Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2017., 15:44   #401
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Prevelike razlike u karakteru, navikama i naučenom ponašanju najčešće u konačnici i presude u vezama/brakovima koji se raspadnu, jer iz tih "sitnica" poput prljavih čarapa i neopranog suđa proizađu i svi drugi veći problemi, svađe i neslaganja.

Ok,to je klasična posljedica raspleta.Nego,ipak smatram riječ je o želji,spremnosti za prevladavanje različitosti karaktera,zajedničkom isplivavanju iz kojekakvih zajebancija,svakodnevnih
Bernd is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 15:48   #402
Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post
Slažem se u situaciji kad te razlike nisu prevelike. Mislim da teže ide kad je jedan prasac/apotekar.
Osobno ne bih mogla imati suživot ni s jednim ni drugim. Ako ne zna baciti nečiste maramice u koš nego ostavlja za sobom, ne zna pustiti vodu u wc-u, pa neću ni ja biti osobna spremačica. Vrijedi i obrnuta situacija: ne smiješ sjesti na trosjed i nešto gricnuti jer ćeš sve smrviti.
Zamorno i jedno i drugo.
skroz se slazem s tobom. ni ja ne bi svinju ni apotekarku.
ima jedna carobna stvar koja svasta zna popraviti tj cak dovesti do toga da problemi nikad ne eskaliraju, a zove se dobra komunikacija.

ne bih odbio zenu koja me lijepo zamoli da pripazim ili nesto napravim.
onu koja mi krene sa pickama materinama, cu i ja naribati za njena sranja koja meni smetaju samo da joj vratim, a isto ce napraviti i ona ako ja nastupim na isti nacin.

takvi smo mi ljudi i zaista je vazno nauciti komunicirati.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 15:52   #403
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Prevelike razlike u karakteru, navikama i naučenom ponašanju najčešće u konačnici i presude u vezama/brakovima koji se raspadnu, jer iz tih "sitnica" poput prljavih čarapa i neopranog suđa proizađu i svi drugi veći problemi, svađe i neslaganja.
moras biti poremecen da si radi carapa i sudja unistis dobar brak.

naravno, ne zastupam lijenost i pasivnost, ali postoje ljudi koji su skloni vidjeti uglavnom negativno i raditi od igle solona.

zadovoljan par ce skupa cistiti jer zele imati vise slobodnog vremena za uzivanje.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 15:57   #404
Quote:
Bernd kaže: Pogledaj post
Ok,to je klasična posljedica raspleta.Nego,ipak smatram riječ je o želji,spremnosti za prevladavanje različitosti karaktera,zajedničkom isplivavanju iz kojekakvih zajebancija,svakodnevnih


i ja isto mislim.

kao na onoj temi gdje sam ja pricao da je vazno nakon rodjenja djeteta njegovati i partnerstvo, ispalo da je meni vazan samo moj kurac i previdjelo se da sam i ja bio na porodiljnom, bio domacica, da se zena izdajala i da sam se ja dizao po noci da mogu dati sinu papati na flasicu...
ispalo je i da sam protiv dojenja, izdajanje kako bi se zena mogla mirno naspavati se namjerno previdjelo (ili nenamjerno sto je jos gore jer spada u nesvjesnost i funkcioniranje na autopilotu) i opet mi je samo moj kurac bitan.

sa takvim stavom ce se ljudi sigurno urusati i ne znaci da ce se rastati, ali nece vise biti lijepo.
partnerstvo, a ne rivalstvo i jako je zalosno koliko je cesto obrnuto.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 16:07   #405
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
moras biti poremecen da si radi carapa i sudja unistis dobar brak.

naravno, ne zastupam lijenost i pasivnost, ali postoje ljudi koji su skloni vidjeti uglavnom negativno i raditi od igle solona.

