Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Treba li zabraniti mobitele u školama?
Da 43 71.67%
Ne 15 25.00%
Ne znam 2 3.33%
Glasovatelji: 60. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2018., 12:24   #21
Quote:
martip kaže: Pogledaj post
Disciplina i djeci i roditeljima . Nekad je u ona tzv."crvena vremena" bilo dozvoljeno tri opomene od direktora ili pedagoga i dijete ti ide u "specijalnu skolu ili razred"- i tu nije bilo ..."znas li ti tko sam ja" , to znam sigurno.
Ovo danas su posljedice uhljebljivanja, veza i vezica , korumpiranog drzavnog aparata , a to se pokazuje i u skolstvu kao i u svi dijelovima drustva.
Ti si valjda zivio u nekoj drugoj drzavi.

Jer u moje vrijeme a ja sam u srednju krenuo dok se jos Marksizam ucio na satu.....oni koji bi imali veze su mogli birati u koju ce se skolu upisati jer bi nekim cudom naglo preskocili crtu. Oni koji nisu imali veze i vezice su morali jeli uciti.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 12:24   #22
Da je bilo zabranjeno nosit mobitel u školu, ne bi imali snimku onog luđaka od vjeroučitelja koji poziva na nabijanje glava na kolce.
Ona tučnjava u Splitu se nije dogodila zbog mobitela, dogodila bi se i sa zabranom, samo što ne bi bilo snimljenog dokaza.

Ono što me zaprepastilo je kako mnogi ljudi komentiraju da su takve stvari (tučnjava mladih sa publikom) normalne za njihov uzrast jer je tako bilo i "u njihovo vrijeme".
Ja se s tim uopće ne slažem, niti je to po meni norma, niti je tako bilo u moje vrijeme.

Sad je već zabranjeno korištenje mobitela na nastavi, samo treba to i provoditi. Internet na mobitelima se može blokirati upotrebom jammera.
Sexysaint92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 12:35   #23
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ti si valjda zivio u nekoj drugoj drzavi.

Jer u moje vrijeme a ja sam u srednju krenuo dok se jos Marksizam ucio na satu.....oni koji bi imali veze su mogli birati u koju ce se skolu upisati jer bi nekim cudom naglo preskocili crtu. Oni koji nisu imali veze i vezice su morali jeli uciti.
O kakvom Marksizmu govoriš , pricamo o osnovnoj skoli , veza i tatica je uvijek bilo i bit ce, ne samo kod nas nego bilo kud u svijetu - ali u ovolikoj mjeri nije bilo prije.
__________________
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi!
martip is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 13:04   #24
Quote:
martip kaže: Pogledaj post
O kakvom Marksizmu govoriš , pricamo o osnovnoj skoli , veza i tatica je uvijek bilo i bit ce, ne samo kod nas nego bilo kud u svijetu - ali u ovolikoj mjeri nije bilo prije.
to je prilicno upitno, ali isto tako je zaista irelevantno za ovu temu.

Nije uopce stvar u vezama i vezicama, vec ponajprije u odnosu roditelja prema djeci i onome sto djeca rade i kakvu im sliku ugradjuju.

80 -ih npr. - pa bio ucenik u skoli preko veze ili ne, gotovo je nemoguce (ili u puno manjem postotku nego danas) da bi roditelj podrzao i bezrezervno branio svoje djete kada napravi neku pizdariju u skoli ili bude bezobrazno prema nekome. Tada je prirodna reakcija djeteta bila - "o ne, samo da bi starci ne saznaju jer cu jos nastradati i od njih" , a danas je reakcija djeteta: "idem odmah reci mami i tati pa ce oni otici u skolu "braniti" moja prava i objasniti da nisam kriv" .

