Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2016., 15:00   #2021
automatski, ako i dalje imaš stalna primanja.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 17:15   #2022
Kužim to,ali ugovor u firmi mi je isto do 31.10. a nikakve druge potvrde im nisam nosila..pa mi ništa nije jasno:P
anita_4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 18:57   #2023
Ako ti plaća prestane dolaziti na taj tekući, sustav to prepoznaje i automatski regulira ukidanjem i omogući se otplata tog dugovanja u 12 mjesečnih rata, s kamatom, naravno.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 21:29   #2024
U PBZ ne. Dakle, prvi minus ide na potvrdu banke o stalnom radnom odnosu, a kasnije se regulira, valjda po prosjeku uplata.


Meni se, negdje 2010., mislim, odobreni minus ponovno pojavio na temelju isplate dobitka iz kladionice na tekući, iako u tom trenutku nisam radio već preko dvije godine, to mi je podiglo prosjek uplata u promatranom razdoblju.



Osim ako je kod mene u pitanju neka iznimka, ali samo kod prvog posla sam ja donosio potvrdu u banku
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 21:53   #2025
Temeljem zakona, banka je u takvim slučajevima (ukidanja minusa) dužna omogućiti klijentu otplatu preostalog dugovanja u ratama, odnosno pretvoriti to u novi kredit.
Pravila i uvjeti se mijenjaju jako često pa nešto što je važilo prije par godina može ne važiti danas.
A ovo za isplatu dobitka, obzirom da se plaća porez na to, moguće da su ti isplatili pod šifrom za primanja ili slično pa je sustav to prepoznao kao primanje.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 22:49   #2026
Zatvorila sam racun.
Samo s osobnim iskaznicom.

Nisam morala podnjeti zahtjev za novom karticom niti prijaviti da mi je istekla. vec mi je ljubazna sluzbenica odma zatvorila.



p.s. ako ste u dugovima proguglajte: Kako izaci iz minusa/dugova.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 09:31   #2027
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
Temeljem zakona, banka je u takvim slučajevima (ukidanja minusa) dužna omogućiti klijentu otplatu preostalog dugovanja u ratama, odnosno pretvoriti to u novi kredit.
Pravila i uvjeti se mijenjaju jako često pa nešto što je važilo prije par godina može ne važiti danas.
A ovo za isplatu dobitka, obzirom da se plaća porez na to, moguće da su ti isplatili pod šifrom za primanja ili slično pa je sustav to prepoznao kao primanje.
Tada se još nije plaćao porez(ne znam je li od 2014, ili 2015. počelo).



I porez se odbija od isplate odmah Primjerice imaš ulog 1000kn, tečaj 4. Odbiješ manipulativni trošak, realni ulog je 950. 3800kn je "dobitak", ali tebi se isti uplaćuje umanjen za 10% poreza na"zaradu"(zaradom se smatra razlika dobitka i realnog uloga, dakle 2850), te je porez 285kn. Dakle, 3515, umanjeno na porez, sjeda na online račun, ili na ruke korisniku. Isplata s online na tekući ide bez umanjenja.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 19:38   #2028
Ok, sad sam zbunjena. Tekući račun imam u pbz na koji već par mjeseci ne ide plaća, naravno prekoračenje je bilo 0.
Ono što ide preko računa je prijenos sredstava s poslovnog računa mog obrta što nije neka luda lova, i povremene uplate od kojih se naplaćuje rata kredita svaki mjesec.

Sad vidim na mobilnom bankarstvu da će mi od 1.11. biti odobreno prekoračenje od preko 6000 kn... Kako je to moguće?

Poslano sa mog HUAWEI NXT-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 21:34   #2029
Ako si imala već prije odobreno zbog isplate plaće sa računa iste firme, vjerojatno je sustav prepoznao to kao priljev, ali regulirat će ti se to čim prestanu uplate ili temeljem redovitih provjera.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 21:44   #2030
Ne, plaća je bila s računa druge firme a obrt mi je drugi dohodak

Uplate neće prestati, bit će i dalje redovne samo što nema šifre plaće, zato me čudi

Poslano sa mog HUAWEI NXT-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 21:47   #2031
onaj tko ti prebacuje te novce na tekući račun..računovođa ili tko već, prebacuje ih sa šifrom kojom se u sustavu registriraju osobna primanja..
Paskaneman is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 22:17   #2032
Ne, ovak. Dakle u pbz imam tri računa: tekući, privatni žiro i poslovni. Sva tri vidim putem pbz365 usluga mobilnog bankarstva.
Žiro ne koristim ali mi stoji jer je besplatan, a na poslovni mi jednom mjesečno sjedne uplata od klijentice i taj iznos si ja prebacim na svoj tekući u tri klika internim prijenosom. Dakle sve novce ja osobno sebi šaltam po tekućem računu.
Baš ću vidjeti jel greška i ako jest, kad budu skužili.



