Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2008., 21:39   #61
jesam, i to dva puta..negativan naravno, al to sam i ocekivala. nadam se da bude se sve normaliziralo uskoro! A za trudnocu se nadam da ce uspijeti prirodnim putem..
Od kad vi radite na bebi?
diamonds is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 10:58   #62
Quote:
diamonds kaže: Pogledaj post
jesam, i to dva puta..negativan naravno, al to sam i ocekivala. nadam se da bude se sve normaliziralo uskoro! A za trudnocu se nadam da ce uspijeti prirodnim putem..
Od kad vi radite na bebi?

mi smo se prestali paziti od prošlog mjeseca,ne pijem više kontracepciju(diane35)pa kad bude tj.kad se uhvati,ništa se ne žurimo. u biti htjeli smo na bebu dogodine,ali ako se dogodi prije bit ćemo sretni
gracijelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 14:20   #63
sretno vam bilo Gracijelica jeste ti i dragi u braku ili ne, ako nije tajna? Mislim da je tako najbolje-bez zurbe..i mi isto, kad bude, bude!
diamonds is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 19:57   #64
Quote:
diamonds kaže: Pogledaj post
sretno vam bilo Gracijelica jeste ti i dragi u braku ili ne, ako nije tajna? Mislim da je tako najbolje-bez zurbe..i mi isto, kad bude, bude!
7 godina smo zajedno,vjenčanje je sljedeće godine u 4 mj,zato smo mislili sljedeće godine na bebu. a ti?
gracijelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 21:05   #65
Quote:
..donata.. kaže: Pogledaj post
Mame i trudnice koje imate PCOS, zanima me možete li skužiti kad ste zatrudnile. Da li je to 14, 15 dc (što je normalno) ili 30,40.... dc?


osjetila sam nakon 2 tjedna da se nešto događa s mojim tijelom, a nakon mjesec dana test i gin potvrdili, a kasnilo mi 2 mjeseca a to mi je bilo normalno, da mi kasni, jelte...
ali bitno je da je sada sve ok
natal8ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 18:46   #66
Quote:
natal8ja kaže: Pogledaj post
osjetila sam nakon 2 tjedna da se nešto događa s mojim tijelom, a nakon mjesec dana test i gin potvrdili, a kasnilo mi 2 mjeseca a to mi je bilo normalno, da mi kasni, jelte...
ali bitno je da je sada sve ok

kakve si promjene primjetila,kakvi su znakovi bili kod tebe,znam dva mjeseca ti je kasnila ali to je kod pco čest slučaj da toliko kasni
__________________
visa003
visa003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 22:26   #67
Quote:
visa003 kaže: Pogledaj post
kakve si promjene primjetila,kakvi su znakovi bili kod tebe,znam dva mjeseca ti je kasnila ali to je kod pco čest slučaj da toliko kasni

bila sam napuhana, kao kada trebam dobiti M, ali na neki čudan način , inače sam bila mršavija, odjednom više nisam mogla ni zakopčati hlače, što mi je bilo čudno. Dobila odjednom apetit, smrdile mi cigarete (prestala pušiti 2 tjedna prije trudnoće ), imala sam neki feeling da imam bebicu u trbuhu , ali sam sama sebe zavaravala da nije da se ne razočaram kad saznam da nisam trudna. A MM i ja se inače nismo pazili već zadnjih 5 godina sigurno ...

Eto.
natal8ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 15:16   #68
Quote:
..donata.. kaže: Pogledaj post
Mame i trudnice koje imate PCOS, zanima me možete li skužiti kad ste zatrudnile. Da li je to 14, 15 dc (što je normalno) ili 30,40.... dc?
Ja sam znala kada, jer sam ovulaciju pratila ultrazvukom.
yasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 22:37   #69
Quote:
yasmine kaže: Pogledaj post
Ja sam znala kada, jer sam ovulaciju pratila ultrazvukom.
hej..kak se to ultrazvukom prati? Treba ici na ultrazvuk u odredeno vrijeme, ili bilo kad? i se to ide samo 1 na mjesec ili vise puta?
Thanx
__________________
Baby
diamonds is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 10:39   #70
evo da vam i ja kažem svoje iskustvo.... također sam već 10 godina uz pauze od po 3 mjeseca na raznoraznim hormonskim terapijama (cileste, diane 35...) zbog PCOS. Ginekolog mi je predvidio probleme sa začećem i pretpostavio da će mi trebati inekcija kao pomoć pri zatrudnjivanju. E pa moja situacija je ovakva... Prestala sam piti Diane 35, dobila prvu mengu bez tableta za 30-ak dana, i zatrudnila 14 dana poslije toga. I za to nam je bio dovoljan jedna, jedina noć nježnosti . Istina, da sam morala u početku strogo mirovati jer je postojala opasnost da će mi jedna velika cista na desnom jajniku izgurati plod, ali hvala Bogu, to se nije dogodilo i sada sam u 26. tjednu trudnoće a curica je zdrava i žilava . Što se tiče pauze nakon pilula, liječnici se baš i ne slažu oko stava. Neki kažu da čim dobiješ prvu spontanu mengu da se tijelo riješilo hormona, neki kažu 3 mjeseca, neki 6 mjeseci... Iako sam ja ostala odmah trudna i zasad je stvarno sve super, mislim da je najpametnije pričekati 3 mjeseca i onda na posao
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 23:31   #71
Quote:
diamonds kaže: Pogledaj post
hej..kak se to ultrazvukom prati? Treba ici na ultrazvuk u odredeno vrijeme, ili bilo kad? i se to ide samo 1 na mjesec ili vise puta?
Thanx
Ideš određene dane ciklusa. 10, 12, 14 dan ili kako već ginekolog odredi i ultrazvukom gleda da li folikuli rastu i hoće li biti ovulacije. Tako barem sigurno znaš hoće li biti ovulacije i kada!

