Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2018., 06:28   #5101
Žiletu, jasno su ti rekli: biti na zraku od 50 i vodi od 50 nije ni najmanje slicna stvar. Voda daleeeko brze predaje toplinu. Tu gdje si bio, nije uvijek bilo 50, i imao si vode za piti (znojenje hladi tijelo), i vjerojatno barem mjestimicno klima. Da si bio par tjedana stalno na 50 bez redovite vode za piti i hlada, ne bi ovdje pricao već bi te bjeloglavi supovi jeli tamo di si bio

Napravi si kupku uz pomoć plinskog štednjaka kakavu voliš, pa izmjjeri termometrom. Neće sigurno biti više od 50.

Druga stvar: brzo ti se ohladi jer živiš u neizoliranoj kući i vjerojatno kao i svi, imaš kadu odmah naslonjenu na zid. To sve pridonosi tome da ti se to brzo ohladi. Pocni skupljati za izolaciju na kući
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 11:47   #5102
sve stoji kaj si napisal,izolirana fasada i dobra stolarija zakon,,no...to bu malo pričekalo......
Gillet is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 19:21   #5103
Pozdrav,
imam problem sa TurboTEC Plus VU SOE 282/3-5 kojeg koristimo za toplu vodu dok za grijanje koristimo centralno na drva i on radi bez problema.
Tlak u sistemu pada ispod 0,6 bara i automatski se gasi rad plamenika pa ostajemo bez tople vode. Pogledal sam bojler i nigdje ne pušta vodu.
U razgovoru sa poznanikom, veli da bi mogao biti problem sa "membranom" koja ne radi ...
Planiram pozvati servisera pa me zanima gdje bi još mogao biti problem , tek toliko da znam pa da mi ne može prodavati maglu "da je otišlo ovo i ovo i ovo i ovo...."

Ima li tko slično iskustvo ili kakav savjet ?
freerock0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 06:24   #5104
Itko ......
freerock0 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 04.02.2018., 10:45   #5105
Da,da,da da si pozvao servisera već bi nadopumpao tu posudu i sve OK

ps. Ako ti je plinski bojler uključen u sustav centralnog na drva onda može biti i od tamo problema....
__________________
http://fema-hobi.blogspot.com/
bob4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 13:00   #5106
Sistem (spremnik) tople vode nadopunim jednom dnevno ...

Da, plinski bojler je uključen u sustav centralnog na drva ali je on , plinski bojler , odvojen ventilom kad se ne grije na plin ....
Kad se grije na plin , taj ventil se otvori...
Možda je bitna informacija , centralno na drva nije izvedeno(spojeno) da grije spremnik tople vode ..

Kakva ideja o uzroku i dal uopće postoji "membrana" kako mi veli poznanik ?
freerock0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 13:18   #5107
To je česta pojava na svim bojlerima, odnosno sustavima grijanja. "membrana" se nalazi u ekspanzionoj posudi; s jedne strane membrane voda; s druge zrak. Pet minuta posla za majstora; ako je izgubio balans; a ako je oštećena membrana onda

Da si malo prolistao ovaj podforum vidio bi da je to često postavljano pitanje....
__________________
http://fema-hobi.blogspot.com/
bob4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 13:29   #5108
Ako je oštećena membrana , zakaj onda ?
Puno posla ili puno love ?
Ili obadvoje "puno" ?
freerock0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 14:05   #5109
Poslušaj savjet, čitaj postove!!

Kupuje se nova posuda.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 14:24   #5110
Quote:
Majstor kaže: Pogledaj post
Poslušaj savjet, čitaj postove!!

Kupuje se nova posuda.
A odokativna cijena posude + ruke ..?
freerock0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 18:15   #5111
Posude su parsto kuna, ruke nemam pojma

