Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2018., 18:56   #1021
Novi Zagor u Italiji..

#632
Scenarij: Antonio Zamberletti
Crtež: Mauro Laurenti
Naslovnica: Alessandro Piccinelli

__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 19:14   #1022
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
Novi Zagor u Italiji..

#632
Scenarij: Antonio Zamberletti
Crtež: Mauro Laurenti
Naslovnica: Alessandro Piccinelli

Čudnovato izgleda naslovnica
alex-pu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 22:35   #1023
Da, nije baš nešto posebno iako Piccinelli ima dosta dobrih uradaka
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 22:37   #1024
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
Da, nije baš nešto posebno iako Piccinelli ima dosta dobrih uradaka
uopće mi ne liči na Zagora, više baca na neku životinju, psa...
alex-pu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 22:51   #1025
A malo se teško naviknuti na ove nove naslovnice nakon Ferrijevih ne znam jesi vidio onu naslovnicu od Piccinellija za najnoviji zimski Maxi, fenomenalna je
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 23:08   #1026
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
A malo se teško naviknuti na ove nove naslovnice nakon Ferrijevih ne znam jesi vidio onu naslovnicu od Piccinellija za najnoviji zimski Maxi, fenomenalna je
Jesam... a Ferri je isto imao svega, al je legenda najveća, odmah iza Bonellija
alex-pu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 14:52   #1027
Je, imao i on nekih propusta, ali nažalost i Ludens svojim uređivanjem naslovnica nekad uspije to upropastit primjer, kao onaj Extra 272: Žrtveni hram.
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 22:50   #1028
Pročitao:

LUX 126. Bijes Ratnika Osaga
LUX 127. Billy Boy iza Rešetaka
LUX 128. Dan Pravde
LUX 129. Zbogom, Crveni Brate (do 52 str.)

Vrhunska priča ovo je jedna od onih priča kad pročitaš jedan strip, brzo taj vraćaš u policu i odmah uzimaš drugi ne znam uopće što ovdje izdvojiti, vjerojatno najbolji dio onaj kad Zagor odvaja Billy Boya od oca i obojica kreću na mukotrpan put prema gradu na suđenje, a iza svakog "grma" leži opasnost od ljudi Billy Boy-ovog oca koji ih prate u stopu. I kako je Zagor bio iscrpljen i nije smio utonuti u san. Predobro i sam crtež na nivou. Kako je tužno počelo ubojstvom onih jadnih indijanaca, tako je tužno nažalost i završilo zadnja naslovnica i naziv epizode sve govori "Zbogom, Crveni Brate"..
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 10:54   #1029
Da, odlična epizoda. Scena kad onaj lik iskoči iz pijeska ili scena s onim likom koji ima dvocjevku. Inače, klasična tematika, ali odlično napravljeno. Jednostavan uvod, pa ta potjera sa Zagorom i tragična završnica s dozom patetike.
__________________
In an age of darkness, at a time of evil... When the world needed a hero, what it got was him.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 11:36   #1030
@Constantine - baš je dobro za vidjet te i počitat tvoj komentar nije te bilo neko vrijeme..

Aha, odlična priča, fora taj dio kad se lik sakrio u pijesku, ali ga je Zagor uspio iznenaditi. Nekako je sav taj rasplet događaja bio realan, mislim pogotovo na ishod suđenja (gdje je novac pobijedio), a i kakav je prije bio taj odnos prema indijancima

Constantine, ako se sjećaš, bila mi je moćna i ona scena kad je Zagora opako hvatao san (a nije smio zaspat), pa se išao prisjećat nekih stvari iz prošlosti i to vampira Rakosija to mi je bilo fora, pokušao je sve napraviti da ne zaspe.
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 16:02   #1031
Ma napravio sam si pauzu, ali sam pratio postove. I ja sam mislio da su prave cigle.
Da, znam na svojoj koži da je to najbolji način za ostati budan. Za patetiku, mislim na završnicu kada njihov vlasnik poslije smrti sina sve ostavi građanima. Makar da, sve je izgubio i mora živjeti s time.
Crtež je bio dobar, čak je ubačeno nešto humora kao ono kada je bandit glumio vuka.
__________________
In an age of darkness, at a time of evil... When the world needed a hero, what it got was him.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 16:26   #1032
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
Painkiller, jesi ti uspio što pročitat u zadnje vrijeme?
Ni otvorio, nista... ne stignem, imam toliko obaveza da jedva rucati stignem.
neka dode 5-6-7 mjesec bit ce bolje....makar se nadam

@alex pu - dobrodosao!

