Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2013., 04:56   #41
Ma nemojte, tako.Igram loto 20 g.i čekam i čekam, nemojte mi ubijati volju.
jtvatn10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 08:17   #42
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
I što to točno mijenja?

Evo...izvlači 72 puta brojeve od 1-33 i svaki put zamisli drugi broj. Pogledaj koliko ćeš puta pogoditi.

A što se tiče drugog dijela, da...moguće je fulaš svih 72 puta, ali šanse za to su jako male.
Uostalom probaj.
Nisi mi odgovorio, misliš da su igre u drugim zemljama također namještene s obzirom da ni tamo jackpotovi nisu česti a uplate veće nego kod nas?
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 08:28   #43
Iskreno rečeno, ne pratim baš toliko situaciju niti ovdje a kamoli vani pa mi nedostaju podaci.

Osobno ne mislim da HL lažira sve igre svo vrijeme, ali kad upadnu u minus kao što su sada (iako mi nije jasno kako im je to uspjelo i koliko je uhljeba potrebno za takvo što) vjerujem da će aktivirati mehanizme koji su im na raspolaganju.

Brojke su takve kakve jesu a Bože moj...svatko je slobodan misliti što mu je volja.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 08:35   #44
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Iskreno rečeno, ne pratim baš toliko situaciju niti ovdje a kamoli vani pa mi nedostaju podaci.

Osobno ne mislim da HL lažira sve igre svo vrijeme, ali kad upadnu u minus kao što su sada (iako mi nije jasno kako im je to uspjelo i koliko je uhljeba potrebno za takvo što) vjerujem da će aktivirati mehanizme koji su im na raspolaganju.

Brojke su takve kakve jesu a Bože moj...svatko je slobodan misliti što mu je volja.
Mehanizme koji su na raspolaganju? Ako sam dobro shvatio, netko od djelatnika lutrije bi trebao prevarom imati dobitni listić i onda taj dobitak uplatiti na račun firme da pokriju minus?

Moje ti je mišljenje da kada bi tu htio mućkati previše ljudi bi trebalo biti uključeno u to i zbog toga bi bilo brzo otkriveno jer bi uvijek netko htio veći dio kolača.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 10:31   #45
Nisam tako mislio.

Mislim da imaju mogućnosti odgađati Jackpot koliko žele i time privlače veći broj uplata.
Naravno da nemam dokaza za takvo nešto i to je samo moje osobno mišljenje uz 2 pitanja:

a) zašto više nema kontrolne komisije?
b) zašto se uz današnju tehnologiju uplate onemogućuju 2 sata prije početka izvlačenja?
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 11:11   #46
Pa uplate se ionako same povečavaju kako raste jackpot (ne samo kod nas nego svugdje). Lutrija je ionako državna, ne kužim tko bi išao muljati i za čiji račun
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 15:05   #47
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Nisam tako mislio.

Mislim da imaju mogućnosti odgađati Jackpot koliko žele i time privlače veći broj uplata.
Naravno da nemam dokaza za takvo nešto i to je samo moje osobno mišljenje uz 2 pitanja:

a) zašto više nema kontrolne komisije?
b) zašto se uz današnju tehnologiju uplate onemogućuju 2 sata prije početka izvlačenja?
a) Nije li stroj za izvlacenje bazdaren i pecacen tak da nema muljanja? Kaj ce ti onda "kontrolna komisija" osim da cmrlji i bude lijepa...

b) Zato sto se sve uplate moraju arhivirati na mikrofilm i zakljucati u sef prije pocetka izvlacenja, pa pretpostavljam da je to vrijeme koje je potrebno za taj posao. Nisam siguran da li se taj dio price mijenjao, ali vjerujam da nije...

I.
igorl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 15:07   #48
msilim da više nije mikrofilm, nego CD ili nešto takvo ali i dalje ide u sef.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 18:34   #49
hm...nedavno je recimo u BIH bilo da je isti broj izvucen DVA PUTA u jednom izvlačenju, dvije osmice ako se ne varam
i znaci imas tamo 3 clana komisije koji beru dnevnicu, imas par redova kuglica sa po 10 brojeva sve ode u bubanj, flop 1 broj, drugi treći, 8 peti, šesti 8, ups...nikom nista, jackpota nema, pojeo vuk magare

prvo di su svi brojevi ako su na pocetku navodni bili kad je kamera snimala
drugo, odakle dva ista broja? dva ili vise setova kuglica?? pojede neke masina dolje?
treće - da zaista je znamenito da obicno bude pred uskrs bozic a jos znamenitije je, kako sa konstantnim uplatama, oni mogu osigurati samo 65% dobitka???? di su ostale pare? ako je za to kolo uplaceno toliko i toliko di su pare

