Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2011., 11:12   #81
Quote:
alifish kaže: Pogledaj post
Ipak ova rasprava dalje nema smisla i ide van teme. Bitnije je kako dignuti popunjenost, dobar dio zimer fraj ekipe može samo sanjati o 60 dana popunjenosti. Možda bolje temu usmjeriti što radite po pitanju toga, jebeš klime, to je individualna stvar.

Evo u mom gradiću će u 5 mjesecu biti oficijalni Harley Davidson moto party, očekuje se oko 30 000 posjetitelja, to je otprilike popunjenost špice sezone. Traje 3 dana ali kapnuće kakva lova svima od toga (ne baš svima...), neki će ostati i koji dan dulje. Što se kod vas događa, kako razvlačite sezonu????
Što mislite o penzićima, njima ne paše vrućina i gužva 7 i 8 mjeseca a dobro dođu u pred/po sezoni?
60 dana redovito i bez problema
internet stranica, malo reklame na netu(plaćamo samo jednu) i cili 7. i 8. misec napunimo bez većih problema 3 apartmana za 16ak ljudi (Makarska rivijera).
kraj 6. i početak 9. još bude nešto, al teško se da produžit jer nisu oni ludi, znaju da tad mogu birat pa dođu bez rezervacije i biraju kuće tik uz more. možda samo agresivnijon reklamon.. a penzići, njihova šema je ić grupno po hotelima
bilja iz trilja is offline  
Old 01.02.2011., 12:23   #82
Modovi, dozvolite mi samo da odgovorim na ovo pa ću zaključiti ovu klimatiziranu sapunicu

Quote:
alifish kaže: Pogledaj post
Mala mi je ta računica, 20 kuna, neću sad ulaziti u matematiku ali ako imaš klimu 4 kw koja po ljeti treba spustiti temperatutu za 10tak c a zimi dignuti za 10-15. Neznam koliki prostor griješ.... Nije bitno.
Računica? To su činjenice a za računicu ti ne treba ne znam kakva matematika.
Evo podaci za pravu računicu:
Potrošnja 0,6kW (izmjereno, konstantni rad, sa ugrijanom prostorijom tj. održavanje postojeće temperature).
Pa sad pomnoži 0,6kW sa 14 sati VT i 10sati NT. Zaokruži na kilowat ili dva više radi povremenih dnevnih pikova pa onda vidi ''cifretinu''.

Kad bi je palio na hladno tj. kad ne bi radila 24/24, onda bi prvi sat vukla 1,5-2,0 kW (ne sjećam se točno) pa onda svaki sat se postupno smanjivala do nekih 0,8kW (to bi bilo više sati) a do 0,6 bi trebalo bar dva dana dok se zidovi ne ugriju. I tu je logika zašto je isplatljivije ju kuriti stalno nego ju stalno paliti i gasiti. E sad da li je granica kad potroši isto kao sa pali/gasi 12 sati ili 10 ili 9 to bi se još dalo diskutirati i mjeriti jer ovisi o dosta parametara. Ako potroši više, ponavljam, to je malo.

Radi se o inverterskoj klimi snage grijanja 4kW (ili 4.2, nisam siguran). Kod hlađenja je potrošnja manja a za neinverterske potrošnju dignuti za cca 30%.
Sve ostale podatke sam dao ranije i nemam ih namjeru ponavljati.


Poanta svog mog pisanja na ovoj temi je da mi je besmisleno naganjati goste da gase klimu upravo radi nevelike potrošnje. Znam da ima majstora koji posebno naplaćuju korištenje klime po 5 ili čak 10 eura šta je već prava otimačina.

