Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2018., 17:58   #1
Kome ostavljamo djecu na cuvanje? Brige, strahovi, iskustva, (cuvalice, institucije, rodbina)

izdvojeno iz teme


Quote:
MonotypeCorsiva kaže: Pogledaj post
Isti ti ljudi navodno su se pretrgli od toga da nađu sitericu, ali u cijelom Zagrebu, pazi, Zagrebu nema studentice ili babe koja bi pričuvala dijete jednom mjesečno.

Uglavnom, saberi se, isprintaj na papir da tradiš dadilju za povremeno, objesi papir na oglasne ploče u studentskim centrima i faksevima, objavi na internetu, na trazim/nudim studentski posao, na ostalim specijaliziranim stranicama
Ja osobno, ( a vjerojatno i autorica) bi ostavila dijete na cuvanje samo iskljucivo nekome kog mi preporuci netko kog smatram okej tak da, da, nije lako naci dadilju. Niti cistilicu.

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.

Zadnje uređivanje Monstera : 14.01.2018. at 21:19. Reason: uvodni post
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 19:27   #2
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
zvucis brutalno, ali, jbg, potpisujem.
A jebiga, ja tako nešto govorim svojoj mami pol života. Ne mora biti autorica loša, kao što nije ni moja mama, ali zeznuto je kad radis planove sam sebi i za sebe i onda očekuješ da se ljudi u to uklope “zato jer to tako ide ”. I onda si još jako uvrijeđen jer se tvoja očekivanja nisu ispunila i gadiš svima oko sebe odnose koji bi inače mogli bit sasvim normalni i ok.

Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Ja osobno, ( a vjerojatno i autorica) bi ostavila dijete na cuvanje samo iskljucivo nekome kog mi preporuci netko kog smatram okej tak da, da, nije lako naci dadilju. Niti cistilicu.

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
Baš interesantno, i za tetu koja ti djetetu dođe u vrtić na zamjenu isto tražiš preporuku nekog kog smatraš ok? Isto i za učiteljicu koja mijenja razrednog nastavnika ili učiteljicu u boravku? A ti ljudi s tvojim djetetom provode daleko više vremena nego dadilja za noćni izlazak pet puta godišnje koja mu da večeru i pokrije ga prije spavanja i onda gleda telku do 1 ujutro dok se ne vratite.

Naravno da nećeš dat dijete prvom s ceste koji se javi, ali kao prvo možeš napravit neku primarnu selekciju (npr. tražiti ekipu s učiteljskog ili nekog tko već radi s djecom pa mu je ovo honorarno), tražiti ljude preporuke i nazvati one kod kojih su već čuvali klince, zvati na razgovor, popričati, dogovoriti jedan dan par sati da je dadilja s klincem dok si ti prisutna i slično. Dijete ti nije ništa puno manje sigurno nego kad ga ostaviš teti u vrtiću za koju ne znaš tko je i koja osim tvog djeteta čuva još desetero drugih.
MonotypeCorsiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 22:22   #3
Quote:
MonotypeCorsiva kaže: Pogledaj post
Baš interesantno, i za tetu koja ti djetetu dođe u vrtić na zamjenu isto tražiš preporuku nekog kog smatraš ok? Isto i za učiteljicu koja mijenja razrednog nastavnika ili učiteljicu u boravku? A ti ljudi s tvojim djetetom provode daleko više vremena nego dadilja za noćni izlazak pet puta godišnje koja mu da večeru i pokrije ga prije spavanja i onda gleda telku do 1 ujutro dok se ne vratite.