e da i samo u hrvatskoj lutrija moze biti gubitas
ne da boze da imamo i drzavne kladionice ili kasina...isto bi bili gubitasi i to kakvi
__________________
Var inte rädd, det finns en mörklagd hamn Du ser den inte nu, men färdas dit. En dag skall du bekänna högt Hans namn Hans kärleks frid som ingenting begär
romantic_ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 18:50   #50
Osim uhljebljenja gubitaš može biti i iz puno drugih razloga. Meni je recimo bez veze puno sličnih igara (loto ovaj, loto onaj) jer se uplate razdjele a sama igra i nije baš jeftina. Po meni bilo bi bolje da postoji samo jedan loto sa jeftinijim kombinacijama.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 19:20   #51
Nije uopće neobično da sedmica nije izvučena. Ako pogledaš uplate za prošlo kolo, ispada da je uplaćeno oko milijun kombinacija. To je još uvijek puno manje od broja mogućih kombinacija (ne računam super 7 jer se time zapravo broj mogućih kombinacija udvostručuje). Od tih milijun kombinacija sigurno ima dupilih kombinacija (dva ili više igrača su odigrala istu kombinaciju) pa ispada da je uplaćeno manje od milijun različitih kombinacija.. Svako izvlačenje je događaj za sebe pa reći da bi se sedmica trebala izvuči bar jednom u 15 odigranih kola (ako je u svakom izvlačenju uplaćeno milijun različitih kombinacija) može samo netko tko ne razumije matematiku. Za svako kolo, šansa da pogodiš sedmicu je 1 : 15.380.937. Igrao ti 1 kolo ili njih 1000, svaki put ti je šansa 1:15.380.937
Da je čudno da sedmica (i super 7) nije tako dugo izvučena, je, ali nije nemoguće.
Bacaj novčić u zrak. Šansa da bude pismo je 50%. Znači, po nekima ovdje, da ako jednom ispadne glava, da drugi put mora ispat pismo. Je, kako da nem. Nije nemoguće da 10 puta zaredom ispadne glava. Al ako bi netko beskonačno puta (???) puta bacao novčić, na kraju bi hlava bila 50%, isto kao pismo. U malo broju bacanja, nije nemoguće da svaki put ispadne glava, pismo ni jednom.
To što sedmica nije izvučena godinu dana (ili koliko već), nije nemoguća situacija. Malo čudna, ali ne i nemoguća.
Ne kažem da izvlačenje nije namješteno nego da nije nemoguće da se dogodi ovako nešto.
Tek kad bi bilo uplaćeno 15.000.000 i nešto kombinacija (različitih), onda bi bilo jako čudno da sedmica ne bude izvučena.

A to što je HL u gubicima može se zahvaliti izvlačenju novaca iz firme. Hrvati bi upropastili i Apple ili Microsoft koliko su sposobni za stvaranje gubitaka firmama, tj. koliko su snalažljivi kad je u pitanju izvlačenje novaca iz firmi.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 19:29   #52
Zasto u doba kompjuterizacije nije moguce 2h prije uplatit? a kad izvuku brojeve za 30 sek imaju rezultate jel bila 7 ili 6 ili koliko je cetvorki bilo ?
Statističke izgovore na stranu jasno je svima koliko je kombinacija....ima nekih banalnijih stvari koje je kompliciranije objasnit
__________________
Var inte rädd, det finns en mörklagd hamn Du ser den inte nu, men färdas dit. En dag skall du bekänna högt Hans namn Hans kärleks frid som ingenting begär
romantic_ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 09:20   #53
dok se HL bavila samo igrama na sreću, prije ulaska u svijet klađenja i otvaranja kladionica sve je bilo poprilično transparentno što se tiče poslovanja i načina kako stvari funkcioniraju. kupovao sam njihov glasnik godinama dok sam igrao toto13 pa znam kakva je bila raspodjela novca u svim igrama, loto, srećke, toto ....
od ukupne uplate 50% novca je išlo u nagradni fond, 10% ii neki određeni dio je išao odmah državi jer nije bilo poreza na dobitak pošto se on uplaćivao automatski za sve dobitke od ukupne uplate, a ostatak je išao HL. daljnju raspodjelu novca ne znam. to pravilo je vrijedilo dolovce za svaku igru, pa čak i robnonovčana lutrija je bila dobro pokrivena da se ne ode u minus. kakva je raspodjela danas - nije mi se dalo ići na link HL :-((

