Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2009., 11:53   #241
Kašnjenje u izgradnji nekretnina - penali

Nasao sam na na webu informaciju koja moze pomoci svima kojima investitori kasne s izgradnjom, a koji su vec isplatili predujam i dogovorili datum isporuke nekretnine.

clanak 29. Zakona o zastiti potrosaca

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/298920.html
miro_miric is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 23:33   #242
danas prijavio sat-tv drzavnom inspektoratu, sonyev official servis u os, odnjeo ja lijepo mp3 prije skoro 50 dana, lole mi se jos nisu javile, bio osobno prije 20ak dana oni ni da su trepnuli, stovise bili su prilicno bezobrazni i neusluzni. Prijavim ja sve to isti dan sonyu hr, neka njihova szk, nakon 15 dana posaljem mail da vidim sto su "istrazili", oni se meni ispricavaju kao zametnuli su moj prigovor! Pitam se gdje im je ostao mail, ispod stola?!
Istina mp3 je izvan jamstvenog roka ali 50 *ebenih dana je previse za bilo sto.

Cekam rasplet....
__________________
How sharper than a serpent's tooth; to hear your child make such a fuss.
It isn't fair—it's not the truth—He's fucked up, yes, but not by us.
Eric Prydz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 13:16   #243
kupnja automobila, viđeno kupljeno

dakle shvaćate o čem je riječ, auto bi se kupio ugovor je na temelju viđeno kupljno. nema test drivea! što zakon o zaštiti potrošaća kaže o tome, npr ukoliko ja kupim auto i ne izađe iz dvorišta jer nije u vozno, stanju, a prodan je pod sve super i sve pet
fala
__________________
A zašto ne?
pursuiter is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 16:03   #244
Račun od Optime Telekom

Danas sam primio račun od Optime. Kad sam pogledao cifru koja piše da se mora platiti srčani me udario! CCA 500kn.

Radi se o sljedećem:
na računu lijepo piše da se broj 060/887-702 nazivao između 8,8,2009 i 9,8,2009 u razdoblju 23:57:28 do 00:17:08.
Quote:
Pozivi prema davateljima usluga s posebnim tarifama
Navedeni datum (8,8,2009 - 9,8,2009) sam sa svojima bio u Zagrebu u svatovima. Kod kuće je ostala samo mama. No ona sigurno nije zvala navedeni broj, a pogotovo ne u ponoć. Navodni razgovori su trajali svaki po 15 sekundi.

Malo sam guglao za tim brojem i došao do ove stranice:
Kod:
http://85.114.34.31/public06partners/
Quote:
Mag D.R.I.V.E. D.O.O. Barčev trg 6, 10000 Zagreb 00929476 016601559 060887702 Sviramo samo za Vas
Ja bih ih najradije nalupao kao volove, jer imam osjećaj da su mi to namjerno nabili. Jer sam ja uvijek u okvirima tarife koju sam odabrao. Pošto sam uvjeren da ću ja to na kraju ipak morati platiti. Da li postoji način da se ja zaštitim da mi to ne rade više. Jer je ovo za mene očito namjerno nabijen račun.
bosanac2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 16:22   #245
Quote:
bosanac2 kaže: Pogledaj post
Danas sam primio račun od Optime. Kad sam pogledao cifru koja piše da se mora platiti srčani me udario! CCA 500kn.

Radi se o sljedećem:
na računu lijepo piše da se broj 060/887-702 nazivao između 8,8,2009 i 9,8,2009 u razdoblju 23:57:28 do 00:17:08.


Navedeni datum (8,8,2009 - 9,8,2009) sam sa svojima bio u Zagrebu u svatovima. Kod kuće je ostala samo mama. No ona sigurno nije zvala navedeni broj, a pogotovo ne u ponoć. Navodni razgovori su trajali svaki po 15 sekundi.

