Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2008., 03:06   #41
Quote:
ray ban kaže: Pogledaj post
dakle,koji bi to aspekti u natalnoj karti pokazivali sklonost nesanici?
kojim planetama to možemo "zahvaliti"?

znam da kažu da bi to bilo karakteristično za zračne znakove,ali nisam to baš primjetila(možda eventualno blizanci).

Imam problema sa nesanicom već dobrih 5 godina s time da se ne radi o klasičnoj nesanici već pobrkanom bioritmu. Em, na svakom problemu možeš zahvaliti Saturnu i Merkuru Jarac sam u horoskopu i spora sam u svemu pa i u odlascima na spavanje xD Moram biti budna točno 16 sati da bi zaspala i to mi stvara traume jer ne mogu voditi tolko uredan dnevni ritam... Prilagođavati se vanjskom utjecaju...
Insomniac6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 12:55   #42
... mislim da bi ovo pitanje bilo " u duhu teme ": što - astrološkim jezikom opisano uopće uvjetuje potrebu za duljim spavanjem odnosno koji položaji, aspekti i tranziti osjetno povećavaju potrebu osobe za duljim, dubljim snom - povremeno ili trajno?

Naglašen Neptun, Ribe, 12. kuća ... ima li još nešto?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 14:56   #43
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... mislim da bi ovo pitanje bilo " u duhu teme ": što - astrološkim jezikom opisano uopće uvjetuje potrebu za duljim spavanjem odnosno koji položaji, aspekti i tranziti osjetno povećavaju potrebu osobe za duljim, dubljim snom - povremeno ili trajno?

Naglašen Neptun, Ribe, 12. kuća ... ima li još nešto?
Tradicionalna astrologija snove promatra kroz 9. polje, jer su nekada snovi (puno više nego danas) pripadali području "dalekih neistraženih obzora". No puno vidljivija veza snova i 9. polja u tradicionalnoj astrologiji vidi se kroz sam njen tradicionalni naziv (poznata je kao Deus-Bog)...jer nekada su ljudi snove doista promatrali kao oblik komunikacije s Bogovima.

Za razliku od tradicionalnih astrologa, današnji astrolozi u većoj mjeri imaju iskustva s snovima u kojima se jasno vidi veza snova i nesvjesnog uma, veza snova i kolektivnih psihičkih sadražaja pa snove vežu uz 12. polje kao što si napisala. 12. polje osim što simbolizira "polje mogućnosti dostizanja najširih obzora", vezano je uz psihičke i nesvjesne procese ljudskog uma.



P.S. Evo i prikladan člančić na tu temu.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 01:42   #44
... hvala ti na odgovoru, za 12. kuću sam bila sasvim sigurna, 09. nisam baš promatrala.
Inače, jako intenzivno sanjam, baš svaku noć i to detalje iz slijedećeg dana samo su u drugačijem kontekstu negoli se dogode sutradan (u stvarnosti). I kroz snove saznajem što me muči jer se san ponavlja dok ne postanem svjesna vlastite podsvjesne potrebe. Slike iz snova su mi toliko jasne da ih u detalj mogu opisati. Jedino što se samog sna sjetim tek kada u stvarnosti naiđem na onaj " detalj " koji se je u snu pojavio (no u drugom kontekstu).

