Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2009., 13:33   #21
a sta mislite kada je 6 planeta u strelcu u 9 kuci kompozita?!!!!!!i Mo u 12
jel ima mozda veze sto je on iz druge drzave recimo?pa da vezem sa tom simbolikom

a u dejvisonu- gomila planeta u trecoj kuci.....!(skoro kao da su se obrnuli dejvson i kompozit)i ovde Mo u 12?
help
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 21:10   #22
je li istina da se kompozit radi samo ako su osobe duže od godinu dana u vezi,inače ga nema smisla raditi?
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 23:01   #23
... a kako gledati na konukciju Mjeseca i Plutona u kompozitnom horoskopu? Znači li da je veza tih dviju osoba neizbježna ili kompozit vrijedi tek kada osobe ostvare vezu?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 23:05   #24
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... a kako gledati na konukciju Mjeseca i Plutona u kompozitnom horoskopu? Znači li da je veza tih dviju osoba neizbježna ili kompozit vrijedi tek kada osobe ostvare vezu?
pa mislim da je kompozit važeći samo u već ostvarenom odnosu. da se po njemu ne može reći hoće li doći do nečega ili ne, nego ako dođe, kakva je priroda toga
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 23:30   #25
Quote:
Žulaj kaže: Pogledaj post
pa mislim da je kompozit važeći samo u već ostvarenom odnosu. da se po njemu ne može reći hoće li doći do nečega ili ne, nego ako dođe, kakva je priroda toga
... sada malo cjepidlačim no što je to ostvareni odnos, je li dovoljno poznavati se na prijateljskoj osnovi da bi kompozit vrijedio? Ili veza mora biti drugačije naravi?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 23:49   #26
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... sada malo cjepidlačim no što je to ostvareni odnos, je li dovoljno poznavati se na prijateljskoj osnovi da bi kompozit vrijedio? Ili veza mora biti drugačije naravi?
ja nisam stručnjak, ali kako to meni zvoni:

dovoljno je imati odnos (znači da nije netko koga gledaš u busu do faxa) da bi kompozit mogao reći koje potencijale ima taj odnos. ali opet, svaki taj potencijal može drugačije značiti ovisno o tome što taj odnos u biti je. mislim da ne može kompozit reći tu će biti ljubavi ili ne, samo kakva će ta ljubav biti ako do nje dođe. npr, ako je neki super aspekt za međusobno poticanje na rast- to može biti i odlika prijateljstva i poslovnog odnosa i ljubavnog

znači, u sinastriji se vidi ima li potencijala da se dogodi ljubav (strast, privlačnost, kompatibilnost- odnosi Ve, Ma, Mo...) a u kompozitu, potencijali te ljubavi.

malo sam ga zapetljala, jel me kužiš?
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 23:59   #27
Quote:
Žulaj kaže: Pogledaj post
ja nisam stručnjak, ali kako to meni zvoni:

dovoljno je imati odnos (znači da nije netko koga gledaš u busu do faxa) da bi kompozit mogao reći koje potencijale ima taj odnos. ali opet, svaki taj potencijal može drugačije značiti ovisno o tome što taj odnos u biti je. mislim da ne može kompozit reći tu će biti ljubavi ili ne, samo kakva će ta ljubav biti ako do nje dođe. npr, ako je neki super aspekt za međusobno poticanje na rast- to može biti i odlika prijateljstva i poslovnog odnosa i ljubavnog

znači, u sinastriji se vidi ima li potencijala da se dogodi ljubav (strast, privlačnost, kompatibilnost- odnosi Ve, Ma, Mo...) a u kompozitu, potencijali te ljubavi.

malo sam ga zapetljala, jel me kužiš?
... aha, jasno je. Prema ovome, odnos je tu, i sada da se vratim na Mjesec konjukcija Pluton u komparativnom horoskopu tog odnosa - kako to tumačiti?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 00:21   #28
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... aha, jasno je. Prema ovome, odnos je tu, i sada da se vratim na Mjesec konjukcija Pluton u komparativnom horoskopu tog odnosa - kako to tumačiti?
malo si pročitaj tam na sinastriji, 24/25 stranica mislim...