Pravdanje da je potrošnja struje u 10 apartmana velika je samo opravdanje. Tih 10 apartmana isto tako i zarađuje 10 puta više od jednog

Ne morate meni vjerovati mada ja nemam ama baš ni jedan razlog da pišem neistine ili bilo koga provociram. Dao sam link na temu gdje se puno toga može doznati i naučiti. Ali za to treba pregledati više od jedne stranice …osim ako netko ne očekuje da posebno linkam svih 79 stranica teme…

Toliko.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Old 01.02.2011., 13:05   #83
Amen!
Nema vise rasprave o klimi. Slobodno pisite o drugim stvarima ali o klimi se dosta ovdje raspravljalo pa nema vise tome mjesta.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 01.02.2011. at 16:09.
nasmijanonebo is offline  
Old 01.02.2011., 22:20   #84
marketing

Istina je vecina iznajmljivaca su strariju ljudi koje se ili oslanjaju na agencije ile sjede na cesti zimmer frei. Nazalost primjetio sam takodjer da vecina ljudi ne zele platiti oglasavanje..a sto je jos tuznije ti isti ljudi ne zeli niti besplatno oglasavanje. Nisam do sada dokucio sto zapravo zele. Jedna od opcija je da im turisti posalju novac a da uopcen ne dolaze. Dobar dio vlasnika su zapravo grabezljivci koji bi samo uzimali lovu bez ikavog ulaganja u promidzbu i reklamu i onda plaću i traze razloge za slabiju sezonu. Uvijek se kao izgovor nađe neko svjetsko ili europsko prvenstvo u bilo cemu.
Kako radim u marketinskoj agenciji spec, za turziam ponudili smo jednom broju vlasnika kuća(mozda 500-600 kuca) POTPUNO besplatnu reklamu (jedan vid mini web stranice, funkcionalne , kontakti sa vlasnicima, galeria slika i drugi podaci).. a odaziv je skoro pa NULA. ! Kad bih te iste vlasnike pitao da plate za istu reklamu takodjer nebi htjeli... Ukratko NE zele platiti, ne zele gratis. Zele samo sjediti u hladovini ispred kuće i čekati da im turisti padnu s neba.. Eto pozdrav


Quote:
matija999000 kaže: Pogledaj post
ma to su agencije krive sto ljudi ne napune... vecina iznajmljivaca je starije zivotne dobi, i oslone se samo na agencije...
treba internet, promoviranje itd. mi smo zbo toga napunjeni cca. 90-ak dana u godini, i to sva 4 apartmana...
vedranko is offline  
Old 01.02.2011., 23:03   #85
Quote:
bilja iz trilja kaže: Pogledaj post
60 dana redovito i bez problema
internet stranica, malo reklame na netu(plaćamo samo jednu) i cili 7. i 8. misec napunimo bez većih problema 3 apartmana za 16ak ljudi (Makarska rivijera).
bravo blago tebi, mi bi ovu godinu prvi put iznajmljivali pa smo u problemima dali sami ili preko agencije?
probali smo u NOVASOL ima li tko kakvih iskustava, hvale se da ce nam puniti ali cijena i nije neka 30 eura za 2 krev.app...20 metara od mora i istra...
__________________
tko hoce nađe nacin a tko nece nađe izgovor
SANVAN is offline  
Old 02.02.2011., 15:31   #86
Quote:
SANVAN kaže: Pogledaj post
bravo blago tebi, mi bi ovu godinu prvi put iznajmljivali pa smo u problemima dali sami ili preko agencije?
probali smo u NOVASOL ima li tko kakvih iskustava, hvale se da ce nam puniti ali cijena i nije neka 30 eura za 2 krev.app...20 metara od mora i istra...
mi nismo priko agencije, volin direktan kontakt s goston, a i agencije većinon nude goste u špici kad i sama mogu popunit apartman, onda šta će mi. nekad surađujemo samo kad nam ostane rupa u rezervacijama, rijetko.
nama ti dvokrevetni studio-apartman ide srpanj i kolovoz 40 eura/dan bez greške, tako je otprilike i u ostalin kućama u mon mistu, sad kakva je gori uobičajena cijena ne znan
bilja iz trilja is offline  
Old 02.02.2011., 17:23   #87
svake godine isti problem: a di oglasit apartmane?
mi smo provali preko http://www.croatiaapartments.net i iako mi se njihove stranice čine grozne i nepregledne, ipak su se ljudi javljali.
pokušali smo i preko http://www.traveladriatic.net/ jako malen broj upita, al svejedno smatram da su im stranice super pregledne i lijepe. šteta.

naravno, pokušali smo i preko par onih besplatnih, ali niti se više sićan koje su, niti su se ljudi baš javljali.