Naravno da nećeš dat dijete prvom s ceste koji se javi, ali kao prvo možeš napravit neku primarnu selekciju (npr. tražiti ekipu s učiteljskog ili nekog tko već radi s djecom pa mu je ovo honorarno), tražiti ljude preporuke i nazvati one kod kojih su već čuvali klince, zvati na razgovor, popričati, dogovoriti jedan dan par sati da je dadilja s klincem dok si ti prisutna i slično. Dijete ti nije ništa puno manje sigurno nego kad ga ostaviš teti u vrtiću za koju ne znaš tko je i koja osim tvog djeteta čuva još desetero drugih.
teta u vrtiću i učiteljica u školi su ipak pod nekakvom kontrolom.. imaju druge kolege oko sebe, ima ravnateljica, stručna služba, ima hrpa druge djece koja će potvrditi neko loše ponašanje odgovorne osobe. doma kad ostavljaš dijete, ostavljaš ga 1:1 s nepoznatom osobom, bez ikoga da mu pomogne u nekoj možda neugodnoj ili opasnoj situaciji..

što se tiče baka servisa..... gledam pola svoje i muževe familije kako bezobrazno uvaljuje djecu i onda kad treba i onda kad ne treba.. to je prešlo u bezobrazno iskorištavanje i odvratno mi je to gledati..
ne znam jel se ljudi polakome kad imaju bake i djedove vječno spremne da im preuzmu djecu , pa se više ne mogu kontrolirati ili su to jednostavno takvi tipovi, koji bi imali djecu a ne da im se baš potruditi..
ne znam što mi je odvratnije...

od prvog dana kad ssam rodila, jasno smo dali do znanja da je dijete naša briga.. roditelji nam žive na drugom kraju hrvatske, tako da i nisu od pomoći bili. kad bi došli- jedna strana i nije nešto zainteresirana za igru s djetetom, jedna je prava super baka koja se valja po podu, traži crve po travi, radi budalu od sebe i unuka ju obožava. al to su povremena čuvanja i igranja i ja sam tako sretna da je to tako posloženo.
od prvog dana kako sam rodila, svjesni smo oboje bili da je dijete naša briga i zvali smo "upomoć" samo jednom, kad smo se morali vratiti raditi s godišnjeg, a vrtić nije bio otvoren-nismo imali kud s bebom... sve ostalo je naše.. jednostavno smo naučili da izlazimo odvojeno, on sa svojim društvom, ja sa svojim, a kad želimo zajedno, mala je s nama. sad..jel to zbog toga ili što, al mi smo jednostavno naučili funkcionirati u troje i najviše tako uživamo..kud mi, tu i mala.. od prvog dana.. išla je sa mnom i ginekologu jer ju nije imao tko pričuvati i ne žalim ni minute..
sad kad je voljena baka u mirovini i dodje češće, sad nam više nije takva potreba da ju se čuva, ali evo kad obje toliko uživaju zajedno, sad i muž i ja češće izađemo , iako moramo priznati-najljepše nam je kad organiziramo nešto za svih troje.

za neke ljude se zaista pitam za koji klinac su uopće imali djecu kad jednostavno, kao da ne žele biti s njima... znam par slučajeva gdje su djeca preko cijelog tjedna kod bake, roditelji ih uzmu vikendom, iako rade posve normalne poslove od 8-16, a baka je od njih udaljena 15 km. znači, bez ikakvog truda stignu po svoje dijete svaki dan, ali ga radije ostave cijeli tjedan pa ja bih umrla od tuge...

što se tiče autorice teme- kad je postavila temu, stvari su izgledale malo drukčije nego što je to ispalo nakon nekoliko komentara i postova.. iaspala mi je malo razmažena..
al ok.. savjet- pomiri se da zajedničkih izlazaka jednsotavno nema do daljnjega ili izlazite preko dana. tako smo muž i ja dok je mala bila manja, a mama bi mi bila u posjeti na par dana- baka ju je htjela čuvati, al mala nije htjela spavati bez nas. pa smo izlazili preko dana do kina ili na kavu... neš ti jbte , tragedija
dakle, ili se više aktiviraj oko čuvalice ili prihvati da je to tako, do daljnjega..

