Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti > Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2018., 19:08   #521
Mene to sa zračenjem najviše zabrinjava, tako da put na mars nije izvjestan (budu umrli za nekoliko tjedana), makar navodno ima kolona dragovoljaca.

Deflector shield...naravno, ali.
Fantasist is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 05:19   #522
znam ja jednog koji bi odma oso, iako nece ni slat nikog dok ne rijese temeljito problem zracenja, dobro je sto voda koju ionako moraju nositi u velikim kolicinama daje dosta dobru izolaciju, vidjet cemo hoce li osmisliti jos neke taktike
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 11:42   #523
https://www.youtube.com/watch?v=y3niFzo5VLI

ceka se kad ce prvi svemirac sjest pokraj
Simunonuno is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 12:38   #524
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Mene to sa zračenjem najviše zabrinjava, tako da put na mars nije izvjestan (budu umrli za nekoliko tjedana), makar navodno ima kolona dragovoljaca.
Ljudi su zivjeli mjesecima u komadu sa pola radijacije koju bi primali na putu za Mars na Međunarodnoj svemirskoj postaji. Pola, zato sto Zemlja zaklanja polovicu svemira.

Druga stvar, Hyperloop je prodan Bransonu, koji je vec kupio svemirski brod koji ne moze doseci svemir, i raketu za lansiranje malih satelita koja je duplo skuplja od nove konkurencije skoro istih karakteristika. Branson je danas efektivno zivo odlagaliste neperspektivnih sustava vezanih za svemir i sl.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 09:29   #525
Na youtube snimci sa ovim Tesla Autom u svemiru se vide bijeli "komarci" sta je to?
Imal ko kakvu ideju
Simunonuno is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 10:02   #526
Nekakve čestice iz samog auta. Ipak je to "obični" auto, nisu ga posebno pripremali za svemir.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 10:22   #527
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Nekakve čestice iz samog auta. Ipak je to "obični" auto, nisu ga posebno pripremali za svemir.
hmm cestice koje lete u razlicite smjerove, i idu u krivinu??

bas sam postavio to pitanje na drugom stranom forumu vezano za
Astronomiju. cak ni jedan profesor nije znao sta je

Edit: interesantno je toliko brzo lete prema "Gore" barem kako kamera stoji,
da je led, pa ajde, ali jedni brze drugi sporo, jedni lijevo drugi desno?? nezz
Simunonuno is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 12:14   #528
Quote:
UrchinStar47 kaže: Pogledaj post
Ljudi su zivjeli mjesecima u komadu sa pola radijacije koju bi primali na putu za Mars na Međunarodnoj svemirskoj postaji. Pola, zato sto Zemlja zaklanja polovicu svemira.

Druga stvar, Hyperloop je prodan Bransonu, koji je vec kupio svemirski brod koji ne moze doseci svemir, i raketu za lansiranje malih satelita koja je duplo skuplja od nove konkurencije skoro istih karakteristika. Branson je danas efektivno zivo odlagaliste neperspektivnih sustava vezanih za svemir i sl.
Van Allenov pojas, zemljino polje slabi zračenje, nije isto (biti u orbiti) kao i kod višemjesečnog međuplanetarnog putovanja, npr. do marsa ?

Čini mi se da je Dream Chaser obećavajući projekt. Samo što je ipak poanta u onome što radi SpaceX, a to je doslovno teglenje što i je poanta svega, kapsula ili avion, nebitno.
Brasona zanima turizam, vožnja do ruba svemira.
Fantasist is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 09:52   #529
Čini se da će James Webb teleskop još malo kasniti s lansiranjem...uff, nikako dočekati!
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 22:12   #530
Najveći uspjeh će biti ako se uspije razmontirati. Meni je on prekompliciran, a povijest nas nažalost uči da su i puuuuuno jednostavnije letjelice štekale, otišla kamera ili neotvaranje pojedinih solarnih panela makar ih bilo svega 5-6 i takvo što. Sad mi um šteka i ne mogu se sjetiti imena, no da krenem listati ČiS koje imam nakupilo bi ih se.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 09:46   #531
https://www.nasa.gov/image-feature/o...ees-fahrenheit
Jedan od članaka koji piše o testovima kojima je JW prionut. Temperatura tokom testiranja je bila -223 C.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 16:07   #532
Nadam se da će JW usmjeriti oči prema Tarantuli u LMC.
Skup r136 bi mogao biti dom gigantima.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 05:53   #533
Možda malo nategnuto za ovu temu, ali da se ne otvara posebna...upravo je stigla vijest da je preminuo Stephen Hawking u 76. godini.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 22:22   #534
Ove godine očekuju se prve direktne slike jedne crne rupe koje će biti napravljene virtualnim Event Horizon Teleskopom.
http://earthsky.org/space/1st-direct...izon-telescope
Earnest is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 09:02   #535
Nedavno otkriveni interstelarni objekt Oumuamua bi mogao imati oblik palačinke! ...ili barem izduljeno-jajasti
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2018., 12:10   #536
Kineska svemirska postaja Tianong 1 izgorjela je u atmosferi na udaljenoj lokaciji iznad južnog Pacifika. Nema snimki niti je poznati jesu li neki dijelovi preživjeli do površine.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2018., 12:13   #537
Novo istraživanje kaže da su Marsovi sateliti Phobos i Deimos najvjerojatnije nastali udarom objekta veličine Ceresa (950 km) u površinu Marsa. Pročitajte više u članku na Astronomy webu.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2018., 06:00   #538
Fantastičan animirani GIF snimljen sondom Rosetta koja je posjetila komet Churyumov-Gerasimenko. Obavezno pogledajte, izgleda kao da pada snijeg, iako je efekt "pojačan" zvijezdama u pozadini i komzičkim zrakama koje ostavljaju trag na senzoru.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2018., 10:25   #539
Zvijezda koja odbija umrijeti.

iPTF14hls je zvijezda koja je već nekoliko puta detektirana kao supernova, kršeći tako sve što smo do sada mislili da znamo o životnom ciklusu zvijezda.
https://www.engadget.com/2017/11/09/...ultiple-times/

Je li antimaterija u srcu te neuništive "volje za životom"?
https://science.howstuffworks.com/mo...supernovas.htm
Earnest is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2018., 19:57   #540
Na Marsu se razvila pješčana oluja koja već pokriva četvrtinu planeta. Na tom području je i rover Opportunity kojem su obustavljene sve radnje kako bi sačuvao električnu energiju dok oluja prođe. Oluja je lako vidljiva i na snimkama amaterskim teleskopima. Više detalja u članku od Sky & Telescope.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:11.