Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2007., 23:24   #81
Quote:
Buljan kaže: Pogledaj post
House MD:

smrt- odumiranje tjela, gašenje vitalnih funkcija, organa, izvršavanje nepovratnih kemiskih reakcija u mozgu i ostatku tjela.
usljed gasenja mozga dolazi do nasumicnih reakcija mozdanih stanica zbog kojih nam se pricinja da vidimo ono sto zelimo vidjeti, vidimo. bilo to neka svjetlost, poginule clanove obitelji ect....

ja ne vjerujem u raj i pakao, to su price za laku noc, price da te se umiri i urjesi..... i da crkva zaradi.....
umiranje nemozes opisat.... samo...... umres.....
Imam osjećaj da ćeš se jednom (kad dođe vrijeme) gadno iznenadit
Kad tijelo umre, mozak se isključi a svijest i dalje nastavi postojat, istina u nešto izmjenjenom obliku ali...
Znaš kako se kaže - pretpostavka je majka svakog zajeba
__________________
Volja iznad "sudbine"!
Orion is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 23:40   #82
koliko su svi ovi bili napušeni
barca fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 00:26   #83
Quote:
Orion kaže: Pogledaj post
Imam osjećaj da ćeš se jednom (kad dođe vrijeme) gadno iznenadit
Kad tijelo umre, mozak se isključi a svijest i dalje nastavi postojat, istina u nešto izmjenjenom obliku ali...
Znaš kako se kaže - pretpostavka je majka svakog zajeba
overklokan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 00:45   #84
A kako i zašto ta ista svijest prestane postojati kad si pod anestezijom?

Jedan tren svjestan, pa mrak - ne san, pa onda opet svjestan - doduše postoji kratki prijelaz u kojem se osijećaš jako pospano.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 11:17   #85
Moja je nona dan prije nego što joj je umro sin (bio je još mala beba i bio je bolestan) sanjala 2 anđela(jednog u plavoj drugog u rozoj haljinici) koji su držali tacnu prepunu upaljenih svijeća. Kad se probudila počela je plakati i govoriti svome mužu kako će im dijete umrijeti što se uskoro i dogodilo
Iako već ima 90 god. još se jasno sjeća svoga sna i često mi prepričava tu neobičnu situaciju...
Zbunjevita :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 12:40   #86
Quote:
Orion kaže: Pogledaj post
Imam osjećaj da ćeš se jednom (kad dođe vrijeme) gadno iznenadit
Kad tijelo umre, mozak se isključi a svijest i dalje nastavi postojat, istina u nešto izmjenjenom obliku ali...
Znaš kako se kaže - pretpostavka je majka svakog zajeba
Budući da nemaš nikakav dokaz za ovo sa svijesti, znači da ti to samo predpostavljaš. Što po tvojemu znači da si se gadno zajebao.
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 14:31   #87
Citajuci ovo me jeza prolazi. Mislim da ja ipak imam najstraniju pricu!

Moj djed je umro 19.3.2005. godine, tocno 10 dana, mjesec dana i deset godina nakon moje bake. Dakle, baka je umrla 9.2.1995. godine. Prvo sto je pomalo cudno- ali mozemo to prepisati slucajnosti.
On je jadnicak umirao 45 dana. 45 dana nije nista pio niti jeo... zivo tijelo mu se raspadalo... a mucenje nenormalno! U tih 45 dana je SVAKI DAN pricao sa mojim tatom (njegovim sinom) kao da je njegov pokojni brat. Tata je glumio da je, samo zato da vidi sto ce nastati. Mislim, da se razumijemo, djed nije mogo niti pricati nego saptati i to jedva razumljivim govorom. Nakon toga je tati rekao- NEDAJ ME SINE, ONI SU DOSLI PO MENE. Tata mu je rekao: NEDAM TE TATA, JA CU TEBE SPASITI. A djed je na to odgovorio: MOZES LI TI MENE SACUVATI?
Onda je svaki drugi dan pricao sa svojom pokojnom sestrom. Tata ga je svako toliko pitao TAJO, TKO SAM JA? A on bi mu, jadnicak, rekao- PA KAKO TKO SI- NEDJO (to je njegov pokojni brat)! Onda je znao jecati, buncati... pricati da mu je netko na vratima i sl.