i nemoj dramiti... ne pristoji 40godišnjoj ženi. ispadaš razmažena picajzla
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 23:56   #4
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
teta u vrtiću i učiteljica u školi su ipak pod nekakvom kontrolom.. imaju druge kolege oko sebe, ima ravnateljica, stručna služba, ima hrpa druge djece koja će potvrditi neko loše ponašanje odgovorne osobe. doma kad ostavljaš dijete, ostavljaš ga 1:1 s nepoznatom osobom, bez ikoga da mu pomogne u nekoj možda neugodnoj ili opasnoj situaciji..
Ljudi koje spominješ pod kontrolom su NAKON što se dogodi sranje. U vrtićima ide jedna teta na koliko ono trogodišnjaka? Trenutak je dovoljan za sranje, što misliš koliko realnog vremena od osam sati što je tvoje dijete tamo teta u vrtiću provede gledajući baš u tvoje dijete? A kamoli koliko vremena provode druge tete, ravnateljica i stručne službe gledajući u tetu tvog djeteta? Druga djeca će potvrditi loše ponašanje? Je da, ili će kao u slučaju onog vjeroučitelja tvom djetetu reć da crkne jer je prokazalo bolesnika koji je drugima bio baš supić. Uostalom, ovdje govorimo o trogodišnjacima, kao da je neugodne radnje teško sakriti od trogodišnjaka.

Ne kužim logiku kojoj je toliki bed pustit dijete sa prethodno provjerenom osobom koja djeluje normalno i za koju se prethodno utvrdilo kako funkcionira s djetetom, ali će bez preispitivanja i detaljne analize isto pustit u vrtiću s tetom na zamjeni koju prvi put vide jer se na katu nalazi stručna služba i ravnateljica.

Osim toga, grozote poput seksualnog zlostavljanja događaju se najčešće od strane poznatih osoba i članova obitelji pa je u tom pogledu statistički sigurnije da dijete pustiš sa studenticom koja će pušit travu na balkonu dok ti dijete spava nego recimo s djedom.
MonotypeCorsiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 09:49   #5
Ja sam bejbisitala nepoznate klince da im roditelji navečer mogu van (oni su prije toga kontaktirati druge ljude kojima sam dadiljala djecu, ovi su im rekli da su zadovoljni i to je bilo to). Bila sam prisutna dok su im roditelji čitali priče i stavljali ih spavati, tek toliko da ne zateknu sasvim nepoznatu osobu probude li se, i da u tom slučaju znaju da sam netko kog su mama i tata pustili u kuću, i to mi je bila sva interakcija s njima.

Nije to cjelotjedno dadiljanje pa da je megabitno kakva je dadilja jer ipak odgaja dijete, bitno je samo da nije djecoubojica i da zna nazvati vatrogasce i iznijeti djecu ako se zapali kuća.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 12:27   #6
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Ja osobno, ( a vjerojatno i autorica) bi ostavila dijete na cuvanje samo iskljucivo nekome kog mi preporuci netko kog smatram okej tak da, da, nije lako naci dadilju. Niti cistilicu.

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
jel moreš malo bolje objasnit svoju izjavu?
ja sam stekla dojam da te strah da ti neko ne premlati dijete, opljačka stan ili napravi neko žešće sranje pa bi zato išla na preporuku

inače ni ja nebi baš komu god ostavila dijete na čuvanje, nije samo tak pustiti nepoznatu osobu u stan/kuću (a bome nije ni poznatu, bar meni)
tete u vrtiću i učiteljice u školi su druga priča, njih nemreš birat
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 13:58   #7
Quote:
mala nemirna kaže: Pogledaj post
jel moreš malo bolje objasnit svoju izjavu?
ja sam stekla dojam da te strah da ti neko ne premlati dijete, opljačka stan ili napravi neko žešće sranje pa bi zato išla na preporuku

inače ni ja nebi baš komu god ostavila dijete na čuvanje, nije samo tak pustiti nepoznatu osobu u stan/kuću (a bome nije ni poznatu, bar meni)
tete u vrtiću i učiteljice u školi su druga priča, njih nemreš birat
Pa svakako selekcija. Preporuka. Ne preporuka nepoznatih ljudi nego npr ako je frendici/kolegama/nekom kog poznam cuvala dijete neko vrijeme i ta osoba tvrdi da je zenska okej, pouzdana onda fajn.

