Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2018., 10:56   #21
Ja bi ti savjetovala da komunikaciju s njom maksimalno vodiš preko službene osobe koja te zastupa. Štedi živce, koliko god imao potrebu da joj očitaš bukvicu, jer sve se troši, pa i zdravlje. Imaš kome pružiti svoj angažman, djeca su u možda većem šoku, ali to ne pokazuju kao ti.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Old 16.02.2018., 11:01   #22
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Jasno mi je da ce biti i potpore i kritika i osuda za jednog i drugog i kako su djeca u svemu najbitnija, istina da jesu, ali bogme necu vise niti ja popustati i podleci neodgovornoj osobi koja je otisla od djece svojom voljom, prvo sebicno zadovoljiti svoju guzicu.
Ona je nestabilna i neodgovarajuća osoba za skrbništvo.To se neće promijeniti.
Napravio si kako si najbolje znao, svaka ti čast !
Dam ti savjet Salevart:
Napravi kako si odlučio.
To je tvoj život i nitko nema prava poigravati se sa tobom i djecom. Uzmi advokata ako možeš i napravi sve kaj je potrebno. Mirno i sa digniteteom. Sve. Ako treba tužba za alimentaciju i sve što možeš. Bori se kao tigar. Sve po zakonu ali čvrsto.
Ona neće igrati pošteno pa ne znam zašto bi igrao ti. Vjerojatno hoće djecu samo kako ne bi trebala plaćati alimentaciju i kako bi ti plaćao njoj. To sam vidjela desetak puta sa takvim "majkama" i "očevima". Gadna, sebična i samoživa osoba ne mijenja se nikada. Samo iskorištava najbliže i manipulira sa njima.Nema tu razuma i zahvalnosti.

Napravi ovaj puta sve kaj je najbolje za tebe.
Možeš ti to.
Najbolje za tebe i djecu.Ti si im otac i majka. Želim ti puno sreće.
pozitivax is offline  
Old 16.02.2018., 11:02   #23
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Ja bi ti savjetovala da komunikaciju s njom maksimalno vodiš preko službene osobe koja te zastupa. Štedi živce, koliko god imao potrebu da joj očitaš bukvicu, jer sve se troši, pa i zdravlje. Imaš kome pružiti svoj angažman, djeca su u možda većem šoku, ali to ne pokazuju kao ti.
Tako ce i biti na dalje, jer mi jednostavno ne mozemo normalno komunicirati.
Jesu u soku su, vidim ja to, isli su i djecjem psihologu, ali nije to neka znacajna pomoc. Sad ima sin njen broj telefona, pa se sa njime razgovara i vec ga nagovara da ide k njoj, ali mislim da se djecu ispod 12g na sudu ne ispituje sa kime zele zivjeti, a prvo mora i doci do suda, to ce potrajati.
salevart is offline  
Old 16.02.2018., 11:06   #24
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Ona je nestabilna i neodgovarajuća osoba za skrbništvo.To se neće promijeniti.
Napravio si kako si najbolje znao, svaka ti čast !
Dam ti savjet Salevart:
Napravi kako si odlučio.
To je tvoj život i nitko nema prava poigravati se sa tobom i djecom. Uzmi asdvokata ako možeš i napravi sve kaj je potrebno. Sve. Ako treba tužba za alimentaciju i sve što možeš.
Ona neće igrati pošteno pa ne znam zašto bi igrao ti. Vjerojatno hoće djecu samo kako ne bi trebala plaćati alimentaciju i kako bi ti plaćao njoj. To sam vidjela desetak puta sa takvim "majkama" i "čevima".