Malo sam guglao za tim brojem i došao do ove stranice:
Kod:
http://85.114.34.31/public06partners/

Ja bih ih najradije nalupao kao volove, jer imam osjećaj da su mi to namjerno nabili. Jer sam ja uvijek u okvirima tarife koju sam odabrao. Pošto sam uvjeren da ću ja to na kraju ipak morati platiti. Da li postoji način da se ja zaštitim da mi to ne rade više. Jer je ovo za mene očito namjerno nabijen račun.
jesi siguran da nitko nije s tvog broja zva....ja samo znam da mi je optima kad se makne preplata 50% jeftinija nego t-com...
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 16:59   #246
Quote:
bosanac2 kaže: Pogledaj post
Mag D.R.I.V.E. D.O.O. Barčev trg 6, 10000 Zagreb 00929476 016601559 060887702 Sviramo samo za Vas
http://www.tv4r.hr/kviz.asp
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 17:17   #247
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
De mi reci da ja nisam krivo shvatio, to su oni "kvizovi sa RTL-a i NOVE tv"... Da li je to to!

Otto83, jedino ako mi je mama prešutila da je zvala taj broj.... Mada to stoji da mi je Optima povoljnija jer kod njih imam flat+telefon. Ali ako mi mama to nije zvala, ne znam. Znam samo da ću to morat platiti.
bosanac2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 20:13   #248
Quote:
bosanac2 kaže: Pogledaj post
De mi reci da ja nisam krivo shvatio, to su oni "kvizovi sa RTL-a i NOVE tv"... Da li je to to!

Otto83, jedino ako mi je mama prešutila da je zvala taj broj.... Mada to stoji da mi je Optima povoljnija jer kod njih imam flat+telefon. Ali ako mi mama to nije zvala, ne znam. Znam samo da ću to morat platiti.
isti problem, meni tj. mojoj mami je naznačeno da je zvala 2.8. stalno sat vremena isti broj, dakle 060 88 77 02
ne znam o čemu se radi, ni ko je tu lud, ali izgleda da ćemo morati platit..
ako je riječ o tom kvizu koji je na ovom linku, nema smisla, jer je vrijeme poziva na ispisu između 22 i 23 sata..a emitira se do 20 sati.. ne znam..niš mi nije jasno, ali da se osjećam pokradeno, osjećam se!
i da, kod mene je riječ o vipu!
malapravnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 21:20   #249
Quote:
malapravnica kaže: Pogledaj post
isti problem, meni tj. mojoj mami je naznačeno da je zvala 2.8. stalno sat vremena isti broj, dakle 060 88 77 02
ne znam o čemu se radi, ni ko je tu lud, ali izgleda da ćemo morati platit..
ako je riječ o tom kvizu koji je na ovom linku, nema smisla, jer je vrijeme poziva na ispisu između 22 i 23 sata..a emitira se do 20 sati.. ne znam..niš mi nije jasno, ali da se osjećam pokradeno, osjećam se!
i da, kod mene je riječ o vipu!
Razmišljam da nazovem udrugu za zaštitu potrošača, čisto da se malo smirim. Možda mi oni daju neki savjet kako inače treba postupati u ovakvim situacijama.
bosanac2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 13:14   #250
Nitko te ne tjera da kupuješ po sistemu viđeno-kupljeno. Uvijek možeš - ne kupiti.
a ako ipak kupiš auto bez probne vožnje, sam si si kriv.

Viđeno-kupljeno.
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 15:14   #251
Quote:
pursuiter kaže: Pogledaj post
dakle shvaćate o čem je riječ, auto bi se kupio ugovor je na temelju viđeno kupljno. nema test drivea! što zakon o zaštiti potrošaća kaže o tome, npr ukoliko ja kupim auto i ne izađe iz dvorišta jer nije u vozno, stanju, a prodan je pod sve super i sve pet
fala
pogledaj zakon o obveznim odnosima, dio o kupoprodaji i odgovornosti prodavatelja za nedostatke a i ovo vec receno, nitko te ne tjera da kupis bez probe.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 11:34   #252
Obmanjivanje kupaca ili samo bezobrazluk

Danas sam vidio "zanimljivost" na poleđini pakiranja određene juhe. Fotkao sam, ali podforum ne podržava IMG kod, pa evo ovdje.

Uglavnom, zanima me može li se što učiniti oko ovoga? Na ambalaži jasno piše da u 100g proizvoda ima 11.6g bjelančevina, što bi značilo da je udio istih 11.6%. I do tih informacija je "info panel" oko važnosti pilećih bjelančevina i sl.

