Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2007., 12:47   #61
Ja imam sličan problem..osim što mi titra kapak, tako mi bezbolno titraju i mišići po nogama najviše... i to me više izluđuje, čas u listu, čas u bedru (e to je najjači titraj mogući zbog najvećeg mišića), čas u jednoj guzi, čas u drugoj... ne znam o čemu je riječ...manjak magnezija možda i u mom slučaju? Znam samo da mi fali b6 vitamina zbog problema s kožom koji je tipičan za manjak...može od toga bit?
Demonique is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 12:55   #62
meni nekad titra očni kapak visokom frekvenciojom niš ne boli, ali nitko ne primjećuje, a meni dođe da si oko iskopam
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 13:01   #63
Quote:
j.a. kaže:
meni nekad titra očni kapak visokom frekvenciojom niš ne boli, ali nitko ne primjećuje, a meni dođe da si oko iskopam
Meni trljanje pomaže...ipak stane bar na malo vremena.
Demonique is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 14:04   #64
Quote:
Principessa kaže:
nedostatak magnezija...
Vidiš, može biti, baš ne jedem kak spada u zadnje vrijeme. Imam doma neke pilse magnezija pa ću probati s manjom kurom. Inače i meni se često znaju trzati mišiči u tijelu, ali to traje minutu i prestane.
U kojoj hrani ima magnezija?
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 19:48   #65
donat mg
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 19:53   #66
Quote:
tough_cookie kaže:
donat mg
Uf, nebi išlo
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 13:10   #67
Quote:
Ivanicapeca kaže:
Vidiš, može biti, baš ne jedem kak spada u zadnje vrijeme. Imam doma neke pilse magnezija pa ću probati s manjom kurom. Inače i meni se često znaju trzati mišiči u tijelu, ali to traje minutu i prestane.
U kojoj hrani ima magnezija?
Magnezij je prisutan u hrani, ali uglavnom u malim količinama. Zeleno povrće (poput špinata), orašasti plodovi, sjemenke i neke žitarice su dobri izvori magnezija. Visoke doze magnezija iz suplemenata (iznad 350 mg dnevno) mogu biti toksične i uzrokovati mučninu, proljev i druge probleme. Treba imati na umu da je magnezij prisutan i u vodi.

http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/668/
http://www.farmakologija.com/materia/a_min.htm


još nedavno sam imala sličnih problema-užasan grče u listu bi me noću probudio jako često, pa grčevi u vratu i naravno kapak.. pila sam neko vrijeme magnezij i pripazila da ga uzimam sa hranom- bajami, špinat.... pa se stanje popravilo.. kuc-kuc o drvo..
proguglaj malo još o vitaminima i mineralima po netu... postoji dosta tablica u kojima se povezuju minerali i vitamini sa hranom u kojoj su...

al' magnezij zasad kupi u apoteci jer za početak nećeš ga moći nadoknaditi hranom, ukoliko ti smeta toliko već gotovim tableticama+hranom, dakle kominaciji..


i pažnja: višak minerala Mg se nažalost ne izlučuje iz organizma već može dovesti do štetnih posljedica, zato treba pripaziti i ne pretjerivati...
__________________
Dali vuku da ovce čuva...
Principessa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 14:10   #68
Thanx na inf. svima.
Evo danas je stalo . Izgleda da me je ipak bilo napuhalo.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 15:38   #69
stalo bi i meni na par dana..
pa za neko kratko vrime opet počne... pa tako par puta sa okom bilo... pa počela noga...
grickaj bajame, jedi banana, špinata... kupi one šumeće mg pa popij jednu dnevno s dva deca vode. neće ti škodit...
__________________
Dali vuku da ovce čuva...
Principessa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 19:40   #70
Hm, meni kapak pocne titrati s vremena na vrijeme, obicno ne traje duze od dana. Nisam bas povezivao s mineralima, ali eto.. sad kad promislim, prosli tjedan mi je titrao, a nakon toga sam (sasvim nevezano, jednostavno mi doslo) navalio na voce i prestalo je. Ali nije da prije nisam jeo voce, pa sad... a nemam pojma. Jednom u par mjeseci mogu istrpiti
The_Equilibrist is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 19:48   #71
Meni često titra kapak a već dvije godine pijem šumeće (magnezij) iz ljekarne
Mislim da je meni to od propuha
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 23:03   #72
meni bogme titra svaki dan po par minuta već skoro 2 mjeseca..malo ga dodirnem pa prestane
a prije mi se to dešavalo sporadično..tipa jedanput u par godina

ne znam da li je nedostatak magnezija u pitanju, ali stres svakako jest (opremanje stana)...
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 13:58   #73
Meni uvijek pomogne Magnezij 300
__________________
Ako podignes pogled neces vidjeti granice...
bianca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 21:16   #74
Quote:
j.a. kaže: Pogledaj post
meni nekad titra očni kapak visokom frekvenciojom niš ne boli, ali nitko ne primjećuje, a meni dođe da si oko iskopam

takodjer

onda nakon tri dana imam :cupakosu:
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2007., 20:02   #75
Evo, opet je danas počelo, ali izgleda da ima veze sa blejanjem u monitor. Danas i sinoć sam visila dosta dugo za kompom i izgleda da je to glavni razlog.
Kupila donat, tak da ono vrijeme kad nisam za kompom provodim na wc-u, pa bumo sad vidli.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2007., 21:26   #76
meni zna titrat kad se ne naspavam..
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 21:21   #77
Unhappy titranje oka-pomozite

znam da je glupo i da ce me svi popljuvati, ali vec 5 dana zaredom mi titra desno oko i otvaram topic jer mi to stvarno ide na zivce. imam osjecaj da svi to vide a i meni smeta. zasto uopce titra?! kaj da radim da prestane više?!?!?!
Adonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 21:36   #78
Živci. I meni titra zadnja dva dana, nije već par godina titralo.

Smiri se.
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 00:21   #79
isti problem.. zadnji put mi je prije par mjeseci titralo lijevo oko i trajalo je koja 2 mjeseca. prije par tjedana mi je pocelo desno.
Nema pomoci osim povecati unos B.vitamina.. nedostatak tog vitamina se odrazava na taj nacin, mojoj frendici naprimjer bjesomucno titra usnica da nemre ni pricati..
al to s okom je tako zamorno
mousse od čokolade is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 00:42   #80
Živci, umor, monitor...

Malo odmori, naspavaj se i odi u prirodu (znam, vani vrijeme sucks pa to ne možeš ovaj vikend).
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:46.