Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2017., 17:58   #1
Kako dalje?

Ja u 31, on u 33.godini

Zajedno smo godinu i sitno. Otkad ga poznajem čovjek se trudi, radi maksimalno (fizički posao). Nema puno, živi kao podstanar s cimerom. Nema vozačku, nema auto, i to je ok, jer to se kroz život može stvoriti.

Kad smo se upoznali i kad mi je nakon nekog vremena rekao da nema vozačku, ostala sam iskreno začuđena jer mi izgleda "ne baš normalno" da netko s trideset i kusur godina nema vozačku. Pogotovo jer je bio u vezi 4 godine i živio s curom preko dvije godine. Pitam se, zar je njoj odgovaralo da ona stalno vozi? Zar je nikad nije bolio trbuh, nikad nije bila umorna tokom povratka s zajedničkog puta, nikad je nije boljela glava pa da njemu prepusti volan, nikad joj nije pozlilo ni išta slično? To su banalni primjeri, ali zar nisu planirali zajedničku budućnost? Kako je on mislio kad bi ona bila trudna, kad bi imala veliki trbuh? Zar bi se sama vozila s trudovima? Zar bi ona uvijek vozila njihovo dijete i bila zadužena za vožnju općenito? Ne znam, ponekad mislim da sam razmažena jer tako mislim, ali osjećam da je ispravno da oboje imaju vozačku, da je to za vezu lakše. Lakše je obavljati stvari, lakše je u bilo kojem pogledu. Primjer, ja sebe vozim na trening, ali prije vozim njega kući (jer ne želi ostati kod mene u stanu), pa idem na trening, pa opet po njega, pa kod mene. Ne bi li bilo jednostavnije da on mene može prebaciti i doći po mene? ne bi li bilo isplativije? Zašto nema vozačku: nije mu nikada trebala, kaže da nije imao prilike, da nije imao uvjeta (čitaj:novaca). A znam da je puno izlazio. Kako je mogao na primjer imati za izlaske? Kaže da nije mogao sebi uskratiti mladost. Ok, nakon nekoliko tri mjeseca našeg hodanja upisao je auto školu. Evo skoro godinu dana, tako se pomalo odvija, i još je daleko od kraja. Još mu, kao za inat, plaća nije sjela za ovaj mjesec (šef im je rekao da će uskoro sjesti pola plaće pa sljedeći mjesec ostalo) uglavnom da ne duljim.

Problem je ovaj: ja imam svoj stan (8 km od grada udaljen), on stalno dolazi kod mene (busom, a busevi nisu jako česti). Većinom odlazi u 6 ujutro (jer je taj bus jedini da stigne na vrijeme, pošto radi od 7) i pošto radi do 17, dok dođe kući, istušira se i pojede jedini bus je u 19:30, tako da je kod mene oko 20. Nabija mi na nos da on mora stalno dolaziti kod mene, a ja sam čitavu godinu dolazila kod njega povremeno, često i više puta tjedno, ali mi je prekipjelo jer moram biti zatvorena u sobi (zbog cimera), ne mogu se slobodno kretati po stanu, ne mogu u gaćicama, ne mogu ništa jer nemam komoditet koji imam doma. Rekla sam mu odmah da ja s trideset si neću to dozvoliti, da mogu do neke granice ali nakon toga žao mi je - meni je ljepše kod mene u stanu nego živjeti u sobi, jesti u sobi itd.

Stvar je u tome da me voli, i znam da mu je stalo do mene, i znam i vidim da se jako trudi, ali se možda boji, nema sigurnost koju imam ja i plaši se vjerojatno moguće budućnosti, jer nema ni majku ni oca blizu pa da bi mogao kad bi se posvađali negdje otić. On živi u centru grada, navikao je da svugdje ide pješke, a ja živim na selu. Razumijem ga, samo ne znam kako dalje.
Glas Istine is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 19:12   #2
Teško ćete vas dvoje zajedno. Ti si samostalnija od njega - imaš auto i stan i smeta te što on nema vozački i svoj stan.
Zašto ne vozi? Mislim da to ipak nije zbog novaca. Vozački ide na rate.
Znam slučaj dečka od 28 godina koji ima vozački ali ima strah od vožnje i nikada ne vozi. To nije htio priznati godinama, tek se nedavno saznalo. Sudjelovao je u jednoj prometnoj nesreći kao klinac i ostao mu je strah.
Možda je to slučaj i kod njega. Nisu svi za vožnju.
Ako ti to smeta, prekidaj vezu jer nećeš moći tako funkcionirati, a tebi je to očito jako bitno.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 19:16   #3
Godinu dana i jos je daleko od kraja autoskole? Pa sta radi, sta pada na ispitima, vozi jednom tjedno?
Da konacno polozi autoskolu i kupi neki jeftiniji auto i nemate problema vise radi tih vidjanja. Doseli se kod tebe i to je to.
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 23:36   #4
Godina je poprilično predugo za vozačku.
Morao je ili imati pauzu ili ispite padati (u kojoj je uopće fazi?).


Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 23:54   #5
Godinu dana nemre položit?
Ja sam padala,al sam ipak riješila u par mjeseci.
Taj dio mi baš nije jasan.

Zakaj ga forsaš s tom vožnjom?Možda čovjek jednostavno nije za to.
I ne znam kakve veze s tim ima kaj mu kasni plaća.
Zapravo uopće ne kužim koje je tu pitanje.

On je takav kakav je.
Sigurno ne bu sad sa prek 3 banke postal od šljakera nevozača,direktor Šumaher.
Ako ga voliš,voliš.
Ak ne,produži dalje...
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 23:59   #6
Nema tu "dalje", ostavi ga. Ne treba ti da ideš rodit taksijem kao najgora sirotinja.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 05:28   #7
Ja ga mogu shvatiti jer ni sama ne vozim. Ne zelim voziti. Biram zivjeti na mjestima gdje je voznja skroz nepotrebna.

Kada su mi krenuli trudovi, isla sam u bolnicu taksijem.

Ako je decko u centru grada i navikao je svuda pjeske (ovo svuda, pretpostavljam, ukljucuje i posao), auto mu nije ni imao zasto biti prioritet dok tebe nije upoznao. Cini se da mu i sad jedino radi tebe treba.

Uglavnom, prihvati ga takvog kakvim jest, a ako ne mozes, prekini. Mijenjanje necijeg karaktera je obicno jalov posao.
Atticus Finch is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 06:46   #8
Zakaj ga ti ne vozis na posao i s posla pa bi imali i vise vremena?

A gdje je taj trening?

Sent from my D2403 using Tapatalk
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 08:06   #9
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Nema tu "dalje", ostavi ga. Ne treba ti da ideš rodit taksijem kao najgora sirotinja.

Mislim stvarno.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 08:38   #10
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post

Mislim stvarno.
Jelda?
Meni nije jasno kak su homo sapiensi uopce opstali do 21. stoljeca?

U kurac, nemanje vozacke je danas problem i otvara se tema na forumu iako je sve ostalo super u vezi.
Jos se pita kako dalje.

Kakav nakardani svijet.

I mi se pitamo zasto je sve vise razvoda?
Pa evo zasto.
Ljudi se ponasaju kao one americke bogataske kceri kojima se svijet rusi jer su se za sesnaesti rodjenda nadale plavom bmw-u, a dobila je crveni.

Tragedija. Savrsen decko, ali ne vozi.

Ocito nazadujemo kao pojedinci i kao drustvo.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 08:41   #11
A čuj, naša kćer je polagala dvije godine. Jer je vozački bio nešto što smo joj nametnuli. Naravno s najboljim namjerama, a ona je s druge strane našla stotine vrlo uvjerljivih razloga zašto se to tako oteglo. Autić koji joj je kupljen je stajao dvije godine na dvorištu, a zatim nakon polaganja još par godina jer je prijevoz, opet naravno svaki put sasvim logično i opravdano, riješila na drugačiji način.

Prodali smo ga za par minuta, jer nešto tako uščuvano i s tako malo kilometara, oglasnik još nije vidio.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 08:52   #12
Ljude koji se boje vožnje najbolje je ne siliti jer zaista može napraviti ne daj Bože nešto sebi ili drugome u prometu. Nismo svi za sve.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 08:57   #13
Ma nije bila u tome stvar, nije nju nikad bila frka vožnje.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 08:59   #14
Quote:
Glas Istine kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome da me voli, i znam da mu je stalo do mene, i znam i vidim da se jako trudi, ali se možda boji, nema sigurnost koju imam ja i plaši se vjerojatno moguće budućnosti, jer nema ni majku ni oca blizu pa da bi mogao kad bi se posvađali negdje otić. On živi u centru grada, navikao je da svugdje ide pješke, a ja živim na selu. Razumijem ga, samo ne znam kako dalje.

