je svjeza i jos je prerano reci kako se aspekti manifestiraju, a voljela bih znati postoji li nekakva generalna kompatibilnost.

http://i68.tinypic.com/141tg1s.jpg
Mislim da i nije. U sinastriji to može značiti i da osobe jedna drugoj djeluju zanimljivo zbog te različitosti koju osjećaju, što može još i ojačati osjećaj privlačnosti. Naravno da aspekt može donijeti i nesuglasice i određena neslaganja, no ništa nepomirljivo. Tu treba gledati i ostale aspekte, a u ove dvije natalne karte postoji mnogo povezujućih aspekata.

Prije bih rekla kad vidim ove dvije karte da su osobe prilično kompatibilne, nego da nisu.
__________________
Riječi koje govoriš postaju kuća u kojoj živiš.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 19:33   #339
Hvala na odgovoru. Meni je uvijek tesko prosuditi koji aspekti igraju znacajniju ulogu od drugih, pa ako se nekome da neka prokomentira. Intrigiraju me ti midpointi, nekoliko ljudi mi je reklo da im je osoba koja ima So/Mo sredisnju tocku na istom mjestu kao oni vrlo znacajna u zivotu. Nema bas nesto puno informacija na netu o tome.

Sto se tice kvadrata Sunca i Mjeseca, imala sam ga s nekim u proslosti i to je bio kaos od veze, ali bilo je puno drugih losih aspekata, tako da ne mogu kategoricki tvrditi da je krivica bila u tom kvadratu.
UlanBator is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 20:21   #340
Ne bih znala to za midpoint, ali u ove dvije gore priložene karte vidim dosta stvari koje povezuju, npr. ovaj praktički stellium s obje strane u Vagi, u kojem je jako dobra konjukcija Jupitera jednog partnera na Veneru i Merkur drugog.

Zatim, tu su i Marsevi praktički na istoj točci u Lavu, to daje dosta skladnu i s(u)kladnu energiju i osjećaj sličnosti. Baš znam jedan izuzetno povezan par s takvim asp. u sinastriji.

Nadalje, jednoj i drugoj osobi Mjesec je u Strijelcu, eto još nečeg što dosta povezuje, uz to obje osobe imaju konjukciju Mjeseca i Neptuna, pa se i po tome "prepoznaju". Tu je i obostrana konjukcija Sunca i Saturna, što - iako bi mnogi rekli da Suncu može donijeti onu Saturnovsku hladnoću ili osjećaj blokade - često govori i o kapacitetu za poozbiljenje veze (odgovornost, vjernost, dugotrajnost, brak).

Kapaciteta za vezu, i to za čvrstu vezu, svakako ima dosta. Ostalo ovisi o svakom natusu pojedinačno. Viđala sam sinastrije koje su mi djelovale jako idilično, pa se radilo o vezama koje su pukle i to takoreći na bedastoćama. I ljudi nisu imali interesa za 'održavanje' te veze.

Tako da ja ne bih secirala u detalje, nego vidjela što život nosi i kako ta veza ide "u hodu".
__________________
Riječi koje govoriš postaju kuća u kojoj živiš.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:12.