Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2010., 07:55   #1
Ispucala kosa

Cure, jel ima još tko ovakav problem?
Mučim se s puštanjem kose, koju ipak svako malo moram kratiti - jer puca. Ali ne onako što sam ja dugo (dok sam imala kratku kosu) podrazumijevala pod "pucanje vrhova" : da ti se vrh rascvate u dva kraja, onako kao slovo ipsilon; nego mi se recimo 1cm od vrha dlake napravi kao "točkica" bijela, ili mi se tu savine vlas pod pravim kutom... i kad ju povučem, na mjestu te točkice pukne. Dakle puknuta je već, samo se jeva drži i kad potegnem, ode 1-2cm.
Ne znam jesam li suvislo opisala...
Imate li pojma zašto to nastaje i kako da sranje spriječim?
Yehane is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 08:23   #2
Quote:
Yehane kaže: Pogledaj post
Cure, jel ima još tko ovakav problem?
Mučim se s puštanjem kose, koju ipak svako malo moram kratiti - jer puca. Ali ne onako što sam ja dugo (dok sam imala kratku kosu) podrazumijevala pod "pucanje vrhova" : da ti se vrh rascvate u dva kraja, onako kao slovo ipsilon; nego mi se recimo 1cm od vrha dlake napravi kao "točkica" bijela, ili mi se tu savine vlas pod pravim kutom... i kad ju povučem, na mjestu te točkice pukne. Dakle puknuta je već, samo se jeva drži i kad potegnem, ode 1-2cm.
Ne znam jesam li suvislo opisala...
Imate li pojma zašto to nastaje i kako da sranje spriječim?
Imam isti problem,vec 4 godine imam istu duzinu kose i ni milimetar dalje jer puca na istom mjestu.Kazu genetika,ali i ako ti je kosa suha i slamasta(od blajha ili previse kemikalija), onda puca na taj nacin.
A ako si imala ekstenzije,onda ce pucat dok ne izraste dio na kojem je kosa bila lemljena.

Been there done that...
Tako da ako sam u krivu,molim vas i meni savjet sto napraviti...
Lorelai is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 08:34   #3
Odmah mi je lakše da nisam jedina.
Ekstenzije nikad nisam imala; farbana sam poodavno; sigurno već više od pola godine ne. Pramenove nisam imala više od godinu dana.
Pazim ju koliko god mogu, i dalje puca... LUDA sam već!
Yehane is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 09:23   #4
Quote:
Yehane kaže: Pogledaj post
Odmah mi je lakše da nisam jedina.
Ekstenzije nikad nisam imala; farbana sam poodavno; sigurno već više od pola godine ne. Pramenove nisam imala više od godinu dana.
Pazim ju koliko god mogu, i dalje puca... LUDA sam već!

I ja sam dugo imala sličan problem koji se u zadnje vrijeme jako smanjio. Kako?

Prije svakog pranja nanesem masku (med, ulje, rum), a nakon pranja preko vrhova pređem s kokosovim uljem.
I ostale dane stavljam malo ulja na vrhove (pazi na doziranje da ne ispadneš zamašćena).
__________________
Nekim jajima prosto nije suđeno da ikada postanu kajgana. T.Pančić
njetočkanezvanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 10:38   #5
Hvala! Probat ću svakako.
Yehane is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 21:54   #6
Quote:
njetočkanezvanova kaže: Pogledaj post
I ja sam dugo imala sličan problem koji se u zadnje vrijeme jako smanjio. Kako?

Prije svakog pranja nanesem masku (med, ulje, rum), a nakon pranja preko vrhova pređem s kokosovim uljem.
I ostale dane stavljam malo ulja na vrhove (pazi na doziranje da ne ispadneš zamašćena).
ajmeeee i ja imam te točkice

btw kakvo je to kokosovo ulje? di se kupi?

rum?
wow
jel smrdi kosa nakon toga?
ana_renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 22:06   #7
Tako sam i ja imala prije godinu i pol dana, svuda mi je pucala. Imam jako tanku kosicu. Onda sam promjenila frizerku (preporučila mi ju je ženska s najljepšom kosom koju znam) i ta nova koristi neke boje (nemojte me pitati u detalje) koje tako ne uništavaju kosu. Niansa je praktički ostala ista (tamno blond, pramenovi).

Uz to mi je preporučila Revlonove preparate (masku žutu i rozi šampon za boju, trenutno imam SOS šampon za razdraženo vlasište - ne koristim regenerator, nego svaki put maskicu) i BC sealed ends (ženska nema samo jedne preparate u salonu, nego više njih tj najbolje stvari iz više kolekcija).
Ošišala mi je jedno 5 cm kose (tako, da je kosa bila do ramena).

