Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2011., 18:23   #21
predavanja,seminari,vježbe

Zadnje uređivanje jagodica0 : 11.07.2011. at 19:18.
jagodica0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 03:11   #22
Quote:
cicamaca kaže: Pogledaj post
"Kopam" po internetu danima međutim nigdje nemogu nać kako se ects bodovi točno računaju i po kojim kriterijima?

I još jedno pitanje ako netko zna.

Na koji način su ects bodovi povezni s ocjenom? Tj. ako prođem ispit s 2 koliko od max.(6) bodova ću dobit?

Hvala
I ti si Garfield, kao i ja. Ja sam imao ECTS bodove, pa ih nisam skuzio ni danas.
GarfieldCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 17:36   #23
Pozdrav...

Negdje sam pročitala da cijena jedne studijske godine ovisi o tim ECTS bodovima.. Kako to funkcionira?
nera94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 18:13   #24
Quote:
nera94 kaže: Pogledaj post
Pozdrav...

Negdje sam pročitala da cijena jedne studijske godine ovisi o tim ECTS bodovima.. Kako to funkcionira?
Fakultet određuje cijenu jednog ECTS boda. Plaćaš tu cijenu puta zbroj ECTS bodova svih predmeta koje upisuješ (što bi redovno obično bilo 30 ECTS po semestru tj. 60 po godini, ali ako neke predmete upisuješ ponovo, za neke nemaš preduvjete ili hoćeš neke upisati dodatno, može dosta varirati).
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 21:21   #25
Quote:
Štreberica kaže: Pogledaj post
Fakultet određuje cijenu jednog ECTS boda. Plaćaš tu cijenu puta zbroj ECTS bodova svih predmeta koje upisuješ (što bi redovno obično bilo 30 ECTS po semestru tj. 60 po godini, ali ako neke predmete upisuješ ponovo, za neke nemaš preduvjete ili hoćeš neke upisati dodatno, može dosta varirati).

Hvala ti puno!
nera94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 21:42   #26
Quote:
Štreberica kaže: Pogledaj post
Fakultet određuje cijenu jednog ECTS boda. Plaćaš tu cijenu puta zbroj ECTS bodova svih predmeta koje upisuješ (što bi redovno obično bilo 30 ECTS po semestru tj. 60 po godini, ali ako neke predmete upisuješ ponovo, za neke nemaš preduvjete ili hoćeš neke upisati dodatno, može dosta varirati).
Jel možeš to bolje malo pojasnit?
Ja sam mislio da ono šta padneš, plaćaš.
Recimo položiš predmete koji vrijede 42 ECTSa. Znači 60-42=18.
Jedan ECTS bod košta recimo 400kn i onda iz toga 18*400=7200kn.

Jel to tako funkcionira ili drukčije?
Darkbound is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 00:44   #27
Quote:
Darkbound kaže: Pogledaj post
Jel možeš to bolje malo pojasnit?
Ja sam mislio da ono šta padneš, plaćaš.
Recimo položiš predmete koji vrijede 42 ECTSa. Znači 60-42=18.
Jedan ECTS bod košta recimo 400kn i onda iz toga 18*400=7200kn.

Jel to tako funkcionira ili drukčije?
Da, samo što se ne plaća pad, nego ponovni upis, tehnički (praktično obično dođe na isto), tako je na mom fakultetu, barem za moju generaciju. No, na nekim fakultetima koliko sam čula tako se računaju i školarine, tj. unaprijed se plaća koliko upisuješ i prvi put (i ne dobiješ novce natrag ako ne padneš ).
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 12:27   #28
Može li mi netko pojasniti to u svezi plaćanja predmeta kad se prenosi u drugu godinu-npr ostane 1 predmet koji ima 6 ects bodova, ja sam čula da je 1 ects oko 100 kn, što bi značilo da taj 1 predmet košta 600 kn kad se prenosi? Da li je to tako? jer čujem od drugih da su 2 predmeta platili oko 5000 kn... Pa mi nije jasno...
Tokana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 14:24   #29
Quote:
Tokana kaže: Pogledaj post
Može li mi netko pojasniti to u svezi plaćanja predmeta kad se prenosi u drugu godinu-npr ostane 1 predmet koji ima 6 ects bodova, ja sam čula da je 1 ects oko 100 kn, što bi značilo da taj 1 predmet košta 600 kn kad se prenosi? Da li je to tako? jer čujem od drugih da su 2 predmeta platili oko 5000 kn... Pa mi nije jasno...
Pitaj na fakultetu na kojem studiraš ili na kojem ćeš studirati. Jer nema jednog univerzalnog pravila za sve fakultete.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 20:32   #30
ECTS bodovi, nejasnoća