čula sam još za stranice:
smjestaj.hr
gdjenamore.com
dalmatia.net
dalmatianet.com
apartmanija.hr
e-apartmani.com

sigurno ih ima još, al sad se ne mogu više sitit...

ja sad uopće ne znam di bi se oglasila.

palo mi je još na pamet pokušat oglašavat preko facebooka, tj. otvorit profil ili page il nešto, al ne znam zapravo kako bi to funkcioniralo.

ideje, savjeti, prijedlozi?
sp@mmerica is offline  
Old 02.02.2011., 20:09   #88
Quote:
SANVAN kaže: Pogledaj post
bravo blago tebi, mi bi ovu godinu prvi put iznajmljivali pa smo u problemima dali sami ili preko agencije?
probali smo u NOVASOL ima li tko kakvih iskustava, hvale se da ce nam puniti ali cijena i nije neka 30 eura za 2 krev.app...20 metara od mora i istra...
Za Novasol budi sigurna da će ti platiti (danas vrlo bitna stvar ) Koliko će vas puniti, ovisi samo o lokaciji, pogled na more najbolje prolazi. Uglavnom, ne očekuj čuda, a obavezno srce sezone ostavi za sebe (da napuniš sama, jer ćeš bolje zaraditi)
__________________
treachery and treason - there's always an excuse for it
simon3 is offline  
Old 02.02.2011., 20:12   #89
Quote:
vedranko kaže: Pogledaj post
Istina je vecina iznajmljivaca su strariju ljudi koje se ili oslanjaju na agencije ile sjede na cesti zimmer frei. Nazalost primjetio sam takodjer da vecina ljudi ne zele platiti oglasavanje..a sto je jos tuznije ti isti ljudi ne zeli niti besplatno oglasavanje. Nisam do sada dokucio sto zapravo zele. Jedna od opcija je da im turisti posalju novac a da uopcen ne dolaze. Dobar dio vlasnika su zapravo grabezljivci koji bi samo uzimali lovu bez ikavog ulaganja u promidzbu i reklamu i onda plaću i traze razloge za slabiju sezonu. Uvijek se kao izgovor nađe neko svjetsko ili europsko prvenstvo u bilo cemu.
Kako radim u marketinskoj agenciji spec, za turziam ponudili smo jednom broju vlasnika kuća(mozda 500-600 kuca) POTPUNO besplatnu reklamu (jedan vid mini web stranice, funkcionalne , kontakti sa vlasnicima, galeria slika i drugi podaci).. a odaziv je skoro pa NULA. ! Kad bih te iste vlasnike pitao da plate za istu reklamu takodjer nebi htjeli... Ukratko NE zele platiti, ne zele gratis. Zele samo sjediti u hladovini ispred kuće i čekati da im turisti padnu s neba.. Eto pozdrav
A gdje je bila vaša zarada? Ne razumijem. Vi niste punili, pa uzimali proviziju, a niste ni naplaćivali oglašavanje? U tom slučaju, opet ne razumijem zašto bi netko odbio besplatnu reklamu?
__________________
treachery and treason - there's always an excuse for it
simon3 is offline  
Old 03.02.2011., 22:59   #90
Quote:
simon3 kaže: Pogledaj post
Za Novasol budi sigurna da će ti platiti (danas vrlo bitna stvar ) Koliko će vas puniti, ovisi samo o lokaciji, pogled na more najbolje prolazi. Uglavnom, ne očekuj čuda, a obavezno srce sezone ostavi za sebe (da napuniš sama, jer ćeš bolje zaraditi)
hvala...i mislim napraviti ugovor sa NS, oni pustaju da sam punis neke dan i to bez provizije jel inace druge agencije uzimaju proviziju i za to...
ma neka bolje ista nego nista sigurniji si i oni imaju goste po tjedan dana..
__________________
tko hoce nađe nacin a tko nece nađe izgovor
SANVAN is offline  
Old 16.02.2011., 23:32   #91
