Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2008., 11:45   #241
Hm...
Ja znam da su meni rekli oko 3 tjedna da se čeka nalaz, e sad, vjerojatno se stanice mogu uzeti koji dan prije (tj. napisala sam u proceduri da se one puštaju da rastu- da se dijele - tjedan do dva).
Vjerojatno se može uzeti nešto ranije - ovisno o hitnosti - ako radiš amnio sa 16 tjedana vjerojatno puste duže, a ako radiš s 18, skoro 19 kraće.
Al za dobivanje rezultata to ovisi od ustanove do ustanove. U svakom slučaju ja bih zvala

Nisam baš toliko upućena u to, budući da sam biolog, ne liječnik, ali evo, odgovorim koliko znam
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 11:48   #242
hvala bejbe.

Nisam znala da je plodna voda žuta - onako kao mokraća i bistra. Tražila sam ga da mi dva puta pokaže injekciju da bih ju vidjela.

Sad ovi svi duble/triple su iza mene. Nekako mi laknulo. bas je to sve sjebano.

jebate bebica se i dalje rita u meni, baš je nemirna.. rekli mi u bolnici da pijem puno tekućine da nadomjestim plodnu vodu(onu koja je izvađena).
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 13:09   #243
¸Dal se jos uvijek kariogarm radi samo na Rebru?
Kad sam ja radila amnio prije 6 godina (), nalaz se cekao 5 tjedana. No, lara nemoj se obeshrabiti...
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 07:14   #244
Quote:
manc kaže: Pogledaj post
¸Dal se jos uvijek kariogarm radi samo na Rebru?
Kad sam ja radila amnio prije 6 godina (), nalaz se cekao 5 tjedana. No, lara nemoj se obeshrabiti...
da kariogram se samo radi na Rebru kod dr. Begović-a.

Glede moje amniocinteze jučer kada sam bila na kontroli kod doktora koji mi je radio amnio rekao mi je da se može nazvati taj genetski laboratoriji i pitati za nalaze tj pokušati ih ubrzati.

Apeliram za sve trudnice koje su na knap išle na amnio:
Minimum koji se čeka (tj na koji se čeka) je 15 dana. Tako da za sve one trudnice koje su amnio radile pred kraj a to je u 19 i 20 tjednu... zajašite na telefone i tražite i požurujte nalaze!
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 11:04   #245
Samo da sad objavim i službeno da je službeno moja Lola umrla isključivo i samo zbog komplikacija zahvata amniocenteze nije bilo upale, hidrocefalus nije potvrđen na phd nalazu, nema infekcije.. ništa!!!!!!!! pa vi odlučite jeste li za ili protiv, jer eto imate čast da na forumu imate ženu koja spada u onih njihovih 1% pas mater!!!

Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
Minimum koji se čeka (tj na koji se čeka) je 15 dana.
Ako imaš dobru vezu!!
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 21:55   #246
mala..... majko moja eto očito smo ti i ja u jebenoj statistici 1%. Ti oko spontanog zbog zahvata a ja oko komplikacija oko zahvata.

Što li reći... žao mi je da si sve to prošla.... ali kako si mi rekla.. na sve to gledaš nekako drugačije, zrelije...

Neznam, stvar je osobnog stava. Kako pročitah rizik od spontanog je jednak kao i rizik da li će biti zdravo i normalno dijete.

mene je swamnijin post ne na ovoj temi već na ovoj https://www.forum.hr/showthread.php?t=240154&page=5 totalno zaokupio.

Čitajući ga sam u biti shvatila da toj dječici naše društvo nema što pružiti te da je najveća muka roditelja gledati kako ti dijete pati.......

to je ipak odluka za cijeli život. I rekla sam samoj sebi ja sam kao Čovjek sve napravila kaj je u mojoj moći , a kaj dragi Bog da tako će biti.

Nikada u životu tako iskren post nisam pročitala i priznajem.. to me je rasplakalo! Ta jednostavna roditeljska nemoć pred sustavom koji je tako okrutan!
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 08:11   #247
Ptanje za misz S.... ili bilo koju koja je radila amnio.

danas sam dobila na kućnu adresu neki upitnik sa nekih milijardu bolesti (od Poncija Pilata do danas) u svojoj i partnerovoj obiteljskoj anamnezi.

Da li je taj upitnik obavezan i da li ste ga vi popunjavale?!
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 09:19   #248
Ja prije 6 godina nisam, ali sam prije amnio bila kod dr. B?() na Rebru na saslusanju. Ja sam isla na amnio jer je polubrat od nog muza Down
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 09:28   #249
Ja nisam, al ja nisam išla na amnio.
A ne šteti. Mene su uvijek na UZV pitali je li bilo kakvih nasljednih i drugih bolesti u obitelji.
Ja sam samo mogla reći da je moj tata imao melanom, stric non-hochkina. I to su zapisali.