ugl, pluton donosi "fatalnost"
s mjesecom u kombinaciji, jedan u drugome pobuđuju duboke i strastvene osjećaje. i treba se znati nositi sa silinom toga. to naravno može ići dvosmjerno- ili pozitivna strast i moćni osjećaji koje vode u extazu sreće, ili isto to ali vode u mrak i čemer i ludilo nemoći da se iskontrolira. ovisi o ostatku karte
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 00:25   #29
Quote:
Žulaj kaže: Pogledaj post
malo si pročitaj tam na sinastriji, 24/25 stranica mislim...

ugl, pluton donosi "fatalnost"
s mjesecom u kombinaciji, jedan u drugome pobuđuju duboke i strastvene osjećaje. i treba se znati nositi sa silinom toga. to naravno može ići dvosmjerno- ili pozitivna strast i moćni osjećaji koje vode u extazu sreće, ili isto to ali vode u mrak i čemer i ludilo nemoći da se iskontrolira. ovisi o ostatku karte
... dobro, nego je li takav odnos emotivno raskidiv na " normalan " način ili raskid mora obilježiti simbolika Pl?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 00:45   #30
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... dobro, nego je li takav odnos emotivno raskidiv na " normalan " način ili raskid mora obilježiti simbolika Pl?
uf...ne znam jel raskidiv na normalan način, znam samo da su moji bili obilježeni plutonom, ali do jaja! kak bi se reklo
po mom iskustvu, u takvim odnosima je tanka granica između ljubavi i mržnje

kidaj to kao flaster, drugačije sumnjam da bu išlo
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 15:19   #31
Thumbs up Sunce opozicija mjesec.... u kompozitnom horoskopu

moze li mi itko objasniti sto znaci ovaj aspekt.... u odnosu jedne muske i jedne zenske osobe?
tomihejtomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 21:30   #32
4 planeta u međusobnoj konjukciji u kompozitu???

Pozdrav

Molim samo da mi netko objasni jednu stvar. Radi se u kompozitnoj karti mene i jedne cure i između ostalog primjetio sam jednu stvar koja mi se cini jako zanimljiva i rijetka.

Dakle, 4 planeta... SUNCE, MERKUR, VENERA i MARS su nam u međusobnoj konjukciji, svaki sa svakim!
nazalost neznam u kojoj kuci, jer neznam njeno tocno vrijeme rođenja...

zanima me sto znaci to samo po sebi?

Hvala
tomihejtomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 21:43   #33
Quote:
tomihejtomi kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Molim samo da mi netko objasni jednu stvar. Radi se u kompozitnoj karti mene i jedne cure i između ostalog primjetio sam jednu stvar koja mi se cini jako zanimljiva i rijetka.

Dakle, 4 planeta... SUNCE, MERKUR, VENERA i MARS su nam u međusobnoj konjukciji, svaki sa svakim!
nazalost neznam u kojoj kuci, jer neznam njeno tocno vrijeme rođenja...

zanima me sto znaci to samo po sebi?

Hvala
Nisam sigurna da li si mislio na sinastriju ili bas na kompozit...kompozit ne uzimam bas u obzir jer se iz njega ne moze vidjeti stvarna perspektiva odnosa...u kompozitu se gleda kao nekakva vise spiritualna spona u vezi,ali iz nje se u biti ne moze stvarno vidjeti kompatibilnost.Tako da ako si stvarno mislio bas na kompozit,onda bi ja to uzela manje u obzir...
A ako si mislio na sinastriju,to je pozitivna stvar jer pokazuje na jaku kompatibilnost izmedu vas dvoje,barem kad su te planete u pitanju...venera i mars su uvijek sexualna privlacnost,ne ljubav!!!-samo sto nisi naveo cije su cije planete,a to je bitno jer recimo musko i zensko sunce nisu bas jednaki...kao sto nije jednako niti cije su cije planete-npr. ako su njezino sunce i merkur u konjukciji sa tvojom venerom i marsom to bi znacilo recimo da je ona tebi privlacnija nego ti njoj...i kod sinastrije,uvijek treba gledati zenski mjesec obavezno...na temelju samo ovoga sto si napomenuo,postoji lijepa kompatibilnost ali samo po pitanju tih planeta,ali tko na koga tu kako djeluje je nemoguce procijeniti samo na temelju ovog sto si napisao,za to bi trebao i tvoj i njezin natal da se moze napraviti sinastrija,a to onda i nije pitanje za ovaj topic,nego za topic "Sinastrije". Kazem jos jednom,ovo napisano se odnosi na sinastiju,dakle kad imas dva natala,a ne kad na temelju dva natala dobijes jedan koji u biti samo izracuna srednji polozaj izmedu planeta...ja kompozit kao takav nikad ne uzimam u obzir jer mi je realno irelevantan...

