Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2018., 04:30   #121
Quote:
RayBan kaže: Pogledaj post
Vjerovatno nikad. A i ta Lecevica je povuci potegni. Kad se gradio autoput nije se puno pitalo ni čija je zemlja, platilo se nešto ili išlo u izvlaštenje. Zašto se ta Lecevica ne riješi tako ... sami kamenjar ljudi odselili a ekipa se sad sjetila ekologije u vukojebini. I država i županija im popusta zbog izbora.
Spalionica bi bila super rjesenje , moglo bi se sto potegnuti iz EU fondova, ali hebe se kome.
Da se razbježe turisti nebi mi bilo ža.

Split - kvaliteta života: planina smeća usred grada, nepitka voda, ceste i kolnici za pješake u ruševnom stanju, Centar Gripe poluruševina, zoo vrt razmontiran, Marijan zapušten, Žnjan poludovršeno, Poljud i bazeni polurusevina, Spaladium nedovršen, parking kod općine u centru izgleda ko ratna zona u Siriji...Itd
Loše loše i tužno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zaboravljaš da su metastazirana Brda, Neslanovac, Smokovik, Kman, Sućidar , Visoka, Žnjan, Pazdigrad, Mejaši, Kila, Dračevac, Kamen, Barutana, Šine...isto dio Splita?
Bolje izgleda industrijska Dujmovača nego navedeni kvartovi. Ko nije bio neka se provoda autom kroz njih.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 15.02.2018., 12:32   #122
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Zaboravljaš da su metastazirana Brda, Neslanovac, Smokovik, Kman, Sućidar , Visoka, Žnjan, Pazdigrad, Mejaši, Kila, Dračevac, Kamen, Barutana, Šine...isto dio Splita?
Bolje izgleda industrijska Dujmovača nego navedeni kvartovi. Ko nije bio neka se provoda autom kroz njih.
Moš nabrajat do sutra.

A di je onaj makadamski parking u centru grada kraj policije.

Grad je katastrofa...di god takneš raspad...pogledaj samo plažu žnjan...znači tiskara para ti stoji samo je tribaš sastavit ali ne...20 godina kurca se nije taklo...

grad je u raspadu i to teškom, puca po svin šavovima...
simpatizer is offline  
Old 15.02.2018., 16:49   #123
Al to je "najlipši grad na svitu", "niko nema ovo šta mi imamo", "ko ovo more platit..."
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 16.02.2018., 10:19   #124
Quote:
Reporteri Provjerenog vodu odnijeli na neovisnu analizu: Trebaju li Splićani strahovati za svoje zdravlje?
https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/...---506907.html
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 16.02.2018., 10:37   #125
Detalj iz teksta s linka:

„To je kao da vam je netko ugura glavu u kontejner smeća i zatvori vam poklopac. Tu se jednostavno ne može disati. Jedan dan sam došao kući, sjeo na kauč i od smrada samog sebe nisam mogao stajati. Svu sam robu morao baciti na pranje i ići se tuširati isti tren jer je bilo neizdrživo“, kaže Frane Šantić.

E danas je dan spektakularnog smrada, neviđenog od početka sanacije. Doslovno kao opis iz gornjeg teksta.
A vremenski uvjeti savršeni: bonaca kalma, nebo bez oblačka, sunce žiži... Norvežani bi se kupali i uživali da nije tog nesnosnog smrada.

A što će tek bit kad prolijeće udari punom snagom? Možda će se ćutit i u Ogorju.
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Old 16.02.2018., 14:21   #126
A šta da vam kažem osim dođite u Dom mladih.

Javna rasprava: Gdje nas vodi sanacija Karepovca?
Datum: 16/2/2018
Početak: 19.00 h
Lokacija: Beton kino
Kategorija: Ostalo

Javnost već mjesecima postavlja mnoštvo pitanja koja se gube senzacionalističkim medijskim člancima i u komentarima i postovima. Stoga je Klub mladih pozvao mlade da pitaju sve što ih zanima u vezi sanacije Karepovca, čistoći vode i zraka i slično, a na raspravu su pozvali osobe odgovorne za sanaciju Karepovca te stručnjake iz područja ekologije, epidemiologije i permakulture kojima će se prenijeti pitanja mladih i građana i otvoriti jedna javna raspravu o gorućoj temi. Na javnoj raspravi će sudjelovati:
Ravnateljica Zavoda za javno zdravstvo SDŽ mr. sc. Jasna Ninčević, specijalist epidemiolog NZJZ dr. Ivo Petrić, ekolog prof. dr. sc. Viktor Simončić, organizator prosvjeda protiv nestručne sanacije Karepovca Veljko Popović, stručnjak za permakulturu i održivi razvoj, predsjednik Udruga Permakultura Dalmacija Ivan Rako.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 17.02.2018., 10:22   #127
Quote:
PUNO POZVANIH SE NIJE ODAZVALO NA TRIBINU
http://dalmatinskiportal.hr/vijesti/...etu-vode/28981