u međuvremenu HL je otvorila i kladaru i unajmila dodatne prostore i mislim da nikako nije u minusu tko god da je to rekao unatoč muljanjima na kladionicama o kojima nećemo na ovoj temi.
anyway mislim i tvrdim da su u svim zemljama namještena izvlačenja, pitanje je jedino koliko puta namjerno dopuste da izvlačenje doslovce prepuste slučajnosti i da dobitak pravedno isplate, jer u dva sata ima i više nego dovoljno vremena da komp iz baze podataka izbaci nekoliko tisuća kombinacija od kojih samo jedna daje jackpot baš nekome koga nitko ne pozna ili ne daje niti jedan jack pot pa ćemo imat slijedeće kolo malo veći.
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 11:33   #54
Quote:
hazzarder kaže: Pogledaj post
...anyway mislim i tvrdim da su u svim zemljama namještena izvlačenja, pitanje je jedino koliko puta namjerno dopuste da izvlačenje doslovce prepuste slučajnosti i da dobitak pravedno isplate, jer u dva sata ima i više nego dovoljno vremena da komp iz baze podataka izbaci nekoliko tisuća kombinacija od kojih samo jedna daje jackpot baš nekome koga nitko ne pozna ili ne daje niti jedan jack pot pa ćemo imat slijedeće kolo malo veći.
Kome bi to bilo u interesu pošto je lutrija državna? želiš reći da je Linić tako naredio?
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 17:37   #55
Quote:
jtvatn10 kaže: Pogledaj post
Ma nemojte, tako.Igram loto 20 g.i čekam i čekam, nemojte mi ubijati volju.
i jel bilo dobitka kakvih??
__________________
Kršćanstvo nikada nesmije doći ispred Hrvatstva- Ante Starčević
Bajica 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 19:14   #56
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post

Napiši brojeve od 1:33 na papiriće, stavi ih u šešir i izvlači 72 puta i reci mi koliko puta si izvukao broj, recimo, 17.

Ukoliko je broj 17 izvučen 0 puta, ja se ispričavam zbog trkeljanja.
Vjerovat ću ti na riječ
moćan ti je uzorak

nemoj nikad igrati rulet
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 19:23   #57
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Hoću reći ako bacaš novčić u zrak, šanse da će izaći pismo su 50%. Ako ga bacaš 2x, šanse se povećavaju.
da samo znaš koliko ljudi je vođeno ovim razmišljanjem (krivim) ostavilo bogatstvo na ruletu igrajući crno-crveno
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 22:23   #58
Quote:
odurni_gad kaže: Pogledaj post
moćan ti je uzorak

nemoj nikad igrati rulet
Nestrpljivo očekujem tvoju interpretaciju.

Neću igrati rulet.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 22:31   #59
Quote:
odurni_gad kaže: Pogledaj post
da samo znaš koliko ljudi je vođeno ovim razmišljanjem (krivim) ostavilo bogatstvo na ruletu igrajući crno-crveno
Ajmo ovako...odemo u pivnicu, izvlačimo 72x iz šešira brojeve od 1-33 (vraćamo izvučeni broj nazad u šešir) i kad ne bude broja 17 ja plaćam pivo, kad bude onda ti.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 22:50   #60
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Nestrpljivo očekujem tvoju interpretaciju.

Neću igrati rulet.


znači imamo šešir sa brojevima od 1-33 , jel tako?
ti kažeš da izvlačimo 72 puta i da će biti neobično ako ne izvučemo br. npr. 17 niti jednom?

zašto bi to trebalo biti neobično? šansa da ga izvučeš je 3% i nije ništa neobično kad ga ne bi izvukao u 72 izvlačenja. U idealnoj situaciji bi ga trebao izvući ,koliko, 2 puta? Pre male šanse i pre mali broj izvlačenja za donošenje bilo kakvih zaključaka. Na 1 000 000 izvlačenja ćeš ju izvući cca 3000-3600 puta, a na 100 000 000 ćeš biti jako blizu idealnih 3 333 333 puta. Pa ti analiziraj jel 17 imalo period od 6000 ne izvlačenja,a onda ga krenulo 400 puta u idućih 6000 pa se to unormalilo kad se gleda 12 000 izvlačenja i koliko je takvih i sličnih serija u ukupnih 100 000 000 izvlačenja...

Ista stvar ti je i s kuglicom na ruletu (koji ima najpravedniju isplatu od svih igara na sreću), još ti piše koji su "cold numbers" (najmanje izlaze) pa ti udri po njima. Još ti daju i tablice prošlih izvlačenja i zaista, svaki broj od njih 37 izađe u prosjeku svako 37.bacanje. Kad gledaš naravno ogroman uzorak. Ne postoji čovjek koji se obogatio na ruletu zahvaljujući svoim nekim analizama/sistemima, ali je puno onih koji su zaglavili jer su pogrešno mislili da je nekom broju "vrijeme" da izađe.
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:18.