Zadnje uređivanje vixen27 : 24.12.2009. at 21:51.
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 21:51   #34
Quote:
vixen27 kaže: Pogledaj post
U svakom slucaju,to je pozitivna stvar jer pokazuje na jaku kompatibilnost izmedu vas dvoje,barem kad su te planete u pitanju...venera i mars su uvijek sexualna privlacnost,ne ljubav!!!-samo sto nisi naveo cije su cije planete,a to je bitno jer recimo musko i zensko sunce nisu bas jednaki...kao sto nije jednako niti cije su cije planete-npr. ako su njezino sunce i merkur u konjukciji sa tvojom venerom i marsom to bi znacilo recimo da je ona tebi privlacnija nego ti njoj...i kod sinastrije,uvijek treba gledati zenski mjesec obavezno...na temelju samo ovoga sto si napomenuo,postoji lijepa kompatibilnost ali samo po pitanju tih planeta,ali tko na koga tu kako djeluje je nemoguce procijeniti samo na temelju ovog sto si napisao,za to bi trebao i tvoj i njezin natal da se moze napraviti sinastrija,a to onda i nije pitanje za ovaj topic,nego za topic "Sinastrije".
Radi se o tvz. "Composite chart" koji se moze napraviti na Astro.com... dakle to su koliko sam shvatio...nase zajednicke planete...sve... znaci srednje pozicije između naša dva Sunca, mjeseca i sl. koliko sam ja shvatio. To je drugacije od sinastrije..?
tomihejtomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2009., 14:47   #35
evo meni se dogodilo da u odnosu u kojem je sinastrija onako, blago rečeno - voda
kompozit govori suprotno
dakle u sinastriji nema nekih fatalnih sudara planeta
ima naravno doticaja bitnih planeta, lijepih aspekata
ali nema kao kod nekih drugih (meni kao fatalnih) ljudi, grandioznih konjukcija venera, neptuna, marsova, plutona
nema mjeseca na suncu itd, itd
ali malo dubljom analizom, usporedbom polja, toga koje polje jedan drugom 'aktiviramo'
koja polja i znakovi su nam u vlastitim natalima zastupljeni
vidi se da nije baš ta naša sinastrija 'voda'

i tu dolazimo do kompozita
koji vrišti fatalnim aspektima - spajanja dviju duša na nekoj transcedentalnoj razini - itd.. da se sad ne hvalim
i jednostavno okolnosti pod kojima smo se upoznali i razvoj života nakon toga...jednostavno nam nije dao da se razdvojimo
neobjašnjivo, tko zna kako će sve to završiti...nije ni bitno za raspravu
ali evo, zaista, po sinastriji nije bilo ničeg na prvi, bome ni na drugi pogled
ali samim druženjem sve se više spajamo...i tu se ostvaruje kompozit
ne znam jesam li ja sad to tako jasno objasnila, kako ja to jasno shvaćam
i ima li vam to logike

