Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2017., 14:48   #1
PIK Vrbovec

Radnici PIK-a Vrbovec ekskluzivno progovorili za Provjereno o mesu s kakvim su radili

Quote:
''U tvornicu im je stizalo meso koje je bilo pred istekom roka trajanja, staro i loše kvalitete, prepravljali su datume ili prepakiravali gotove proizvode u nove folije, a u proizvodnji kobasica i salama koristili su meso za koje oni tvrde da je bilo zaraženo – ispovijest je ovo radnika koji su za „Provjereno“ odlučili progovoriti o načinu rada u jednoj od najpoznatijih domaćih mesnih kompanija – PIK Vrbovca – s kraja 2016. i početka 2017. godine. S njima je razgovarala Ivana Paradžiković.''
Nije da ne vjerujem, vjerujem da se takve stvari rade u svim firmama, ali po meni činjenica je da se u zadnje vrijeme (zadnjih pola godine do godinu)
puca iz svih PR oružja po Agrokoru i njegovim firmama.

Dakle s pričom koja se navodno događala krajem prošle i početkom ove godine se baš odlučilo izaći pred Božić i pred najveću potrošnju i kupovinu?

Kod mene se odmah upali lampica za alarm i urote i postavljam si pitanje tko plaća sve te tekstove protiv Konzuma, sad i protiv PIK-a, ili hvalospjeve Lidlu, iako svi znamo da ne bi bilo čudno u Lidlu naići na rumunjsku konjetinu?

Imam dovoljno godina da se sjećam kad smo gotovo svi kupovali samo domaće od seljaka i naravno da je bilo kvalitetnije jer nije bilo kemije...ali što se tiče zaraženosti bilo je lošije kvalitete jer se seljaci teško natjeraju provjeravati svoje proizvode. A često i provjera podbaci pa su ljudi znali dobiti salmonelu ili trihinelu iako je postojala provjera.

Gdje onda kupovati meso?
šafrona is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 16:32   #2
Lidl je smeće i preskup,ali je stranac.
bojanec is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 21:58   #3
A nešto se dešava.

U mojem selu (vjerujem i dalje) su ove jeseni bile horde kupaca za tovljenike i odojke. Kao u stara dobra vremena. Kupci su uglavnom bili manji mesari ili nakupci koji rade za iste. Kamione razvikanih (neću ih imenovati) prerađivača nisam vidio.

Slijedom toga, moja preporuka bi bila da si odaberete manju mesnicu jer ti ljudi u pravilu nemaju logistiku/mogućnosti za uvoz kontigenata super jeftinih pošiljki, osim toga inspekcijski nadzor im je u pravilu žešći nego kod velikih.
Manji mesari uglavnom nemaju uber moderne hladnjače koje omogućavaju jako dugo čuvanje, niti imaju tehnologiju za "botoksiranje" pa im je u interesu što brža/svježija isporuka kupcima.

Ne znam koliko mogu biti objektivan jer rijetko od drugih kupujem mesne proizvode, ali eto...
__________________
AGmath - Android app. Kalkukativna pomagala za poljoprivrednike i one koji se bave srodnim djelatnostima.
Agrometar - besplatna desktop aplikacija za evidenciju, pregled i statističku obradu poslovnih događanja na obiteljskim poljoprivrednim gospodarstvima
babkonj5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 10:58   #4
Quote:
babkonj5 kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko mogu biti objektivan jer rijetko od drugih kupujem mesne proizvode, ali eto...
Moj prijatelj kojem je dojadio rad u uredu 9-17h poželio se baviti stočarstvom pa kad je išao na savjetovanje kod jednog lokalnog ovčara, ovaj mu je rekao da svoje ovce tovi hormonima i koječim...

A to je jedan naš mali proizvođač. Toliko o tome.
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 18:37   #5
Tovljena ovčetina? Tko to uopće radi/kupuje. Fake.

Na našem tržištu nema hormonalnih pripravaka u tu svrhu, dapače, zabranjeni su u cijeloj EU. Jedino ako prijatelj od prijatelja ima tetku u USA ili koristi pripravke iz humane medicine, a ovčetinu liferuje po auto stopovima.

Inače, inspekcijski nadzor na hormonalne pripravke je vrlo rigorozan, a i sama upotreba istih je prilično rizična jer rezidue ostaju dugo u organizmu.
__________________
AGmath - Android app. Kalkukativna pomagala za poljoprivrednike i one koji se bave srodnim djelatnostima.
Agrometar - besplatna desktop aplikacija za evidenciju, pregled i statističku obradu poslovnih događanja na obiteljskim poljoprivrednim gospodarstvima
babkonj5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 21:28   #6
Quote:
Weekend Warrior kaže: Pogledaj post
Moj prijatelj kojem je dojadio rad u uredu 9-17h poželio se baviti stočarstvom pa kad je išao na savjetovanje kod jednog lokalnog ovčara, ovaj mu je rekao da svoje ovce tovi hormonima i koječim...