Nije da podrzavam bezrezervno ijedan sustav, ali jebi ga - ovo drugo nije odgoj i ne vodi nicemu dobrom.
Veze su jedna sasvim druga stvar, a koja nema pretjerano veze s ovime.
denijama is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 13:20   #25
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
A zasto bi skola trebala ista raditi u slobodno vrijeme ucenika?


btw. sto se tice konkretnog primjera ...pa tuche medju srednjoskolcima su oduvijek bile uobicajena stvar..............mene zapravo vise brinu oni koji se cude tome...tih ljudi se doista bojim.
Možda zato što su te tuče dogovarane u školi, a djeca u školu dolaze s, pretpostavljam, vidljivim posljedicama tuče? Najmanje što bi škola trebala napraviti je izvidjeti o čemu je tu riječ, posebno u slučaju ako se kod istih učenika to ponavlja? Ipak se radi o, koliko mi je poznato, ODGOJNO-obrazovnoj instituciji.

I za ovaj drugi dio, pa što onda? Koliko god da se ne slažem s činjenicom da je to uobičajena stvar, čak i da je, znači li to da bismo problem trebali ignorirati ili šta? Jer to definitivno je problem, počevši od činjenice da se agresija i nasilje promoviraju kao normalan način riješavanja problema, pa do toga da je jedno krivo guranje dovoljno da netko nezgodno glavom naleti na kamen i sjebe si život.
BrokenEmpire is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 13:32   #26
Quote:
martip kaže: Pogledaj post
Disciplina i djeci i roditeljima . Nekad je u ona tzv."crvena vremena" bilo dozvoljeno tri opomene od direktora ili pedagoga i dijete ti ide u "specijalnu skolu ili razred"- i tu nije bilo ..."znas li ti tko sam ja" , to znam sigurno.
Glupost.

Ljudska narav je bila i ostat će ista. A klinci čiji su ćaće onda bili netko ili nešto i onda su los prolazili sa sranjima.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 14:11   #27
Quote:
BrokenEmpire kaže: Pogledaj post
Možda zato što su te tuče dogovarane u školi, a djeca u školu dolaze s, pretpostavljam, vidljivim posljedicama tuče? Najmanje što bi škola trebala napraviti je izvidjeti o čemu je tu riječ, posebno u slučaju ako se kod istih učenika to ponavlja? Ipak se radi o, koliko mi je poznato, ODGOJNO-obrazovnoj instituciji..
Kakve to ima veze sa skolom sto se djeca dogovaraju izvan nastave?


Quote:
BrokenEmpire kaže: Pogledaj post
I za ovaj drugi dio, pa što onda? Koliko god da se ne slažem s činjenicom da je to uobičajena stvar, čak i da je, znači li to da bismo problem trebali ignorirati ili šta? Jer to definitivno je problem, počevši od činjenice da se agresija i nasilje promoviraju kao normalan način riješavanja problema, pa do toga da je jedno krivo guranje dovoljno da netko nezgodno glavom naleti na kamen i sjebe si život.
Pa zapocetak znaci da stvari treba staviti u pravu mjeru.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 14:21   #28
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
80 -ih npr. - pa bio ucenik u skoli preko veze ili ne, gotovo je nemoguce (ili u puno manjem postotku nego danas) da bi roditelj podrzao i bezrezervno branio svoje djete kada napravi neku pizdariju u skoli ili bude bezobrazno prema nekome. Tada je prirodna reakcija djeteta bila - "o ne, samo da bi starci ne saznaju jer cu jos nastradati i od njih" , a danas je reakcija djeteta: "idem odmah reci mami i tati pa ce oni otici u skolu "braniti" moja prava i objasniti da nisam kriv" .
Ovo je isto istina...

Drugo mi smo se svojih roditelja bojali jer je u nase vrijeme vrijedilo "siba je iz raja izasla!"



Ja se sjecam u svojoj Osnovnoj skoli dok sam bio prva cetri razreda da nas je profesorica ( tada drugarica ) kaznjavala sa mislim 5-10 udaraca stapom po dlanu ako smo nesto zeznuli. To je ona radila uz dopustenje roditelja, dapace ako to roditelji nebi dopustili ona nebi prihvatila dijete u razred.
Ali je zato u razredu vladala celicna disciplina.