Zadnje uređivanje yasmine : 28.05.2008. at 23:32. Reason: greška
yasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 12:43   #72
Gracijelica di si?? imas kakvih novosti?
meni danas 50 dc..i imam smedi iscjedak, pa sam sretna jer znaci da mi je konacno dosla menga
__________________
Baby
diamonds is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 17:49   #73
Quote:
diamonds kaže: Pogledaj post
Gracijelica di si?? imas kakvih novosti?
meni danas 50 dc..i imam smedi iscjedak, pa sam sretna jer znaci da mi je konacno dosla menga

ej evo me,meni je menga došla u nedjelju i danas peti dan već staje,zbog toga sam jako sretna jer mi je zadnji put trajalo krvarenje više od 20 dana,situacija se popravlja. jesi li ti imala problema s produženim krvarenjem?
gracijelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 17:55   #74
super, evo sve bude nam se normaliziralo!
meni m obicno traje oko 5,6 dana..a onda ponekad iscjedak jos isto toliko..
Koliko se sjecam ti jos od prosle godine ne pijes pilule?..jer citala sam da vecini zena nakon diana ciklusi traju po 50 dana..i obicno onda zatrudne ili odma sljedeci mjesec, ili za 6-9 mjeseci..
__________________
Baby
diamonds is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 10:50   #75
ja isto imam pcos i dugo sam pila dabrostone i klomifene jer nisam uopće imala ovulaciju. išla sam svaki dan ili svaki drugi na folikulometriju. pila sam po 5 klomifena i samo 1 jajašce se stvorilo. bio nam je cilj bar 2 pa da imam veće šanse da zatrudnim. i mislim da sam negdje iz 4. pokušaja zatrudnila i sad imam harambašu od 14 mj.
sada pijem yasmin i javim kak će biti kad se ponovo odlučimo na trudnoću nadam se da će ići lakše
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 22:35   #76
Sindrom policističnih jajnika (PCOS) i trudnoća

u veljači ove godine mi je dijagnosticiran sindrom policitičnih jajnika, i ginekologica mi je rekla kako mi LH nije previsok što bi trebalo značiti da mi vjerovatno ne izostaje ovulacija. moj normalan ciklus je od 45 do 50 dana, a ovulacija mi nastupa tek oko 30 do 33 dana ciklusa, u najboljem slučaju. često se dogodi da mi zbog najmanjeg stresa ciklus produži, tako sam tijekom 2007. imala dva najduža ciklusa u zadnjih 5 godina, trajali su 90-ak dana.
pošto smo mm i ja počeli raditi na bebi početkom godine pitala sam doktoricu hoće li mi to stvarati probleme (pošto je jedan od glavnih simptoma PCOS-a poteškoća pri zaćeću), ona mi je rekla da se to ne može predvidjeti, ali kako imam 'samo' 26 godina nema smisla da odmah mislimo najgore. danas 5 ciklusa kasnije, mm i ja pokušavamo ubost O svaki put, i uspilo nam je 4 puta, ali ništa. ovaj mjesec planiram se uhvatit svih mogućih pretraga koje slijede.
zanima me jeli netko od vas imao iskustva s ovim i kakve ste vi dobivali savjete? isto tako me zanimaja ima li tko od vas kome je postavljena dijagnoza i nakon toga je ostala trudna?
hvala
__________________
So there's this boy..he kinda stole my heart. He calls me Mom ♥

Zadnje uređivanje mufloncic : 02.09.2008. at 23:35.
mufloncic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 22:40   #77
Quote:
mufloncic kaže: Pogledaj post
isto tako me zanimaja ima li tko od vas kome je postavljena dijagnoza i nakon toga je ostala trudna?
hvala
ne znam ti baš puno o tome (mene pak muče prekratki ciklusi - pretprošli mi je bio samo 21 dan ) ali da te malo utješim: moja kolegica je s dijagnozom PCOS ostala trudna dva puta bez većih poteškoća ...ciklusi su joj bili negdje oko 50 dana čini mi se...
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 22:51   #78
voljela bih ako neko zna gdje mogu naći više informacija da mi javi kontakt na pp ili stavi link. a curama koje su tek na početku ovih problema ću staviti par osnovnih linkova na kojima sam ja promašla korisne informacije. i jedan mali savjet: niti jedan ginekolog ne može bez kontrole hormona postaviti dijagnozu PCOS, ali zato to vole reć svakoj curi koja ima neredovit ciklus!

www.roda.hr
www.poliklinika-harni.hr
www.womenshealth.gov
__________________
So there's this boy..he kinda stole my heart. He calls me Mom ♥
mufloncic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 22:53   #79
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
ne znam ti baš puno o tome (mene pak muče prekratki ciklusi - pretprošli mi je bio samo 21 dan ) ali da te malo utješim: moja kolegica je s dijagnozom PCOS ostala trudna dva puta bez većih poteškoća ...ciklusi su joj bili negdje oko 50 dana čini mi se...
moja doktorica kaze da mi je najvjerovatnije i mama imala PCOS ali i ona je ostala dva puta trudna iz prve....
jesu ti šta rekli za prekratke cikuse? jednom davno sam čula d to može biti veći problem od izostanka.
__________________
So there's this boy..he kinda stole my heart. He calls me Mom ♥
mufloncic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 23:55   #80
Ja imam pcos, 10 godina sam pila dabrostone. Moj problem je bio izostanak menstruacija i nikakve ovulacije. I jako sam teško ostala trudna ali ipak jesam. Bila sam i na laparoskopiji i drillingu jajnika. Sada nakon poroda više ne pijem ništa. Ciklusi su se sredili.
yasmine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:09.