Napravi ovaj puta sve kaj je najbolje za tebe.
Za tebe. Želim ti puno sreće. :grlki:
Hvala

U tome i je stvar da ona nebi placala alimentaciju jer nigdje niti ne radi. U tih godinu i pol se nije niti prijavila nigdje, niti ista, bila je bez adrese, zacahurena u stan kod tog ljubavnika. Sad otkako je stupila u kontakt sa mamom ocito joj je mama rekla da ce joj ona pomoci oko djece, i naravno da onda ne placa alimentaciju.
Sta se odvjetnika tice, to sam vec odavno sve rjesio, evo drugi tjedan mogu pokrenut tuzbu za alimentaciju.
salevart is offline  
Old 16.02.2018., 11:11   #25
Bude sve okej. Ne brini. Samo nemoj podleći sentimentu, sažalijevati se nad njom, igrati fer dok ona vara.Drži čvrsto svoje namjere. Ništa joj nemoj vjerovati i pazi da ne manipulira sa djecom. Razgovaraj sa djecom, reci im koliko ih voliš, zbližite se još više. Razgovaraj sa odvjetnikom/odvjetnicom o svemu što možeš napraviti kako bi zaštitio sebe i djecu. Sve.
Penezi nju muče. Penezi. Nemaju takvi savjesti. Da ju ljubavnik nije hitio van još uvijek bi djeca za nju bila nepostojeća imenica.
Drž se.
Svašta si prošao. Platio svoju dobrotu i naivnost. Naučio važne stvari. Ojačao.
Ma sve se bude sredilo samo se naoružaj sa odlučnošću, mirom i strpljenjem.
pozitivax is offline  
Old 16.02.2018., 11:12   #26
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Nista me ne pali, vec tokom komunikacije koju smo imali dok je zvala djecu je pokazala ponovno tko je i sto je i misli da cu ja radit po njenom i dalje.
Čemu emocije?
Otkantaj ju na hladno.
S njom ne bi trebao imati više ništa.
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Ja bi ti savjetovala da komunikaciju s njom maksimalno vodiš preko službene osobe koja te zastupa. Štedi živce, koliko god imao potrebu da joj očitaš bukvicu, jer sve se troši, pa i zdravlje. Imaš kome pružiti svoj angažman, djeca su u možda većem šoku, ali to ne pokazuju kao ti.
Ovo je dobar savjet
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Tako ce i biti na dalje, jer mi jednostavno ne mozemo normalno komunicirati.
Jesu u soku su, vidim ja to, isli su i djecjem psihologu, ali nije to neka znacajna pomoc. Sad ima sin njen broj telefona, pa se sa njime razgovara i vec ga nagovara da ide k njoj, ali mislim da se djecu ispod 12g na sudu ne ispituje sa kime zele zivjeti, a prvo mora i doci do suda, to ce potrajati.
A čuj, ovo je problem.
I to malo veći.

Nije konstruktivno malom djetetu zabraniti kontakt s roditeljem. U pravilu.
Ništa, ako ćeš ići na viđanja preko Centra (a to je jako dobar savjet) pitaj i za ostale oblike komunikacije.
Reci im da hoćeš da klinci imaju normalan život, a ne da tvoja bivša koristi djecu u svađi s tobom.
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Bude sve okej. Ne brini. Samo nemoj podleći sentimentu, sažalijevati se nad njom, igrati fer dok ona vara i drži čvrsto svoje namjere. Ništa joj nemoj vjerovati i pazi da ne manipulira sa djecom. Razgovaraj sa djecom, reci im koliko ih voliš, zbližite se još više. Razgovaraj sa odvjetnikom/odvjetnicom o svemu što možeš napraviti kako bi zaštitio sebe i djecu. Sve.
Penezi nju muče. Penezi. Nemaju takvi savjesti. Da ju ljubavnik nije hitio van još uvijek bi djeca za nju bila nepostojeća imenica.
Drž se.
Svašta si prošao. Platio svoju dobrotu i naivnost. Naučio važne stvari. Ojačao.
Ma sve se bude sredilo samo se naoružaj sa odlučnošću, mirom i strpljenjem.
Wikiceha is offline  
Old 16.02.2018., 11:38   #27
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Tako ce i biti na dalje, jer mi jednostavno ne mozemo normalno komunicirati.
Jesu u soku su, vidim ja to, isli su i djecjem psihologu, ali nije to neka znacajna pomoc. Sad ima sin njen broj telefona, pa se sa njime razgovara i vec ga nagovara da ide k njoj, ali mislim da se djecu ispod 12g na sudu ne ispituje sa kime zele zivjeti, a prvo mora i doci do suda, to ce potrajati.
A čuj, ja ne znam kakva je ona, ali ako je zlonamjerna, ono što je bitno jest da joj ne dozvoliš da te uzruja i izbaci iz takta, jer u takvim momentima ona zauzima čvršće pozicije u pregovorima.