Quote:
Sa zanimljive tribine o Karepovcu, održane u organizaciji Kluba mladih Split jedna od poslanih poruka je da se sanacija koja se provodi na ovaj način, bez mjerenja svih potrebnih plinova treba zaustaviti dok se ne bude radilo sve kako treba. Jedan od prijedloga je bio i podnošenje tužbe protiv odgovornih, a mahom su svi složni da se provodi nestručno, netransparentno i uz to, praćena je dezinformacijama. Onakva kakva je po projektu, uz mjere predviđene u Studiji okoliša, bila bi dobra. Ali, odstupa se od glavnog projekta. Netko za to, rečeno je, treba odgovarati. Dodajmo i da će tražiti mjerenje čestica P2.5, laički kako je objašnjeno, to su čestice koje lebde zrakom i zadržavaju se u plućima. Osim toga, naglašena je važnost dodatne postaje za mjerenje kvalitete zraka.
A moj komentar je da su nas muljali i to svjetski dok se javnost nije probudila i sad ćemo vidit šta dalje.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 17.02.2018., 10:30   #128
Nema druge nego svaki drugi dan jedan Kanader pun Chanela 5 poslati u nalet na Karepovc.
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Old 17.02.2018., 11:39   #129
Sinoc oko 22,00 sati izasao sam i smrdilo je nikad gore (prvi put da sam pozelio nekakvu masku stavit) , potez JOKER-OPCINA, samo jako malo ljudi je bilo na ulici.
RayBan is offline  
Old 17.02.2018., 14:51   #130
Bila sam sa suprugom, oko 1200-1300 ljudi....ljudi na bini su bili solidni....poruka da se sve radi nestručno i netransparantno kao i većina stvari u ovoj zemlji....sanacija da,ali ne bilo kakva i bilo kako.....
Istanuli su da u svemu ovome struka nema nikakvog uvida, podaci nikakvi ili tajni, ne mjeri se masu toga....
Pozvali su ljude vezani uz ekologiju,stručnjake,udruge....nitko nije htio doći i izaći na binu.....ili nemaju podatke iza kojih bi stali ili su vezani podobnostima i naravno neće protiv sebe i "svojih"....preslika stanja društva lijepe naše....Karepovac je samo puno smrdljiviji,pa je tako opipljivije.....
Lenac7 is offline  
Old 17.02.2018., 20:21   #131
Zadnja dva dana je poprilicno hororicno u Splitu. Bia san na par lokacija,kastela,solin,brda,pujanke...smrdi svugdi. Sto reci
webstartm is offline  
Old 17.02.2018., 21:22   #132
Ma meni je jasno da kad se ide raskopavat tolika hrpa smeća koja se 50 god skupljala par km od centra grada da će smrdit, ali pitam se dali je bilo kakvo drugo riješene osim ići čačkati mega-govno u centru područja ST-a. Mislim da mi nismo ni svjesni kakvo sranje imamo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
RayBan is offline  
Old 17.02.2018., 23:00   #133
I tako..na prosvjedu nas je bilo cca 1000 (nategnuto, rekla bih). Pretpostavljam da ostalih 177 tisuća stanovnika Splita (bez okolice) je radilo pa nisu mogli. Sumnjam da smrdi samo nama tisuću, a njima ne

Inače, svaka pohvala za organizatora, prosvjed je bi odličan. Sve su smisleno rekli i sročili u po ure. A sad idemo dalje, inače ovo danas nema smisla. Treba svaki drugi vikend organizirat prosvjed dok bilo tko od glavnih i odgovornih u gradskoj upravi da odgovore na pitanja:

KOJI K JE SA VODOM?
KOJI K JE SA ZRAKOM?
KOJI K JE SA STABLIMA NA MARJANU?
KOJI K JE OPĆENITO SA GRADOM?
TheAria is offline  
Old 17.02.2018., 23:39   #134
Quote:
RayBan kaže: Pogledaj post
Ma meni je jasno da kad se ide raskopavat tolika hrpa smeća koja se 50 god skupljala par km od centra grada da će smrdit, ali pitam se dali je bilo kakvo drugo riješene osim ići čačkati mega-govno u centru područja ST-a. Mislim da mi nismo ni svjesni kakvo sranje imamo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zahvali prvo HDZ na nivou županije a potom Kerumu.

Dakle ukratko.

