Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2017., 06:24   #81
slažem se s astonom
uostalom naši skemeri su toliko loši da se rijetko o njima i piše ( izuzev zg taksija na glavnome nisam vidio druga upozorenja često ), a kamoli snimi nešto
za razliku od drugih zemalja
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 11:23   #82
Dvije moje kritične observacije bi bile, da dobar dio zaposlenih, ne toliko direktno u turizmu ( za te imam takva i drugačija iskustva, nisu crno-bijela), npr. u trgovinu, ne zna, nije spremna, kupcu reći: dobar dan i na kraju hvala i doviđenja. Neki, ako ne mnogi, ništa od toga. To mi je neshvatljivo. A dio posla je to, poslovnog bontona zapadnog kapitalističnog svijeta. Vlasnik sigurno ne bi tolerirao svog zaposlenog u trgovini, za šalterom i slično, koji kupcu ne zna ili ne želi reći: dobar dan, hvala i doviđenja. I nije spreman ili je ne baš pri volji davati informacije, ako kupac, ako turist nešto želi znati, ako nešto zapita. To ja ne shvačam, zašto se ne promijeni kod vas na bolje.

A sličan je problem sa bontonom i tipom vožnje u prometu. Ne tvrdim, da je u Sloveniji bonton u prometu na visokom nivou. Nažalost nije. Ali u Dalmaciji je to Nije čudno, da je barem svaki drugi auto dole teže ogreben, sa jako oštećenim plehom itd. Zašto je to potrebno? Jer se ne cijeni ljudski život, jer se na kraju ne cijeni vlastita imovina ( i motorna vozila nešto koštaju)?

ps. Morao bih možda dodati, da po mom iskustvu ( i od ispred par dana) i dosta veliki dio turista kod vas jako čudno vozi. Posebno Česi i Poljaci. Kakvi divljaci neki među njima. Puna crta i zavoji bez pregleda naprijed; a oni u stilu ruske rulete, samo šišaj ... Ajme!

Zadnje uređivanje kranjski janez : 07.09.2017. at 12:13.
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 11:48   #83
Turisti se žale a dođu tek na par dana, što bi morali reći mi lokalci koji u takvom okruženju živimo cijeli život?
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 12:06   #84
Kakve place i uvjete imaju zaposlenici u trgovinama, jos ih i razumijem.
Osobno bih pozdravila koliko god malo bila placena, ali vjerojatno bi mi dozlogrdilo nakon odredjenog vremena zlorabljivanja i niske place.

Mene svi pozdrave, tj odzdrave, jer uvijek prva pozdravim kad udjem u trgovinu/kafic itd. Nije to tesko

Opustite se, lakse se dise
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 12:48   #85
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Kakve place i uvjete imaju zaposlenici u trgovinama, jos ih i razumijem.
Osobno bih pozdravila koliko god malo bila placena, ali vjerojatno bi mi dozlogrdilo nakon odredjenog vremena zlorabljivanja i niske place.

Mene svi pozdrave, tj odzdrave, jer uvijek prva pozdravim kad udjem u trgovinu/kafic itd. Nije to tesko

Opustite se, lakse se dise
E, skoro da je teško ne odzdravit, kad ti jedini kupac u trgovini uđe i pozdravi te, jelda. Dobro, ustrajem ipak, nekima je teško na kraju reći hvala i doviđenja ili bok.

Evo, da sam konkretniji - recimo u gradu Blato sam u trgovini poljoprivredne zajednice ( očito adaptirani prije svega za turiste) kupovao neke njihove produkte, a prodavačica bi sa nekom ženom tamo prepričavala njezine sasvim privatne stvari, a moja pitanja oko proizvoda, koje prodaje, npr. maslinovog ulja, su joj bila oćito suvišna. Kupio sam od nje za oko 300 kn proizvoda i kad sam platio, ni jedne jedine rijeći više od nje, ni pozdrav. Iako nikoga tamo osim mene tada više nije bilo.

Nemoj mi reći, nn, da je to normalno ponašanje i da sam ja to sam izazvao i zaslužio, jer sam joj postavljao neka pitanja oko prozvoda, koje prodaje.

Zadnje uređivanje kranjski janez : 07.09.2017. at 13:04.
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 12:57   #86
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
Dvije moje kritične observacije bi bile, da dobar dio zaposlenih, ne toliko direktno u turizmu ( za te imam takva i drugačija iskustva, nisu crno-bijela), npr. u trgovinu, ne zna, nije spremna, kupcu reći: dobar dan i na kraju hvala i doviđenja. Neki, ako ne mnogi, ništa od toga. To mi je neshvatljivo. A dio posla je to, poslovnog bontona zapadnog kapitalističnog svijeta....
Kakav "zapadni kapitalistički svijet", ja sam u gluho doba komunizma (ili što je to već bilo) i kao klinac znao da je alfa i omega svakog posla s klijentima, a posebno u turizmu, "dobar dan, izvolite, hvala i doviđenja". Tko to nije u stanju izreći, neka se kloni bilo kakvog posla s ljudima, kakve god male plaće da imali.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 13:23   #87
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
E, skoro da je teško ne odzdravit, kad ti jedini kupac u trgovini uđe i pozdravi te, jelda. Dobro, ustrajem ipak, nekima je teško na kraju reći hvala i doviđenja ili bok.