Nakon pola godine, ne samo da nemam ni jednu puknutu vlas, nemam ni jednu raspucali vrh! Strašno zdrava mi je kosa (kao i toj ženski, koja mi je dala preporuku). Nadam se, da sam pomogla!

Sad se borim sa drugim problemom - maščenje vlasišta. Mora proć stres, pa će bit bolje .

Edit: skoro sam zaboravila: prije toga sam koristila onu rotirajuću četku fen od Rowente, koja mi je bila savršena, ali mi ju je frizerka zabranila, jer uništava kosu.
__________________
You are disturbing me. I'm picking mushrooms.

Zadnje uređivanje Bluegirl : 22.03.2010. at 22:22.
Bluegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 00:10   #8
Ja se ne farbam, ali moja kosa cim dosegne duzinu malo ispod linije grudnjaka puca. Ima tu svega, od bijelih tackica, prelomljenih vlasi do racvanja na dvije, tri ili cak i vise dlaka. katastrofa. koristila sve zivo za suhu kosu, ispucale vrhove, al uvijek jedino sisanje pomogne,tako da sam godinama na istoj duzini. I moja mama je imala isti problem dok je kao djevojka nosila dugu kosu.
Medjutim, odlucila sam da se sisam striktno svaka tri mjseeca, cak sam obiljezila dane za sisanje u kalendaru, i idem se sisati bez obzira da li je doslo do pucanja ili ne, i to striktno samo vrhove, najvise jedan cenat. pa cemo vidjeti
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 09:03   #9
Quote:
ana_renata kaže: Pogledaj post
ajmeeee i ja imam te točkice

btw kakvo je to kokosovo ulje? di se kupi?

rum?
wow
jel smrdi kosa nakon toga?
Kokosovo ulje možeš kupiti u Kemiga ili u Aromatici. Samo žličicu ruma, molim.

P.S. Ne smrdi.
__________________
Nekim jajima prosto nije suđeno da ikada postanu kajgana. T.Pančić
njetočkanezvanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 13:22   #10
imam isti problem, vrhovi su mi katastrofa, od bijelih točkica pa sve do vrlo ispucanih vrhova. Ne znam u čemu je problem jer se šišam redovito(doduše sama), al svejedno vrhovi mi pucaju svakih tjedan dana. Inače preparati protiv lomljenja kose uopće ne pomažu, ja bih čak rekla i da imaju protuučinak jer ti kosa od njih postane suha. Ja koristim elseve sa matičnom mliječi i dobar mi je, a vrhove šišam samo one koji su ispucali, jer da šišam cijelu dužinu malo po malo ostala bih bez kose , eto toliko često pucaju. A strah me ići kod frizerke da me ne ošiša puno jer puštam kosu
E što se tiče tog ruma, prvi put čujem. Kako se koristi i koji je učinak?
yria is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 00:37   #11
Quote:
yria kaže: Pogledaj post
imam isti problem, vrhovi su mi katastrofa, od bijelih točkica pa sve do vrlo ispucanih vrhova. Ne znam u čemu je problem jer se šišam redovito(doduše sama), al svejedno vrhovi mi pucaju svakih tjedan dana. Inače preparati protiv lomljenja kose uopće ne pomažu, ja bih čak rekla i da imaju protuučinak jer ti kosa od njih postane suha. Ja koristim elseve sa matičnom mliječi i dobar mi je, a vrhove šišam samo one koji su ispucali, jer da šišam cijelu dužinu malo po malo ostala bih bez kose , eto toliko često pucaju. A strah me ići kod frizerke da me ne ošiša puno jer puštam kosu
E što se tiče tog ruma, prvi put čujem. Kako se koristi i koji je učinak?
Rum je uglavnom za razbijanje masnoće od žumanjca i ulja, a može i konjak poslužit..staviš jednu malu žličicu...

A možeš i alkohola stavit u teglicu s korijenom koprive...i time masirat kosu.
__________________
Nekim jajima prosto nije suđeno da ikada postanu kajgana. T.Pančić
njetočkanezvanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 01:02   #12
ja isto imam tockice i lomi mi se kosa...

ali sad sam to sve posisala i koristim čičkovo ulje i eto već mjesec-dva je savršena kosa. ako će se i pojavit točkice, pošišat ću samo njih, znači koji milimetar i to je to.

inače, meni je to od peglanja. uvijek najjače peglam vrhove jer su nepodnošljivi pa mi zato i nastradaju.
__________________
Delulu is the solulu.
Zla majkee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 10:25   #13
Quote:
majkee kaže: Pogledaj post
ja isto imam tockice i lomi mi se kosa...