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 18:20   #5112
Quote:
freerock0 kaže: Pogledaj post
Ako je oštećena membrana , zakaj onda ?
Puno posla ili puno love ?
Ili obadvoje "puno" ?
Sve skupa ne malo. Ali ako se ispostavi da je ruknula ekspanziona ne moraš kupovati original koja ide u bojler. Možeš kupiti neku običnu i staviti ju negdje drugdje, na sistem centralnog.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 18:39   #5113
Na sistemu za grijanje na drva je 1 ekspanziona (mislim da je cca.20 l) ...
Ako sam dobro skužil, na sistemu za toplu vodu bi trebal ugraditi dodatnu ekspanzionu ali manju ?
A ova u bojleru , kaj s njom - bajpass , izbaci se van ili ...?
freerock0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 19:25   #5114
ma dobra je samo ju treba nadopumpati....treba biti optimista u životu
__________________
http://fema-hobi.blogspot.com/
bob4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 15:09   #5115
Trebam pomoc..Imam valiantov plinski bojler i znam kad je bio nizak nivo vode u sistemu da sam na onu ruckicu odvrnio i napunio ga..E sad ta ruckica odjednom ko da se zapekla..Neda uopce da ju se odvrne..sta da radim?
R3nchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 16:19   #5116
Ako ima plastiku koju mozes skinuti (vjerojatno je pricvrsnea seraficem), skinu ju pa probaj serafencigerom ili klijestima.
Ako ne ide, radje zovi servis.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 17:51   #5117
bojler zuji k'o motorna pila

Bojler Vaillant atmo TEC plus VUW SOE 280/3-5. Ugrađen 2008. godine, tad je bio novi. Koristi se za grijanje i za toplu vodu.
Iz Dimnjaka su bili u pregledu negdje u 10. mjesecu.
Vaillantov serviser bio je u 11. mjesecu.
Znači, sve u redu, sve redovno servisirano.
Već kad smo uključili grijanje ove jeseni počelo je zujanje. Ali ovo sad nije normalno. Kao da netko na ulici motornom pilom reže drva.
Zvala servisera, čak je i bio... naravno, baš tad je bojler bio najtiši što može. Čovjek pregledao, rekao da je sve u redu i otišao. Predvečer je bojler ponovno započeo svoj show program.
Zvala danas servisera, približila mu mobitel bojleru, a on veli da ne čuje ništa.
Susjed u kući pored je neko jutro prerondao čitavu kuću jer je mislio da kod njih nešto zuji. Eto koliko je glasno.
Strah me, ipak je to plin. Što učiniti?
__________________
Puno je tuge u svijetu...
Upravo sad, dok čitaš ovo, 7 milijuna ljudi se seksaju! A ti si na kompjutoru!
To je tako tužno..
...
sebastyan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 22:34   #5118
Quote:
sebastyan kaže: Pogledaj post
Bojler Vaillant atmo TEC plus VUW SOE 280/3-5. Ugrađen 2008. godine, tad je bio novi. Koristi se za grijanje i za toplu vodu.
Iz Dimnjaka su bili u pregledu negdje u 10. mjesecu.
Vaillantov serviser bio je u 11. mjesecu.
Znači, sve u redu, sve redovno servisirano.
Već kad smo uključili grijanje ove jeseni počelo je zujanje. Ali ovo sad nije normalno. Kao da netko na ulici motornom pilom reže drva.
Zvala servisera, čak je i bio... naravno, baš tad je bojler bio najtiši što može. Čovjek pregledao, rekao da je sve u redu i otišao. Predvečer je bojler ponovno započeo svoj show program.
Zvala danas servisera, približila mu mobitel bojleru, a on veli da ne čuje ništa.
Susjed u kući pored je neko jutro prerondao čitavu kuću jer je mislio da kod njih nešto zuji. Eto koliko je glasno.
Strah me, ipak je to plin. Što učiniti?
To je pumpa - popravka nema - potrebna zamjena pumpe
dexdu is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 09:58   #5119
Quote:
dexdu kaže: Pogledaj post
To je pumpa - popravka nema - potrebna zamjena pumpe
Nisam oduševljena odogovorm, al' ipak hvala
__________________
Puno je tuge u svijetu...
Upravo sad, dok čitaš ovo, 7 milijuna ljudi se seksaju! A ti si na kompjutoru!
To je tako tužno..
...
sebastyan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 10:15   #5120
Imam problem sa svojim bojlerom, radi se o Vaillant VUW SOE 202/2-5 R3 i na njemu mi je procurio sigurnosni ventil (3 bar) Tj prepunio sam sistem i sigurnosni se otvorio, uslo je smeće i sad kad se zatvori stalno kapa.
Problem nastaje ako ja zelim kupit taj ventil, mogu ga kupiti samo ovlasteni serviseri, sam ventil kosta oko 200 kn, ali ovlasteni njegovu zamjenu naplati dodatnih 180 kn, znači trosak od cca 400 kn i čekanje tog majstora jer je svima guzva.

Jel moze netko tko zna objasniti kako se ventil moze skinuti i rastaviti te očistiti? Probao sam pustat vodu kroz njega, ali svejedno, i dalje kapa. Ventilov kataloski broj je 190732.

Unaprijed hvala i LP
Markoma7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:17.