Nakon iscrpnih objašnjavanja, malo toga sam shvatio.
Kako funkcioniraju ti ects bodovi? Dobiju li se ovisno o tome kakvu ocjenu sam dobio iz određenog kolegija ili je jedino bitno da položim? Hvala
drwho000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 21:30   #31
Quote:
drwho000 kaže: Pogledaj post
Nakon iscrpnih objašnjavanja, malo toga sam shvatio.
Kako funkcioniraju ti ects bodovi? Dobiju li se ovisno o tome kakvu ocjenu sam dobio iz određenog kolegija ili je jedino bitno da položim? Hvala
jedino ti je bitno da polozis.
dakle kad daš sve sa 1. godine, npr. onda ćeš imat 60 ECTS-a, bez obzira jel ti prosjek 3.2 ili 5.00
Chloe_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 07:26   #32
Quote:
Chloe_ kaže: Pogledaj post
jedino ti je bitno da polozis.
dakle kad daš sve sa 1. godine, npr. onda ćeš imat 60 ECTS-a, bez obzira jel ti prosjek 3.2 ili 5.00
Ok, ima li kakav limit koliko se može imati na svakoj godini ili? Jer sam računao, sad će mi na kraju ispasti 65 ects bodova, još sam mislio tjelesni upisati za 1 bod pa ne znam kako to funkcionira
drwho000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 08:21   #33
Kakva "iscrpna objašnjavanja"?
Svaki predmet nosi određeni broj bodova i kad ga položiš, ti dobiš te bodove. To je cijela mudrost
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 11:50   #34
Quote:
drwho000 kaže: Pogledaj post
Ok, ima li kakav limit koliko se može imati na svakoj godini ili? Jer sam računao, sad će mi na kraju ispasti 65 ects bodova, još sam mislio tjelesni upisati za 1 bod pa ne znam kako to funkcionira
limit ti ovisi od faksa, na nekom je 35 po semestru. na mom je 36 iliti 72 na godini. tako da ne brini nisi ga premašio.
Chloe_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 19:56   #35
Ima li netko tko bi mi mogao pojasniti onu odredbu ministarstva da je godina besplatna ukoliko se ostvari 55 ECTS bodova? Vrijedi li to?
Starz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 01:12   #36
Quote:
Starz kaže: Pogledaj post
Ima li netko tko bi mi mogao pojasniti onu odredbu ministarstva da je godina besplatna ukoliko se ostvari 55 ECTS bodova? Vrijedi li to?
Vrijedilo je ove godine, bar na splitskom sveučilištu...i bila je još shema da je godina besplatna ako ti ostane samo jedan ispit (bez obzira koliko ti nosi bodova) ili samo diplomski/završni rad
__________________
"Volim živjeti. Ponekad se osjećam divlje, očajnički, doista jadnom, izmučena tugom, ali usprkos svemu tome još uvijek prilično sigurno znam da je biti živ veličanstveno." -Agatha Christie :D
Posejdona is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 18:44   #37
Lijepo. Hvala!
Starz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 13:05   #38
Tuga

Tuga je da sam ja zavrsio fax i tek sada od vas ucim sta ovo kako funkcionise oko bodova
GoranSpasojevic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 13:53   #39
Quote:
Posejdona kaže: Pogledaj post
Vrijedilo je ove godine, bar na splitskom sveučilištu...i bila je još shema da je godina besplatna ako ti ostane samo jedan ispit (bez obzira koliko ti nosi bodova) ili samo diplomski/završni rad
odakle ti to.. meni je ostao jedan ispit i morao sam platiti
antonio545 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 17:09   #40
Quote:
antonio545 kaže: Pogledaj post
odakle ti to.. meni je ostao jedan ispit i morao sam platiti
evo imaš ovdi link o toj odluci:

http://www.unist.hr/Portals/0/images...20Senata-1.pdf
__________________
"Volim živjeti. Ponekad se osjećam divlje, očajnički, doista jadnom, izmučena tugom, ali usprkos svemu tome još uvijek prilično sigurno znam da je biti živ veličanstveno." -Agatha Christie :D
Posejdona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:39.