Jos gora situacija je s mojom dragom bakon koja je umrla 21.2.2007. godine. Nju je pak cuvala moja mama na samrti- uzela je godisnji 2 tjedna i isla kod nje. Baka je stalno, jadnica, halucinirala da su ju moja mama i moja ujna bacili u jarak medju trnje i da su ju ostavili tamo. I onda se ljutila na njih jer je cijelu noc ona bila na hladnom i mokrom, a naravno, spavala je u svom krevetu. To je bilo SVAKU NOC, CIJELU NOC. I onda je vikala na njih- VODITE ME MOJOJ KUCI... VODITE ME MOJOJ KUCI! A po danu bi onako jadno, izbezumljeno, STRASNO gledala u mamu i rekla joj- VODI ME! UZMI SVE MOJE STVARI I VODI ME! Joj ljudi... meni su oci pune suza... to je NEMOGUCE! Koliko se jos svega desavalo. Znala se baka probuditi (a dnevno bi spavala mozda sat vremena) i onda bi opet onako izbezumljeno, ustvari jezovito pogledala mamu i rekla: VODI ME ODAVDE, ONI ME ZELE UZETI! A jednom je baka sjedila u svojoj sobi, a mama je izasla uzeti drva ili nesto, kad se vratila, baka je i dalje sjedila- pogledala ju i rekla: E TAKO, JA SAM SADA PREBRALA GRAH, ENO GA DOLJE ISPRED KUCE, PA TI SEJO NAMA SKUHAJ ZA JESTI.
Kad samo pomislim koliko je puta vikala na mamu UZMI NASE STVARI, UZETI CEMO SVE NASE HEKLE, LUSTER I SVE... TO JE SVE NASE... I IDEMO!

Ma bilo je tu SVEGA, ali ja sam u jedno sigurna- DUSE MRTVIH U TIM RAZDOBLJIMA DOLAZE PO SVOJE VOLJENE KAKO BI IM DALI UTJEHU DA GORE NE IDU SAMI.
Nama je to jezovito- meni nadasve tuzno, i sad mi se srce slama, a oci su pune suza, ali ja ZNAM da su moji voljeni GORE i da nas gledaju i vole i dalje svim srcem- do vjecnosti!!!!

I jos samo nesto- moja baka, druga, ona sto je umrla 9.2.1995. godine je umrla od mozdanog udara (ili srcanog, ne znam da li je SLAG srcani ili mozdani??). Tada je bilo poslijeratno stanje, a ona je sestrama u bolnici rekla: NAZOVITE MOJE SINOVE I RECITE IM AKO ME ZELE VIDJETI DA DODJU SUTRA DO PODNE. To, nazalost nije bilo moguce, ali tata je krenuo prvim autobusom i dok je putovao... baka je umrla! U podne i pet minuta!

Kad je tata dosao tamo i to saznao- slomio se! Ali eto... ja sam zato rekla- vjerujem u sve i kad mi netko kaze DODJI, doci cu svim silama! Kako god, jer stvarno mislim da ljudi to predosjecaju- MA ZNAJU!!!

Eto, ako je netko imao volje procitati- zahvaljujem i nadam se da i vi sada vjerujete da to nisu nikakve halucinacije nego je to stvarno!