Onda pogled padne na sastojke i nakon čitavog niza svega osim mesa, dolazimo do pilećeg mesa u prahu, kojeg ima 0.17%.

Potrebno je vrlo malo razmišljanja, da se onda skuži da je većina bjelančevina od tih 11.6%, koliko ih proizvod ima, ne-pilećeg podrijetla, tj. vjerojatno od tjestenine, ali i od drugih sastojaka.

Kako ovakva "reklama" prođe, odakle im toliko petlje da pišu oko pilećih bjelančevina, kojih ne stave niti 0.17% u proizvod, a do istog tog info panela stave da je bjelančevina 11.6%, valjda da ljudi pomisle da je sve to pileće. Mislim, nisu svi nutricionisti, ne bave se svi biologijom ili medicinom, prehranom ili sportom, običan čovjek će pomisliti baš to (ako već ide čitati) - IMA 11.6% PILEĆIH BJELANČEVINA U PROIZVODU.
I oni info paneli do toga samo potvrđuju tu misao, jer zašto bi proizvođač to pisao, ako ih ima tako malo kao 0.17%?

Zanima me može li se što učiniti oko ovoga, prolazi li kao lažno oglašavanje (jer "običnu" osobu navede na krivi zaključak) ili je samo tip bezobrazluka na koji se treba - naviknuti?
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 17.09.2009., 12:46   #253
Quote:
*_spike kaže: Pogledaj post
Danas sam vidio "zanimljivost" na poleđini pakiranja određene juhe. Fotkao sam, ali podforum ne podržava IMG kod, pa evo ovdje.

Uglavnom, zanima me može li se što učiniti oko ovoga? Na ambalaži jasno piše da u 100g proizvoda ima 11.6g bjelančevina, što bi značilo da je udio istih 11.6%. I do tih informacija je "info panel" oko važnosti pilećih bjelančevina i sl.

Onda pogled padne na sastojke i nakon čitavog niza svega osim mesa, dolazimo do pilećeg mesa u prahu, kojeg ima 0.17%.

Potrebno je vrlo malo razmišljanja, da se onda skuži da je većina bjelančevina od tih 11.6%, koliko ih proizvod ima, ne-pilećeg podrijetla, tj. vjerojatno od tjestenine, ali i od drugih sastojaka.

Kako ovakva "reklama" prođe, odakle im toliko petlje da pišu oko pilećih bjelančevina, kojih ne stave niti 0.17% u proizvod, a do istog tog info panela stave da je bjelančevina 11.6%, valjda da ljudi pomisle da je sve to pileće. Mislim, nisu svi nutricionisti, ne bave se svi biologijom ili medicinom, prehranom ili sportom, običan čovjek će pomisliti baš to (ako već ide čitati) - IMA 11.6% PILEĆIH BJELANČEVINA U PROIZVODU.
I oni info paneli do toga samo potvrđuju tu misao, jer zašto bi proizvođač to pisao, ako ih ima tako malo kao 0.17%?