Vjerujem da si pravno u poprilično dobroj situaciji, tako da ti samo treba maksimalna distanca na emotivnoj razini, jer ti možda ne osjećaš prema njoj više ljubav, ali te može bezobrazluk čist efikasno izbaciti iz tračnica. Zato polako, bez nalaženja i preko odvjetnika. Raspitaj se kod socijalaca kako stoje stvari sa njenom telefonskom komunikacijom sa djecom. Smije li ona nazivati kad želi i koliko želi. Pazi i takvi razgovori mogu djecu izmanipulirati, kako ne. Vjerujem da se i to može regulirati. Osim toga i tebe mogu smetati i narušavati ti mir i dnevni ritam s djecom.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Old 16.02.2018., 11:39   #28
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Oduzeto joj je skrbnistvo sudskim putem, a to automatski znaci da nemoze vidjati djecu bez prisutnosti socijalne radnice.
Ali si joj ti to omogućio?
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Old 16.02.2018., 11:45   #29
Željela sam pitati ovo što i Nica...
Dali je soc bila prisutna kod tih sastanaka?
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Old 16.02.2018., 11:45   #30
Citam uvodne komentare i meni vi ljudi niste jasni. Fakat.

Sto bi on to tocno onda trebao napraviti?
Pustiti sve.

Da se vratimo na pocetak problema:
- zena nestane
- ne javlja se, ne znaju jel ziva
- pojavi se nakon GODINU I POL
- zeli djecu nazad

I on nema pravo biti ljut ili povrijedjen samo zato sto je roditelj? On nije bio ostavljen i zabrinut i izigran?
Zasto ona nije mislila o tome kako je i ona roditelj kad je odlazila i onda kad se nikako nije javljala?

Da je autor uvodnog zena vjerujem da bi podrska u vidu "tuzi ga i istjeraj to na sudu ak drugacije ne ide" bila u svakom komentaru.
Toliko citamo o samohranim majkama kojima je tesko i koje ne mogu dobit alimentaciju, a jedan samohrani otac bi to pak trebao "pustit" jer inace "ne misli na djecu"??

Logiko, gdje li si .

Da, tuzba nije idealan scenarij, ali ni majka koja ode na godinu i pol to isto nije. Idealan scenarij je mala sretna obitelj gdje se mama i tata vole medjusobno i obozavaju svoju djecicu.
Realnost nije tako idealna i onda se trebaju poduzet potrebni pravni postupci.

Uostalom, vjerujem da ce mu jednog dana, ak ona fakat zatrazi skrbnistvo, dobro doci presuda u njegovu korist gdje se vidi da je nije bilo toliko vremena + da nije zeljela ni financijski pomoci djeci nego ju je netko morao sudski natjerati na to.

A sto se Saleta tice, mislim da nitko u njegovoj situaciji nebi bio 100% miran i smiren i prihvatio cinjenicu da je ostavljen kao muz i postao samohrani roditelj preko noci, te da bi mu to bilo kul i "nemaveze".
dire Dawn is offline  
Old 16.02.2018., 11:53   #31
Obzirom na dob tvoje djece maksimalno je važno imati socijalne radnice upoznate sa cijelom pričom , dolaziti kod njih razgovore i tražiti savjete - jer one daju svoje mišljenje sudu kod koga djeca trebaju živjeti.
Dakle :
Budi im TI blizak i uvijek maksimalno iskren ,neka ti dobrobit djece bude uvijek na prvom mjestu i to uvijek posebno naglašavaj kod soc radnike - nemoj da ona od njih dobije sućut sa svojom pričom
Nemoj da se zaboravi KAKO je otišla , KOLIKO DUGO djeca nisu znala je l im mama živa