Strah me da npr manjem djetetu bi dala apaurin il tak nes ako se rasplace. Da bi prckala po stvarima. Ne volim nepoznate ljude da su mi sami u kuci - zato nikako da nadjem cistilicu. Ima dojavljivaca koji pravim pljackasima sapnu cega ima u kojem stanu. Gdje su dobre umj.slike, kom je ormar pun krznenih bundi, finih satova, elektronike.


Sent from my SM-G928F using Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 14:26   #8
znaci imas umjetnicke slike

zezam se, ne bi ni meni bilo svejedno uzet nekog iz oglasa ali preporuka tete u vrticu bi mi bila ok, jos ja procijenim osobno, vidim preporuke ostalih i to je to.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 14:27   #9
doduse mi kao i extreme nikad nismo malu nikome ostavljali pa nisam imala iskustva
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 14:28   #10
Katjes, ja sam ista takva.

Samo sto zivim u manjem gradu pa manje vise znas kakav je tko, i lakse bi donila odluku. Ali da zivim u velikom gradu, tesko bi koga pustila u kucu bez prethodne preporuke.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 15:50   #11
A jebiga žene, morate priznat da su vam strahovi malo nerealni, pogotovo s obzirom na to gdje sve puštate djecu i na to što zapravo znate o ljudima s kojima ih inače puštate. I dalje mi nije jasno kako vam se čini bezazlenije pustit malo dijete u vrtiću da osam sati trčkara na mjestu na kojem ga čuvaju dvije tete koje osim njega čuvaju još petnaestero djece nego pustit dijete pet puta godišnje nekoj normalnoj studentici na način kako je chocolatecookie opisala.
MonotypeCorsiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 16:56   #12
dobar dio dana ih cuva samo jedna teta, a onda drugi dio dana druga teta. i radi se o grupama u kojima je puno vise od 15ero djece. i bilo je x situacija u kojima sam sama sebi rekla - jebote, ne bih voljela da mi dijete u vrticu bude u takvim uvjetima. nisam odgajatelj, ali sam u kontaktu i s njima i s djecom i vjerujte mi, ima svega.
od ostavljanja djece upisanih i ukakanih neko vrijeme, od ostavljanja citave grupe same po desetak minuta dok se ne obavi cik pauza, od 60ak djece svih dobi razbacane vani na dvoristu koje okom prati samo jedna teta, od toga da se dijete zaboravi uvest u sobu nakon igre vani i sjeti ga se nakon 15ak minuta do toga da se djeci daje da nastave jesti hranu koja je pala na pod u hodniku kroz koji je prodefiliralo x cipela to jutro jer, 'kaj ce mu bit, nek jaca imunitet'.
vecinu teta u vrticu boli ona stvar za vasu djecu. tamo su samo kako bi zaradile placu i imale od cega zivjet. ono sto vi kao roditelj napomente ili zamolite, uredno ce vam se i uljudno nasmijat i izaci u susret, a kad zatvore vrata od sobe, napravit ce po svom.
forzaMILAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 17:01   #13
Ja sam u dva navrata našla dadilju za svakodnevno čuvanje preko oglasa. Imala sam usmeni intervju i tražila dvije preporuke koje mogu telefonski provjeriti. Dvije sam našla usmenom preporukom. Načelno vjerujem ljudima i vjerujem svojoj procjeni i instinktu.
Prvih nekoliko tjedana čuvanja muž je bio prisutan u kući, u svojoj radnoj sobi. Kasnije više nije. Sva su iskustva bila pozitivna i sve nam povremeno dadiljaju djecu kad idemo u kino i sl. Najčešće zovemo jednu koja je financijski u najtežoj situaciji i najviše joj trebaju novci. Ako ona ne može, zovemo drugu. Djeca se tim rijetkim čuvanjima jako vesele.