Imam jedno pitanje za sve vas koji se bavite iznajmljivanjem. Plaća li itko od vas industrijsku struju zbog iznajmljivanja apartmana? Mi se bavimo iznajmljivnjem i HEP nas je stavio u kategoriju "industrije", pa zadnjih nekoliko godina plaćamo preskupu struju tijekom cijele godine. Imamo 4 apartmana u kući koja se nalazi u Šibensko-kninskoj županiji. Oko nas svi iznajmljuju, no samo smo mi i još 2-3 susjeda u toj kategoriji. Slali smo prigovore i žalbe, telefonirali no bez rezultata. Molim vaša iskustva i kako ste tome doskočili.
Miamia11 is offline  
Old 17.02.2011., 00:37   #92
Quote:
imeiprezimepise kaže: Pogledaj post
Sve to mi na kraju moramo platit i ne, to nije uracunato u cijenu. U cijenu je uracunato razumno i normalno koristenje svega sto je tamo.
U cijenu je uračunato KORIŠTENJE uređaja koje si naveo u oglasu...a ne razumno ili nerazumno korištenje, normalno da ce ti gost slomit nešto kad svaki put kad dođe s kupanja nađe da si mu ulazio u apartman i gasio klimu...i sam iznajmljujem apartmane i nikad mi nije niti palo napamet ograničavati ljudima A/C ili još gore extra naplaćivat korištenje iste. To je isto kao da ides na skijanje i netko ti stalno gasi grijanje jer tebe nema u apartmanu, kucici ili sto vec iznajmis aloooo...
radi takvih iznajmljivača i jesmo destinacija samo za čehe i poljake
i btw meni moja dva mala apartančića plate struju za cilu kucu (još dva stana) za cilu godinu i jos ostane mashalah eurica
bambushouse is offline  
Old 17.02.2011., 12:58   #93
Quote:
bambushouse kaže: Pogledaj post
U cijenu je uračunato KORIŠTENJE uređaja koje si naveo u oglasu...a ne razumno ili nerazumno korištenje, normalno da ce ti gost slomit nešto kad svaki put kad dođe s kupanja nađe da si mu ulazio u apartman i gasio klimu...i sam iznajmljujem apartmane i nikad mi nije niti palo napamet ograničavati ljudima A/C ili još gore extra naplaćivat korištenje iste. To je isto kao da ides na skijanje i netko ti stalno gasi grijanje jer tebe nema u apartmanu, kucici ili sto vec iznajmis aloooo...
radi takvih iznajmljivača i jesmo destinacija samo za čehe i poljake
i btw meni moja dva mala apartančića plate struju za cilu kucu (još dva stana) za cilu godinu i jos ostane mashalah eurica
Ovo je bas pravo balkansko, nismo imali struju do prije 10 godina, dida cuvao ovce razmisljanje. Ja ti mogu rec za nijemce. Oni gase grijanje kad idu na duzi period iz kuce. Ako je ispod nule, onda ga smanje skroz samo da cijevi ne puknu. To kako ti radis je zasto imamo balkance i ove poljake na jadranu. Nijemcu i takvim naprednijim narodima nije nista cudno u gasenju klime kad se ne koristi. To oni kod sebe doma rade, tako da ce isto tako radit kod tebe. problem je u tim poljacima i drugima koji su kao ti i kad nesto mogu bacat i trosit to ce tako i napravit. Nema veze sta je to energija koju treba proizvest i koju treba platit. Ima je, ajmo bacat. Balkane, balkane. Uskor ces radit samo da struju i vodu platis, a bit ce i novih poreza uskoro...
Najslađi is offline  
Old 17.02.2011., 14:46   #94
Quote:
Najslađi kaže: Pogledaj post
...Nijemcu i takvim naprednijim narodima ...
Napredniji narodi? Nisam znao da i to postoji.
Postoje više i manje napredni pojedinci ali u postojanje naprednijih naroda može vjerovati samo netko s kompleksom niže vrijednosti.
Nisi nikad vidio pravu autohtonu njemačku rastrošnu seljačinu? Ili neku stvarno cool osobu recimo bosanskog porijekla? Ima toga koliko hoćeš, samo treba malo proviriti iz male kutije u kojoj veliki broj ljudi provodi život. Uzdizanje Nijemaca i sličnih naroda mi je jednostavno urnebesno.