E i jos samo nesto- tatina tetka koja je umrla (ne znam tocno, ali mislim) 1997. godine je umrla svome muzu u narucju sa rijecima: JA TI SADA MORAM ICI, A TI OSTANI I CUVAJ NASEG SINA. NEMOJ PUNO TUGOVATI, JA CU GORE BITI SA NASIM VOLJENIMA A TI CES NAM DOCI... i nakon toga je umrla! BTW. Umrla je od raka dojke i tada je imala 54 godine!
__________________
Blago onome tko rano poludi pa mu život u veselju prođe!!
-LudiCa- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 02:17   #88
Wink

Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Budući da nemaš nikakav dokaz za ovo sa svijesti, znači da ti to samo predpostavljaš. Što po tvojemu znači da si se gadno zajebao.
Na žalost u ovoj priči jedino ti pretpostavljaš kako ja pretpostavljam. Dokaz je vrlo subjektivan i ne prenosi se s koljena na koljeno . Kad dođe vrijeme takvu ili sličnu vrstu subjektivnog doživljaja doživjet ćeš i ti. Pa ti vjerojatno neće pasti na pamet da ga podijeliš s drugima. Iz jednostavnog razloga što je ljudski jezik vrlo skučen i zato što je riječ o subjektivnom doživljaju, kakav je svaka smrt u svojoj biti.
__________________
Volja iznad "sudbine"!
Orion is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 02:22   #89
Wink

Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
A kako i zašto ta ista svijest prestane postojati kad si pod anestezijom?
Tko to kaže?
Ne biti svjestan svoje svakodnevne svijesti neko vrijeme ne znači da ona prestane postojati. Svijest je sastavni dio (konstanta) cijelog postojanja, i Svemira kao takvog, i besmisleno je da nestane nakon smrti biološkog tijela. Zapravo, i u biti, za to nema logičke pretpostavke. Jer bi cijelo postojanje u tom slučaju bilo utemeljeno na ne-logici, a tome, naravno, nije tako...
__________________
Volja iznad "sudbine"!
Orion is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 21:36   #90
Moja baka već deset godina vidi kojekakve ljude u kući,uglavnom,Mesića,Bandića i Šeksa i i to ima veze s gubljenjem razuma..........
malcolm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 21:51   #91
Quote:
malcolm kaže: Pogledaj post
Moja baka već deset godina vidi kojekakve ljude u kući,uglavnom,Mesića,Bandića i Šeksa i i to ima veze s gubljenjem razuma..........
možda ti baka radi u tajnim službama
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 22:14   #92
Prijateljev did je vidio 7 Isusa. Govorio je i da je jednog udario auto.
soad is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 19:00   #93
Quote:
Rowan Sawyer kaže: Pogledaj post

Također rekao mi je da je jednu večer u sobu mu došlo malo janje.



mozda cu sad ispast glup ili tak nesto ali ISUS je jaganjac Božji i njegov znak je cesto janje
__________________
Sve gramatičke greške su ubačene namjerno :D
vinskamuha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 19:14   #94
Moja frendica je u vecer kad joj je djed umro vidjela neku tamnu sjenu kako ide prema njegovoj sobi.
__________________
6.5.2009. Moja sreca je tu!
Lady_dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 20:05   #95
baka od moje frendice vec 10 godina lovi vampire po kuci... ima 97 godina mislim...


no dobro, da ne skrecem s teme, ima jedna knjiga, Paralelni svijet i tamo ima dosta o tome...pa koga zanima...
 
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 20:51   #96
hmmm...nisam još čula za tako šta...skroz mi je straaaššnoo.
znam samo one fore sa sovom pred kućom.ili padanje lonaca i slično u trenutku nečije smrti (dok je ta osoba negjde daleko)..ili ono..kad se neko probudi i kaže- ta i ta presona je umrla.
ono..kak znaš..jednostavno zna.
ili..zanimljiv, pomalo smiješan ,al grozan slučaj.
ženska jedna bila u ulici, klinci se igrali nogometa,kaže ona njima- ma šta tu igrate. odite kod đure, one će tako i tako sutra umrijeti! (a to je rekla iz zajebancije, jer je đuro bio jako jako star),,.i đuro sutra umro...uf.

ii...šta je sa onom forom da, ako ti umre neko u kući..moraš sva ogledala pokrit plahtama ,da se duh ne bi uplašio ili bla bla, jer inače ne bi došo?! i,npr.ako ti umre muž ili žena, njegov duh će tebi doć taj dan, ili par dana poslije,.ili kad ga se pokopa ili ilil...tako nešto..?!
seronjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 17:25   #97
Svaka Duša prije nego će napustiti svoje tijelo, koje ona osobno održava i drži na životu, da poruku. To može biti u obliku sna. Svaka osoba ima svoje anđele čuvare - vibracije, koje je prate kroz cijeli životni vijek.