EDIT: Nedavno mi je mlađi sin na igralištu u vrtiću pao s vlakića i cijeli se natukao, vodili smo ga na hitnu na rendgen ruke. Neko vrijeme je visio i zapomagao, a teta ga jednostavno nije vidjela ni čula. Ne ljutim se na tetu jer jedna ne može istovremeno gledati njih 25. Čuvanje 1 na 1 definitivno je sigurnije.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 17:14   #14
u mom vrticu je dijete slomilo ruku i nitko od odgajatelja nije skuzio cijeli dan.
forzaMILAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 18:14   #15
Quote:
MonotypeCorsiva kaže: Pogledaj post
A jebiga žene, morate priznat da su vam strahovi malo nerealni, pogotovo s obzirom na to gdje sve puštate djecu i na to što zapravo znate o ljudima s kojima ih inače puštate. I dalje mi nije jasno kako vam se čini bezazlenije pustit malo dijete u vrtiću da osam sati trčkara na mjestu na kojem ga čuvaju dvije tete koje osim njega čuvaju još petnaestero djece nego pustit dijete pet puta godišnje nekoj normalnoj studentici na način kako je chocolatecookie opisala.
o jbte.. pa ako ju ne poznam, onda ne znam jel normalna, jel?? a ako ju upoznam preko oglasa i pricam s njom sat vremena, ja u biti i dalje ne znam jel ona normalna... vecina odgajatelja i teta u vrticu je tamo vec neko vrijeme prije nego je moje dijete doslo, pa se ipak donekle zna kome dajes dijete.
ja sam doduse i vrtic birala prema tetama, upisala sam malu u jaslice gdje sam osobno poznavala dvije tete .
dijete ne bih NIKAD ostavila osobi u koju zaista nemam povjerenja. znaci, to ne bi bio ni moj vlastiti otac, a pogotovo ne neka osoba koju ja poznajem par sati. ma, ne bih osobi koju poznajem par sati ostavila ni jaknu na čuvanje , kamoli dijete
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 18:36   #16
A čega bi se točno bojala da dijete spava u svom krevetu dok siterica u dnevnom boravku drka po fejsbuku ili gleda tv? Da će ga ubiti? Silovati? Ispremlatit ga ako se probudi?

Ozbiljno pitam, naravno da ima nasilnih psihopata, ali nagađam da obično ipak nisu studentice na UF-u kakve savjetujemo ovoj sirotoj snahici i za koje možeš nazvati vrtić u kojem su bile na praksi, ustanove u kojima su volontirale, igraonice u kojima su radile preko praznika, ljude kojima su čuvale djecu, i dobiti dobre preporuke.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 20:06   #17
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
A čega bi se točno bojala da dijete spava u svom krevetu dok siterica u dnevnom boravku drka po fejsbuku ili gleda tv? Da će ga ubiti? Silovati? Ispremlatit ga ako se probudi?