Poslano sa mog HUAWEI NXT-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 12:51   #2033
Nema veze kakva su primanja. Bilo kakave vece ili konstantne uplate sustav registira i s vremenom poveca minus.
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 13:13   #2034
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
Nema veze kakva su primanja. Bilo kakave vece ili konstantne uplate sustav registira i s vremenom poveca minus.
Onda je to to. Plus, stvarno sam dugo klijent PBZ i ne čudi me ako su fleksibilniji. Imala sam prije kod njih ogroman minus koji sam zatvorila, na meni su zaradili puno kamata, sad me valjda mame natrag

Poslano sa mog HUAWEI NXT-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 20:55   #2035
Ne kužim kako sam uopće uspio platiti, ali... U kojem roku se mora riješiti crveni minus na pbz tekućem? Prekosutra sam u mogućnosti uplatiti lovu, koju imam u gotovini. Ne bih htio da mi šalju pisane obavijesti, ili naplaćuju neke"penale" ili opomene, ako nije neophodno


Možda bude moguće i sutra, ali ne tokom radnog vremena banke.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 21:39   #2036
Koliko dugo si u minusu?

Poslano sa mog HUAWEI NXT-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 22:22   #2037
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Ne kužim kako sam uopće uspio platiti, ali... U kojem roku se mora riješiti crveni minus na pbz tekućem? Prekosutra sam u mogućnosti uplatiti lovu, koju imam u gotovini. Ne bih htio da mi šalju pisane obavijesti, ili naplaćuju neke"penale" ili opomene, ako nije neophodno


Možda bude moguće i sutra, ali ne tokom radnog vremena banke.
u crveni minus, na pbz? necekaj puno uplati odma, posudi, moj stari je upo u to, nie imo kak platit i et, hop za 2 tj 3000kn
pa nie mogo opet naraslo na 10 tisuca,al aj dogovorio se s bankom da vraca na rate uplati svaki mj pa ne zajebavaju s tuzbama, i to.srecom
__________________
pao mi secer sa srca
Phinkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 22:55   #2038
Ma nije baš tak. Do tjedan dana ti ne bude ništa, idu naravno zatezne kamate i to je to. Dalje kreću opomene, ukidanje ili smanjenje dozvoljenog minusa ako ti je odobren i sl.

Poslano sa mog HUAWEI NXT-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2016., 11:51   #2039
Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
Koliko dugo si u minusu?

Poslano sa mog HUAWEI NXT-L29 koristeći Tapatalk
U subotu sam prekoračio. Čak mislim da ću danas možda i pokriti.
Quote:
phonk kaže: Pogledaj post
u crveni minus, na pbz? necekaj puno uplati odma, posudi, moj stari je upo u to, nie imo kak platit i et, hop za 2 tj 3000kn
pa nie mogo opet naraslo na 10 tisuca,al aj dogovorio se s bankom da vraca na rate uplati svaki mj pa ne zajebavaju s tuzbama, i to.srecom
Imam raspoloživu lovu, samo je upitno kada ću do grada

Ček, ne kužim, sa 3 na 10tkn skočio zaduživanjem, ili kamatama/opomenama?
Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
Ma nije baš tak. Do tjedan dana ti ne bude ništa, idu naravno zatezne kamate i to je to. Dalje kreću opomene, ukidanje ili smanjenje dozvoljenog minusa ako ti je odobren i sl.

Poslano sa mog HUAWEI NXT-L29 koristeći Tapatalk
Oki, onda će biti riješeno. Zapravo je danas prvi radni dan nakon toga, i mislim da ću ipak danas uspjeti i riješiti. Najbitnije mi je da ne šalju nikakvu poštu
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2016., 12:35   #2040
nije greška. ipak primaš sredstava na račun, bez obzira što ih dalje odmah transferiraš ili slično...
markom1989 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:20.