Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2017., 11:06   #1
Nekoliko pitanja o zarukama

Evo par pitanja vezana za zaruke pa je svaki savjet itekako dobrodosao.
Naime namjeravam zaprosit djevojku pa me zanima vas iskustva, i muška i ženska. Koliko ste platili prsten, tko vam je pomogao, kako ste odabrali tajming itd.????
__________________
tko zeli nadje nacin,tko ne zeli nadje izgovor...
duje888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 13:09   #2
Na 1. godišnjicu veze, izabrao ga sam, i to dan prije pa prošao cijeli grad jer je bila nedjelja dok je našao otvorenu zlatarnu Tko mu je kriv, mogao je bolje planirati. Ja nisam još očekivala pa sam od šoka umrla od smijeha, a on jadan onda pokislo pitao pa jel oćeš ili nećeš uglavnom, sve skupa spontano i slatko. Nemoj se puno zamarat i pustit tremi, ako je to to opušteno i iskreno je pitaj i to je sve što ženi treba

Prsten izaberi prema nečem što inače nosi... Fora je imat kamenčinu iz filma, ali ako je inače jednostavna i nosi samo male prstenčiće onda će joj smetat, obrnuto, ako inače nosi neke mega velike, neki sitni bi mogao biti razočarenje. Isto vrijedi i na preferenciju boje zlata, bijelo/žuto/mix. On je meni maznuo jedan prsten kad sam skinila dok sam bila na plaži pa prema njemu kupio (pazi da je prstenjak obično tanji od srednjeg prsta).
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 13:22   #3
Ja ne volim prstenje niti ih nosim , pa sam dobila sat koji sam dugo željela ali mi je bilo financijski nemoguće kupiti ga.
Iskreno , mislim da ga nikad ne bih uspjela kupiti , ali nije to sad važno.

Nije on tako planirao , nije me zaprosio pa mi pružio sat kad sam pristala - nego se prošnja desila par dana kasnije ,posve spontano na plaži - i ja sam predložila da ne kupuje prsten nego da sat smatramo zaručničkim prstenom.
Ovo više nije doba formalizma , iako je nekima tradicija važna.
Ako je njoj važna , onda kupi prsten

Opisala sam ti svoju priču čisto da znaš kako imaš još opcija iako je prsten naravno najljepša i većini žena jedina varijanta.

Moraš znati je li ona takva žena i šta je njoj naj ,naj
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 13:58   #4
Istina, tradicija prstena kako je postala popularna tako se i gubi/mijenja, do toga da prsten ne mora više bit klasični s dijamantom do toga da uopće ne mora biti prsten Moja sestra je rekla da joj ne kupuje prsten nego nek je radije odvede na putovanje A prijatelj je kupio curi prsten s linijama ono kao otkucaji srca jer je doktorica
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 20:19   #5
Ja sam svog muza zaprosila. Bez prstena, al sa dobrom maticnom plocom! Beat that biaches!