Mislim da je Merkur u Blizancima u 12. " čitač snova ".
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 01:57   #45
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Htjedoh još nešto napisati, a ima veze s znakom scorpio. Scorpio općenito ima jake živce, ali taj znak je vezan uz noć na jedan poseban način. Naime, kako pada noć u njemu se budi život. Scorpio voli noćnu akciju, općenito mu više odgovara rad noću, nego npr. zjutra. Tako da u tom smislu jak scorpio upućuje ne na nesanicu, već obrnuti raspored dnevno/noćne smjene. Spuštanjem mraka u njemu se bude urođeni vampirski geni, a to je znamo jače od svega.
..., Fish, može li ovo vrijediti i u slučaju kada je Škorpija na vrhu 06. kuće u smislu da osobi više odgovara " noćna svakodnevica " negoli dnevna?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 11:40   #46
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
..., Fish, može li ovo vrijediti i u slučaju kada je Škorpija na vrhu 06. kuće u smislu da osobi više odgovara " noćna svakodnevica " negoli dnevna?
ako je to to,u mom slučaju defintivno vrijedi
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 16:26   #47
Pozdrav svima!
Nova sam na forumu ali astrologiju dugo čitam, polako učim....
Također sam jedna od onih koje muči nesanica. Zapravo sad i ne ali bio je period u kojem nisam mogla nikako zaspati.
Inače sam u podznaku Riba, Neptun je dosta naglašen, ima i dosta aspekata...
Oduvijek sam voljela spavati, nikad s tim problema, kad bi se trebalo probuditi ujutro to bi bilo ono "još samo par minuta" i onda odjednom nesanica
E sad, da li bi to radio moj Mjesec u Vodenjaku koji je na kraju 11. kuće ili Mo90Pl?
Polako to prestaje ali još uvijek je tu u meni, pogotovo kad znam da se sutra treba ranije dignuti, netko je već spominjao tu situaciju, onda nema spavanja.
Inače tr Pl mi radi kvadrat na natalno Sunce već koju godinu i ostat će tako još neko vrijeme, može li to biti uzrok?
Night Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 18:34   #48
dali je moguce da osoba ima nesanicu zbog Sa u 12 kuci??
Beskraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 22:27   #49
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Htjedoh još nešto napisati, a ima veze s znakom scorpio. Scorpio općenito ima jake živce, ali taj znak je vezan uz noć na jedan poseban način. Naime, kako pada noć u njemu se budi život. Scorpio voli noćnu akciju, općenito mu više odgovara rad noću, nego npr. zjutra. Tako da u tom smislu jak scorpio upućuje ne na nesanicu, već obrnuti raspored dnevno/noćne smjene. Spuštanjem mraka u njemu se bude urođeni vampirski geni, a to je znamo jače od svega.
Nisam škorpa, ali ujutro mi mozak radi na pola, a iza ponoći kao da se razbistri. Tada mi se događaju bljeskovi kreativnosti i ispuni me neka čudna energija.

A inače, iako sam po prirodi tjeskobna, ipak nikad nisam imala problema s nesanicom. Što god da mi se dogodi u životu, spavati uvijek mogu. To mi je kao nekakav bijeg...Što mi je u rl-u gore, to imam veću potrebu za spavanjem. Znam i po 11-12 sati odvalit.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 08:12   #50
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Za razliku od tradicionalnih astrologa, današnji astrolozi u većoj mjeri imaju iskustva s snovima u kojima se jasno vidi veza snova i nesvjesnog uma, veza snova i kolektivnih psihičkih sadražaja pa snove vežu uz 12. polje kao što si napisala. 12. polje osim što simbolizira "polje mogućnosti dostizanja najširih obzora", vezano je uz psihičke i nesvjesne procese ljudskog uma.



P.S. Evo i prikladan člančić na tu temu.
Ja se od malena mučim s nesanicama. Nekad unatoč svim tabletama koje popijem opet ne mogu zaspati...
I onda se dodatno iznerviram zbog toga što ne mogu zaspati i naravno, moram ustati i počnem se baviti svime što mi padne napamet u tom trenutku.

Ja kako legnem, tako moj Merkur počne "raditi". Kod mene to čak i nije na nesvjesnoj razini, ali još uvijek nisam naučila "kontrolirati" svoje misli.

Ono zen sheme, misli na livadu, smirujuće misli, to kod mene ne pali.


P.S. I u mom slučaju je kao kod magic, puno bolje funkcioniram iza podne, nisam jutarnji tip... Nikad u životu nisam učila ujutro, sporije mi ide i imam lošiju koncentraciju.

