Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2010., 20:30   #1
Sinastrijske karte - pitanja

Nismo do sada imali ovaj topic, a pojavilo se pitanje oko njega pa je to ujedno i prilika da ga otvorimo.


Dakle, ovo je topic na kojem možete postaviti sinastrijsko pitanje uz priložene linkove karata. Poželjno je da imate odobrenje od osobe (barem ono moralno-etičko ) a još važnije da oni koji odgovaraju na pitanje budu vrlo obazrivi i diskretni kada odgovaraju. To znači da ne ostavljaju "analize partnera" niti zadiru u "privatnost njihove karte" već ostavljaju samo jasne odgovore na pitanje forumaša.


Pitanje postavite jedno i što jasnije da bi i odgovor bio takav. Poželjno je da se opiše status veze (termine kada je počela, završila, imala neku specifičnost sl.)


Također - na topicu uputstva u top temama postoji link na etičke smjernice ISAR-a pri sinastrijskim odgovorima pa i tamo možete pogledati prijedloge u vezi načina odgovaranja na ista ukoliko imate dileme.



I na kraju napomena forumašima...ovakva pitanja su vrlo zahtjevna jer traže puno vremena i rada astrologu (pogledati jednu kartu, pa dugu kartu, pa interakciju)...to je forumski jako zahtjevno. No ako netko ima vremena i želje - sada imamo i taj topic.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 24.02.2010. at 11:27.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 21:02   #2
Fish ako možeš dat neki svoj stav bila bih ti jako zahvalna...

Odnos je počeo prije godinu ali uglavnom je bio na platonskom nivou,puno,puno riječi,malo djela,par čarobnih susreta,obostrana privlačnost..taman kad je došlo do nekih realnih izljeva ljubavi s njegove strane,pobjegao je,u maju prošle godine...i dalje se javlja ali ništa konkretno....a ja i dalje luda za njim

Ovdje me zabrinjava što njegova venera i moj mars nemaju aspakata...isto tako sunca su nam u trigonu,kao da uzimamo jedno drugo zdravo za gotovo..

moj mjesec radi kvadrat sa njegovom venerom i moj merkur kvadrat s njegovim suncem....uglavnom da li to znači da smo nemotivisani da se nešto pokrene,kao da je njemu potreban neki veliki napor da bi sa mnom ostvario komunikaciju??

uglavnom pitanje jesudeći po konjukciji mog marsa s njegovim ascedentom ,
da li postoji mogućnost da doprem do njega,da se ostvari neka bliskost?


http://tinypic.com/r/2eduqgl/6

Zadnje uređivanje tirkiz : 23.02.2010. at 22:11.
tirkiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 17:20   #3
evo,uspjela ja staviti link da ne ostavljam plahte
dakle,moje pitanje je,kakve su šanse da moja veza uspije i kamo to sve skupa napreduje?

unaprijed hvala
evo,ovo je naša synastry chart
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?c...rbp=&rs=0&ast=
heartbroken19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 22:21   #4
Kao što je Fish napomenula u uvodnom postu, da bi se odgovorilo na pitanje o sinastriji potrebno je prethodno napraviti analizu natalnih karata oba partnera, također je potreban podatak datuma početka odnosa.

Kako je ovakva analiza zahtjevna bilo bi lijepo da oni koji postavljaju pitanja pregledno postave tri linka:
- natalna karta prve osobe,
- natalna karta druge osobe
- sinastrijska karta,

a ne bi bilo loše postaviti i link za Davison chart, kako bi se onima koji ulažu trud, energiju i vrijeme olakšao rad.
Hvala na razumijevanju.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 23:03   #5
aha,ok
evo moje natalne karte :
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?c...rbp=&rs=0&ast=

evo njegove natalne karte:
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?c...rbp=&rs=0&ast=

sinastrijska karta:
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?c...rbp=&rs=0&ast=

datum početka odnosa je 19.4.2009.

a evo i Davison karte
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?c...rbp=&rs=0&ast=

nadam se da je sad ok
i zanima me kako će napredovati odnos mene i dragog? kamo to vodi i tako
heartbroken19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 13:05   #6
Novi topic je super, nadam se da cemo i nauciti novih stvari :-)

volimo se jako i super se slazemo :-)

Moja natalna karta:
http://i48.tinypic.com/2gx06z7.jpg

Njegova natalna karta:
http://i46.tinypic.com/11lucmu.jpg

Sinastrijska karta:
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?c...rbp=&rs=0&ast=

početak odnosa 10.03.2008...sad ce nam biti dvije godine ..jupiiii

Davison karta
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?c...rbp=&rs=0&ast=

Da li cemo uspjeti zajedno se izgradit u potpunosti??