Danas bi i ona i roditelji zavrsili u zatvoru.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 14:22   #29
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Kakve to ima veze sa skolom sto se djeca dogovaraju izvan nastave?
Kao što rekoh, radi se i o odgojnoj ustanovi. Koliko sam ja shvatio, u tučama sudjeluje, bilo kao promatrači, navijači ili akteri velik broj djece u više škola. Ako se planira djelovati na način da se to smanji, pa valjda bi trebala biti intervencija na razini škole, s obzirom da ih veći dio pohađa te škole, u školama se dogovaraju tuče itd. Naravno da ne tvrdim da je isključivo škola odgovorna, ali kao institucija u kojoj provode velik dio svog vremena i koja bi kao trebala prenositi neke vrijednosti, očekivao bih od zaposlenika da se angažiraju po tome pitanju, posebno ako se to dešava u krugu škole i od strane učenika koji phađaju tu školu.
BrokenEmpire is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 14:27   #30
Šta nisu mobiteli zabranjeni u školama, tj. ne smije ih se koristiti na satu? Jedino što se baš toga i ne pridržavaju.
Tomo1972 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 14:27   #31
Quote:
BrokenEmpire kaže: Pogledaj post
Kao što rekoh, radi se i o odgojnoj ustanovi. Koliko sam ja shvatio, u tučama sudjeluje, bilo kao promatrači, navijači ili akteri velik broj djece u više škola. Ako se planira djelovati na način da se to smanji, pa valjda bi trebala biti intervencija na razini škole, s obzirom da ih veći dio pohađa te škole, u školama se dogovaraju tuče itd. Naravno da ne tvrdim da je isključivo škola odgovorna, ali kao institucija u kojoj provode velik dio svog vremena i koja bi kao trebala prenositi neke vrijednosti, očekivao bih od zaposlenika da se angažiraju po tome pitanju, posebno ako se to dešava u krugu škole i od strane učenika koji phađaju tu školu.
Na kojem pitanju bi ti htio da se zaposlenici angaziraju?

Ja ne branim precesto nastavno osoblje.....ali njihov posao pocinje i zavrsava u skoli....da se tuca dogodila u skoli za vrijeme nastave onda bi to bio njihov problem...kako se dogodila izvan...to je problem roditelja. Djeca u skoli provedu koliko?...mozda 30 sati tjedno..i to sa razlicitim nastavnicima...ostatak su sa roditeljima. Ako im roditelji nisu sposobni usaditi temeljne vrijednosti nitko nece...
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 15:25   #32
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ovo je isto istina...

Drugo mi smo se svojih roditelja bojali jer je u nase vrijeme vrijedilo "siba je iz raja izasla!"



Ja se sjecam u svojoj Osnovnoj skoli dok sam bio prva cetri razreda da nas je profesorica ( tada drugarica ) kaznjavala sa mislim 5-10 udaraca stapom po dlanu ako smo nesto zeznuli. To je ona radila uz dopustenje roditelja, dapace ako to roditelji nebi dopustili ona nebi prihvatila dijete u razred.
Ali je zato u razredu vladala celicna disciplina.

Danas bi i ona i roditelji zavrsili u zatvoru.
I ja sam se bojao staraca kad su isli na informacije u skolu. Al nema veze sa sibom, nego autoritetom i postovanjem u kombinaciji sa svjesnoscu o vlastitom dzebelebarenju.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 15:55   #33
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ovo je isto istina...

Drugo mi smo se svojih roditelja bojali jer je u nase vrijeme vrijedilo "siba je iz raja izasla!"



Ja se sjecam u svojoj Osnovnoj skoli dok sam bio prva cetri razreda da nas je profesorica ( tada drugarica ) kaznjavala sa mislim 5-10 udaraca stapom po dlanu ako smo nesto zeznuli. To je ona radila uz dopustenje roditelja, dapace ako to roditelji nebi dopustili ona nebi prihvatila dijete u razred.
Ali je zato u razredu vladala celicna disciplina.