Regionalni centar Lećevica je utvrđen i planiran 1997. godine ali HDZ u županiji nije prsto makao jer mu trebaju glasovi i van Splita a u Splitu je ne talasaj.
Taj centar je trebao radit prije otprilike 2010.-2011. godina taman u vrijeme kad je ova ploha koja se sad otkopava bila prazna i na nju se trebao na moderniji način premijestit dio postoječeg otpada i radit ovu sanaciju koja je sad u programu.

Međutim kako Centra nema i neće ga bit još 4 godine minimum mi sad otkopavano staro smeće i pripremamo tu plohu za prihvat novog jer će novo stizat i stizat tako još 4 godine.
Smeće je cca 52% splitsko a ostatak je iz cca 20 općina i gradova i tako se mi gušimo u smeću a tih 20 je svoje probleme rješilo i njima je HDZ mila majka.

Da Kerum nije onu namjensku lovu potrošio na šetnicu ispred tada njegovog hotela ovo šta se sad radi radilo bi se tada i 70% sanacije bi bilo gotovo.

Da je Kerum raskinuo ugovore sa ovih cca 20 gradova i općina mi bi danas imali nekoliko miljuna tona manje smeća i "jaču" situaciju jer bi se i drugi gušili u smeću pa bi se županija morala pokrenit s mjesta. Međutim ne samo šta je potrošio novce nego je ugovore potpisao sa klauzulom Karepovac do izgradnje Lećevice i tako nas zatrpao sa miljunima tona smeća koje će dolazit i dolazit bar 4 godine.

A tragedija da osoba koja snosi dobar dio krivice za ovo u Splitu je skoro postao gradonačelnik i koalicijski je partner HDZ-a.

I šta će se dogodit?? Odtrpat ćemo plohu pripremit je na moderniji način i ponovno napunit smećem i ne bi se nitko trebao začudit kad za jedno 5 ili 6 godina ponovno odtrpavamo ovu sad plohu i da ponovno smrdi.

To šta se ne poštuje zakon i ne poštuje projektna dokumentacija je pitanje za ovaj gradski HDZ.

Politika je jedno ali stanje sa gospodarenjem otpadom u županiji je direktna odgovornost HDZ-a i točka.

Da smo jasni mora smrdit i tu nema pomoći prevelike osim nekih tehničkih mjera tipa prskenje sa kemijskim sredstvima i vodenom kapljičastom zavjesom a zašto su se toga sjetili nakon dva mjeseca opet je pitanje za HDZ.

Kako je ono izjavio zamjenik Vela "nismo prekršili zakon ali ga se nismo u potpunosti držali"

E to vam je HDZ.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 18.02.2018., 11:18   #135
Quote:
TotallyAria kaže: Pogledaj post
I

KOJI K JE SA VODOM?
KOJI K JE SA ZRAKOM?
KOJI K JE SA STABLIMA NA MARJANU?
KOJI K JE OPĆENITO SA GRADOM?

K - PLUS GRAD



Sent from my iPhone using Tapatalk
RayBan is offline  
Old 18.02.2018., 12:31   #136
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Da Kerum nije onu namjensku lovu potrošio na šetnicu ispred tada njegovog hotela ovo šta se sad radi radilo bi se tada i 70% sanacije bi bilo gotovo.

Da je Kerum raskinuo ugovore sa ovih cca 20 gradova i općina mi bi danas imali nekoliko miljuna tona manje smeća i "jaču" situaciju jer bi se i drugi gušili u smeću pa bi se županija morala pokrenit s mjesta. Međutim ne samo šta je potrošio novce nego je ugovore potpisao sa klauzulom Karepovac do izgradnje Lećevice i tako nas zatrpao sa miljunima tona smeća koje će dolazit i dolazit bar 4 godine.

A tragedija da osoba koja snosi dobar dio krivice za ovo u Splitu je skoro postao gradonačelnik i koalicijski je partner HDZ-a.

Naravno da je tragedija ali ne toliko zbog postojanja samog Keruma koliko likova koji mu se dive i daju mu glasove.

Evo tek jedna crtica koja može malo potaknuti na razmišljanje uzroka promašaje prijašnje (ali i današnje) "vlasti" kao i profil onih koji su je doveli na vlast. Nije direktno vezana za smrad ali je nekakva sličica života u Splitu, odnosno, suživota sa Željkom Kerumom:

HRVAT DIVLJAO ŠVICARSKOM AUTOCESTOM
Jurio 316 na sat, pravdao se da je htio znati koliko može nagaziti nakon 'tuninga'


Hrvatski državljanin Josip K. uhvaćen je prije nekoliko dana u Švicarskoj kako divlja na tamošnjoj autocesti A3 jureći svojim Audijem brzinom od čak 316 kilometara na sat, što je gotovo 200 kilometara na sat više od limita.
- Želio sam znati koja je najveća brzina nakon tuninga, glasila je njegova isprika, koja mu nije pomogla kod policije, s obzirom da je ostao i bez automobila, a i bez vozačke dozvole.