Ozbiljno pitam, naravno da ima nasilnih psihopata, ali nagađam da obično ipak nisu studentice na UF-u kakve savjetujemo ovoj sirotoj snahici i za koje možeš nazvati vrtić u kojem su bile na praksi, ustanove u kojima su volontirale, igraonice u kojima su radile preko praznika, ljude kojima su čuvale djecu, i dobiti dobre preporuke.
sve navedeno. da. svega me strah... da ce udariti dijete, da ga nece uopce paziti, sve sto si navela. jbte, sad ste svi najednom puni povjerenja prema totalnim strancima nekak mi se čini da ste trenutno tako hrabri jer još niste iskusili što znači ostaviti ono najvrednije u svom životu nekom strancu ..
moj stari je nasilni alkoholičar u slobodno vrijeme. onaj tko ga ne poznaje, kad ga upozna- veli da se radi o ugladjenom, finom, dobrostojećem gospodinu. ima držanje, ima spiku, toliko je vec dugo alkoholičar da više tetura kad je trijezan. i iako obožava moju kćer i znam da bi se ubio od truda da ju zabavi- nikad ga ne bi s njim ostavila. jer naprosto, nemam povjerenja u alkoholičara nasilnika. (ugl nasilan prema ženama).. i svaki drugi student ili žena koja se javi na oglads može biti alkos/rekreativni drogeraš, nasilnik, psihopata.. jbte.. pa nije se jednim desilo.. meni nije jasno da vama ovdje nekima nije jasno zašto ne bih ostavila dijete strancu i totalni mi je SF sto moram takvu glupost uopce objasnjavati. onda se sjetim da vjerovatno nemate djecu pa ispada da je lako tudjim k. koprive mlatit...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 13:18   #18
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
sve navedeno. da. svega me strah... da ce udariti dijete, da ga nece uopce paziti, sve sto si navela.
Onda ne bi pustila dijete ni da prespava kod prijatelja, ni na rođendan bez roditelja, ni na trening, niti, otprilike igdje, ili?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 13:43   #19
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Onda ne bi pustila dijete ni da prespava kod prijatelja, ni na rođendan bez roditelja, ni na trening, niti, otprilike igdje, ili?
ako ne poznajem roditelje, ne, ne bih pustila da prespava. ide na rođendane gdje ima još brdo djece i ti su rođendani u 99 posto slučajeva kod ljudi koje dobro poznajem. na treninge ide, naravno, ali budno pratim situaciju i razgovaram s djetetom. ali moje dijete ima 7 godina i vrlo je komunikativna sa mnom i sve mi govori, pa kad se jednom dogodilo da ju je trenerica udarila-napravila sam pičvajz,i malu ispisala i upisala u konkurentski klub. a što bi bilo da je tad imala 1-2-3 godine pa da mi ne zna reći što se dogodilo? ili da nije tip koji će sve sa mnom podijeliti nego će od straha držati u sebi?

da, naravno da sam uplašena svim vanjskim okolnostima i utjecajima. zato utječem na one koju mogu, a izbjegavam one na koje ne mogu utjecati. dakle, na situaciju da ostavljam dijete sa sittericom, osobom koju ne poznajem sam mogla utjecati- vrlo jednostavno, da smo muž i ja stvari posložili tako da smo izlazili svako sa svojim društvom, a sami par puta godišnje preko dana kad bi mi došla mama u goste.
na učiteljicu nisam npr mogla utjecati, ali sam mogla birati školu i izabrala sam školu koja mi se činila najbolja za moje pojmove. imala sam sreću da sam mogla birati i jaslice i izabrala sam one gdje poznajem tete. iako mi nije bilo drago što mi dijete mora u jaslice sa 13 mj, između jaslica i angažiranja osobe iz oglasnika-odabrala sam radije jaslice.
ne vidim zašto bih pobogu riskirala i ostavila dijete strancu?? osim da mi nije neka strašna sila, al tad bih počela kopati rukama i nogama da nađem osobu preko preporuka i od povjerenja i prvo bih ju nastojala što više upoznati prije nego bih ostavila svoje dijete s tom osobom. izlazak na večeru s mužem nije ta sila i ne bih to riskirala radi izlaska...
gdje mogu, izbjegavam potencijalno rizične situacije. gdje ne mogu, poduzmem sve mjere opreza koje mogu. ti akd budeš imala svoje dijete, ako si tako sigurna i komotna s ostavljanjem svog djeteta strancu, ti samo daj. al jebeš mi sve, ne kontam što je tu toliko čudno u činjenici da ne želim ostaviti dijete na čuvanje potpunom neznancu??
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 13:47   #20
Samo sam pitala, nema potrebe za hiperventilacijom.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:29.