Ništa nema misteriozno ili začuđujuće u tome, da druge Duše dolaze po tu neku. Došle su joj pomoći, da se probudi iz sna. Na tome One sve rade vrlo ustrajno i predano. Onaj tko je "sanjao" cijeli svoj život mora se nekako probuditi. Zato te Duše koje su poslane izravno od Tvorca - Boga, dolaze prije "smrti".

Onaj tko se ne probudi iz "sna" na zemlji nekako se mora probuditi na nebu. To prisjećanje je trenutno, i u jednom TRENUTKU se osoba sjeti svih svojih života.

Buđenje se odvija u astralu, uz pomoć ostalih Duša.

Ali kako se čovjek inkarnira iznova i iznova, u svrhu da bi spoznao na Zemlji zbog čega postoji, Tko je on uistinu - prođe mnogo mnogo mnogo života.

Ali milost Tvorca je neizmjerno neizmjerno pa na entu velika. Bez nje je nemoguće to sve spoznati

Tako da je to vrlo prirodna pojava da osobe prije nego će napustiti ovaj svijet vide druge Duše.

Strah koji se tu pojavi je prirodan, kad osoba vidi da je to sve u redu - vrlo joj lijepo i radosno.

Može li bilo što ljepše biti od Povratka Kući, povratka Ocu. Onaj koji je u svom umu stvorio sadržaj o Bogu kao Bogu gnjeva, osvete, moći, straha - takvog Boga i vidi. Ako se ne želi "probuditi" i vidjeti tko on uistinu JEST, proces se ponovno odvija na Zemlji, stoga se inkarnira u novo tijelo.
Gandalf_suba is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 12:56   #98
i meni se slično dogodilo.
moje je djed velik dio svog života bio lovac i poslije je obolio od parkinsonove bolesti.jednom je umjesto stolice vidio jelena.ostali ukućani su to pripisali njegovoj bolesti,što je možda i točno,jer je to česta pojava kod te bolesti.ali sve mi je to bilo nekako prečudno i sumnjam da se radi isključivo o bolesti.
__________________
bezbojne zelene ideje spavaju silovito.
Shelly_Fetus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 08:00   #99
Ne znam kamo i ide li dio nas nakon smrti. Ali me zanima i bojim se da ce sa mnom nestati i ljubav koju imam u sebi za svoje voljene. Moze li neto tako iracionalno poput ljubavi biti plod slucajnog odabira i evolucije?
__________________
Gdje ima volje, ima i nacina :-)
XeiX is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 09:14   #100
Quote:
Emo§ion:D kaže: Pogledaj post
Pa ja iskreno mislim da je to više nešto na razini psihe,ono neurološki vezano,nego li pravi duhovi i slično..Zapravo nešto slično buncanju pod visokom temperaturom..E sada, budući da su moji snovi oduvijek bili prilično morbidni i očajni, strah me i pomisliti što bi mene moglo čekati pred vratima na moj smrtni čas
hmm moglo bi se pomisliti da je tako u nekoj bolesti pred smrt. Ali sto sa situacijom jedne (pokojne osobe) koja je umrla mlada od bolesti, a obavijest je tome sto ju ceka (kao i svojevrsnu utjehu) upavsi u nesto poput transa (iako je to pre sirok termin, uglavnom nekakvo duboko i pozitivno "onostrano" iskustvo) je dobila prije same bolesti dok dakle nije bilo nikakvi fizickih problema niti psihickih koji bi dosli iz svjesti da smrt neminovno dolazi pa da psiha trikovima pokusava ublazit dozivljaj?
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:15.