Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2018., 09:01   #1321
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
jednako kao i što ne treba biti nešto čemu bi svatko trebao težiti nakon mjesec dana vježbanja 'yoge'
To je najveci problem. Prerano i krivo ulazenje u lotus.

Na sjedecima triba provesti puno vrimena na svakoj asani (pogotovo Janu i Mari), a to uglavnom ide jako brzo.

Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
lotus je krajnja asana, krajnji cilj fizičke prakse yoge


Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
nego u činjenici da baš ničiji vrat nije sposoban držati težinu tijela
Upisi jiu jitsu.

Meni je u zadnje vrime stoj na vratu totalno otkrice. Prije san ruke nekako krivo stavlja i ne bi bas bija stabilan u polozaju. Na zadnjem seminaru na kojem san bija mi je ucitelj reka kako da ih postavim i sad san skroz stabilan i vise nisan koncentiran na to kako cu se skrsit.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 15:52   #1322
Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
To je najveci problem. Prerano i krivo ulazenje u lotus.

Na sjedecima triba provesti puno vrimena na svakoj asani (pogotovo Janu i Mari), a to uglavnom ide jako brzo.

Upisi jiu jitsu.

Meni je u zadnje vrime stoj na vratu totalno otkrice. Prije san ruke nekako krivo stavlja i ne bi bas bija stabilan u polozaju. Na zadnjem seminaru na kojem san bija mi je ucitelj reka kako da ih postavim i sad san skroz stabilan i vise nisan koncentiran na to kako cu se skrsit.
da, prerano i prebrzo s lotusom

a stoj, ovisi o osobi na koji način drži ruke da bude stabilnija, ali i kad su na zidu pa stabilnost nije faktor opet su uredno na glavi tj. težinom na vratu
a rade ga svi odmah, prvi sat bez bada

ali ono, sad se dalje vrtimo u krug
ashtanga je sistem, zatvoreni
koji slabo evoluira
i zato imamo milion drugih yoga, od pivo-yoge pa na dalje koji se lijepo mogu prilagođavati svakome
da ne spominjem modifikacije za svaku asanu ashtange

kome paše ashtanga, paše
kome, ne... onda ne
ne znači da je loša sama po sebi
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 16:42   #1323
Ae, kome se svidja super, bavi se s tim, postuj tradiciju, ucitelja, itd.


Ko nije za to, uvik ima goat yogu.


__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 17:18   #1324
Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Ae, kome se svidja super, bavi se s tim, postuj tradiciju, ucitelja, itd.
Zasto bi to trebali raditi? Postivati tradiciju i ucitelja?
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 18:35   #1325
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Zasto bi to trebali raditi? Postivati tradiciju i ucitelja?
Zasto u iti jednoj skoli postujes ucitelja i tradiciju?

Ako ne postujes, zato ucis?
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 01:48   #1326
Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Ae, kome se svidja super, bavi se s tim, postuj tradiciju, ucitelja, itd.


Ko nije za to, uvik ima goat yogu.


još mi je bolje ono s kunićima
kak su tak mirni tokom sata to mi je nevejrojatno
pa inače se bore za prostor
pišaju jedni po drugima ovo ono
šta su na sedativima
ko one majne koon mačke u areni što sam bio prije par godina na natjecanju
__________________
ne znam
Trijezni Pijanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 01:49   #1327
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Zasto bi to trebali raditi? Postivati tradiciju i ucitelja?
ha recimo da on/a imaju znanja i žele ga podijeliti s nama, znanja koja su dobili na temelju vlastitog iskustva

druga je stvar - treba preispitivati apsolutno sve
prva riječ tvog posta je najbitnija od svega

mislim, kak znaš da je zemlja kugla? jesi napravila krug oko svijeta?
__________________
ne znam
Trijezni Pijanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 08:43   #1328
Sve na ovom svijetu što evolvira i prilagođava se opstaje. Sve što ne, s vremenom nestaje.
Od biljnih i životinjskih vrsta, do svih mogućih disciplina.
Pričao mi je jedan akademski glazbenik kako se prije drugačije sviralo. Pricajte s bilo kojim profesionalnim sportašem, pa ćete čuti kako se prije na drugačiji način treniralo. Da ne pričam koliko se medicina mijenja i evolvira, kao i bilo koja druga znanost i disciplina.

