Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2018., 18:36   #9141
Quote:
AKG kaže: Pogledaj post
Ma znam, ali previše se pažnje pridaje kablovima. Kao da su najvažniji.
To je valjda zato jer ih svatko može napraviti?
I dalje me zanima kakav sustav ima @friendship kad tako jasno čuje kablovinje?!
Pa zar već više od deset godina ne tupimo da kabeli idu na kraju priče, kolega

Ali kad su već tu, kao "nužno zlo" (i taj pojam smo pokušali objasnti više puta), onda bar nek budu kakvi/takvi; sukladni kvaliteti /cijeni sustava.

Svatko nek tu uloži koliko god želi.

Može ih svatko napraviti (ili probati napraviti) ali nek se zavarava da je to samo tako.
Tu prvenstveno ne mislim na neku složenost procesa izrade, već na slušne rezultate.

Da sam bio zadovoljan svojim DIY zvučničkim i interkonektima, zašto sam onda uzeo (osobni odabir) one "bolje" brandirane ?
Zato jer sam imal viška love (a nisam) ili jer ljepše izgledaju ?

Pa neki ti brandirani izgledaju "lošije" i "tanašno" naspram mojim DIY, ali sve ostalo...

A to kaj i kak kolega čuje, ne bih znao.
olif is offline  
Old 16.02.2018., 19:49   #9142
Quote:
drweiss kaže: Pogledaj post
Imaju svoju stranicu Tidal za HR. Imam Oppo 105 BDP 105 koji ima ugrađen software za Tidal pa to nije problem.
Jazz Groove stvarno dobro zvuči.
Nadao sam se da već ima korisnika. Ostaje da se proba
Da, vidio sam da imaju 90 dana trial. Samo upravo s te stranice sam linkao dostupnost - a tamo nema Hrvatske na popisu?

Probaj se regat pa vidi jel ide, jedino rješenje.....
__________________
I'll wear a tie.....
jean luc is offline  
Old 16.02.2018., 20:07   #9143
Quote:
AKG kaže: Pogledaj post
Na kojem sistemu slušaš te kablove?
Proizvođač/tip pojačala, zvučnika i izvora?
Ako nije tajna.

Pitam jer me živo zanima sustav na kojem se mogu čuti tako jasne razlike među žicama?!
jeftini sistem. castle isis zvučnici, holfi megarus amp, mydac i linux laptop

ali iz nekih razloga mali castle isisi dost uspiju biti ko lakmus. naime, bas im lako postane deficitaran jer nemaju dizanje gornjeg basa u krivulji, nema napumpavanja. donji bas mogu prezentirati s udarcem ako oprema dozvoli - a holfi dost dobro prenosi te struje nižih frekvencija, ajmo reć da mu je to snaga u njegovom cjenovnom razredu. i onda zapravo kablovi ili postanu usko grlo u ekstenziji i svim drugim parametrima basa, i to se onda čuje, makar isisi nisu neš definirani dobro u donjem dijelu sami po sebi, limitacija veličine ali i klase. s druge strane, visokotonska jedinica im je neuobičajeno rezolutna - trade mark castlea je tada bio da u sve svoje kutije, osim u svoj najjeftiniji model (u to vrijeme to je bio clifton), stave visokotonce vlastite proizvodnje, solidno visoke rezolucije. tako da ti visokotonci opet prenesu situaciju u gornjem dijelu spektra dosta dobro. sam linux pomaže izdefinirati gornji dio, ponešto smanjiti jitter. i tak, jači dobri sustavi bi sigurno više prikazali razliku, al pokazalo se da i ovo prikaže razliku. uglavnom, sumnjam da kod mene isisi olakšavaju analizu zvuka

mislim, a šta da velim. okreneš polaritet struje tj. utičnicu u šuku, i to se čuje, ne zvuče dva polariteta isto. kako se neće onda čuti različite žice
friendship is offline  
Old 16.02.2018., 22:49   #9144
Da cujes "kabel", moras dobro poznavati svoj sistem, sistem mora biti vise kvalitete i uskladen (tkz sinergija) da se izvuce maximum tj da se smanji na minimum kvarenje izvorne snimke.

A opet, isti taj kabel zna, ukoliko nije uskladen sa ostatkom sistema, poprilicno pokvariti zvuk cijeloga sistema.
Nije uopce sada bitna cijena kabla, vec kako i koliko ce se uklopiti u sistem.

Kod kablova je zapravo najbitnije testiranje u sistemu.

I da, usviravanje je obavezno jer se zvuk formira i postigne maksimum nesto slicno kao i zvucnici, samo s manjim utjecanjem na zvuk.
__________________
Imam dva peseka...jednoga doma, a drugoga koji me ispravlja...
Angelbyu is offline  
Old 16.02.2018., 23:14   #9145
Ne bi se htel puno mješati.
Kak je jen rekel:
" Ja nikaj neznam, ja vam sam prodajem štrumfe"
olif is offline  
Old 16.02.2018., 23:30   #9146
Quote:
friendship kaže: Pogledaj post
jeftini sistem. castle isis zvučnici, holfi megarus amp, mydac i linux laptop
Ne biti neskroman (Zede)
Sistem je ok. Megicu sam imao.....
olif is offline  
Old 18.02.2018., 00:37   #9147
Molim za pomoc... Ne kuzim se u specifikacije zvucnika i pojacala pa molim za pojasnjenje ima li opasnosti za zvucnike ili av receiver ako spojim u Zone B na Yamahi RXV681 (na terasi) 2 zvucnika JBL Control 28? Zvucnici su 175W, 8 Ohma... Hvala unaprijed...