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 08.03.2010. at 10:13. Reason: linkovi
aquamortis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 13:36   #7
Da li imam sanse kod ove cure? Da li joj se svidam?

http://tinypic.com/view.php?pic=2r7t5cl&s=5
moj natal

http://tinypic.com/view.php?pic=11iifbb&s=5
njen natal (NAPOMENA: NEZNAM TOCNO VRIJEME::TAKO DA JE 12.00 STAVLJENO REDA RADI)

http://tinypic.com/view.php?pic=wmkyky&s=5
sinastrija (moj natal je unutra, njezin je izvana... i jos jednom: neznam njeno tocno vrijeme rodenja, tako da se njen raspored kuca i podznak ne uzima u obzir..hvala)

dakle ovako..prije tjedan dana upoznao sam ovu djevojku koja mi se vrlo svidjela... uletio sam vrlo izravno.. ali ona je ajmo reci...kolebljive naklonosti...i navodno je u vezi, ali znam da nije bas iskrena prema meni..

zanima me da li joj se svidam... i da li imam sanse kod nje. ponajprije mislim na fizicku privlacnost...i onu prvotnu zanesenost.. zasad me ne zanimaju toliko neki dugorocni aspekti

hvala unaprijed
tomihejtomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 19:40   #8
Dakle, nas dvoje smo u vezi od 27.11. 2009. (bilo je određenih "kontakata" ranije, no dimenzija odnosa koja mene zanima počinje recimo tim datumom). Specifičnosti odnosa... Recimo, različitih smo nacionalnosti, a živimo na području na kojemu to može biti problematično. Osim toga, specifičnim bih opisala i cijeli naš odnos koji dosad funkcionira besprijekorno i sve ide nekako suviše glatko, a to je vrlo neobično s obzirom na naše naravi. Mene zanima što nas to čini tako nježnima i obzirnima u ovom odnosu, hoće li to tako ostati i gdje možemo očekivati potencijalne probleme.

S obzirom na to da sam apsolutni astrološki početnik (iščitavam tek Dupora, Goodmanicu i tomu slično), voljela bih kad bi me neka dobra duša poštedjela glavobolje od nespretnih pokušaja astrološke analize našeg odnosa

Njegova karta:

http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi...bY-u1190635410

Moja karta:

http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi...bY-u1190635410

Sinastrija:

http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi...bY-u1190635410

Davison:

http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi...bY-u1190635410
June Bug. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 16:36   #9
evo SC zamolila bih te ako bi mogla pogledati sinastriju, mada njegov sat nije 100% tacan, ali dala sam priblizno....kako ti se cini sad...hvala mnogo =)

http://tinypic.com/view.php?pic=sc54p3&s=5
Bosanka_88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 18:20   #10
Quote:
Bosanka_88 kaže: Pogledaj post
evo SC zamolila bih te ako bi mogla pogledati sinastriju, mada njegov sat nije 100% tacan, ali dala sam priblizno....kako ti se cini sad...hvala mnogo =)

http://tinypic.com/view.php?pic=sc54p3&s=5
Evo Skorpice, da ti ukratko odgovorim...

Buduci da sat druge osobe nije 100% tocan, ne mozemo znati 100% polozaj polja, posebno kada je ovakav slucaj da je ASC pri kraju znaka (28, 55 Lava) jer to znaci da manje od 10min pogreske radi veliku razliku u kucama. Ali mozemo se koncentrirati na aspekte planeta.