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 20:30   #6
Za koliko novaca mogu nac pristojan prsten?Neki minimum? Ona koliko znam ne pati od toga da mora biti dijamant ili nesto slicno .. Ova ideja za sat i prsten u obliku srca su mi super.!
__________________
tko zeli nadje nacin,tko ne zeli nadje izgovor...
duje888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 20:33   #7
Samo da napomenem da ne mora ni bit prsten svaka ideja ili iskustvo može biti od pomoći..
__________________
tko zeli nadje nacin,tko ne zeli nadje izgovor...
duje888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 10:10   #8
Prstenje ti je stvarno raznoliko, ako ne mora nužno bit klasični zaručnički nemoj niti spominjati da je za to nego gledaj svo prstenje pa koji ti se svidi. Što teži i robusniji i s više kamenja i detalja to skuplji. Može biti 500kn, može biti 5000kn, a može i 5000€. Obiđi više zlatarni jer se razlikuju cijene, a i popusti..
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 10:33   #9
mi se nismo zarucivali........odlucili smo se ozeniti i to je to, nikakvo zarucnicko prstenje ni slavljenje odluke zenidbe, ne znam koji je uopce smisao toga? da ti buduca zena ili muz ne pobjegnu? mogu pobjeci ovako onako, zaruke ih nece sprijeciti
Elektrasex is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 10:37   #10
Quote:
Elektrasex kaže: Pogledaj post
mi se nismo zarucivali........odlucili smo se ozeniti i to je to, nikakvo zarucnicko prstenje ni slavljenje odluke zenidbe, ne znam koji je uopce smisao toga?
Ne gledaš filmove?
Sve je bitno. Boja, oblik, veličina, karati, trenutak, vremenska prognoza, datum, sve ikad
Osobno sam cijepljena od te vrste romantike, ali mi je zabavno čitati što sve ljudi izvode i koliko ozbiljno se to shvaća, pa tko voli...
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 10:43   #11
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Ne gledaš filmove?
Sve je bitno. Boja, oblik, veličina, karati, trenutak, vremenska prognoza, datum, sve ikad
Osobno sam cijepljena od te vrste romantike, ali mi je zabavno čitati što sve ljudi izvode i koliko ozbiljno se to shvaća, pa tko voli...
tko mi kriv kad romanticne drame nisu moj zanr
Sto se mene tice i samo vjencanje bi bili samo mi i kumovi pa vecera ali kad su njegovi insistirali na svadbi jer im se zeni jedini sin i sto ces ionako su oni sve platili, ali dobro nije bila velika svadba, 30ak ljudi, inace se ne bih pojavila na vlastitoj svadbi
Elektrasex is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 11:06   #12
Quote:
duje888 kaže: Pogledaj post
Za koliko novaca mogu nac pristojan prsten?Neki minimum? Ona koliko znam ne pati od toga da mora biti dijamant ili nesto slicno .. Ova ideja za sat i prsten u obliku srca su mi super.!
Proluftaj se malo po gradu, raspitaj za adrese i pronađi kaj ti treba. Pa ne bumo ti mi valjda birali prsten.
Odi do Swarowskog ili do nekoliko zlatara pa se raspitaj.
Kupi neki originalni prsten, sat ili lančić sa srcem prošeći je uz more ili negdje u prirodu, odvedi na neko romantično mjesto sa ugodnom glazbom, počasti ručkom i prije deserta klekni i zaprosi. Btw. nemoj zaboraviti ruže i poklon mora biti u romantičnoj kutijici.
Rekoh klekni i zaprosi je.
Nekakvo slijetanje sa helikopterom, poni nosi prsten, moderna prošnja u tramvaju i ostale kerefeke po mojoj preporuci zaobiđi.

Na ti link pa nađi ideju :
http://www.krona.hr/nakit/swarovski

pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 11:12   #13
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Proluftaj se malo po gradu, raspitaj za adrese i pronađi kaj ti treba. Pa ne bumo ti mi valjda birali prsten.
Odi do Swarowskog ili do nekoliko zlatara pa se raspitaj.
Kupi neki originalni prsten, sat ili lančić sa srcem prošeći je uz more ili negdje u prirodu, odvedi na neko romantično mjesto sa ugodnom glazbom, počasti ručkom i prije deserta klekni i zaprosi. Btw. nemoj zaboraviti ruže i poklon mora biti u romantičnoj kutijici.
Rekoh klekni i zaprosi je.
Nekakvo slijetanje sa helikopterom, poni nosi prsten, moderna prošnja u tramvaju i ostale kerefeke po mojoj preporuci zaobiđi.

Na ti link pa nađi ideju :
http://www.krona.hr/nakit/swarovski

I poslije na burek na okretištu tramvaja.
Kaj nisu sad dronovi in?
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 11:25   #14
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
I poslije na burek na okretištu tramvaja.
Kaj nisu sad dronovi in?
Nemam ništ protiv bureka, nije loša ideja.:klap:
Dronovi, bijeli golubovi, prošnja na stadionu ili prepunoj dvorani, na koncertu pred hrpom znojne rulje, u fensi limuzinama, i tak to. To je sad in.
Nismo u điru.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 11:47   #15
ja sam svoj prsten skoro dva put progutalaprvo mi ga je stavil u restoranu u jagode sa šlagom (bil je romantikus) a ja prase koje jede i gleda okolo pa sam ga skoro progutala....onda kad smo se jednom posvađali pa sam mu bacila prsten stavil mi ga je u viski-kolu. opet je skoro završil u želucuno, mora mu se priznati bil je romantičniji od mene
lea321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 13:05   #16
Quote:
duje888 kaže: Pogledaj post
Za koliko novaca mogu nac pristojan prsten?Neki minimum? Ona koliko znam ne pati od toga da mora biti dijamant ili nesto slicno .. Ova ideja za sat i prsten u obliku srca su mi super.!
Argentum često ima popuste, baci oko.
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 13:35   #17
Zaručio me kroz priču.
Sutradan ostavio karticu da odem sama po prsten. Išao je samnom.