Pusa svima. Nema me do popodne
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 09:21   #250
samo da javim. Evo 14.01. 2008 radila amniocintezu... do dana današnjeg ništa. 4 tjedna i ništa ne šalju... izluditi ću!!!!!!!!!!!!!
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 09:44   #251
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
samo da javim. Evo 14.01. 2008 radila amniocintezu... do dana današnjeg ništa. 4 tjedna i ništa ne šalju... izluditi ću!!!!!!!!!!!!!
Ne mogu vjerovati . Čim sam vidjela da si odgovorila mislila sam da imaš rezultate.
Zovi ih, gnjavi ih...BUdi dosadna. Ak niš ti ćeš se bolje osjećati da nešto poduzimaš
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 09:50   #252
Ja i mm smo 15.01 radili kariogram i dobili nalaze još prošli tjedan...
Zovi ih al to ti znači da je sve ok, već bi se oni javili da nije
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 09:54   #253
Mala pretpostavljam da su kariogrami OK
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 10:00   #254
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
Mala pretpostavljam da su kariogrami OK
da, da.. sad imam naslikane gene od cijele obitelji svi zdravi, samo Lola nije s nama no, dobro, jučer baš gledam i uspoređujem gene i brijem koji je kojem sličan da vidim na koga bi ličila.. malo sam se zabavljala, pretpostavljam da se to tak ne može usporediti luckasta sam malo
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 10:04   #255
Quote:
Malabudala kaže: Pogledaj post
da, da.. sad imam naslikane gene od cijele obitelji svi zdravi, samo Lola nije s nama no, dobro, jučer baš gledam i uspoređujem gene i brijem koji je kojem sličan da vidim na koga bi ličila.. malo sam se zabavljala, pretpostavljam da se to tak ne može usporediti luckasta sam malo
Samo se ti zezaj s kromosomčićima
Bitno da je dobro.
Lola vas sad čuva, da budete zdravi pa da i plusić nekad dođe

__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 11:07   #256
Quote:
Malabudala kaže: Pogledaj post
da, da.. sad imam naslikane gene od cijele obitelji svi zdravi, samo Lola nije s nama no, dobro, jučer baš gledam i uspoređujem gene i brijem koji je kojem sličan da vidim na koga bi ličila.. malo sam se zabavljala, pretpostavljam da se to tak ne može usporediti luckasta sam malo
si vidla našto liče ženski kromosomi? A muški lepi a naši spigani
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 11:17   #257
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
si vidla našto liče ženski kromosomi? A muški lepi a naši spigani
E baš sam te se sjetila, još i kad sam od Lole dobila kariogram.. ne znam naši kromosomi nisu spigani i ja i mm i Lola imamo po jedan spigan ovak izgleda > i po jedan samo onak na dnu ko slovo J, ali svi su nam nekak ravni.. nemam pojma s čime to ima veze, misiz S daj objasni nam i zakaj su neki jako veliki a neki mali majušni
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 11:48   #258
Quote:
Mila kaže: Pogledaj post
Tija, ako nije tajna, koliko imas godina?

Ja imam sad 34 i usla sam u 6. mjesec trudnoce. Doktorica me isto pitala da li hocu amnio, ali ja sam odlucila da necu jer mislim da se ne bih mogla odluciti na abortus bez obzira na rezultate. Kakvo je - takvo je - moje je...

u potpunosti se slazem s ovim..ti bi odlucila rodit dijete,bez obzira na nalaz??!!onda ne razumijem zaš bi uopće pravila...ovo je moje misljenje..ti napravi sto ti srce kaze...sretno =))
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 12:04   #259
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
samo da javim. Evo 14.01. 2008 radila amniocintezu... do dana današnjeg ništa. 4 tjedna i ništa ne šalju... izluditi ću!!!!!!!!!!!!!
tako je bilo i kod mene. Srećom pa je nalaz na kraju bio b.o... ali da nije, svi zakonski termini za pobačaj su bili prošli i mogla bi se slikat.
Čemu onda amniocenteza?!
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 12:14   #260
Quote:
flekica35 kaže: Pogledaj post
tako je bilo i kod mene. Srećom pa je nalaz na kraju bio b.o... ali da nije, svi zakonski termini za pobačaj su bili prošli i mogla bi se slikat.
Čemu onda amniocenteza?!
ma koliko sam shvatila može idnucirani i nakon 22 tjedna. Ali ti tada nalaz stvarno mora biti banana.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:00.