ali sad sam to sve posisala i koristim čičkovo ulje i eto već mjesec-dva je savršena kosa. ako će se i pojavit točkice, pošišat ću samo njih, znači koji milimetar i to je to.

inače, meni je to od peglanja. uvijek najjače peglam vrhove jer su nepodnošljivi pa mi zato i nastradaju.
e tako mi je i samoj, peglam prednja dva pramena ko luda i to mi je stršno ispucano ,a baš gledam stalno u to, a nebi se šišala,,,,, a joj zašto kosa puca
+KLEA+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 11:36   #14
tako i meni, peglam kosu godinama već sigurno 5 godina, svaki dan skoro , ako ne svaki onda svaki drugi, jer svaka dva dana ju perem , pa feniram na četku i onda moram ispeglat jer je užasna ako to ne napravim, suha je i ispucala, probajte SILIKON ZA KOSU , ja koristim onaj Klas, ima ga i u Konzumu I u DM-u meni je super ,kosa izgleda zdravije i ne vide se te bijele točkice na kraju
dianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 09:29   #15
Angry

Quote:
dianna kaže: Pogledaj post
tako i meni, peglam kosu godinama već sigurno 5 godina, svaki dan skoro , ako ne svaki onda svaki drugi, jer svaka dva dana ju perem , pa feniram na četku i onda moram ispeglat jer je užasna ako to ne napravim, suha je i ispucala, probajte SILIKON ZA KOSU , ja koristim onaj Klas, ima ga i u Konzumu I u DM-u meni je super ,kosa izgleda zdravije i ne vide se te bijele točkice na kraju
e ovako isto i ja radim,samo šo je moj staž peglanja još duži,već negdje deset godina i više...i od prekrasne tamne,guste,kovrčave,dugačke kose imam slamu na glavi (blajham je i peglam)...
isprobavala sam se već svakojakih preparata ali nijedam mi se nije pokazao dobar u sprečavanju pucanja vlasi,ti silikoni malo sakriju štetu ali to je samo prividno...
trenutno koristim od kerstasea ciment termiqe i ajde malo bolje izgleda nakon peglanja a li svejedno je puna tih bijelih točkica tj.lomova....
najbolje bi bilo prestat je peglati i blajhati ali kad nemogu ....
nimfa79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 09:33   #16
Quote:
nimfa79 kaže: Pogledaj post
e ovako isto i ja radim,samo šo je moj staž peglanja još duži,već negdje deset godina i više...i od prekrasne tamne,guste,kovrčave,dugačke kose imam slamu na glavi (blajham je i peglam)...
isprobavala sam se već svakojakih preparata ali nijedam mi se nije pokazao dobar u sprečavanju pucanja vlasi,ti silikoni malo sakriju štetu ali to je samo prividno...
trenutno koristim od kerstasea ciment termiqe i ajde malo bolje izgleda nakon peglanja a li svejedno je puna tih bijelih točkica tj.lomova....
najbolje bi bilo prestat je peglati i blajhati ali kad nemogu ....
ni ja nemogu

a tako bi se htjela otarasit te pegle al jednostavno nemogu takva nikuda van, svaki pramen na svojoj strani, užas, jednostavno neukrotivo dok ne popeglam mislim da ću se cijeli život peglat, osim ako mi ne otpadne kosa prije toga
dianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 09:35   #17
Quote:
dianna kaže: Pogledaj post
ni ja nemogu

a tako bi se htjela otarasit te pegle al jednostavno nemogu takva nikuda van, svaki pramen na svojoj strani, užas, jednostavno neukrotivo dok ne popeglam mislim da ću se cijeli život peglat, osim ako mi ne otpadne kosa prije toga
haha tako ti je i kod mene,ako ne popeglam izgledam zrelo za škrniclu preko glave
neznam dali postoji kakva pegla koja dobro izravna a ne kuri toliko kosu ili je to samo utopija??
nimfa79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 10:01   #18
eh da bar ima... sve pegle jednako uništavaju i pale kosu
dianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 19:21   #19
Bluegirl, može li kakva preporuka za taj salon?
I ima li tko iskustva s onim famoznim šišanjem vrućim škarama? Ja pojma nemam. Kaže mi frendica da to kao "stisne" di je odrezano pa je manja mogućnost da se vrh rascvate?
Au jesam objasnila
Yehane is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 19:40   #20
Da, mogi ti dati na private, ali je u Sloveniji, u Lj. Kad više ne radim u Lj i meni je postalo daleko, but I don't care, zenska je super.

Zapravo, kad bi se dopelala iz Zg imala bi istu udaljenost (135 km) ko ja od mog grada.

Ali opet, ak ti se da zezati s time.
__________________
You are disturbing me. I'm picking mushrooms.
Bluegirl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:12.