Izrečena mu je zabrana upravljanja vozilom na četiri godine.

Prema neslužbenim informacijama, riječ je o Josipu Kerumu, nećaku poduzetnika i bivšeg gradonačelnika Splita Željka Keruma, koji je nedavno nepravomoćno osuđen na godinu dana zatvora zbog 15 kilograma marihuane koje je prevozio u prtljažniku Audija A6.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/crna...necak/7046576/
https://www.slobodnadalmacija.hr/nov...rama-marihuane



Možemo se kladiti kako će ga dio Splićana doživjeti kao facu, to čak i razumijem kao nekakav model morlačkog načina razmišljanja.

Ma, nek si mlad, bogat, bahat.... tako te dopalo... ali, kao osoba, kakav mentalni sklop trebaš imati da bi u Švicarskoj vozio preko 300 km/h.
IQ na razini kukca?

I upravo tom mentalnom sklopu, koji je (očito) obiteljska karakteristika, dali smo vlast u ruke. Po drugi put.
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Old 18.02.2018., 14:56   #137
Quote:
TotallyAria kaže: Pogledaj post
Treba svaki drugi vikend organizirat prosvjed dok bilo tko od glavnih i odgovornih u gradskoj upravi da odgovore na pitanja:

KOJI K JE SA VODOM?
KOJI K JE SA ZRAKOM?
KOJI K JE SA STABLIMA NA MARJANU?
KOJI K JE OPĆENITO SA GRADOM?
Ne treba vam prosvjed, uštedit ću vam vremena.

"Sa vodom,zrakom, stablima i gradom općenito je sve u dopuštenim granicama. Barem ono što se mjeri."

Ti prosvjedi će bit jednako efektivni kao i oni za požar.
Sexysaint92 is offline  
Old 18.02.2018., 22:24   #138
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Naravno da je tragedija ali ne toliko zbog postojanja samog Keruma koliko likova koji mu se dive i daju mu glasove.

Evo tek jedna crtica koja može malo potaknuti na razmišljanje uzroka promašaje prijašnje (ali i današnje) "vlasti" kao i profil onih koji su je doveli na vlast. Nije direktno vezana za smrad ali je nekakva sličica života u Splitu, odnosno, suživota sa Željkom Kerumom:

HRVAT DIVLJAO ŠVICARSKOM AUTOCESTOM
Jurio 316 na sat, pravdao se da je htio znati koliko može nagaziti nakon 'tuninga'


Hrvatski državljanin Josip K. uhvaćen je prije nekoliko dana u Švicarskoj kako divlja na tamošnjoj autocesti A3 jureći svojim Audijem brzinom od čak 316 kilometara na sat, što je gotovo 200 kilometara na sat više od limita.
- Želio sam znati koja je najveća brzina nakon tuninga, glasila je njegova isprika, koja mu nije pomogla kod policije, s obzirom da je ostao i bez automobila, a i bez vozačke dozvole.

Izrečena mu je zabrana upravljanja vozilom na četiri godine.

Prema neslužbenim informacijama, riječ je o Josipu Kerumu, nećaku poduzetnika i bivšeg gradonačelnika Splita Željka Keruma, koji je nedavno nepravomoćno osuđen na godinu dana zatvora zbog 15 kilograma marihuane koje je prevozio u prtljažniku Audija A6.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/crna...necak/7046576/
https://www.slobodnadalmacija.hr/nov...rama-marihuane



Možemo se kladiti kako će ga dio Splićana doživjeti kao facu, to čak i razumijem kao nekakav model morlačkog načina razmišljanja.

Ma, nek si mlad, bogat, bahat.... tako te dopalo... ali, kao osoba, kakav mentalni sklop trebaš imati da bi u Švicarskoj vozio preko 300 km/h.
IQ na razini kukca?

I upravo tom mentalnom sklopu, koji je (očito) obiteljska karakteristika, dali smo vlast u ruke. Po drugi put.

Vrijeme je da svi apdejtate svoje lokacije ispod avatara po uzoru na mene. Dosta je bilo samozavaravanja
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 20.02.2018., 11:37   #139
nešto moraju napraviti u vezi tog karepovca to nije u redu i nije zdravo
johnny londo is offline  
Old 20.02.2018., 12:33   #140
evo problemi i sa west gate tornjen...moran varit...jeli se može u ovom gradu išta ali išta izgradit da ide svojin tokon..ono bar zidić od dvadeset centi..pristajen na bilo šta...
simpatizer is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:59.