Tvoja najveća pomoć je Centar za socijalnu skrb, no on može biti i najveća odmoć ako stanu na stranu majke ukoliko ona bude pokretala spor

Užasno je važno imati ih na svojoj strani - što ne bi trebalo biti teško jer imaš i sudsku presudu - ali tvoja bivša je navodno manipulator , laže i ne bi me iznenadilo da ih uvjeri u svašta pa da oni formiraju novo mišljenje.

Zato budi što češće tamo i traži ih savjete za ovo ,ono - izvještavaj ih o napretku djece ,o psihoterapijama ,o problemima i kako ih rješavaš , uvijek radi kako te oni savjetuju ... Itd

Znam te sa stare teme
lara79 is offline  
Old 16.02.2018., 12:01   #32
ne treba biti nemaveze, ali ne treba stremiti osvetama,
mir i hladna glava treba mu prvenstveno radi djece,
mislim da mu nitko ne želi loše,
ja sam nakon razvoda imala ubilačke porive,
i znam koliko te taj filing može obuzeti, razarati i učiniti štete,

hladnoća i čvrstina u nastupu, minimalni kontakti i okretanje djeci,
ne razmišljanje o osveti
brezia is offline  
Old 16.02.2018., 12:03   #33
Kao djete koje je prošlo skoro pa identičnu situaciju.


Bori se za djecu, moja majka je nakon godinu i nešto trazila i nazalost dobila skrbništvo, protiv naše volje, protiv naše želje ali svejedno dobila.

Bori se i misli na djecu a djecu me uvlači u vaše probleme. Djeca ne smiju osjetit da imate tenzije međusobno i nerazješene situacije, zbog njih, u interesu djece je da se smirite.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Old 16.02.2018., 12:05   #34
Upravo su bili kod mene pravnik i socijalna radnica. Bivsa je preko e-maila pitala da li bi mogli kod nje, jer sam ja kao psihicki bolestan i da nemogu brinuti o njima, a ja sam rekao da jedini psihicki bolesnik je tu ona koja je bez imalo obzira ostavila vlastitu djecu da joj prvo procvjeta ljubav, da se digne i da misli da je ona sad najbolja majka na svijetu i da moze raditi sta ju je volja.

Naravno rekao sam da cu i dalje skrbiti o djeci, a ona ima ogranicene telefonske pozive na utorak i petak i vidjanja kod mene svaki drugi vikend uz prisustvo socijalne radnice.
A ako ce htjeti skrbnistvo tad mora ponovno pokrenuti sudski postupak.

Znam sta je u cijeloj situaciji prevagnulo, novac, jer tu ju je majka poucila da bi joj bilo bolje da budu djeca sa njom, pa da ja njoj placam, jer vec sad ima dug za alimentaciju preko 20tk.
salevart is offline  
Old 16.02.2018., 12:05   #35
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
Obzirom na dob tvoje djece maksimalno je važno imati socijalne radnice upoznate sa cijelom pričom , dolaziti kod njih razgovore i tražiti savjete - jer one daju svoje mišljenje sudu kod koga djeca trebaju živjeti.
Dakle :
Budi im TI blizak i uvijek maksimalno iskren ,neka ti dobrobit djece bude uvijek na prvom mjestu i to uvijek posebno naglašavaj kod soc radnike - nemoj da ona od njih dobije sućut sa svojom pričom
Nemoj da se zaboravi KAKO je otišla , KOLIKO DUGO djeca nisu znala je l im mama živa

Tvoja najveća pomoć je Centar za socijalnu skrb, no on može biti i najveća odmoć ako stanu na stranu majke ukoliko ona bude pokretala spor

Užasno je važno imati ih na svojoj strani - što ne bi trebalo biti teško jer imaš i sudsku presudu - ali tvoja bivša je navodno manipulator , laže i ne bi me iznenadilo da ih uvjeri u svašta pa da oni formiraju novo mišljenje.


