Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2002., 14:18   #1
Đorđe Balašević, lik i djelo

Evo topic gdje mozete hvaliti/kuditi/pljuvati/dizati u nebesa/bilo sto, "njihovog" najpopularnijeg pjevaca u nas.
Sve osim osobnih uvreda na bilo kojoj bazi je dozvoljeno.
Bilo koji drugi topic o doticnom bit ce odmah brisan da sprijecimo bespotrebno spamanje foruma.
Mikilegendo!care! is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2002., 19:27   #2
Ma meni je frajer odličan! Po mom mišljenju, napisao je jednu od najljepših pjesama svih vremena (Priča o Vasi Ladačkom), a i velika većina ostalih pjesama (barem onih koje sam ja čuo) imaju nekog smisla i nisu samo bezvezno nabacane riječi samo da se rimuje...

Gledao sam onaj koncert u Puli na TV i odmah zažalio što nisam bio tamo...
Vajta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2002., 19:58   #3
Hm pa nije valjda da su karte rasprodane za oba koncerta???
Il ima jos negdje u Zg za nabavit?
Yep gledao sam na tv koncert i sad mi je zao sto nisam isao u Pulu.
Namche is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2002., 10:11   #4
ja svoju kartu imam jos od srpnja
sunshine is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2002., 18:16   #5
Quote:
Originally posted by sunshine
ja svoju kartu imam jos od srpnja


Dobro, da ne duljimo.
Kartu il zivot??
Namche is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2002., 19:14   #6
zivot dam kartu nedam
sunshine is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2002., 02:00   #7
Bilo je to godine....

Prvi koncert sam pohodio davne '83 u Domu sportova...
Volem ga.. jako ga volem...
Upoznah ga 90. (poljubio mi celo i otad ga ne perem, bit ce da zato pristeve nosim) pa ponovo 94....il je 95. bila??... godina kad sam imao mnogo problema imo u skoli jerbo nisam bio na nastavi nego na koncertu u ljubljani (il je tad maribor bio... ne sjecam se.. sve mi to govori da starim...)
I tako, proglasili me izdajnikom naroda, slusateljem srbendare i tako to...
Al on je za mene Covjek i to je to... pjesnik... pomalo patetican, al patetiku volem vise negoli uzvisavanje pojedinog naroda, narodnosti do nebesa (vidi malo narodni radio, 'pjevace' nazvane po oruzju i sl.)...

U Zg na koncert ne idem..ne sad... Vidio sam ga vec puno puta, i ovo bi mi bio samo jos jedan koncert na kojem bi se osjeco ko pravi stranac... Znam da mi ide Mirjana, ona koja je vikala na mene da volim srbe jer slusam tog Cetnika... i ide i Marko, onaj koji nije prico sa mnom zbog svih koncerata na kojima sam bio.. ma uff... previse mi to...

Doci ce on ponovo i tad ce vjerojatno doci opet vecina pravih ljudi, a ne vecina ljudi koji misle da je to 'in' i znaju par pjesama.. ne, nisam ogorcen i ne mislim nista lose o ljudima koji sada idu na koncert, ali mislim da je bilo vaznije dati mu podrsku u borbi protiv rata i mrznje, tada kada je to bilo najpotrebnije...

Licemjerju plazim jezik...
EuCryL is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2002., 10:09   #8
Re: Bilo je to godine....

Quote:
Originally posted by EuCryL
nisam ogorcen i ne mislim nista lose o ljudima koji sada idu na koncert, ali mislim da je bilo vaznije dati mu podrsku u borbi protiv rata i mrznje, tada kada je to bilo najpotrebnije...

a zasto mislis da ti ljudi nece biti i na ovom koncertu? ti koji su bili i prije na svakom?

ja ga volim slusati i ici cu na koncert bez obzira bili na njemu oni koji su pricali svasta protiv njega ili bili samo oni koji su ga slusali sve ove godine

jer odlazim na koncert radi njegovih pjesama a ne radi ljudi koji ce tamo stajati oko mene
sunshine is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2002., 11:13   #9
Question

'83. si mu isao na koncert a '94/'95 si imao probleme u skoli zbog njega
Jesi isao kao beba na koncert ili si pao par razreda?
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2002., 14:19   #10
Quote:
Jesi isao kao beba na koncert
yep.. bio sam velki ljud od 3 godine... gledo ga s lijeve tribine i bas mi je tukel u mjehur pa me stari fural na wc (al samo do podnozja tribina i tjeral me da pisam na pod, al se nisam dao, htio sam na wc ko svaki kulturan co'ek)..