Mogu ti reci sto se tvoje strane tice, opcenito mislim da (grubo receno) nemas srece u ljubavi. 5. i 7. polje (ljubav & brak) uzeli su za vladare dva "najmracnija" i "najgrublja" planeta - Plutona i Saturna, a niti ostali pokazatelji ne govore bas o ljubavno-bracnom skladu.

Kud si Skorpija, intenzivna i zahtjevna, tud imas i taj strasno osjetljivi podznak Raka i egzaltirani Mjesec (citaj velike emotivne apetite). Aspekt Mo180Pl donosi ti puno unutarnjeg nemira, straha, osjecaja nesigurnosti, skrivanja emocija od drugih te emotivnih problema od same sebe. Venera u Djevici opisuje te kao "pristojnu i skromnu" djevojku, koja je spremna raditi kompromise da bi ostvarila odnos, koja je spremna prihvatiti vlastite nedostatke i koja bi uvijek zeljela postati boljom osobom za svog partnera, a trigon Jupitera iz 11. polja kaze kako si dobrocudna, vesela osoba, popularna u drustvu, sirokog kruga prijatelja i kako imas velike potrebe biti okruzena lijepim stvarima, ugodnom atmosferom i ljubavlju. Ali, s druge strane, kada dodje do onih jedan na jedan odnosa, aspekti govore o stalnom pritisku od strane te druge osobe i osjecaju da nisi dovoljno dobra, koliko god se trudila (kvadrat Saturna i opozicija Marsa) i onda se ta Djevica vjecno muci. Ljubavne veze obiljezene su u potpunosti plutonovskom fatalnoscu, strascu i dubinom emotivnog vezanja (5. polje u Skorpionu, Pluton unutra). Pluton ovdje donosi puno napetosti, drame, stalnog smjenjivanja strasti i mrznje, odnosno "veliki rat da bi se stvorila mala kolicina ljubavi". Takodjer, Venera - Mars opozicija govori o love - hate tipu odnosa sa patnerom koji je dosta ozbiljan, hladniji, grublji, mozda cak stariji (Saturn apex T-kvadrata sa Venerom i Marsom). Opcenito Jarac na vrhu 7. polja donosi partnera koji ce odisati ozbiljnoscu, stabilnoscu i mudroscu te na taj nacin tebi donijeti mir i olaksati ti da uspostavis povjerenje u odnosu. No, kako je tebi vladar 7. polja - Saturn u egzaktnoj konjunkciji sa Uranom, to uvelike mijenja situaciju i po tome imamo sliku jednog mnogo nestabilnijeg odnosa, odnosno odnosa u kojem je potrebno, uz emotivnu kontrolu, odrzavati i neku razinu osobne slobode. Odnosi obiljezeni Uranom su tzv. klackalice - kada je jednom stalo, drugome nije i obrnuto. Da bi takav odnos nekako funkcionirao, potrebno je da mu obje osobe pristupe na sljedeci nacin - treba vam biti stalo do partnera, ali ga se i vec unaprijed trebate odreci. To je "filing" koji trazi Uran i ako se ta ravnoteza uspostavi, onda bi odnos trebao biti jako zanimljiv i nikad dosadan ili prosjek. Skorpiji jako tesko pada takav pristup, ali Djevica (tvoja Venera) jeste za to sposobna.

A ova druga osoba ti svojom glavnom kombinacijom fino odgovara (s time da nam je podznak upitan), ali kod njega postoji paralelno problem emotivne zakocenosti i pretjerane suzdrzanosti (Mo180Sa) te stalna potreba za dokazivanjem i primanjem velikih kolicina ljubavi (Ve&Ma u Lavu, Ve180Ju). Slicno govori i Ma90Sa.

Ti si njemu svakako vrlo privlacna, jer osim onog So120Mo i So0Pl, njegova Venera upada u tvoje prvo polje a to inace donosi zaljubljenost (vjerojatno na prvi pogled), stalnu potrebu za fizickim kontaktom i zelju da sto vise vremena provodite zajedno. Moguce je da je taj aspekt prisutan i u obrnutom slucaju, ali bez tocnog sata rodjenja ne znamo. U svakom slucaju, jaka privlacnost, osobito uz one prije navedene aspekte. Ima tu i snazne seksualne komponente, kako one pozitivne (tvoje So60Ma njegov), tako i one malo teze (tvoj Pl90Ve njegova) - necemo u detalje.