Zanimljivo mi je kako jedan dobar dio iznajmljivača želju da što više kuna zadrži u svom džepu zakamuflira u tobožnju brigu za ekologiju i prirodne resurse.
Da li se isto tako zgražate kad ti tkzv. ''napredniji'' narodi naruče pa ne pojedu velike količine hrane koja se poslije jednostavno baci?
Da li odvajate sav otpad i nosite posebno plastiku/staklo/papir/aluminij do udaljenih kontejnera ili se brinete samo za plastične boce od kojih se dobije pola kune po komadu?
Da li ste ugradili u auto plinsku instalaciju bez obzira isplatila vam se ili ne samo zato da bi trošili što manje nafte i da bi što manje zagađivali? Ili možda vozite dizele jer se najviše isplate?
Da li ste ozbiljno razmišljali prebaciti se u vegetarijance ili da li ste se čak prebacili i to radi ekoloških razloga (da, vegetarijanstvo ima jake direktne veze s ekologijom jer manje vode se troši za istu količinu povrća od iste količine mesa)?
Našlo bi se tu još pitanja ali nije me volja pisati više od ovoga.

Čisto sumnjam, jer od toga nemate nikakve financijske koristi. Čast izuzecima.
Pa mi onda i dalje mantrajte o ekologiji, potrošnji električne energije, prirodnih resursa i zagađenju. Bar budite malo pošteni i recite da vam je ipak najbitnija ona šaka kuna dnevno koju uspijete uštedjeti i da vas radi toga nervira neograničeno korištenje ponuđenih ele. uređaja.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Old 17.02.2011., 15:21   #95
Jedan prosjecan nijemac je napredniji od prosjecnog balkanca. Zato imaju takvu drzavu, a i ja sam dijelom nijemac i imam puno rodbine u njemackoj di sam i zivio. Bez brige. Napredniji su I kao narod. Cak ako to ti ne razumijes.

Ovo ostalo ti necu komentirat. Bljezgarenje.
Najslađi is offline  
Old 17.02.2011., 15:38   #96
Ah, ta veličanstvena arijevska rasa
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Old 17.02.2011., 15:50   #97
ako je klima u stanu gost moze staviti na hladenje i ako je vani -15. kako god njemu pase. sto se nas tice moze i grijat usred lita.

jedino sto napominjemo gostima je da pri koristenju klime vrata i prozori moraju biti zatvoreni.
u apartmane ulazimo samo kada klimu ostave ukljucenu a sve prozore i terasu rastvorenu. zatvorimo prozore i gotovo. klimu im ostavimo ukljucenu. to nije toliko zbog potrosnje koliko zbog toga sto se klima tako pokvari u cas posla.

da vise ljudima ne ulazimo u apartmane stavit cemo senzore na vrata i prozore i stvar rijesena. ako sve nije zatvoreno klima se ne moze upaliti i ciao. sve rijeseno.

ako vam toliko smeta da klima gori dok su oni na plazi postoji sistem kljuceva kao one kartice u hotelima. nista (osim frizidera) ne gori kad gosti izadu i izvade kljuc iz male brave na zidu.

edit: i da...koncentrirani smo uglavnom na to da redovno renoviramo apartmane, da gost ima sve sto mu treba i da se osjeca dobrodosao. zato imamo visoke cijene, bez problema punimo i racun za struju nam nije neka stavka.

Zadnje uređivanje *eva* : 17.02.2011. at 15:55.
*eva* is offline  
Old 17.02.2011., 16:02   #98
Quote:
*eva* kaže: Pogledaj post
ako je klima u stanu gost moze staviti na hladenje i ako je vani -15. kako god njemu pase. sto se nas tice moze i grijat usred lita.

jedino sto napominjemo gostima je da pri koristenju klime vrata i prozori moraju biti zatvoreni.
Ne razuimijem zasto sputavat gosta ako je on platio koristenje klime. Pa onda mu treba dozvolit i da ona hladi, a da je sve otvoreno. Ne samo to nego neka i upali pecnicu i stednjak da trose jos struje i plina, jer pa platio je

Quote:
u apartmane ulazimo samo kada klimu ostave ukljucenu a sve prozore i terasu rastvorenu. zatvorimo prozore i gotovo. klimu im ostavimo ukljucenu. to nije toliko zbog potrosnje koliko zbog toga sto se klima tako pokvari u cas posla.
Kupite jednostavno drugu klimu kad se pokvari zbog nemarnog i neispravnog koristenja. Gost je uvijek u pravu. Zato imamo takve goste. Dolaze koda nas blesavih ko na divlji zapad.