A to je jedan naš mali proizvođač. Toliko o tome.
LOkalni gdje točno?
Od Prevlake pa do Dunava je mnogo km.

A i to "koječim" je jako širok pojam.....
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 21:37   #7
Taj pik je već odavno trash,a ne od krize agrokora.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 23:02   #8
Quote:
zbunjenixx kaže: Pogledaj post
LOkalni gdje točno?
Od Prevlake pa do Dunava je mnogo km.

A i to "koječim" je jako širok pojam.....
Negdje u Lici ako se ne varam. Nije bitno gdje ni tko, ali da nepravilnosti ima i kod malih i kod velikih proizvođača - ima.

Meni ništa ne govori to što je proizvod "naš" ili dolazi od malog ili velikog proizvođača.

Kao da su naši "mali" ljudi cijepljeni od pohlepe i želje za zaradom.

Zato su tu inspekcije i kontrole čiji bi zadatak trebao biti zdravlje građana, a ne pogodovanje interesnim skupinama.
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 00:56   #9
Eto, pogledao sada 15 min priloga iz Provjerenoga. I ne znam sto suvislo reći.
Okej, uvijek sam vjerovao da nije sve u potpunosti ispravno, da se životinje hrane raznim stvarima i da postoji mogućnost da firme prepakiravaju proizvode kojima je istekao rok trajanja. No ovo je razina više. Uvoziti pokvareno i onda to na razne načine pakirati i prodavati ljudima je smrt za jednu tvrtku. Sve je to meni jasno kad čujem, i pomalo im i vjerujem, no opet s druge strane - pa gdje su dokazi? Daj neku sliku, video? Mogli su pričekati mjesec dana s pričom dok ne sakupe dodatne materijale koje je teško pobiti. Ovako smo ostali na priči dva radnika nepoznatih identiteta protiv najveće (ili druge najveće mesne kompanije) u Hrvatskoj.

Do sada nisam imao neugodnih iskustva s Pik salamama, štoviše jako sam zadovoljan, a i po pričama drugim ne čujem ništa suprotno. Također, do sada sam čuo jednu priču koja nije držala vodu, a emitirana je u Provjerenom i od tada im ne vjerujem previše. Sve uzimam s rezervom. Tako ću i ovo, a to isto savjetujem i vama. Domaće sigurno nije - domaće kupiš od susjede ili tete iz Zagorja, a ne od Pika, no da se drži kvaliteta i određeni standard, vjerujem da je tako.

A i još, gledajte, uvijek postoje razni interesni lobiji, danas je najlakše platiti dvije osobe da izreferiraju određene stvari na televiziji. Bit će ju kasnije jeftinije preuzeti i modernizirati, ili uništiti ako ju ne želiš
mezzzzzo is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 07:33   #10
Svako govno je ukusno ako se dobro začini, toliko o tom "zadovoljstvu" pikovim salamama.
janick gers is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 08:02   #11
ja ću reći da su ovo lažovi,koli lažu za lovu
zato se i neće predstaviti imenom
imam ja 30 takvih koji će isto reći da su ovih 5 lažljivci

hr novinarstvo je dno dna, vjerojatno dobilo lovu za napraviti prilog od konkurencije, pa nije tajna da su vjesti na prodaju
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 08:09   #12
ne mogu vjerovati da ljudi puše ovakve reportaže žutih medija tipa novatv i sl.

te emisije su postale takvo sranje bez pokrića da to mogu još pratiti samo bake i djedovi te domaćice koje muževi varaju na terenu i koje komentiraju svako sranje na facebooku
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 08:11   #13
Tipičan "od buhe prave slona" prilog.

Quote:
bojanec kaže:
Lidl je smeće i preskup,ali je stranac.
"Truje me, al' je bar moj" moto?
Quote:
KILLEDOG kaže:
ja ću reći da su ovo lažovi,koli lažu za lovu
zato se i neće predstaviti imenom
imam ja 30 takvih koji će isto reći da su ovih 5 lažljivci
A ja, a ja imam, imam 60 takvih koji će isto reći da su tvojih 30 koji će reći su ovih 5 lažljivci - lažljivci
Quote:
Weekend Warrior kaže:
Kao da su naši "mali" ljudi cijepljeni od pohlepe i želje za zaradom.
Točno. Osjetio na vlastitoj koži nekoliko puta.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 18:23   #14
Ma sve okej, ali zašto sada? Par dana pred Božić, vrijeme najluđe kupovine.
Prošlo je gotovo godinu dana od tog prepakiravanja i sada idu s tom pričom.