Zanima me može li se što učiniti oko ovoga, prolazi li kao lažno oglašavanje (jer "običnu" osobu navede na krivi zaključak) ili je samo tip bezobrazluka na koji se treba - naviknuti?
Ne vidim kako ce covjek pomisliti da ima 11.6% pilecih bjelancevina ako kaze da ima 11.6% bjelancevina, pogotovo stoga sto je jasno navedeno koliko ima piletine, tj pileceg mesa. Ak ides citat, onda citaj sve. A to da nisu svi nutricionisti biolozi ili medicinari, sigurno tako ima i ljudi koji ne znaju sto su to bjelancevine, treba li i to objasnjavati na pakiranju hrane?
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 14:05   #254
Quote:
F10EXX kaže: Pogledaj post
Ne vidim kako ce covjek pomisliti da ima 11.6% pilecih bjelancevina ako kaze da ima 11.6% bjelancevina, pogotovo stoga sto je jasno navedeno koliko ima piletine, tj pileceg mesa. Ak ides citat, onda citaj sve. A to da nisu svi nutricionisti biolozi ili medicinari, sigurno tako ima i ljudi koji ne znaju sto su to bjelancevine, treba li i to objasnjavati na pakiranju hrane?
Gle, sve bi bilo ok da nisu davali "info panel" u kojem pišu kako su pileće bjelančevine zdrave i la-la. Kad imaš njega, preko konteksta je lako za zaključit da to pišu baš zato jer njihov proizvod ima visok udio istih. A nema.
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 14:10   #255
to sto ti zakljucujes nigdje ne pise. moglo bi se podvesti pod zavaravajuce oglasavanje, ali bi bilo puno lakse da pise da su pilece bjelancevine a po sastavu ih gotovo i nema.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 14:22   #256
Quote:
*_spike kaže: Pogledaj post
Gle, sve bi bilo ok da nisu davali "info panel" u kojem pišu kako su pileće bjelančevine zdrave i la-la. Kad imaš njega, preko konteksta je lako za zaključit da to pišu baš zato jer njihov proizvod ima visok udio istih. A nema.
Preko konteksta? A da ne zakljucujes preko konteksta, nego na temelju onoga sto jasno pise, kak bi to bilo?
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 18:55   #257
Quote:
F10EXX kaže: Pogledaj post
Preko konteksta? A da ne zakljucujes preko konteksta, nego na temelju onoga sto jasno pise, kak bi to bilo?
Al ja bih ipak rekao da to naginje na zavaravajuce oglasavanje. Za bjelancevine ajde - one su istaknute u prvi plan ali ih i ima preko 10%. Ali na proizvod koji sadrzi 0,17% piletine napisat kako je "piletina zdrava" ipak jeste u odredjenom raskoraku. Ja kao kupac nekako ne citam koliko cega ima u svakom proizvodu. Ako na proizvodu pise pileca juha ili ako se piletina u nekoj drugoj formi medju dominantnijim elementima na ambalazi, ipak ocekujem da je ima vise od 0,17%. No istu stvar nam rade sa svim drugim proizvodima. Da ne spominjemo koliko sira ima u "pizzi sa sirom" ili koliko jagoda ima u jogurtu od jagode. Nazalost je potrebno provodit sve vise i vise vremena citajuci te detaljne sastojke.
PetBorut is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 18:51   #258
Što napraviti kada te trgovac prevari?

Jučer se vraćam iz jednog trgovačkog centra i doma sasvim slučajno uzmem račun i malo bacim oko, inače nemam običaj pregledavati račune, i vidim grešku. Naime, teta na blagajni mi je otkucala 2 puta po 2kg jabuka i uredno mi je naplatila tih 4kg, a ja kupio samo 2 kg.
To je sitnica, naplatila mi je više nekih 15kn, međutim kasnije sam se logično pitao jesu li me još koji put negdje zakinuli. Vjerujem da je to bilo nenamjerno, u toj brzini žena je kucala više nego što je trebala i naravno nisam imao potrebe reagirati za tih 15kn. Međutim što napraviti kada dođe do veće greške, kad je riječ o 60-70kn? Vjerujem da mnogima je svaka kuna bitna. Naknadne reklamacije se pretpostavljam ne uvažavaju, jer tko će mi zaista vjerovati da sam ja uzeo samo 2kg jabuka a ne 4. A opet na blagajni kad se dobije račun, pregledavati i zbrajati na kalkulatoru stavku po stavku svaki put (pogotovo kad se radi o većoj kupovini sa punim kolicima) jednostavno mi nema smisla. Red na blagajni bi bio kilometarski. Dakle što napraviti i kome se žaliti kad dođe do prevare trgovca?

Ako tema nije za ovaj pdf, ispirke uz molbu moderatora da ga premjeste.
skyline77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 19:20   #259
e

E vidis neznam,ali sljedeci put pogledaj boli te briga za red.Tako je moja stara u kauflandu nesto kupovala i bas zadnji artikl od 80 kuna je 2 puta uracunat,i normalno kao i 99 posto ljudi kuci dosla i bezveze oko bacila na racun.Heh sto ces koliko ljudi to recimo neprimjeti
ex_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 21:42   #260
Meni se to toliko često događa da već počinjem sumnjati da je skroz slučajno
moses is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:02.