zadovoljan par ce skupa cistiti jer zele imati vise slobodnog vremena za uzivanje.
Jasno ti je da su čarape i suđe samo metafora Ali situacija u kojoj se ljudi iznova i iznova moraju prepirati podbadati zbog takvih nekih gluposti prestaje biti banalna i preraste u kronično nezadovoljstvo. Zadnju rečenicu potpisujem.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 16:20   #406
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Jasno ti je da su čarape i suđe samo metafora Ali situacija u kojoj se ljudi iznova i iznova moraju prepirati podbadati zbog takvih nekih gluposti prestaje biti banalna i preraste u kronično nezadovoljstvo. Zadnju rečenicu potpisujem.
naravno da je jasno.

ugl, njegovanje nesebicnosti kod oba partnera je odlicna stvar jer je nesebicnost moguca samo ako su oba nesebicna.

dosta je da jedan bude sebicniji i automatski druga strana krece sa svojim sebicnostima.
meni je normalno da pitam sto ce popiti ako kaze da je zedna. normalno mi se ustati ugasiti svjetlo ako gledamo film i pita jesam li za gasenje svjetla.
....

i sve to klapa ako je njen nacin bar donekle slican mojem, ne mora cak ni biti nesebicna vec samo da ne bude sebicna i ne vuce samo na svoju stranu vec pazi na mene. ako je pak sebicna, onda se i moja volja izgubi brzo.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 16:25   #407
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
i sve to klapa ako je njen nacin bar donekle slican mojem, ne mora cak ni biti nesebicna vec samo da ne bude sebicna i ne vuce samo na svoju stranu vec pazi na mene. ako je pak sebicna, onda se i moja volja izgubi brzo.
Ključ svake trajne i stabilne veze.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 09:52   #408
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
nije istina jer postoji i drugi dio mojeg upisa gdje kazem da ja ne bi njoj nametao svoj standard.

uostalom, ne postoji nikakvo razumno opravdanje za drzanje kuce apotekarski cistom.
Je, u pravu si, nekako sam uspjela propustiti zadnje dvije rečenice
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 07:15   #409
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Ključ svake trajne i stabilne veze.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Ja mislim da je sebicnost jedan od glavnih i najcescih razloga raspada brakova. A uzrok mu je ogroman ego. I gadi mi se sebicnost bilo koje vrste. Kada partner prvo misli na sebe, a onda na pratnera, ako uopce misli. Primjera je more... I tako puno sebicnih ljudi znam, strasno. Super su u posluy, zabavni za druzenje, ali kada ih malo bolje upoznas vidis da gledaju samo svoje dupe. Muka mi je od takvih. A oni jos misle da je to vrlina jer vole sebe i fino se za sebe brinu. Lijepo je voljeti sebe, ali gledati samo svoje dupe je dno.
MKay is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 09:05   #410
Dio takvih koje znam u vezi su sa iznimno nezahtjevnim partnerima/cama koji su ludo zaljubljeni i uopće ne kuže da su privjesak i da ih partner doslovno iskorištava. Ne znam, možda im takva simbioza odgovara (bar kratkoročno jer obično to pukne kad jednom od njih dosadi). Ovi drugi su sami i imaju dvije krajnosti. Ili pate što su sami, ali se ne mogu upariti i kukaju zašto ih nitko ne želi. Ili im je dobro samima, ne podnose nikoga na više od par sati, na spomen veze afanaju isl... Sebičnost je svojevrsna pošast "ovog" doba jer nije više osuđivana. Nekad je sebičnjak bio osuđen gore od lopova, danas su takvi egoisti uglavnom face, okruženi ulizicama i patnicima koji bi takvi htjeli bit pa ih se ne doživljava kao nepoželjnima.
Meni su ipak nepoželjni(ji i od lopova) i izbjegavam takve osobe u širokom luku. Samo ti uživaj sam i prosipaj pamet nekom drugom.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 22:15   #411
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
moras biti poremecen da si radi carapa i sudja unistis dobar brak.
Gle imas control freakusha jako puno.

Jel ti znas da je izmisljen usisavac za usisavat STOLNJAK.

Zamisli da zivis s nekim ko s time usisava ispred tebe?