Nije ni yoga drugačija puno - smatram da se treba prilagođavati i evoluirati kako bi opstala. Treba uzeti u obzir tko je vježba, kako živi ta osoba koja je vježba i kako ta osoba može na najsigurniji način ostvariti benefite vjezbajuci. Mi ne možemo očekivati od ljudi da će prestati raditi za kompjuterom, prestati sjediti dobar dio dana i slično.

Sve to ovisi na koji način shvaćamo što je Yoga. Ako je promatramo kao sektu i držimo se kao pijan plota nekakvih gurua, ok, onda ne treba kritički osvrt na yogu.
Ako smatramo da je Yoga disciplina koja ima sve druge zakonitosti kao bilo koja druga znanost, sport ili vještina onda ćemo biti zainteresirani za progresivniji pristup i biti ga spremni prilagoditi današnjim ljudima.


Sent from my Mi-4c using Tapatalk
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 09:42   #1329
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
Sve to ovisi na koji način shvaćamo što je Yoga.
Po meni je joga jasno definirana (Yoga chitta vritti nirodha), razlika je u tehnikama. Ako ti je cilj uspit napravit bakasanu sa kozom na ledjima onda si promasija ceo fudbal.

Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
Ako je promatramo kao sektu i držimo se kao pijan plota nekakvih gurua, ok, onda ne treba kritički osvrt na yogu.
Nije poanta u tome, nego je poanta u povjerenju u ucitelja i pridrzavanju instrukcija koje dobivas. Za neke stvari koje su meni recene san mislija da nemaju smisla, ali san ih ipak radija i nakon nekog vrimena san skuzija da itekako imaju smisla.

U tom smislu ne triba biti egoist i mislit da si pametniji od nekog ko je prosa tim putem. A svi bi nesto, umisto da iskljuce mozak i prepuste se iskustvu.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 10:56   #1330
Quote:
Trijezni Pijanac kaže: Pogledaj post
ha recimo da on/a imaju znanja i žele ga podijeliti s nama, znanja koja su dobili na temelju vlastitog iskustva

druga je stvar - treba preispitivati apsolutno sve
prva riječ tvog posta je najbitnija od svega

mislim, kak znaš da je zemlja kugla? jesi napravila krug oko svijeta?
Jer postoje opipljivi i cvrsti dokazi da je okrugla.

Joga s druge strane nije egzaktna, ne polazi od toga ako A onda B i u tom smislu znanje je virtualno. Zato je i mnogo tolerantnija na ucitelje, svatko moze pronaci nesto i prodati se za ucitelja/instruktora. O tebi onda ovisi koliko si sklon vjerovati sugestiji i koliko dobro procjenjujes dobre informacije od losih. I to vrijedi za bilo sto sto nije lako dokazivo.

U tom je smislu i tradicija podlozna kritici. Necu reci da je bezvrijedna jer nije, ali vise naginje tome. Sve sto nije stoposto dokazivo mora evoluirati.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 11:41   #1331
Pozdrav svima!

Zanimaju me neke vjezbe iz joge koje bi djelovale na stres i posljedicno njemu, momentalnu nesanicu. Svjesna sam da ne ide preko noci, kao sto mi ni prosli put nije islo, ali bar da krenem s necim.