P.P.S. ovaj linkić ne radi.
__________________
Moja natalna karta. ... “There's so many different worlds. So many different suns. And we have just one world. But we live in different ones."
Raven 99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 18:49   #51
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Htjedoh još nešto napisati, a ima veze s znakom scorpio. Scorpio općenito ima jake živce, ali taj znak je vezan uz noć na jedan poseban način. Naime, kako pada noć u njemu se budi život. Scorpio voli noćnu akciju, općenito mu više odgovara rad noću, nego npr. zjutra. Tako da u tom smislu jak scorpio upućuje ne na nesanicu, već obrnuti raspored dnevno/noćne smjene. Spuštanjem mraka u njemu se bude urođeni vampirski geni, a to je znamo jače od svega.
Joj, jest da je davno pisano, ali kad sam pročitala baš sam se pronašla u ovome. Nikad nisam imala problema sa snom, ali mi je uvjek noć puno draža bila od dana.. hoću reći, puno se življe osjećam noću..Kad sam bila manja, uvjek bi se osjećala sigurno kad bi izašla npr. van navečer i ugledam zvjezdano nebo još ako je mjesec pun, osjećala bih neku čudnu sigurnost... a s druge strane opet obožavam ljeto, more i plaže, te sunce..(to je valjda do Mo u Lavu).
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2013., 03:14   #52
Imam pitanje jedno , da li neko moze da zna koja planeta moze da '' aktivira '' kosmare iliti sta je na nebu pa da su snovi drugaciji tj u poslednjih nedelju i malo jace se budim konstantno oko 3-4 ujutru i sada to nisu kosmari kao stvarno strasni ali nisu ni obicni snovi (sanjam da treba da se porodim svaki cas ali mi je skroz ravan stomak pa se cudim kako sam uopste trudna, sanjam da dozivljavam tri epilepticna napada i kako sam svesna tokom njih a niko to ne primecuje, da bezim sa nekim i krijem se , smak sveta ili ne sanjam nista i samo probudim samu sebe kao da u snu kazem probudi se,..) . Mislim ja inace imam jake snove i cesto sanjam kosmare ili samo cudne snove , ali ovo je prvi put da sanjam malo obicno cudne snove i da se zbog njih budim svako vece vec nedelju i po dana i to ne zbog straha vec zbog nekog skroz drugog osecaja koji uopste ne znam kako da opisem ...

Ako je glupo pitanje samo preskocite , samo sad sam se probudila opet i zbog straha ne mogu da zaspim iako san nije strasan pa sam morala da pitam
Etna 911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 09:50   #53
Zanima me sto je povezano sa nocnim morama kroz natal ili transite?
Beskraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 12:27   #54
Quote:
S T E L I U M kaže: Pogledaj post
Btw. meni mjesec u ovnu zna prirediti po koju neprespavanu noc - ovlada neki opsti unutarnji nemir , nema sanse da oka sklopim.To se desava obicno pred duza putovanja (ako idem sam) ili neke vazne termine (posao i sl.).
A to je do toga

Meni se premnogo puta dogodi da sam baš umorna i da si mislim kako ću zaspati k'o klada, a kad ono - ništa

A volim spavati

Od napetih aspekata što se Mjeseca tiče imam jedino kvadrate s Uranom i Neptunom te inkonjukcije s Jupiterom, Plutonom i ASC


U biti, evo gledam i ove aspekte što se Neptuna tiče i ovako je

Neptun konjukcija Uran
Neptun sekstil Pluton
Neptun kvadrat Mjesec
Nptun trigon Jupiter, Mars, ASC
Neptun inkonjukcija Merkur, Venera i MC