Doduše nismo mi konvencijonali.


Al jednom mi je romantično rekao "ozenit ću tebe ili nijednu drugu, vidit ćeš, ne šalim se"
Mislila sam da je samo pijan.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 15:24   #18
Evo nek se nitko ne naljuti,al to mi je baš bezveze.
Valjda poznaješ curu s kojom se želiš oženiti,pa znaš kaj voli.
Ja možda volim bijelo zlato,ona žuto ili srebro.Ili uopće ne nosi prstenje/nakit kaj ja znam...
Netko voli romantiku,nekom se bljuje od tog.

Daj malo ispipaj kaj joj se sviđa.Obrati pažnju.
Kakav nakit nosi.Ili ne nosi...Možda uopće ne želi prsten,ali postoji nekaj drugo kaj voli/želi.
Sjeti se nekog posebnog mjesta di ste se upoznali,prvi put poljubili...Ili gdje bi ona voljela ići,pa ju tam odvedi.
Nema univerzalnog pravila.

Po meni bi bilo najbolje da ju tak iznenadiš.S nečim posebnim samo za nju i vas dvoje.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 21:36   #19
Dva puta potpuno različita.
Prvi je kupio prsten, organizirao prosidbu na koncertu, čekao točno određenu pjesmu dao prsten i pitanje. Ne znam koja je bila vrijednost prstena, nije bilo ni bitno. Nisam pristala, ali ne zbog prstena.
Drugi me nije ništa ni pitao nego je nešto zakamuflirano progovorio ako se vjenčamo .... Pogledala ga s upitnicima iznad glave i pitala je li se to on misli ženiti.
A prsten smo išli kupiti jednog kišovitog petka nakon obilaska salona namještaja. Nije rekao gdje idemo, nego da nešto mora obaviti u gradu (po pljusku). Završili u zlatarni i rekao da biram. Nisam bila za zaručnički prsten pa sam mu rekla da ga sam izabere kad ga želi i da bira što jeftiniji. Tako sam ja imala ulogu prsto modela dok ih je on birao.

Odgovor: odluka neka bude u skladu vas dvoje. Ne mora biti po nekim pravilima jer pravila nema.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 23:47   #20
Kad smo bivši muž i ja pričali o zarukama rekla sam da želim da mi on sam izabere prsten jer sam do tad 99% poklona birala sama sebi, pa sam htjela da me bar malo iznenadi.

Pitao je za smjernice i rekla sam samo da bi voljela crveno ili bijelo, a nikako žuto zlato.

Crveno zlato sa briljantom je došlo 1300 kn.

Čist okej cifra za jedan fakat predivan prsten koji mi je žao što ga više nemam... I koji ionak nebi nosila i da ga imam, al dobro .

Ustvari je briljant te kakvoće i veličine bio fakat neznatno skuplji od prstena bez briljanta, a on je meni htio priuštit nešto što zna da si nikad sama nebi kupila i što bi me veselilo.

Primjera radi, ja sam imala briljant i na vjenčanom i taj je bio neki valjda najmanji mogući, ko vrh čačkalice i digao je cjenu seta za 150 kn.
S obzirom da mi je to prstenje bilo posebno i planirala sam ga nosit cjeli život, onda sam htjela i da taj kamen bude simbolično najbolji i najposebniji.

Zajebah se, al kaj sad .


Što se same prošnje tiče to je bilo ležerno i neda mi se u detalje, ali ako dovoljno znaš partnernicu onda ćeš i znat jel od velikih gesti ili sitnica.
Jel želi da ju zaprosiš na javnom mjestu, pred obitelji ili kad ste sami.

Možeš ju naravno i pitat, ali mislim da ne postoji način na koji bi mogao "ispitat teren", a da ona ne posumnja zašto ju to pitaš i samim time sam sebi sjebeš iznenađenje ako želiš da bude to.

S druge strane, možda ona ne voli iznenađenja, pa će joj neki heads up biti ustvari pozitivan.

Ovdje na forumu je fakat super pitat tehnička pitanja oko prstena, ima cijela tema na PDF-u Vjenčanja, ali što se tehnikalija oko same prosidbe tiče - gdje, kad, kako... To bi ipak trebao smislit sam.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:09.