Evo, da sam konkretniji - recimo u gradu Blato sam u trgovini poljoprivredne zajednice ( očito adaptirani prije svega za turiste) kupovao neke njihove produkte, a prodavačica bi sa nekom ženom tamo prepričavala njezine sasvim privatne stvari, a moja pitanja oko proizvoda, koje prodaje, npr. maslinovog ulja, su joj bila oćito suvišna. Kupio sam od nje za oko 300 kn proizvoda i kad sam platio, ni jedne jedine rijeći više od nje, ni pozdrav. Iako nikoga tamo osim mene tada više nije bilo.

Nemoj mi reći, nn, da je to normalno ponašanje i da sam ja to sam izazvao i zaslužio, jer sam joj postavljao neka pitanja oko prozvoda, koje prodaje.
Dobro, ovo nije u redu, nisam znala da mislis na takve male ducane gdje skoro i nema kupaca.
Ima losih primjera, ali ima i jako ljubaznih.
Nema pravila.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 13:40   #88
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Dobro, ovo nije u redu, nisam znala da mislis na takve male ducane gdje skoro i nema kupaca.
Ima losih primjera, ali ima i jako ljubaznih.
Nema pravila.
E, Bože, da još sada nastavim, kako ( i tko) rade u jedinoj trgovini u Prižbi, ali neću. Kakve gužve, kakvi redovi za kruh i delikatesu i za platit, ako uđe tamo 10 kupaca u približno isto vrijeme. Ali neću dalje, jer su ljudi uglavnom simpatični, neki baš jako i ne zaslužuje negativne reklame.

Tamo mi više smeta, koliko se gradi, koliko novog betona. Di će samo sa tim betonom i novim kućama, a imaju već upropaščen hotel Alfir, u kome nikoga već valjda 20ak godina i samo propada ta konstrukcija? Pokvarili su i glavnu plažu, umjesto prirodnog šljunka dovozili puno gramoza... Inaće prekrasna lokacija.

A na Lastovu mi je negativno palo u oći, da skoro sve ide u ruke stranaca. Ne samo dosta problematično upravljan lijepi hotel na prekrasnoj lokaciji ( u vlasti jednog Ukrajinca, tajkuna, koji je donedavno duže boravio u zatvoru). Nego i vikendice. Prekrasna autentična Lučica ili nautičarski Pasadur - šta se prodaje, skoro sve kupuju stranci.
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 11:55   #89
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Samo... o dobrim stvarima i zadovoljnim gostima se NIKAD ne pise. Jer to nije zanimljiva vijest i ne moze se dobro prodati.
Jesi li ikada vidio nezadovoljnog gosta na HRT ili bilo koji drugi kanal zadnji 20 godina????

Oni samo pokazuju turiste koji su zadovolnji , i svake godine neki idiot novinar stoji granici i pita turiste koji napuštaju zemlju koliko su potrošili??? ali ne jesu li bili zadovoljni
Kaksikaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 12:48   #90
Quote:
Kaksikaj kaže: Pogledaj post
Jesi li ikada vidio nezadovoljnog gosta na HRT ili bilo koji drugi kanal zadnji 20 godina????

Oni samo pokazuju turiste koji su zadovolnji , i svake godine neki idiot novinar stoji granici i pita turiste koji napuštaju zemlju koliko su potrošili??? ali ne jesu li bili zadovoljni
I onda im forsiraju pitanja čeka li se predugo ili ne...pa svugdje se čeka, samo se druge zemlje (i televizija) "ne hvale" s time...sami sebi (televizija) kopamo rupu...i pola tih snimaka su neke žene koje vrište da se puno čeka...
Uglavnom, mi to sebi stavljamo kao vrlo lijepu reklamu
Forsiramo nezadovoljstvo gostiju...i to su najčešće oni koji govore hrvatski...
dalmatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 19:40   #91
Quote:
Kaksikaj kaže: Pogledaj post
Jesi li ikada vidio nezadovoljnog gosta na HRT ili bilo koji drugi kanal zadnji 20 godina????

Oni samo pokazuju turiste koji su zadovolnji , i svake godine neki idiot novinar stoji granici i pita turiste koji napuštaju zemlju koliko su potrošili??? ali ne jesu li bili zadovoljni
Mješaš kruške i jabuka. HRT je državno glasilo čiji je zadatak da sve prikazuje u najboljem svjetlu s ciljem još većeg zaglupljivanja i ovako glupih ljudi. Državi nikako ne ide u prilog loša slika turizma.

S druge strane su portali na kojima pronalazite ovakve crne linkove. Njima i te kako trebaju loše vijesti jer one donose daleko veći broj klikova od dobrih vijesti.