Poslano sa mog LG-H960 koristeći Tapatalk
amonar is offline  
Old 18.02.2018., 15:20   #9148
Kako do boljeg zvuka sa TV prijemnika

Htio bi kvalitetniji i jasniji govorni zvuk sa TV, pa imam dvojbu da kupim soundbar Bose solo 5, za koji sam dobio preporuke od trgovca ili da probam iskoristiti postojeći AV resiver Sony sa dva Tanoy R1 zvučnika koji sada ponekad koristim za slušanje Fm radija.Kako najjednostavije spojiti to sa TV? Dali se soundbar automatski spaja sa TV kod uključivanja istoga?
B-118 is offline  
Old 18.02.2018., 15:48   #9149
IMHO, soundbar najcesce ima DAC, ako je to bitno, na reciever iz TV-a vjerojatno ides audio izlazom. Zvucnici generalno zbog fizicke razdvojenosti imaju bolju stereo sliku, ako je bitno.

Osobno sam skloniji baru, cisto prakticnosti radi, bez obzira sto zvucnike mogu spojiti na bolji DAC nego u bilo kojem integriranom sustavu (ali to bas i ne cini IMHO neku razliku u ovim domenama), a bar gubi dio prednosti ako ga ne koristim integrirano. Sve u jednom i mos ga naljepit na zid/stavit ispod TV-a. Manje komponenti, manje zica, lakse za smjestanje i premjestanje... To mi je bitnije za sve osim najanaliticnijeg slusanja. Jedino sto bih uzeo bar sa vecim zvucnicima (ali to uvisestrucuje cijenu).
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Old 18.02.2018., 15:50   #9150
@B-118: Koji je točno AV receiver i koji je točno TV? U pravilu, ako je TV noviji, spojiš optičkim kabelom...čemu duplirati uređaje iste funkcionalnosti?
MytByte is online now  
Old 18.02.2018., 15:51   #9151
E sad je pitanje kvalitette AV recccivera Sony
Sounbar da isporuci bolji zvuk od dva Tannoya biti ce puno skuplji od isttih.
Inace se moze razmisliti o nabavki CENTRALNOG zvuccnika koji i inacccu u vecini slucajeva sluzi reprodukciji govora.
Pa jos 2 mala od iza i eto kucnog kina...a skoro sam siguran puno jeftinije od Bose sound bara
Bose inace je kikiriki od zvuka.
Puno reklame.

AV recciver mora imati i DAVc (hdmi, opt, coax itd) tako da to da Bose ima DAC u sebi nije nikakva prednost.
Stovise...
__________________
Imam dva peseka...jednoga doma, a drugoga koji me ispravlja...
Angelbyu is offline  
Old 18.02.2018., 15:59   #9152
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
AV recciver mora imati i DAVc (hdmi, opt, coax itd) tako da to da Bose ima DAC u sebi nije nikakva prednost.
Stovise...

Davno je bilo kad sam to koristio, ali mislim da nije imao. Ne sjecam se doduse tocno, a ni koji je bio da provjerim

No vremena se mjenjaju, pretpostavljam da je odslo pod standardno?
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Old 18.02.2018., 16:01   #9153
@Beljki: Pa i stariji AV recovi bi morali imati DAC za optičke i coax ulaze
MytByte is online now  
Old 18.02.2018., 18:25   #9154
Onda sam stvarno pozaboravljao
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Old 18.02.2018., 18:42   #9155
Kada sam imao stari TV i DVD spajao sam njihove skartove na chinc ulaze od resivera i imao kučno kino sa 5 zvučnika, mislim da nema optički, moram provjeriti.
B-118 is offline  
Old 18.02.2018., 19:33   #9156
E sad ovako.
Daj tocno model AV recivera.
Ako ima opticki / coax ulaze, to su digitalni ulazi.
Ako imamhdmi onda imas i moderni audio i video ulaz.

Ako nemas optikcki i coaxialni ulaz e onda je to poprilicno staro i nevrijedno (mozda cak i nema DAC)

Aj pogledaj tocno model,
Sta pise na njemu pa napisi...
__________________
Imam dva peseka...jednoga doma, a drugoga koji me ispravlja...
Angelbyu is offline  
Old 18.02.2018., 20:15   #9157
Izrada prednje ploče pretpojačala na vlastitom CNC stroju. Aluminijska ploča debela 8 mm, prilično zahtjevna za obradu. Obzirom na glodalo i različiti reljef s prednje i stražnje strane morao sam obrađivati s obje strane, što je tražilo oprez pri namještanju koordinata:

Biti će to lijep preamp, a ujedno i hi-end



AKG is offline  
Old 18.02.2018., 21:49   #9158
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
E sad ovako.
Daj tocno model AV recivera.
Ako ima opticki / coax ulaze, to su digitalni ulazi.
Ako imamhdmi onda imas i moderni audio i video ulaz.

Ako nemas optikcki i coaxialni ulaz e onda je to poprilicno staro i nevrijedno (mozda cak i nema DAC)

Aj pogledaj tocno model,
Sta pise na njemu pa napisi...
Sony STR-DE 325
B-118 is offline  
Old 18.02.2018., 22:18   #9159
Auu, to je zaista staro, nisam to očekivao...kad bi znali i koji je TV bilo sve lakše...nemaš SCART na TV-u da spojiš kao prije? Izlaz za slušalice? koji je TV?
MytByte is online now  
Old 18.02.2018., 22:27   #9160
TV je Philips serije 6 star 2 godine ima skart ali ga ne koristim, na HDMI je spojen Tcom prijemnik..
B-118 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:44.