Sunshine, ja sam ti malo cudan po tom pitanju i mislim da sam se malo nespretno izrazil.. Ali stoji da mi odlazak sad na koncert ne bi predstavljao zadovoljstvo kakvo mi je prestavljao prije... sad mi u meni takve emocije mogao probuditi samo Manu ili Cave.. pa cekam.. cekam da se vrati taj dio mene pa cu i ja na koncert... eto...

GothicA, nesto sam nacuo da ce i na latinskom snimit plocu za fanove tvoje vrste...
EuCryL is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2002., 14:20   #11
ŠBBKBB

Quote:
Kraj svih naših balkančina, još slušaju i srpsku glazbu
A da kojim slucajem postoj bend koji recimo svira darkeraj i pjeva na latinskom, da li bi te smetalo da npr. dolazi iz Beograda?

Odustani od takvih glupih naci razmišljanja dok si jos mlada... Nacionalni identitet (uglavnom) nema previse veze s glazbom koju netko svira/slusa...
__________________
is any song worth singing if it doesn't help?
anch_io is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2002., 14:49   #12
Quote:
Originally posted by EuCryL
Sunshine, ja sam ti malo cudan po tom pitanju i mislim da sam se malo nespretno izrazil.. Ali stoji da mi odlazak sad na koncert ne bi predstavljao zadovoljstvo kakvo mi je prestavljao prije...
cuj iz toga bi se moglo pomisliti da ti je Balasevic bio zanimljiv samo dok je bio "zabranjeno voce"
sunshine is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2002., 17:31   #13
zaobici u sirokom luku.
 
Odgovori s citatom
Old 06.12.2002., 17:50   #14
Quote:
Originally posted by sunshine
ja svoju kartu imam jos od srpnja
He he.....i ja također... pa patite

Inače nisam baš za slušanje Balaševića u velikim dvoranama s mnoštvo ljudi, al šta je tu je....
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2002., 21:05   #15
Re: ŠBBKBB

Quote:
Originally posted by anch_io
A da kojim slucajem postoj bend koji recimo svira darkeraj i pjeva na latinskom, da li bi te smetalo da npr. dolazi iz Beograda?

Odustani od takvih glupih naci razmišljanja dok si jos mlada... Nacionalni identitet (uglavnom) nema previse veze s glazbom koju netko svira/slusa...

Al Balašević pjeva na bre srpskom. Da pjeva na latinskom, vidli bi dal bi valjalo...iako mi njegov zvuk i glas također nisu dobri.
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2002., 01:21   #16
Re: ŠBBKBB

Quote:
Originally posted by anch_io
A da kojim slucajem postoj bend koji recimo svira darkeraj i pjeva na latinskom, da li bi te smetalo da npr. dolazi iz Beograda?

Odustani od takvih glupih naci razmišljanja dok si jos mlada... Nacionalni identitet (uglavnom) nema previse veze s glazbom koju netko svira/slusa...



ludo ce biti u petak/subotu....


he he, a da tek pjeva na latinskom...
Nikola is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2002., 01:29   #17
ebo vas patak....
mesto da slusate yunderboi-a [ ] vi tu o tam nekom selskom pevacu... ah....
nixon is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2002., 01:34   #18
Quote:
Originally posted by sunshine
"zabranjeno voce"
Ma ne sunce moje (btw, pusu ti saljem)...

ja ga volim sada slusat u intimnijim atmosferama (u takoj sam fazi)... al bi na Manuu skako ko lud u guzvi sav znojan... ili na SKA-P...

lijepo se provedi...
EuCryL is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2002., 01:44   #19
Quote:
Originally posted by EuCryL
ja ga volim sada slusat u intimnijim atmosferama
ha ha ha ha ha

[sori al nemrem se suzdrzati]
nixon is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2002., 02:35   #20
cinjenica : koncerti mu uvijek traju oko 3 - 4 h <------------------|
cinjenica : uvjek napuni lokaciju do vrha |
cinjenica : sva rulja se gura naprijed(kud cete koji vam je?) |
cinjenica : kad si usao nema van(iz mase) do fajrunta---------- |
obicaj : puno piva popit, raznih vrsta puno popit
preporuka: !!!!sve nuzde prije obavit!!!
__________________
Puj! Jem ti ma!
eno fo eno is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:48.