Zato budi što češće tamo i traži ih savjete za ovo ,ono - izvještavaj ih o napretku djece ,o psihoterapijama ,o problemima i kako ih rješavaš , uvijek radi kako te oni savjetuju ... Itd

Znam te sa stare teme
U mom slučaju je czss bio mišljenja da je majka majka a otac samo neko tko se za djecu brine ako majka baš ekstremno ne može.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Old 16.02.2018., 12:07   #36
Quote:
brezia kaže: Pogledaj post
ne treba biti nemaveze, ali ne treba stremiti osvetama,
mir i hladna glava treba mu prvenstveno radi djece,
mislim da mu nitko ne želi loše,
ja sam nakon razvoda imala ubilačke porive,
i znam koliko te taj filing može obuzeti, razarati i učiniti štete,

hladnoća i čvrstina u nastupu, minimalni kontakti i okretanje djeci,
ne razmišljanje o osveti
Pa vidis i sama kazes da si nakon razvoda bila u kaosu, bio sam i ja, sad sam bolje, ali jos uvijek ne skroz dobro. Nemogu biti miran kad situacija zapravo nije posve razrijesena.
salevart is offline  
Old 16.02.2018., 12:12   #37
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Ali si joj ti to omogućio?
Jesam, nazalost, ali vise nisam onaj od ranije i ovaj put se drugacije postavljam. Od danas vise nema kontakta jer je bezobrazna. Nek prvo mrdne dupe i prijavi negdje adresu, pa onda nek ode na socijalnu skrb pitati jel ih moze vidjeti, nek se malo potrudi. Ja sam sam hodao 10-ak puta na socijalnu dok nje nije bilo nijednom.

Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
Željela sam pitati ovo što i Nica...
Dali je soc bila prisutna kod tih sastanaka?
Kojih sastanaka? To je sve bilo telefonski. Nije ih ona dosla vidjeti.

@Dire dawn dobro si to opisala i rastumacila. Majke se uvijek stavlja ispred, jer je to zbog toga sta su one djecu rodile, pa bi valjda s time trebale biti povlastene.
salevart is offline  
Old 16.02.2018., 12:12   #38
Quote:
Ulfur kaže: Pogledaj post
Drzat nju dalje od sebe, nek' nekom drugom prodaje fore, ti si plemenito napravio da se brines za svoju djecu, i tako i treba, nju sto dalje od djece i od sebe.
Plemenito jer se brine za svoju djecu?
Kad muž ostavi ženu i djecu,onda sigurno nitko ne bu napisao da je plemenito jer ona brine za djecu.
Kad je obrnuta situacija,onda je plemenito...
Znači,žena je glupača koja je ostavila dvoje djece-nenormalno ponašanje,ali ja ne vidim ništa plemenito u brizi za vlastitu djecu,nego normalno ponašanje.

Žao mi je salevart,ovaj upis mi je upao u oko pa sam reagirala.
Znam da sam te na prošloj temi zezala i nije bilo lijepo od mene.

Misliš da će ti pomoći osveta,ali nisam sigurna u to.
Osjećat ćeš se bolji čovjek i otac ako budeš iznad tog.