Meditiram po danu, nekad vodjenu meditaciju, nekad sama pokusavam doci do stanja bez misli, i tad (preko dana) mi uglavno uspijeva, ali kad dodje noc...puno mi treba da se opustim i zaspem, nekad ni ne zaspem.
__________________
sve je isto, a sve je drugačije.
galadrielka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 12:57   #1332
Quote:
galadrielka kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Zanimaju me neke vjezbe iz joge koje bi djelovale na stres i posljedicno njemu, momentalnu nesanicu. Svjesna sam da ne ide preko noci, kao sto mi ni prosli put nije islo, ali bar da krenem s necim.

Meditiram po danu, nekad vodjenu meditaciju, nekad sama pokusavam doci do stanja bez misli, i tad (preko dana) mi uglavno uspijeva, ali kad dodje noc...puno mi treba da se opustim i zaspem, nekad ni ne zaspem.
Ovisi kakav si tip, a to samo sama možeš znati.

U tom smislu bilo bi korisno da malo eksperimentiraš za različitim stilovima. Onak, posvetiš se jednom stilu sustavno i par mjeseci vježbaš u skladu s tim sustavom, pa onda par mjeseci drugom, itd. Nakon nekog vremena kada isprobaš različite pristupe sigurno ćeš bolje vidjeti što je za tebe najbolje i najučinkovitije u odnosu na problem. Možda npr. "niti ne znaš" da imaš dosta "neispucane" energije pa bi ti u odnosu na problem odgovarao tip joge koji je i fizički zahtjevan.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 13:05   #1333
Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Po meni je joga jasno definirana (Yoga chitta vritti nirodha), razlika je u tehnikama.
Ilitiga - kako do iste stvari doći kroz različita iskustva.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 15:51   #1334
Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Ako ti je cilj uspit napravit bakasanu sa kozom na ledjima onda si promasija ceo fudbal.
ha gle, nije to mala stvar

još ako koza skoči sama gore, pa to je podvig
ili da stoji na samo jednoj ruci a u drugoj drži pivo
i još da kozi da malo popije

i sad to sve na drugu stranu i imamo vinyasu
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 02:03   #1335
Quote:
galadrielka kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Zanimaju me neke vjezbe iz joge koje bi djelovale na stres i posljedicno njemu, momentalnu nesanicu. Svjesna sam da ne ide preko noci, kao sto mi ni prosli put nije islo, ali bar da krenem s necim.

Meditiram po danu, nekad vodjenu meditaciju, nekad sama pokusavam doci do stanja bez misli, i tad (preko dana) mi uglavno uspijeva, ali kad dodje noc...puno mi treba da se opustim i zaspem, nekad ni ne zaspem.
pozdrav
imam knjigu 'light on yoga' od iyengara
koliko se sjećam ima popis asana za razne poteškoće
mogu ovih dana pogledati za nesanicu pa ti javim
__________________
ne znam
Trijezni Pijanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 11:03   #1336
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ovisi kakav si tip, a to samo sama možeš znati.

U tom smislu bilo bi korisno da malo eksperimentiraš za različitim stilovima. Onak, posvetiš se jednom stilu sustavno i par mjeseci vježbaš u skladu s tim sustavom, pa onda par mjeseci drugom, itd. Nakon nekog vremena kada isprobaš različite pristupe sigurno ćeš bolje vidjeti što je za tebe najbolje i najučinkovitije u odnosu na problem. Možda npr. "niti ne znaš" da imaš dosta "neispucane" energije pa bi ti u odnosu na problem odgovarao tip joge koji je i fizički zahtjevan.
Hvala na odgovoru.
Imam dosta neispucane energije, prije sam to rijesavala sportom redovitoj bazi, sad su mi se okolnosti poslozile drugacije pa nisam imala uvijek vremena za to. A i aktivnost koji sam odabrala me cinila napetom, premorila bi me ali ne i iznojila (snaga). Mislim da mi je djelomicno nesanica zbog toga i krenula.

Svakako bi nesto trebala sama jer u mom gradu nema yoga studio.