Quote:
da vise ljudima ne ulazimo u apartmane stavit cemo senzore na vrata i prozore i stvar rijesena. ako sve nije zatvoreno klima se ne moze upaliti i ciao. sve rijeseno.

ako vam toliko smeta da klima gori dok su oni na plazi postoji sistem kljuceva kao one kartice u hotelima. nista (osim frizidera) ne gori kad gosti izadu i izvade kljuc iz male brave na zidu.
Po meni je najbolje dodatno naplacivat klimu. Ja vidim da to dosta ozbiljinijh iznajmljivaca radi.

Quote:
edit: i da...koncentrirani smo uglavnom na to da redovno renoviramo apartmane, da gost ima sve sto mu treba i da se osjeca dobrodosao. zato imamo visoke cijene, bez problema punimo i racun za struju nam nije neka stavka.
Mislim da svi to rade.
Najslađi is offline  
Old 17.02.2011., 16:05   #99
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Ah, ta veličanstvena arijevska rasa
Oni imaju malo drugaciji sustav vrijednosti i zna se odmalena da se samo smeca baca. Energija, voda i tako te stvari se kod njih ne bacaju. To je potpuno normalno za civiliziran i napredan svijet. Nema to veze s rasom, ali to si ti rekao, a ne ja.
Najslađi is offline  
Old 17.02.2011., 16:23   #100
Quote:
Najslađi kaže: Pogledaj post
Ne razuimijem zasto sputavat gosta ako je on platio koristenje klime. Pa onda mu treba dozvolit i da ona hladi, a da je sve otvoreno. Ne samo to nego neka i upali pecnicu i stednjak da trose jos struje i plina, jer pa platio je



Kupite jednostavno drugu klimu kad se pokvari zbog nemarnog i neispravnog koristenja. Gost je uvijek u pravu. Zato imamo takve goste. Dolaze koda nas blesavih ko na divlji zapad.



Po meni je najbolje dodatno naplacivat klimu. Ja vidim da to dosta ozbiljinijh iznajmljivaca radi.



Mislim da svi to rade.

ne znam cemu ovaj pokusaj sarkazma u prva dva paragrafa...samo razgovaramo.

nama ne smeta da im klima gori cijeli dan ako njima tako odgovara i gotovo.da nam smeta ugradili bi sistem kljuceva kao u hotelima.

ne znam kakvi su vasi gosti. nasih gostiju ima svakakvih bez obzira na to odakle dolaze. kulturnih, nekulturnih, simpaticnih i nesimpaticnih. rijetko, rijetko, svako nekoliko godina nam se dogada da imamo tolikih problema da moramo zamoliti goste da odu. zadnja dva puta je to bilo sa dvije grupe vrlo mladih ljudi koji su pili i povracali s balkona cijelu noc. prvu noc smo ih nekoliko puta upozoravali. drugu noc su usred noci tako pijani spakirani i ispraceni iz kuce. kad se neka sitnica razbije zanemarimo, kad je veca steta naplatimo. nikad do sada nismo imali problema s nenormalno velikim racunima za struju i vodu.

postizemo dovoljno dobru popunjenost i cijene da mozemo u nju ukljuciti i potrosnju struje i vode i pristup wi-fi mrezi za goste u svim apartmanima i to da svakoj turi ponudimo koristenje masine za pranje rublja i susaru i sto li vec sve ne.
odnesemo gotovo svakoj turi malo vina, neku zesticu, smokve ili kolace. ne uzimamo samo duge ture vec i na noc dvije, kako god dode. hoce reci da cesto mjenjamo posteljinu, peremo, cistimo i nista nas to ne baca u minus
bit ce da smo magionicari.

imamo susida...jednom je usao norvezaninu u apartman i ugasio klimu dok su ljudi bili za ruckom
jednosavno nije mogao gledati da im je upaljena a po njemu vani nije bilo dovoljno vruce. radije je izgubio tu turu (jer nu cuda ljudi su otisli nakon te scene) nego da gleda kako se po njemu bespotrebno trosi struja.

a stas...ima nas svakakvih.
*eva* is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:08.