Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2010., 16:27   #81
Quote:
Pegaz kaže: Pogledaj post
kakvo je rusko zvono kaj se tiće povečanja mišićne mase?
Što se tiče mišićne mase, vrlo slabo, treba trenirati i provoditi pravilnu prehranu (viši unos bjelančevina) dulje vrijeme uz vrlo mali dobitak na mišićnoj masi.

Rusko Zvno je prvenstveno je za eksplozivnost, snagu, fleksibilnost i izdržljivost ili pak za rekreaciju

Kod žena za famozno zaztezanje mišića, kod muškaraca više kao alat za definiciju.

No recimo da u teretani treniraš godinu ili više, ubaciš Rusko zvono na 3-4 tjedna vratiš se na utege tj. teretanu i imaš definitivno napredak u mišićnoj masi, a iz toga bi s emoglo zaključiti da su Ruska Zvona idirektno za dobivanje mišićne mase.

S Ruskim Zvonom u biti nema oštećenja mišićnih vlakana kao s izolacijskim i ciljanim trenizima u teretani.
Pres is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 16:43   #82
znaci salo bi mogli topit?
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 11:42   #83
imam još jedno pitanje. moram kupit 2 zvona ili je jedno dovoljno za vježbati?
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 12:01   #84
Nitko nezna?
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 22:48   #85
ma imaš milijun vježbi i s jednim i s dva

http://www.google.hr/search?q=kettle...ed=0CBYQqwQwAA
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 14:39   #86
pa pročital sam da je za početak dovoljna i jedna, od 16 kg. Skinul sam hrpu matrijala o giryama i čine mi se super stvar, sad jedino tradicionalni ili pavelov? pavelov mi se cini nekak bolji za sami fitness i izgradnju tijela, ali mozda se varam
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 14:29   #87
Evo nakon hrpe downloadanog matrijala podijelio bih par stvari koje sam saznao.
Dakle za početak je dovoljno jedno zvono (za muskarca se uglavnom pocinje sa 16 kg).
navodno topi mast ko sumanuto - treba provjeriti.
Ako nam je snaga primarna onda rad sa dva zvona, ako kondicija i izdržljivost onda povecavamo tezinu samog zvona.
Pavel tvrdi da se i masa moze " nabildati" pomocu girji i da su tako bildali rusi prije 100 godina, prije izuma benča, steroida, wheya itd... da citiram:
“Not a single sport develops our muscular
strength and bodies as well as kettlebell
athletics,” wrote Ludvig Chaplinskiy in the
Russian magazine Hercules in 1913.
All old-time Russian physique men trained
with kettlebells. Konstantin Stepanov from
St. Petersburg, the winner of many physique
shows held between 1912 and 1917, enjoyed training with a pair of
‘doubles’ and could juggle a three pood or 48kg kettlebell
Sad cijeli tekst je dugacak, no tvri da su superiorniji kaj se tice ramena i bicepsa, ali da se masa cijelog tijela da povecavati.
navodno vecina top svijetskih obaraca ruku koristi bas girje .
Eto to je par sitnica kaj sam procitao, ukratko da prenesem.
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 23:25   #88
ako nekom treba mala girja od 6 kg nek mi posalje pm. prodajem
__________________
Rođendani su vrlo korisni! Što ih više imaš, to duže živiš!
joka22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 18:44   #89
Quote:
Pegaz kaže: Pogledaj post
pa pročital sam da je za početak dovoljna i jedna, od 16 kg. Skinul sam hrpu matrijala o giryama i čine mi se super stvar, sad jedino tradicionalni ili pavelov? pavelov mi se cini nekak bolji za sami fitness i izgradnju tijela, ali mozda se varam
Za početak ti je dovoljna jedna od 16kg. Što se tiče stila, Press ti je razlike u stilovima podrobno opisao. Teško je preko foruma dati naputak što i kako.

Moje iskustvo i bilo čije drugo ti mogu i ne moraju odgovarati, stvar je poprilično individualna. Ja sam počeo sa tzv. hard-stylom, pa kad sam malo koliko-toliko savladao tehniku uveo sami tzv. soft-style...pa nekad koristim jedan način, nekad drugi, ovisi o raspoloženju i namjeni treninga...naravno, samouko iz vido materijala i knjiga.

Možda da nabaviš DVD kolekciju od Steve Cottera "Encyclopedia of Kettlebell Lifting", gdje on pokazuje na jedan način, a zatim mu kao gost nastupi Fedorenko, koji pokaže kako se to radi u drugoj varijanti.

Osnovna stvar, bez obzira na stil je savladati dobro swing. Paziti na položaj koljena (da ne prelaze ravninu nožnih prstiju...dakle, potisak uvijek kroz pete), položaj stražnjice (uvijek unatrag, kao da hoćeš sjesti), leđa i ramena...pa po malo.