No, on nekako osjeca tebe kao osobu previse orjentiranu na sebe (moglo bi se reci egocentricnu), koja zbog toga ne daje dovoljno u odnos. Ne osjeca da dobiva sve sto njegova Venera treba (tvoje So90Ve njegova). Medjusobna konjunkcija Mjeseca kaze da imate vrlo slicne emotivne potrebe, da ste u "dusevnom skladu", da imate vec nekakvu "obiteljsku karmu" i iz tog razloga ste privuceni jedno drugome, ali se uvijek medju vama rodi neki nemir i neslaganje u emotivnim razmjenama, ne prepoznajete potrebe jedno drugome na vrijeme i ne zadovoljavate ih (tvoj Mo90Ve njegova). Najcesce ces ovdje biti razocarana ti, jer je tvoj Mjesec i on govori o povrijedjenim osjecajima (iako ti pokusavas dominirati nad njime i podsvjesno ga emotivno "zlostavljas" - Pl180Mo), tim vise sto je i tvoja Venera pod kvadratom njegovog Neptuna, sto obicno donosi razocaranja i razbijene snove i sto je tvoj Mjesec ujedno i na njegovoj Lillith, a to tek nije lijep osjecaj.

Ono sto vas privlaci u najvecoj mjeri su upravo ovi karmicki aspekti o kojima sam pisala u gornjim postovima. I to vrlo jaki aspekti - osim Mo0Mo, tvoj Mo0SMC partnera, tvoj Pl0JMC partnera te tvoj JMC0So partnera. Ukratko, dosta ste vezani i sigurno je da rjesavate neke prosle nerijesene racune, s time da izgleda kako on tebi sada isplacuje svoje neke "zaostatke". Ti bi mogla fino napredovati u emotivnom pogledu kraj njega, ali istovremeno postoji neko podsvjesno ispoljavanje neprijateljstva i mrznje s tvoje strane sto on osjeca kao isisavanje zivotne energije, odnosno kao da ga tvoja skorpionska energija pomalo prozdire, ali mu u neku ruku to i treba.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."

Zadnje uređivanje S.C. : 15.04.2010. at 18:26.
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 11:01   #11
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Evo Skorpice, da ti ukratko odgovorim...
dobro nije bas kratko bas si se raspricala fino si sve opisala, pogotovo sto se tice opisivanja mene same, jer ponekad mi se cini, da ni ja sama ne znam u sustini kakva sam,...
sto se tice sinastrije.. nisi spomenula ovaj mars u 8 moguce da je i u 7 ..pa me mnogo mnogo zbog toga privlaci.

p.s. Ja nisam do sad brojala ove separacijske aspekte, posto nisu jaki..

a meni nije jasno..

ako su moje planete u njegovim kucama..znaci ja njega tako dozivljavam..a ako su njegove u mojim, on mene dozivljava na taj nacin? il je bas obratno

bas ti hvala za trud!!! =)
Bosanka_88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 11:01   #12
Quote:
Bosanka_88 kaže: Pogledaj post
nisi spomenula ovaj mars u 8 moguce da je i u 7 ..pa me mnogo mnogo zbog toga privlaci.
Nisam jer nije sigurna informacija. To sam ti napisala u pocetku. Ne isplati mi se puno analizirati nesto sto je dosta upitno.

Quote:
ako su moje planete u njegovim kucama..znaci ja njega tako dozivljavam..a ako su njegove u mojim, on mene dozivljava na taj nacin? il je bas obratno
Ti si dosta zbunjena.

Ako ti odredjena planeta partnera pada u jednu od tvojih kuca, onda se to tumaci kao njegov utjecaj (kroz energiju planete) na to podrucje tvog zivota koje simbolizira doticna kuca.

Primjer: partnerov Merkur tebi pada u 12. polje = uz njega imas potrebu stano verbalizirati i pokusati komunicirati svoje podsvjesne ceznje i strahove. On utjece na tebe tako da mnogo vise razmisljas o temama svoje 12. kuce.