Danas bi i ona i roditelji zavrsili u zatvoru.
Evo, ja se nisam bojala roditelja. I da sam staroj rekla da nas učiteljica čupa iz zaleta, po kriteriju "koga dohvatim, dohvatim", stara bi okrenula nebo i zemlju da kuja ostane bez posla. Samo što je nama bilo zabavnije da babu zajebavamo sami.

A djeca direktora, bogatih seljaka i gastarbajtera su se provlačila sa svakakvim pizdarijama. Ajmo sad malo idealizirati...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 16:12   #34
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Evo, ja se nisam bojala roditelja. I da sam staroj rekla da nas učiteljica čupa iz zaleta, po kriteriju "koga dohvatim, dohvatim", stara bi okrenula nebo i zemlju da kuja ostane bez posla. Samo što je nama bilo zabavnije da babu zajebavamo sami.
Ti sada pricas o necem drugom....i u nas je bilo idiota koji su na djeci iskaljivali svoje osobne frustracije a sto je negativna strana price. Vjerovatno su takvi i razlog sto je skola degradirala od planskog i sistematskog odgoja djece po sistemu mrkve i batine do .....pa ovog modernog...


Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
A djeca direktora, bogatih seljaka i gastarbajtera su se provlačila sa svakakvim pizdarijama. Ajmo sad malo idealizirati...
Sad si me zaintrigirala. Daj jedan primjer pizdarije koje su mogle proci djeci bogatih seljaka a nisu vulgaris djeci.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 16:15   #35
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
I ja sam se bojao staraca kad su isli na informacije u skolu. Al nema veze sa sibom, nego autoritetom i postovanjem u kombinaciji sa svjesnoscu o vlastitom dzebelebarenju.
Lol....kada smo jednom materi prigovorili ( u duhu jeli milenijuma ) da su nas oni tukli kad smo bili mali i da bi im danas oduzeli dicu......mater se pocela smijati i pokazala mi "ovako smo vas tukli" ( ono blagi pec ) a i to samo za palez, unistavanje imovine i ostalo.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 16:39   #36
Ne vidim zašto bi bili zabranjeni. zato jer su se dvije učenice potukle i netko ih snimio? Nije problem što su se potukle nego što su snimljene?

Djeci mobitel dobro dođe, da kaže roditeljima da će ostati dulje ili kraće, ili da se ne osjeća dobro, ima puno razloga zašto je olakšana komunikacija dobra.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 16:42   #37
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Na kojem pitanju bi ti htio da se zaposlenici angaziraju?

Ja ne branim precesto nastavno osoblje.....ali njihov posao pocinje i zavrsava u skoli....da se tuca dogodila u skoli za vrijeme nastave onda bi to bio njihov problem...kako se dogodila izvan...to je problem roditelja. Djeca u skoli provedu koliko?...mozda 30 sati tjedno..i to sa razlicitim nastavnicima...ostatak su sa roditeljima. Ako im roditelji nisu sposobni usaditi temeljne vrijednosti nitko nece...
Pa po tome pitanju, da se to zaustavi. Mislim, ako je velik broj učenika uključen u to, onda bi i škola trebala dati svoj doprinos u zaustavljanju toga, ali ne isključivo škola, naravno, nego bi trebalo tu uključiti i ostale institucije. Ne znam dal se planira nešto napraviti, ali meni je bizarno da imaš organizirane tuče s publikom o kojoj Hajduk može samo sanjati (malo karikiram) i odmahuje se rukom u smislu dječja posla ili to nije naš posao. Nečiji svakako je.