Ne kažem da trebaš sve pustiti.
Podigni tužbu za alimentaciju i sve na kaj djeca imaju pravo,ostale kontakte obavljaj preko službene osobe.Na tvom mjestu,ne bi uopće više komunicirala s njom.
Ne daj da te uvuče u te gluposti.
Znam da živimo u državi u kakvoj živimo,al mi je naprosto nevjerojatno da se ona nakon toliko vremena može pojaviti i dobiti skrbništvo.
Sretno
starakrpa is offline  
Old 16.02.2018., 12:16   #39
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
Obzirom na dob tvoje djece maksimalno je važno imati socijalne radnice upoznate sa cijelom pričom , dolaziti kod njih razgovore i tražiti savjete - jer one daju svoje mišljenje sudu kod koga djeca trebaju živjeti.
Dakle :
Budi im TI blizak i uvijek maksimalno iskren ,neka ti dobrobit djece bude uvijek na prvom mjestu i to uvijek posebno naglašavaj kod soc radnike - nemoj da ona od njih dobije sućut sa svojom pričom
Nemoj da se zaboravi KAKO je otišla , KOLIKO DUGO djeca nisu znala je l im mama živa

Tvoja najveća pomoć je Centar za socijalnu skrb, no on može biti i najveća odmoć ako stanu na stranu majke ukoliko ona bude pokretala spor

Užasno je važno imati ih na svojoj strani - što ne bi trebalo biti teško jer imaš i sudsku presudu - ali tvoja bivša je navodno manipulator , laže i ne bi me iznenadilo da ih uvjeri u svašta pa da oni formiraju novo mišljenje.

Zato budi što češće tamo i traži ih savjete za ovo ,ono - izvještavaj ih o napretku djece ,o psihoterapijama ,o problemima i kako ih rješavaš , uvijek radi kako te oni savjetuju ... Itd

Znam te sa stare teme
Jeste dobar manipulator i lazov, to se vec nebrojano puta pokazalo, ali da, sad imam sudske dokumente koji potkrepljuju sve sta je bilo i koliko je dugo nije bilo.
salevart is offline  
Old 16.02.2018., 12:21   #40
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
Plemenito jer se brine za svoju djecu?
Kad muž ostavi ženu i djecu,onda sigurno nitko ne bu napisao da je plemenito jer ona brine za djecu.
Kad je obrnuta situacija,onda je plemenito...
Znači,žena je glupača koja je ostavila dvoje djece-nenormalno ponašanje,ali ja ne vidim ništa plemenito u brizi za vlastitu djecu,nego normalno ponašanje.

Žao mi je salevart,ovaj upis mi je upao u oko pa sam reagirala.
Znam da sam te na prošloj temi zezala i nije bilo lijepo od mene.

Misliš da će ti pomoći osveta,ali nisam sigurna u to.
Osjećat ćeš se bolji čovjek i otac ako budeš iznad tog.

Ne kažem da trebaš sve pustiti.
Podigni tužbu za alimentaciju i sve na kaj djeca imaju pravo,ostale kontakte obavljaj preko službene osobe.Na tvom mjestu,ne bi uopće više komunicirala s njom.
Ne daj da te uvuče u te gluposti.
Znam da živimo u državi u kakvoj živimo,al mi je naprosto nevjerojatno da se ona nakon toliko vremena može pojaviti i dobiti skrbništvo.
Sretno
Za djecu je bitno da roditelji komuniciraju.


Moja majka je napravila masu sranja, otac je nikad ostavio na cjedilu. Uvjek joj je on onaj koji pomaže kad zakažu svi ostali.
Spasio joj život nakon svega što je napravila i hvala mu na tome, svjesna sam da to nije napravio jer je voli i jer je ona dobra nego zbog nas.

Kad god je javila da nas želi vidjet otac je pustio u kuću nebi bio unutra s njom, ali bi je pustio da bude s nama.

Svaki put kad bi se nešto slavilo (rodendani, vjenčanja, krštenja naše djece, promocije, zaruke) ona je bila s njim u istoj prostoriji, on je držao distancu ali nikad drame nije radio, ona ga je znala izvrijeđat na pasja kola, ali nikad joj nije vratio, a mogao je unistit, pusti da ostane bez stana, pustit da umre, ne platit joj toplice, pustit da bude invalid, nikad nije učinio ista loše prema njoj, pogotovo ne pred nama.

Bit svake rastave je da ljudi maksimalno poštuju drugog, radi djece.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:44.