Quote:
bas ti hvala za trud!!! =)
Molim.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 11:06   #13
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Ti si dosta zbunjena.

Ako ti odredjena planeta partnera pada u jednu od tvojih kuca, onda se to tumaci kao njegov utjecaj (kroz energiju planete) na to podrucje tvog zivota koje simbolizira doticna kuca.

Primjer: partnerov Merkur tebi pada u 12. polje = uz njega imas potrebu stano verbalizirati i pokusati komunicirati svoje podsvjesne ceznje i strahove. On utjece na tebe tako da mnogo vise razmisljas o temama svoje 12. kuce.
to sam pitala radi ve u mojoj prvoj...nije mi se na pravi pogled svidio iskreno ..tek kasnije kako smo dolazili u kontakt...

p.s. a vidim ti uzimas i separacijske aspekte u obzir i malo vece orbise koje ja nisam prije ni gledala..=)
Bosanka_88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 11:20   #14
Quote:
Bosanka_88 kaže: Pogledaj post
to sam pitala radi ve u mojoj prvoj...nije mi se na pravi pogled svidio iskreno ..tek kasnije kako smo dolazili u kontakt...
Pa OK. Rekoh da je moguce jer znam slucajeve s tom Venerom u 1. polju....doduse, u pitanju je najcesce zenska Venera...

Quote:
Bosanka_88 kaže: Pogledaj post
p.s. a vidim ti uzimas i separacijske aspekte u obzir i malo vece orbise koje ja nisam prije ni gledala..=)
Naravno, ti ne bi ni onaj Ve/Pl kvadrat uzela. Cccc Ma nisu stvari tako stroge i sture u Astrologiji. Ono 2 stupnja orbis i ni makac. Naravno da uzimam u obzir separaciju i orbise tako da ako je vec separativni aspekt, onda je orbis od 6 st. stvarno vrlo upitan, ali kod aplikacije i 5 stupnjeva opce nemam dileme. A tesko mi je reci gdje je granica i koje su tocno vrijednosti, kao sto rekoh ja ne radim po nekim strogim pravilima. Sve to prvenstveno ovisi i o natalnim kartama individua pojedinacno.

Ovo je odgovor i za vix.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 15:58   #15
ej S.C. izvini na smetnji i sto skrecem s teme...al posto ne znam od tog momka tacan sat..moze biti lav ili djevica (dupla). On kaze cim ustane popije kavu, i zapali cigaretu a tek onda pocinje s obavezama.. na sta ti to lici? vise na lava? (pitam radi odredjivanja sata) i po tebi sta mislis koji aspekt je bolje imati ako već nemas oboje..so120mo ili ve120ma...

Zadnje uređivanje Bosanka_88 : 16.04.2010. at 16:03.
Bosanka_88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 17:28   #16
Quote:
Bosanka_88 kaže: Pogledaj post
ej S.C. izvini na smetnji i sto skrecem s teme...al posto ne znam od tog momka tacan sat..moze biti lav ili djevica (dupla). On kaze cim ustane popije kavu, i zapali cigaretu a tek onda pocinje s obavezama.. na sta ti to lici? vise na lava? (pitam radi odredjivanja sata)
Znas sta cu ti rec...po meni ti je to vise Djevica. Pretpostavljam da mislis kako Djevica ne moze biti jer one valjda rade i rjesavaju obaveze od trena kad otvore oci (a Lavovi su lijene macketine ), ali nije tako. Meni ovo zvuci kao neka ustaljena rutina, neki protokol (prvo kava pa cigareta pa dalje kako vec) i to je u biti domena Djevice - navike, rutine, rituali...

Ali to opet nije dovoljno ni priblizno za reci gdje mu je podznak. A da prosudis po fizickom izgledu? Djevice se dosta razlikuju od Lavova. Djevice su onako profinjenije, prozracnije, smirenije u nastupu (introvertirane) i djeluju "cisce" (ne nuzno urednije), a Lavovi su puno veseliji, ekstrovertirani, vise zgusnute energije, hvalisavi i muskarci s tim podznakom djeluju muzevnije.