S girjama ne treba žuriti. Slušaj svoje tijelo i nikamo ne žuri i iznenadit ćeš se kako ćeš fino napredovati.
__________________
-Unda? -Unda se on poriga u japno.

Zadnje uređivanje Kaeshi : 12.04.2010. at 18:54.
Kaeshi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 21:22   #90
tak je, samo nemoj žuriti.
recimo kod sebe ne vidim tolku razliku u veličini mišića (osim nožnih) no u snazi je puno veća razlika. kondicija je napredovala i špekić splasnul.
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 10:07   #91
jucer sam vidjel girje u turbo sportu ali su neke plasticne i uzas. Rucka je toliko skliska da s tim jedino mozes masak napravit. Uzel sam u ruku jednu od 16 kg- hebate ili sam ja toliko atrofirao ili je to tesko za popizdit
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 11:43   #92
Još jedno pitanjce, kako kombinirati kette sa bučicama, ak bi malo još pojačao bicep, tricep i ramena?
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 12:27   #93
Quote:
Pegaz kaže: Pogledaj post
jucer sam vidjel girje u turbo sportu ali su neke plasticne i uzas. Rucka je toliko skliska da s tim jedino mozes masak napravit. Uzel sam u ruku jednu od 16 kg- hebate ili sam ja toliko atrofirao ili je to tesko za popizdit
Vidio sam to.
Neke čudne boje...Sivo-zelena,sivo-plava,sivo-roza ili tako nešto...

Sad koliko je to ok ne znam,nisam probao.
Plavi Lav is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 13:07   #94
ma sklize se u ruci dok ih držiš, nemrem niti zamislit kad bi ih pocel vrtit di bi to letilo
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 13:11   #95
Quote:
Pegaz kaže: Pogledaj post
Još jedno pitanjce, kako kombinirati kette sa bučicama, ak bi malo još pojačao bicep, tricep i ramena?
Kao prvo i osnovno ne gledaj girje isključivo, odnosno kao "magično sredstvo", već je promatraj kao oruđe, kao sredstvo kojim ćeš postići cilj. Isto kao i bućice, šipke, vlastito tijelo itd. Ako si definirao ciljeve i osmislio ili isprobao program koji prati te ciljeve, lako ćeš naći i vremena i prostora da uklopiš girje kao SREDSTVO za postizanje tog cilja...

Trening s girjama se zasniva na vježbama koje aktiviraju cijelo tijelo, najpoznatiji je swing... Ja osobno radim swing sa jednoručnim utegom od 20 kg. i koristim ga za kondiciju i izdržljivost...

Nemaš kettlebell, napuni vreću s pijeskom i diži je na rame, nemaš vreće, uzmi bat i lupaj po gumi, nemaš bat, skači s medicinkom ili je bacaj na pod...

Opcija, oruđa i sredstava je bezbroj, bitan je cilj ili svako oruđe je dobro ako služi ispunjenju cilja...
sepeam is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 13:21   #96
ma jasno, meni bi ket prvonstveno u početku sluzio za top sala i jačanja samog tijela, ali bi utezima malo ruke i ramena radio. kad dodjem na bf koji zelim onda idem na masu. Barem je takav neki plan
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 17:47   #97
kupuj kvalitetne kettlebelle, i da teško je za popizdit
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 21:31   #98
Quote:
Pegaz kaže: Pogledaj post
ma sklize se u ruci dok ih držiš, nemrem niti zamislit kad bi ih pocel vrtit di bi to letilo
Zaboravi te plastične girje. Od njih nikakve koristi. Nabavi kvalitetne girje.
Ako uzmeš domaće girje, budi siguran da ćeš se njima moći koristiti i ti i tvoji unuci.

Što se tiče povećanja mišične mase, to je druga priča. Savjetuj se s nekom stručnom osobom da ti napiše kvalitetan program rada i prehrane.
__________________
-Unda? -Unda se on poriga u japno.
Kaeshi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 20:12   #99
Početak treniranja

Mnogo sam se načitao o kettlebellima i rado bi htio početi vježbati s njima, ali postoji li kakva dobna granica kad se treba početi?
messi2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 20:30   #100
Quote:
messi2 kaže: Pogledaj post
Mnogo sam se načitao o kettlebellima i rado bi htio početi vježbati s njima, ali postoji li kakva dobna granica kad se treba početi?
Ima.
Kad god se odlučiš, dobro se odlučiš.

Samo nemoj u početku sam učiti tehniku, već odi u neki klub gdje će ti ljudi sve lijepo pojasniti.. a kad sve svladaš (manje, više..) možeš isam.

Premda je uvijek bolje u grupi... zbog motivacije, nadzora, druženja, itd.
Schockrae is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:25.