I zato je tamo bijelo a onamo crno. Svaka strana pretjeruje na jednu stranu, a naivčine gladne ocrnjivanja sveukupnog turističkog biznisa na Jadranu, sve to lijepo puše.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 11:45   #92
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Mješaš kruške i jabuka. HRT je državno glasilo čiji je zadatak da sve prikazuje u najboljem svjetlu s ciljem još većeg zaglupljivanja i ovako glupih ljudi. Državi nikako ne ide u prilog loša slika turizma.

S druge strane su portali na kojima pronalazite ovakve crne linkove. Njima i te kako trebaju loše vijesti jer one donose daleko veći broj klikova od dobrih vijesti.

I zato je tamo bijelo a onamo crno. Svaka strana pretjeruje na jednu stranu, a naivčine gladne ocrnjivanja sveukupnog turističkog biznisa na Jadranu, sve to lijepo puše.
Ista je stavar na RTL,Nova i sve druge kanale

U hrvatskom turizmu ima puno dobri stvari, ali ima i mnogo loših stvari.

Neugodno i smeta me kad cijela zemlja,javnost i medija poriče loše stvari i ljuti se kad se dobiju kritiku umjesto da poprave loše stvari.

Tipično razmišljanje idiota i mentalitet srednjog vijeka, kako se i vidi u ovoj temi

Ovo je dobar primjer, samo pročitajte recenzije

https://www.tripadvisor.com/Restaura...ar_County.html

Taj majmun koji je vlasnik restorana i slični njemu naprave veću štetu turizmu od bilo kojeg terorista

Te vrste imamo po tisuće u našem turizmu
Kaksikaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 11:57   #93
Inače na Rabu u Rabu je i najslabija pizza na Kvarneru,barem meni.
Ne znam više koja pizerija.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 00:09   #94
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Ma eto, u Grčkoj sve vrvi od ponude koju si naveo, a u biti, tamo ideš jer je jeftino.

Grcka nisu samo Solunska i Olimpska regija, pa da je jeftino, Grcka su i Santorini, Kos, Ios, Krit, Mikonos, Milos.

Ne znam kako je kod vas, nadam se da cu saznati u ovoj deceniji , ali i u mom gradu izludim kada prodavacica ne kaze Dobar dan! Odlucila sam da ih direktno pitam zasto cute?
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 10:29   #95
U Grčkoj je turizam na puno višoj razini nego kod nas. Ove godine mi se na Murteru u dva restorana dogodilo da više od pola sata konobar uopće nije došao do nas, a u jednom smo pizzu čekali sat vremena (bez pretjerivanja).
To se u Grčkoj ne može dogoditi.
peggy-nely is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 21:33   #96
Tako je, dole sve na razini.

Evo i Google potvrđuje:

https://www.google.hr/search?q=terib...obile&ie=UTF-8
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 23:11   #97
Quote:
peggy-nely kaže: Pogledaj post
U Grčkoj je turizam na puno višoj razini nego kod nas. Ove godine mi se na Murteru u dva restorana dogodilo da više od pola sata konobar uopće nije došao do nas, a u jednom smo pizzu čekali sat vremena (bez pretjerivanja).
To se u Grčkoj ne može dogoditi.
Odlicno. Sad znas ubuduce gdje ces ici, a gdje neces
__________________
Reklame usporavaju učitavanje stranica,troše resurse računala koje se ubrzano zagrijava i usporava,troše internet promet,cijede bateriju mobitela/laptopa,ometaju korisnika u pregledavanju korisnog sadržaja,serviraju na računalo poruke koje ne želite ili su neprimjerne...Najgori su oglasi sa prikrivenim zlonamjernim programima! Vrlo jednostavno blokiraj reklame! - Chrome - Firefox
texans is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 00:26   #98
Quote:
texans kaže: Pogledaj post
Odlicno. Sad znas ubuduce gdje ces ici, a gdje neces
Navodno su i forumi tamo na višoj razini nego ovaj naš
number 19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 00:55   #99
vi stvarno mislte da u americi, australiji nema bahatih? citajte njihove komentara na privatne biznise po jelpu gogle biznisu itd. to je kao da gledate nase politcare u saboru.

veci problem su gosti koji nemaju razuma da kad se putuje da se novci trose. host je najmanji problem
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 11:40   #100
Quote:
dden kaže: Pogledaj post
vi stvarno mislte da u americi, australiji nema bahatih? citajte njihove komentara na privatne biznise po jelpu gogle biznisu itd. to je kao da gledate nase politcare u saboru.

veci problem su gosti koji nemaju razuma da kad se putuje da se novci trose. host je najmanji problem
Većina Hrvata nisu ni Hrvatsku vidjeli a kamoli svijeta. Upravo ti koji najviše pljuju meni koji putujem u inozemstvo 1-2 puta godišnje kažu "Joj pa ti stalno negdje ideš". I onda takav krene komentirat vani ovako a kod nas onako
number 19 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:08.