Quote:
Trijezni Pijanac kaže: Pogledaj post
pozdrav
imam knjigu 'light on yoga' od iyengara
koliko se sjećam ima popis asana za razne poteškoće
mogu ovih dana pogledati za nesanicu pa ti javim
Pa to bi bilo divno, hvala!
__________________
sve je isto, a sve je drugačije.
galadrielka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 14:23   #1337
Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Upravo tako. Vecina ljudi u lotuse ili npr. Janushisasu C ulaze tako se uvate za za stopalo, a to je siguran put za ozljedu koljena jer velikoj vecini ljudi su skocni zglobovi te kukovi jako kruti i onda se sva sila prebacuje na koljeno (koje je vec samim ulazom u asanu u neprirodnom polozaju).


Ako se pravilno radi pokret ide iz kuka, a fleksija se radi u skocnom zglobu.
Problem kod nas naspram indijaca je u tome sta oni side na podu sa rasirenim nogama i njima su kukovi inicijalno puno fleksibilniji od nasih koji sidimo na stolicama sa skupljenim nogama.


A s druge strane mi nije jasno sta je operira, jer tesko da ti ista moze otic osim hrskavice, a ona se obicno ne operira.
RAdim jogu 3 godine i nemam problema sa lotusom iskreno, ali da slažem se stime da većina ljudi imaju skocni zglobovi te kukovi jako kruti i onda brzo žele napredovati pa sjebu koljeno.
maria1maria is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 14:26   #1338
Quote:
galadrielka kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Zanimaju me neke vjezbe iz joge koje bi djelovale na stres i posljedicno njemu, momentalnu nesanicu. Svjesna sam da ne ide preko noci, kao sto mi ni prosli put nije islo, ali bar da krenem s necim.

Meditiram po danu, nekad vodjenu meditaciju, nekad sama pokusavam doci do stanja bez misli, i tad (preko dana) mi uglavno uspijeva, ali kad dodje noc...puno mi treba da se opustim i zaspem, nekad ni ne zaspem.
Joga je meditacija, trebaš distati u đaj dahu i staviti sav fokus na dah i pokret.
Savjet je da ideš na jogu oko 8 navečer, ja toplo savjetujem Divya joga školu. Oni su meni top za meditativnu jogu. Idi na početniče satove.

Također ako ima neki seminar za pranayame idi na to te isto probaj Kundalini jogu.
maria1maria is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 14:32   #1339
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
Nije ni yoga drugačija puno - smatram da se treba prilagođavati i evoluirati kako bi opstala. Treba uzeti u obzir tko je vježba, kako živi ta osoba koja je vježba i kako ta osoba može na najsigurniji način ostvariti benefite vjezbajuci. Mi ne možemo očekivati od ljudi da će prestati raditi za kompjuterom, prestati sjediti dobar dio dana i slično.
potpisujem i to se prakticira u americi sa jogom.

Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
Sve to ovisi na koji način shvaćamo što je Yoga. Ako je promatramo kao sektu i držimo se kao pijan plota nekakvih gurua, ok, onda ne treba kritički osvrt na yogu.
Ako smatramo da je Yoga disciplina koja ima sve druge zakonitosti kao bilo koja druga znanost, sport ili vještina onda ćemo biti zainteresirani za progresivniji pristup i biti ga spremni prilagoditi današnjim ljudima.
Prema meni, da li je joga sekta ili ne, to ovisi isključivo o učitelju tj. guru.

No sve veće priznatije škole su super i nemaju veze sa sektama.
Ja obožavam jogu te smatram da je nešto najbolje što se dogodilo meni osobno i nemogu danas zamisliti život bez nje.
maria1maria is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 01:22   #1340
@galadrielka
savjeti od bks iyengara na temu insomnie
sirsasana and cycle
sarvangasana and cycle
paschimotanasana
uttanasana
bhatrika
nadi shodana and suryabhedana pranayama without retention
sanmukhi mudra
savasana

naravno u knjizi ima detaljnih opisa ali nadam se da ćeš se snaći na internetu

om!
__________________
ne znam
Trijezni Pijanac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:33.