Slažem se s tobom da škola nije alfa i omega što se tiče utjecaja na djecu i da bi roditelje tu svakako trebalo uključiti, ali čisto s neke logične i praktične razine, ako imaš jednu takozvanu odgojnu instituciju koja uključuje velik broj te djece, pa onda je valjda logično da će i ta insitucija biti uključena u takvu situaciju i bilo kakve aktivnosti po tom pitanju. Što se tiče zaposlenika, da razjasnim, tu prije svega mislim na školskog psihologa ili pedagoga, što god da te škole imaju.
BrokenEmpire is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 17:10   #38
Kako da ne, jedan od prvih komentara što sam vidio na to je da je svjetlo na Twingu ostalo upaljeno
BrokenEmpire is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 17:25   #39
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
.........Realno i racionalno govoreci - ovakve tuce i navijanje su se dogadjale i prije 10 i prije 20 i prije 50 godina...po tome nije danasnje vrijeme nikakav specifikum i tvrditi drugacije je jednostavno blesavo. Nema nikoga na forumu,a da ima i preko 40 ili 50 godina,a da za vrijeme svog skolovanja nije sudjelovao ili svjedocio necem slicnom splitskom slucaju koji je sad aktualan.
Naravno da se treba razgovarati i upozoravati koliko je to lose i sl., ali raditi neku ne znam kakvu mistiku od ovoga...isto je smijesno pomalo.
pa baš i nije bilo tako, ...ja sam preko 40 g, rođena sam i odrasla u zgb, i moram priznati da ovo što se dešava danas me više podsjeca na neki americki film nego na hr. nekad...naravno, ne kažem da se klinci i onda nisu znali potuci al, nikad to nije bilo ovako kao danas, pogotovo, nije bilo tog po meni "bolesnog" gledanja i navijanja.
i, najiskrenije, nakon svega ovoga, ja se samo pitam kad ce po školama poceti raditi noževi i pištolji...jer, ocito je da niti je državi, niti pojedinim roditeljima stalo da se ovo zaustavi.

i, stvarno ne kužim na osnovu cega su naši geniijalci došli do zakljucka da je za ovakve stvari kriv mobitel? ne, kužim zar je njima veci problem to što je snimka procurila od toga da nam se klinci pretvaraju u najvece seljacine koje sve rješavaju nasiljem?

također, kao roditelj cu upravo radi ovakvih stvari zahtijevati da moje dijete ima mobitel kod sebe a, ako nekom isto smeta, neka se pobrine osigurati djeci siguran put od kuce do škole i natrag.
__________________
NovoNormalna matematika 65,51%<34,53% i 37,04%>62,96%
"Oni su mali, ali su veliki. Odnosno hoću reći, oni nisu tako mali, ali su dovoljno veliki da ne budu mali" Hrvoje Hitrec
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 17:26   #40
Quote:
BrokenEmpire kaže: Pogledaj post
Slažem se s tobom da škola nije alfa i omega što se tiče utjecaja na djecu i da bi roditelje tu svakako trebalo uključiti, ali čisto s neke logične i praktične razine, ako imaš jednu takozvanu odgojnu instituciju koja uključuje velik broj te djece, pa onda je valjda logično da će i ta insitucija biti uključena u takvu situaciju i bilo kakve aktivnosti po tom pitanju. Što se tiče zaposlenika, da razjasnim, tu prije svega mislim na školskog psihologa ili pedagoga, što god da te škole imaju.
Ali problem u tome je što škola nikako nemože kontrolirati niti raspravljati o svačemu što učenici rade izvan škole. Za ovaj slučaj s dvije cure što su se potukle znaš samo zato jer je snimljen i objavljen na internetu (uz dodatno medijsko napuhavanje, jer je zanimljivo).

A što je sa ostalim svakodnevnim tučama među muškim dijelom škole o kojima nitko u medijima nikad ne priča jer nisu zanimljivi? Što je s djecom koja postanu dileri i drogiraju se u srednjoj školi? Oni koji pijani rade štetu izvan škole? Što je s učenicima koji čine svakakve krađe i ostali kriminal izvan škole, koji se potuku do krvi u ponoć u nekom zabitom dijelu grada preko praznika?

Takvih slučaja i života ima toliko da kada bi škole išle istraživati i brinuti se o svakome i svemu što se desi izvan ustanove, prešla bi više u psihološku/pedagošku ustanovu nego obrazovnu i onda gubi smisao. Zato treba povući granicu između toga što je posao roditelja a što školskog psihologa i pedagoga.
jevanova polka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:51.