teško mi je reći za neke druge odnose, jer rijetko kad baš znam točne podatke rođenja svih koji su mi zanimljivi za recimo takva 'studijska' proučavanja
ali po samoj sinastriji (nečija venera i neptun na mom suncu) marsevi u 5. polju (provjereno dokazano, fizička privlačnost na prvi pogled, čak i s leđa...)
međusobna privlačnost je zagarantirana, po svim pravilima, i to na prvu i odmah, međusobno prepoznavanje, leptirići
ali odnos kao da je osuđen na propast
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 13:29   #36
Kako se tumači Sunce kompozita u 12.oj kući?I kako se kompozit uopće izračunava ide li se na matematičku polovicu određenih planeti svake osobe ili je to neka kompliciranija operacija... jer bilo mi je čudno ..Prvi put sma ga radila za sebe i svog bivšeg dečka i kompozit je imao Sunce u škorpionu(njegov ac),mjesec u vodenjaku(moje sunce),ac u streijlcu(njegov mjesec)i dosta tih ukrštenih podudatrnosti...jel to mora tako ispasti dali astrolozi to nekako ispremiješaju ili ej to slučajno tako ispalo?
india_8686 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 19:20   #37
Quote:
india_8686 kaže: Pogledaj post
Kako se tumači Sunce kompozita u 12.oj kući?I kako se kompozit uopće izračunava ide li se na matematičku polovicu određenih planeti svake osobe ili je to neka kompliciranija operacija... jer bilo mi je čudno ..Prvi put sma ga radila za sebe i svog bivšeg dečka i kompozit je imao Sunce u škorpionu(njegov ac),mjesec u vodenjaku(moje sunce),ac u streijlcu(njegov mjesec)i dosta tih ukrštenih podudatrnosti...jel to mora tako ispasti dali astrolozi to nekako ispremiješaju ili ej to slučajno tako ispalo?
Sunce, osim što predstavlja mušku figuru odnosa, predstavlja i samu srž ili suštinu dvoje ljudi čiji se Kompozit posmatra. Ovo se ne odnosi samo na Kompozit, već i na Dejvison.
KOnkretno u 12.k. govori o tajnama koje su pristutne, dakle odnos je tajan ili iz nekog razloga sakriven od očiju javnosti. Često se sreće kada je u vezi prisutna treća osoba.
Kompozit se izračunava tako da se uzimaja srednja vrijednost dvije iste planete, odnosno srednja točka razdaljine planete osobe A i osobe B.
Naprimjer, Sunce osobe A se nalazi na 15 Raka, a Sunce osobe B se nalazi na 25 Djevice. Sada se traži njihova razdaljina i srednja točka te razdaljine. Krug se sastoji od 360°, pa se vrijednost položaja ovih Sunca (15 Raka i 25 Djevica) mora pretvoriti u položaj na kružnici neovisno o položaju u znaku:
Sunce na 15 ° Raka= 90°+15°= 105°
Sunce na 25° Djevice= 150°+25°= 175°.
Dakle, traži se razdaljina između Sunca na 105° i Sunca na 175°, što je 175-105=70, znači razdaljina je 70 i mi tražimo njihovu srednju točku (midpoint) koja se izračunava na slijedeći način:
razdaljina dvaju Sunca / 2=?
70/2=35
I taj 35 se dodaje na poziciju onog Sunca koje ima manju vrijednost na krugu od 360°, iz čega slijedi:
manju vrijednost ima Sunce na 105°, pa mu se dodaje 35 što iznosi 140.

Znači, srednja točka između Sunca na 15° Raka (105°) i Sunca na 25°Djevice (175°) se nalazi na 140°.
140° se nalazi u Lavu, zato što znak Lav ima 30° koji se na krugu zodijaka nalazi od 120° do 150°, pa je 140° zapravo 20°Lava.
Eto tako se izračunava kompozit između dvije osobe, u prethodnom primjeru Sunce kompozita bi se nalazilo na 20°Lava, a vrijednost ostalih planeta bi se izračunao na isti način.
Ascedent se također isto računa, ali ne i ostale pozicije kuća. Kada se izračuna Asc kompozita, odnosno srednja točka dva Asc dviju osoba, to se potraži u Tablici Kuća i položaji svih ostalih kuća se prepišu.

Ove podudarnosti o kojima pričaš su podudarnosti...

Većina astro programa pogrešno izračunava kompozit, a to uvijek možeš provjeriti ručnim računanjem.

Naprimjer srednja točka Sunca u Vodenjaku i Sunca u Ovnu prema većini astro programa je u Ribama što je neispravno, zato što je Vodenjak na 300° a Ovan na 0° i njihova srednja tocka ne moze biti u Ribama koje su na 320°, već u Djevici koja je od 150 do 180, odnosno njihova srednja točka je na 150°. Na to treba uvijek obratiti pažnju.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 19:44   #38
prema tvome izracunu,neke stvari koje za kompozit izracuna astro.com
a neke ne
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 22:53   #39
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
prema tvome izracunu,neke stvari koje za kompozit izracuna astro.com
a neke ne
nisam shvatila što me pitaš.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 00:03   #40
Hvala ti na iscrpnom odgovoru Saradonija ) shvatila sam sad taj sistem.Molila bi te ako ti ne bi bio problem,ako nađeš vremena da proučiš malo moje pitanje na podformu o sinastriji.Radi se o istom odnosu za kojeg sam tu postavila pitanje...Sry što moljakam,ali jako mi ej bitno.HVala još jednom
india_8686 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:51.