Zašto baš sada?
šafrona is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 18:42   #15
Quote:
šafrona kaže: Pogledaj post
Zašto baš sada?
zato što mediji nikad nisu bili u službi informiranja građana, već su uvijek u pozadini izvještavanja razna lobiranja, propaganda i oblikovanje javnog mnijenja...tj. ono što se dade kupiti novcem i utjecajem

a s druge strane, nekome možda odgovara rušenje cijene PIK Vrb.
žalac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 20:42   #16
Što je najbolje, njihovi eksperti su rekli da i takvo meso,termičkom obradom i sl.kemijanjem, može ići u distribuciju. Onako, ne bi htjeli reći da je to super i preporučljivo, ali zdravstveno ima prolaz.
Fascinantno je koliku graju su i izazvali kod ljudi na društvenim mrežama, "nikad vise" fore, "zato ne jedem meso". Stari moj, osim ako nemaš vlastitu stoku i povrtnjak ili jako dobre odnose s obitelji, nema tog rođe koji ti ne uvaljuje nafutrano meso ili puno previse pospricano povrće. Ali i u tome leži rješenje- pranje povrća/termička obrada mesa.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2022., 20:35   #17
Izgleda da je PIK opet počeo sa istom praksom uvaljivanja pokvarenog mesa kupcima. Evo, prošli tjedan sam kupio njihovo miješano mljeveno meso u mjesnom super konzumu i popizdio na njih. U paketu miješanog mljevenog mesa od 850gr koje je odozgo izgledalo lijepe crvene boje i svježe, našao sam u sredini sivo i smrdljivo meso. Zanimljivo, kad sam išao pažljivije pogledati i probati odvojiti taj sloj točno sam primijetio kako je ispod njega bio opet sloj mesa lijepe crvene boje kao svježe.
Dakle, kao da je netko u mašinu za mljevenje trpao prvo dobro meso koje je rasporedio po dnu podloška, onda je stavio staro sivo meso i rasporedio ga po srednjem sloju pakiranja i na kraju opet stavljao dobro meso da pokrije njime odozgora ovo sivo loše meso. Čak su se i vidjeli slojevi i mogao sam ih lijepo odvojiti.
Također i ono njihovo svježe meso na akciji poput buta je tvrdo i žilavo i vidi se da je od starih svinja i najvjerojatnije "reparirano" da izgleda svježe.
__________________
Zabavna činjenica: Ljudska kost je jaka kao granit. Blok kosti veličine kutije šibica može podnijeti težinu od 9 tona – to jest, četiri puta više od betona.
veneriraosam is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2022., 12:19   #18
Neznam koji bi se splet okolnosti trebao poklopiti da kupim pakirano mljeveno meso u supermarketu.
pero21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2022., 09:14   #19
Quote:
pero21 kaže: Pogledaj post
Neznam koji bi se splet okolnosti trebao poklopiti da kupim pakirano mljeveno meso u supermarketu.
da, zamisli da silom prilika kupiš to i onda nakon žderačine se počneš grčiti, previjati, muti ti se vid, koljena klecaju, nemreš do telefona i krepaš...

autopsija ne otkriva ništa a
obitelj i rodbina te oplakuju jer nitko osim tebe ne zna razlog tvoje prerane smrti.

i ti se iz sanduka čudiš kako to da ostalih 100 000 hrvata nije pokrepalo od trulog mesa iz supermarketa.
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2022., 15:55   #20
Ovo sa mesom nije ništa novo, već godinama možete naći napise u tisku kako se u mesarama ispire varikinom staro meso i prepakira.

Osobno sam kupio prije dosta godina u jednoj trgovini (nećemo o imenima niti o nazivnom imenu mesnice-isporučitelja) u plastičnu posudicu "u zaštitnoj atmosferi" zapakirano meso (do tada sam uvijek kupovao u mesnicama, kakvo god bilo) .

Odem doma, otvorim, okrenem, kad ono ona strana koja se ne vidi, na dnu koje je sakriveno plastičnom "dekicom" je bila bukvalno prekrivena zelenom plijesni jedno par milmetara debelom. Bacio sve.



Inače nikad ne kupujem mljeveno meso, uvijek kupim obično i sameljem sam ili tražim u mesnici da samelje. Ima puno razloga.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:54.