Ne osjećaš se sigurno s njim, to što nema vozačku i tebi to smeta je nekakav simbol toga.

Primijeti da prvo kažeš - Nema vozačku, nema auto, i to je ok, jer to se kroz život može stvoriti. - a onda napišeš cijeli pasus zašto to tebi nije ok.

Mislim da to zapravo nema nikakve veze sa autom i stanom, ima veze sa sigurnošću i tvojom dvojbom kakav je on čovjek odnosno je li on čovjek za tebe.

Kako se on to jako trudi?
Da li osjećaš da vas vodi u nekom smjeru?
Planirate li nešto zajedno?
Ako ne, što misliš zašto ne?
Ro_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 10:36   #15
Quote:
Ro_ kaže: Pogledaj post
Ne osjećaš se sigurno s njim, to što nema vozačku i tebi to smeta je nekakav simbol toga.

Primijeti da prvo kažeš - Nema vozačku, nema auto, i to je ok, jer to se kroz život može stvoriti. - a onda napišeš cijeli pasus zašto to tebi nije ok.

Mislim da to zapravo nema nikakve veze sa autom i stanom, ima veze sa sigurnošću i tvojom dvojbom kakav je on čovjek odnosno je li on čovjek za tebe.

Kako se on to jako trudi?
Da li osjećaš da vas vodi u nekom smjeru?
Planirate li nešto zajedno?
Ako ne, što misliš zašto ne?
Hvala na postu. Svjesna sam da je to moja prva rečenica, i to s razlogom. Ne može se nešto stvarati jednostrano. Ako ja ULAŽEM u sebe za dobrobit veze, a druga strana stoji na mjestu, ima li napretka? Premalo se znamo da bi mogla reći s sigurnošću da li stojimo na mjestu ili ipak napredujemo, zato se pitam kako dalje i hoće li vrijeme pokazati da napredujemo ili ulažemo bez smisla naše živce i vrijeme. Čovjek se ne boji vožnje, vozio je i moje auto i to potpuno opušteno prije koji mjesec kad smo se našli na makadamskom putu. Izrazio je sam želju.

Mislim da nema smisla suditi (mada sam očekivala da će biti govora mržnje i napada) o nečijem stilu života ili mišljenju o tome kakvu on vezu želi i zamišlja. Takvim ljudima mogu jedino poželjeti da si nađu partnera koji će isto doprinijeti ograničavajućoj situaciji za napredak njihove veze. Jedino će tada moći razumjeti ovakvu situaciju.

Za mene je vrlo bitno da čovjek ima vozačku, jer se on nekako valja otkotrljati do posla ujutro, i vratiti se doma s posla bez da stoji na kiši i vjetru sat ili dva do sljedećeg busa, ako živimo dalje od centra grada. Ako do toga ne dođe, mi nećemo nikada moći živjeti zajedno iz pukog razloga što je on nemobilan. Možemo tako da se ja preselim u grad i plaćam stanarinu zajedno s njim u centru grada, i onda opet trošim za stanarinu (nepotrebno jer imam svoj stan) + za odlazak na posao (ukupni troškovi prijevoza bi se znatno povećali)

Mislim, priče o tome ima li ljubavi meni su osobno smješne, jer ljubav mi ne stavlja kruh u usta. Ona je bitna, ali nije najbitnija. Uvjeti života su podjednako bitni.

Trudi se u smislu da je aktivan po pitanju naše veze. Emotivno je involviran, da se pojasnim bolje. Trenutno ne možemo planirati upravo zato što je on nemobilan. Drugi problem je što on (s razlogom) se pribojava da bi kod neke svađe ili prekida ostao na cesti (izbačen iz mog stana).
Glas Istine is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 10:48   #16
Quote:
Glas Istine kaže: Pogledaj post
Ne može se nešto stvarati jednostrano. Ako ja ULAŽEM u sebe za dobrobit veze, a druga strana stoji na mjestu, ima li napretka? Premalo se znamo da bi mogla reći s sigurnošću da li stojimo na mjestu ili ipak napredujemo, zato se pitam kako dalje i hoće li vrijeme pokazati da napredujemo ili ulažemo bez smisla naše živce i vrijeme.
Kaj si uložila u sebe u toj vezi?
Znači,ti si položila vozački,kupila auto i stan u toj vezi?