Meni je Piccinelli zakon... Kako bi bio prevod ovog talijanskog naslova?
__________________
Čudo Od Djeteta!
Painkiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 18:39   #1033
Quote:
Constantine kaže: Pogledaj post
Ma napravio sam si pauzu, ali sam pratio postove. I ja sam mislio da su prave cigle.
Da, znam na svojoj koži da je to najbolji način za ostati budan. Za patetiku, mislim na završnicu kada njihov vlasnik poslije smrti sina sve ostavi građanima. Makar da, sve je izgubio i mora živjeti s time.
Crtež je bio dobar, čak je ubačeno nešto humora kao ono kada je bandit glumio vuka.
Hehe, uspio sam sve s tim ciglama nasamariti, ali nije mi to bio ni cilj da to na kraju, valjda se uvijek mora nešto ružno dogoditi prije da bi čovjek "progledao", tako i taj kad mu je sin ubijen, skroz promijenio ploču.

E da, fora to sa onim likom koji je glumio vuka, ali i sam uvod, početak kad je Čiko sa Trampyem ušao u posao sa onim erotskim vizijama, sve dok Čiko nije stavio krivu sliku nečije žene koja je skoro pa ista kao ona "Tikvin cvijet" i onda je sve krenulo po krivu

Quote:
Painkiller kaže: Pogledaj post
Meni je Piccinelli zakon... Kako bi bio prevod ovog talijanskog naslova?
Gledam prema google prevoditelju, ispada "Banda nemilosrdnih ljudi", valjda je to točan prijevod
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 18:54   #1034
Pročitao:

LUX 129. Zbogom, Crveni Brate (od 53 str.)
LUX 130. Pustolov
LUX 131. Zagor Protiv Supermikea
LUX 132. Sedma Runda (do 53 str.)

Što reći za ovu priču i kako je opisati jednom riječu, jednostavno - SUPER SuperMike je zakon lik, u svemu je super, bilo to sviranje, igranje pokera ili čak pletenje a sve je počelo u onoj kočiji..

Bilo je tu puno smiješnih situacija, a naravno pri tome mislim na Čiku kako je imao onu bočicu sa mašću te je mazao Zagoru lice da se ne vidi onaj pečat koji mu je dao SuperMike pa na kraju onaj legendarni turnir u 7 rundi, predobro primjetio sam da je SuperMike zakazao u disciplinama u kojima su bile životinje u pitanju (puma, zmija). Ona runda kad su gađali puškom metu, podsjetilo me na onu scenu kad su se sa lukom i strijelom natjecali Zagor i Crveni strijelac.
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 21:02   #1035
Quote:
Painkiller kaže: Pogledaj post
Ni otvorio, nista... ne stignem, imam toliko obaveza da jedva rucati stignem.
neka dode 5-6-7 mjesec bit ce bolje....makar se nadam

@alex pu - dobrodosao!

Meni je Piccinelli zakon... Kako bi bio prevod ovog talijanskog naslova?
Hvala lijepa! Evo, i ja također slabo stižem, priznajem da sam u zadnje vrijeme na Mister No-u, jedini Zagor u zadnjih mjesec dana je bio Demon ludila
alex-pu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 21:26   #1036
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
Pročitao:

LUX 126. Bijes Ratnika Osaga
LUX 127. Billy Boy iza Rešetaka
LUX 128. Dan Pravde
LUX 129. Zbogom, Crveni Brate (do 52 str.)

Vrhunska priča ovo je jedna od onih priča kad pročitaš jedan strip, brzo taj vraćaš u policu i odmah uzimaš drugi ne znam uopće što ovdje izdvojiti, vjerojatno najbolji dio onaj kad Zagor odvaja Billy Boya od oca i obojica kreću na mukotrpan put prema gradu na suđenje, a iza svakog "grma" leži opasnost od ljudi Billy Boy-ovog oca koji ih prate u stopu. I kako je Zagor bio iscrpljen i nije smio utonuti u san. Predobro i sam crtež na nivou. Kako je tužno počelo ubojstvom onih jadnih indijanaca, tako je tužno nažalost i završilo zadnja naslovnica i naziv epizode sve govori "Zbogom, Crveni Brate"..
Jedna od najemotivnijih. Šerif je takvo smeće od čovjeka.
Rado se vratim toj priči.
__________________
“When I think of asses, a woman’s ass, somethin’ comes outta me.”
Winter Snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 07:18   #1037
Je, onaj geg za erotskim vizijama je prejak. Puše salatu umjesto konoplje. I onda fora sa slikom, lol.
E te epizode za SuperMike su odlične. Naročito završna runda. Ili ona scena s revolverašem kad pada na zemlju mrtav pred drugima. Dobro se kaže da su ti narcisoidni likovi prilično osjetljivi.
Naročito finale. Šteta što se pojavljuje samo jedanput u epizodi Sablasni voz.
__________________
In an age of darkness, at a time of evil... When the world needed a hero, what it got was him.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 17:47   #1038
Quote:
alex-pu kaže: Pogledaj post
.. jedini Zagor u zadnjih mjesec dana je bio Demon ludila
Idući nastavak toga "Buđenje titana" idući tjedan na kioscima