Nered A muči me spavanje
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 13:41   #55
Ja inace spavam skroz ok. Lako zaspim i dobro spavam. Ali otkad mi je tranzitni Saturn usao u 12. kucu, sve se promijenilo. Ne mogu zaspati, prere me neka anksioznost. Stalno pocnem razmisljati o razno raznim stvarima. Pa neka sjecanja iz djetinjstva, prevrcem razne natalne karte po glavi , i slicno. I onda kad zaspim uredno se probudim barem jednom, onako iz cista mira. Neki me strahovi peru i tako . A to je vjerojatno i zbog Pluton kvadrat Pluton (vladar 12. kuce). Krajem godine Saturn izlazi iz 12. kuce. Jedva cekam da se naspavam.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 14:43   #56
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
Ja inace spavam skroz ok. Lako zaspim i dobro spavam. Ali otkad mi je tranzitni Saturn usao u 12. kucu, sve se promijenilo. Ne mogu zaspati, prere me neka anksioznost. Stalno pocnem razmisljati o razno raznim stvarima. Pa neka sjecanja iz djetinjstva, prevrcem razne natalne karte po glavi , i slicno. I onda kad zaspim uredno se probudim barem jednom, onako iz cista mira. Neki me strahovi peru i tako . A to je vjerojatno i zbog Pluton kvadrat Pluton (vladar 12. kuce). Krajem godine Saturn izlazi iz 12. kuce. Jedva cekam da se naspavam.
vidim da nisam jedini
flamini is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 01:00   #57
ja čitav život imam povremeno nesanice,a i općenito teško usnivam i budim se barem jedno noću.
ne znam do čega je, vladar 12. je uran u 8. neptun je vladar podznaka, u 9.
a općenito kartom dominira merkur.
no, kada netko već spominje tranzit saturna u 12., ja imam trenutno tranzit istoga u 8. i to je bome isto burno. ja sam baš primjetila da su mi snovi postali nekako drugačiji(iako oduvijek imam upečatljive snove i uvijek ih se sjećam), od početka ovog tranzita imaju neki novi lajtmotiv
prvo sam svakodnevno sanjala životinje, od divljih do domaćih, sve su me posjećivale, to je trajalo mjesecima. pa sam čak i krzno imala i pila krv
zatim primjećujem snove poput- prolaska kroz neke tunele, posjedovanja smrtonosnih bolesti, samoubijanja i slično.
no, dobro je što sam se potpuno navikla na to pa sam u početku kada bih se trebala samoubiti se prilično bojala i svim silama trudila zadržat život, sad kad moram se već sama bacam gdje god stignem..i baš me briga. i ništa mi ne bude
jagodica_bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 08:08   #58
S obzirom da imam Mjesec u kvadratu sa Uranom meni je sasvim normalno probuditi se 5-6 puta u toku noći
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 14:55   #59
Quote:
angelsrain kaže: Pogledaj post
Zanima me sto je povezano sa nocnim morama kroz natal ili transite?

Noćne more su realistični snovi koji nas zbog svog uznemirujućeg sadržaja često probude iz dubokog sna. To su neprijatni snovi koji uvijek izazivaju jake neprijatne emocije, kao što su strah, očaj, horor, užas, anksioznost, tuga... Postoji niz fizičkih i psiholoških faktora koji pokreću noćne more, no noćne more su najčešće prirodna reakcija na strah i tjeskobu, obično su posljedica emocionalnog stresa. Emocionalni stres je uvijek uzrokovan dramatičnim događajem koji izlaže živčani sustav osobe snažnom emocionalnom iskustvu. Pa su u astrološkoj simbolici takve noćne more povezane s Plutonovim utjecajem na Mjesec, posebno ako postoji veza s serijom 12. (snovi).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 23:18   #60
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
S obzirom da imam Mjesec u kvadratu sa Uranom meni je sasvim normalno probuditi se 5-6 puta u toku noći
meni merkur u kvadratu s uranom, pa ako "poživčanim", opale me neke moje mentalne brije, nema teorije da uopće zaspem. a s druge strane, ako merkur/uran "miruju", radi mjesec/neptun, zaspem na kamenu u dvi sekunde i ne mogu me sve sile ovega svita probudit

šest histeričnih alarma mi zvoni da ne bi prispala na posal
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:01.