Imas svacega, nije dobro bit preneuredan, ali ni toliki cistunac da cistis zrak koji je osoba izdahnila.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 16:35   #412
ovo me dobro nasmijalo!!!
da ima još nekoga tko se zgraža nad mini usisivačem!!! genijalno.
to naime nije usisivač za stolnjak, iako služi i tome. to je usisivač osmišljen za usisavanje vrlo male količine sitnog smeća. jer je jednostavnije uzeti takvu napravicu, koja stane u ladicu, nego za žličicu prosute soli uzimati pravi veliki usisivač, koji da bi se pospremio u prosječnom stanu nije uvijek u punoj pripravnosti, već su mu dijelovi rastavljeni, pa ga sastavljati, vući ga za sobom..... ovo uzmeš jednom rukom, palcem pritisneš gumbić i ode žličica soli. prije nego je kontrolna grupa stigla izvaditi veliku mašinu iz ormara/spremišta/odnekud
a dobro dođe i za stolnjak, kad ima nešto mrvica jer se ne treba micati vaza/svijećnjak/bilošto (a ljudi obično imaju nešto), ne mora se skupljati stolnjak, paziti da s njim odeš do prozora s kojeg nećeš stresti nekome na glavu ili balkon, pobrisati stol jer je vjerojatno nešto i na njega dospjelo, ponovo sve postavljati i poslagati....
mali usisivač se ne zove "oruđe control freak-a", nego "sprava koja olakšava i ubrzava osnove pospremanja"
zvizdaljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 16:55   #413
Slazem se ^, zato ga i imam
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 18:58   #414
Quote:
zvizdaljka kaže: Pogledaj post
ovo me dobro nasmijalo!!!
da ima još nekoga tko se zgraža nad mini usisivačem!!! genijalno.
to naime nije usisivač za stolnjak, iako služi i tome. to je usisivač osmišljen za usisavanje vrlo male količine sitnog smeća. jer je jednostavnije uzeti takvu napravicu, koja stane u ladicu, nego za žličicu prosute soli uzimati pravi veliki usisivač, koji da bi se pospremio u prosječnom stanu nije uvijek u punoj pripravnosti, već su mu dijelovi rastavljeni, pa ga sastavljati, vući ga za sobom..... ovo uzmeš jednom rukom, palcem pritisneš gumbić i ode žličica soli. prije nego je kontrolna grupa stigla izvaditi veliku mašinu iz ormara/spremišta/odnekud
a dobro dođe i za stolnjak, kad ima nešto mrvica jer se ne treba micati vaza/svijećnjak/bilošto (a ljudi obično imaju nešto), ne mora se skupljati stolnjak, paziti da s njim odeš do prozora s kojeg nećeš stresti nekome na glavu ili balkon, pobrisati stol jer je vjerojatno nešto i na njega dospjelo, ponovo sve postavljati i poslagati....
mali usisivač se ne zove "oruđe control freak-a", nego "sprava koja olakšava i ubrzava osnove pospremanja"
Zauzima mjesto u ladici, kao i pripadajuci punjac.
Moje iskustvo sa aku uredjajima kaze da bas kada mi zatreba nema struje.
Tako bi vjerovatno bilo i sa tim mini "olaksivacem spremanja"
Nema struje u bateriji i domacica spretno vadi minija iz ladice kad ono ni makac, no dobro tu je ponjac pa ce to rijesiti kroz desetak minuta.
Tko je to stavio mob na punjenje, vadite to, trebam napuniti usisavac jer zlicica soli na stolnjaku ne moze cekati.
Svi napeto gledamo u cudo nevidjeno, domacica nakon par minuta (ne treba puniti do kraja jer to je samo zlicica soli) ozarenog lica stize do stola i usisava tu zlicicu soli uz osmjeh na licu.
Svi gledaju u cudu kakva je to magija pokupila to malo soli sa stolnjaka.
Domacica ga vraca u ladicu jer posao je obavljen, punjac i razvuceni kabel ce pokupiti kasnije jer sada ne stigne.
Muska glava obitelji u cudu gleda i ne vjeruje.
Pa sto nisi rekla istresao bi to malo soli u sudoper, 10 sec posla?
Tako se to meni vidi.
Trokutas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:17.