Quote:
Winter Snake kaže: Pogledaj post
Jedna od najemotivnijih. Šerif je takvo smeće od čovjeka.
Rado se vratim toj priči.
Je, jedna od najemotivnijih, rekao bi pored one priče sa Seminolama. Šerif je zaista pokvaren, kako je Zagor išao sam i obavio pregovore sa indijancima da poštedi te ljude i grad (kojeg su indijanci okupirali i situacija je izgledala neizbježna), a onda ga šerif izigra i naredi onoj dvojici koji su sa Zagorom krenuli prema rudniku, da se usput "rješe" Zagora a i želio je isto da se cijeli taj slučaj zataška sa Billy Boyem.

Quote:
Constantine kaže: Pogledaj post
E te epizode za SuperMike su odlične. Naročito završna runda. Ili ona scena s revolverašem kad pada na zemlju mrtav pred drugima. Dobro se kaže da su ti narcisoidni likovi prilično osjetljivi.
Naročito finale. Šteta što se pojavljuje samo jedanput u epizodi Sablasni voz.
Finalna runda jedino mi falilo da bude malo, kako da kažem, neizvjesnija nekako je Zagor u tom zadnjem dvoboju dosta lagano rješio stvari. Vjerujem da bi i u gađanju bio barem isto SUPER kao SuperMike, ali ipak je prije te runde sa pucanjem Zagor sa onom zvijeri u kavez imao dulji okršaj te su bez imalo predaha krenuli odmah sa tim pucanjem.

Zapravo, ukupno gledajući cjelokupni turnir, jako je bio neizvjestan. Poveo SuperMike sa 1-0, pa Zagor preokreće na 2-1, da bi SuperMike preokrenuo na 3-2 i onda je Zagoru tada 6. runda tad bila biti ili ne biti, ali je uspio

E da, još komično što je tu bilo, kad bi Čiko pucnjevima označavao početak runde, a pucao je "nisko" kraj onog nekog narednika koji je ljut bio a drugi put pogodio granu koja se srušila ovome po glavi

Zakon je bila cijela priča, ali i jako zanimljiv taj početak kako je SuperMike stigao, odnosno tada kao Gordon.
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 22:26   #1039
Pročitao:

LUX 132. Sedma Runda (od 54 str.)
LUX 133. U Službi Cara
LUX 134. Jama Smrti
LUX 135. Kraj Tiranina

I ova priča mi se svidjela počinje sve sa mini natjecanjem Zagora i Rochasa, tko će dalje odletit od udarca a ubrzo potom uvod sa Čikom i Rochasom sa onim "gljivama", bolje rečeno zmijama

I ova priča je zanimljiva, gdje je Zagor ne jednom, već dvaput nasjeo na prevaru zločinaca. Kad sam okrenuo 41. stranicu od epizode "U Službi Cara", jako sam se oduševio:



Obožavam snijeg u Zagoru :klap: i odlična atmosfera u toj brvnari. Žao mi onog dečka što su ga ubili, misleći da je princ vjerojatno najbolji dio finale na kraju kad su se traperi i indijanci (Tonka) udružili da oslobode Zagora. U najtežim situacijama se najbolje skuži tko ti je pravi prijatelj.

Zadnja je epizoda isto na 104 str. u kojoj je kraj ove priče.
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 21:52   #1040
Pročitao:

LUX 136. Ubilačko Ludilo
LUX 137. Duh iz Stone-Hilla
LUX 138. Čarobnjak Kandrax
LUX 139. Šesta Noć Mjeseca
LUX 140. Sandy River (do 26 str.)

Volim ovakve pustolovine kad je neki profesor/znanstvenik u pitanju, pa kad idu na put u istraživanje nečega prvi susret sa Kandraxom, ali ono što mi je pružilo pogotovo zadovoljstvo, Digging Bill i Bat Batterton u istoj priči skupa naravno sa Čikom

Prenošenje žena na početku da se ne umažu u blato, predobro
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:35.