Vozio je jer ga stalno natjeravaš na to.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 10:55   #17
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Godina je poprilično predugo za vozačku.
Morao je ili imati pauzu ili ispite padati (u kojoj je uopće fazi?).


Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
Izvini što nisam odgovorila prije, tek sam sada vidjela ovaj post.
Pao je teoriju nekoliko puta, mislim da je iz četvrtog puta prošao. Onda je čekao da krene vožnja, instruktor je imao puno kandidata, pa je došlo ljeto, pa se i vremenski oni valjaju uskladiti, zbog posla. Sada je sve stalo jer on sad radi do 17h, nema kada odraditi ostatak preostale vožnje. I kažem, za prošli mjesec dobio je samo pola plaće, pa kad bi riješio sve, morao bi skupiti još novca da plati (uvijek nekako imam osjećaj kao da skriva to pitanje kad god želim neke informacije, na početku sam mu odmah rekla da je dobro da odvaja novac svaki mjesec, ili da plaća na rate i da će mu tako biti lakše, on mi uvijek kaže dobro, nemoj me sad pilati s time, to ću se ja snaći).
Glas Istine is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 10:56   #18
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
Kaj si uložila u sebe u toj vezi?
Znači,ti si položila vozački,kupila auto i stan u toj vezi?

Vozio je jer ga stalno natjeravaš na to.
Naravno, a on kad zakasni ujutro na bus, ja moram i sebe natjeravati da vozim njega na posao.

Isto tako, ako navečer radi kad više nema busa, ja sebe opet moram natjerati da ga idem uzeti na posao.
Glas Istine is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 11:02   #19
Quote:
Glas Istine kaže: Pogledaj post
Naravno, a on kad zakasni ujutro na bus, ja moram i sebe natjeravati da vozim njega na posao.

Isto tako, ako navečer radi kad više nema busa, ja sebe opet moram natjerati da ga idem uzeti na posao.
Znači ti si položila i kupila auto zbog njega?
Do sad nisi vozila?
Jer to bi bilo da si uložila u sebe...

Ne moraš ga vozit.Zakaj bi morala?Ako on ne želi vozit,onda nek ide busom.
Imala sam ja bivšeg bez vozačke i auta.To mi nije predstavljalo baš nikakav problem da ja vozim.
Problem je nastao kad je otišao cijelu noć van sa "sestričnom",za koju me njegov buraz blijedo pogledao i rekao da uopće nisu u rodu...
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 11:07   #20
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
Znači ti si položila i kupila auto zbog njega?
Do sad nisi vozila?
Jer to bi bilo da si uložila u sebe...

Ne moraš ga vozit.Zakaj bi morala?Ako on ne želi vozit,onda nek ide busom.
Imala sam ja bivšeg bez vozačke i auta.To mi nije predstavljalo baš nikakav problem da ja vozim.
Problem je nastao kad je otišao cijelu noć van sa "sestričnom",za koju me njegov buraz blijedo pogledao i rekao da uopće nisu u rodu...
Ne znam da li sam i gdje rekla da je moje polaganje vozačke ili imanje auta ulaganje u sebe. Osobno već kad smo kod tog pitanja, smatram da jest, ali nije bilo o tome govora. Ja sam govorila o ulaganju u vezu.

Ako se planira dalje nešto, sigurno ne misliš da ću ja stalno voziti što djecu, što njega, što sebe. Mislim budimo realni. Ako mislim samo na SAD, svakako mi ne smeta njegovo neimanje vozačke. Ali ako mislim na budućnost i primjerice imati djecu koja se u nekom trenutku mogu razboljeti, treba ih odnijeti kod doktora, u vrtić, školu, na hitnu ili slično, ja sam na poslu, on je doma - nije li glupa situacija? Mislim ja ne mogu vjerovati da nekome to ne predstavlja problem. To je kao da ja kažem, mah, ne treba mi ništa, bitno da dišem. Where is logic ?
Glas Istine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:51.