Quote:
Bosanka_88 kaže: Pogledaj post
i po tebi sta mislis koji aspekt je bolje imati ako već nemas oboje..so120mo ili ve120ma...
Definitivno So120Mo. Tu cu se pozvati na Dupora i na njegovu definiciju spoja So/Mo kao andjeoskog aspekta, dok su Ve/Ma aspekti tek erotski. So/Mo spajaju ljude na visim razinama svijesti, Ve/Ma na razini nize od pupka. Kod So/Mo aspekta postoji jedan jak osjecaj pripadnosti, vjernosti i supruznistva jer se tu radi o spoju dva temeljna principa musko - otac - Sunce i zensko - majka - Mjesec. Venera i Mars su pak zaljubljeni djevojka i mladic i njihov spoj donosi ushicenost, zaljubljenost, leptirice i seksualnu napetost, ali to su cesto prolazne pojave i same po sebi ne moraju cvrsto vezati dvoje ljudi.

U biti najidealnije ti je imati jedno i drugo.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 14:08   #17
kao prvo da ne zaboravim ti ovo pitance postaviti jer me muci otkad si napisala...

.....Ali, s druge strane, kada dodje do onih jedan na jedan odnosa, aspekti govore o stalnom pritisku od strane te druge osobe i osjecaju da nisi dovoljno dobra, koliko god se trudila (kvadrat Saturna i opozicija Marsa) i onda se ta Djevica vjecno muci...... muskarci osjecaju da nisam dovoljna dobra, u kojem smislu?? fizicki, psihicki...

Ali to opet nije dovoljno ni priblizno za reci gdje mu je podznak. A da prosudis po fizickom izgledu? Djevice se dosta razlikuju od Lavova. Djevice su onako profinjenije, prozracnije, smirenije u nastupu (introvertirane) i djeluju "cisce" (ne nuzno urednije),

e ovako...on je oko 180cm visok, mrsaviji, ima duzi vrat, smedja kosa...i kaze da nikad nebi prisao curi npr. u disku da pocne s njom plesat ako ona nebi navaljivala, to mi bas lici na djevicu...al ipak i ako bi bio u podznaku lav, opet vladar sunce je u djevici pa ima mnogo karakteristika djevice. sad ima 24 godine i kaze da je vrijeme da nadje ozbiljniju vezu mada je prije imao nekoliko neozbiljnih veza, opet mi to vise lici na djevicu i kako si napisala smirenije...bas je nekako miran, meni uvijek govori ne nerviraj se kad nesto hoce da uradi, pita dali ti smeta...ako smeta nece jednostavno...pff..necu vise da se mucim s ovim pitanje, sta je daje neka je

Definitivno So120Mo. Tu cu se pozvati na Dupora i na njegovu definiciju spoja So/Mo kao andjeoskog aspekta, dok su Ve/Ma aspekti tek erotski. So/Mo spajaju ljude na visim razinama svijesti, Ve/Ma na razini nize od pupka. Kod So/Mo aspekta postoji jedan jak osjecaj pripadnosti, vjernosti i supruznistva jer se tu radi o spoju dva temeljna principa musko - otac - Sunce i zensko - majka - Mjesec. Venera i Mars su pak zaljubljeni djevojka i mladic i njihov spoj donosi ushicenost, zaljubljenost, leptirice i seksualnu napetost, ali to su cesto prolazne pojave i same po sebi ne moraju cvrsto vezati dvoje ljudi.

da da...a ipak so120mo moze donijeti privlacnosti i ljubav? sto je meni najbitnije =) na nekim stranicama citam da je bolje da je zenska mjesec a musko sunce a na nekim bas obratno .. ja bas osjecam neku privrzenost do njega i kad si spomenula leptirice...bas cudno, prije sam osjecala kod drugih svima nama poznat osjecaj...leptirice u stomaku a kod njega bas ne ...a svidja mi se pa mi je bas cudnoo, mozda sto nemamo kontakta ve/ma, jel po tebi to veoma lose?? dali moze strast bez tih aspekata uopce biti..

al njegova ve u lavu vise bi preferirala drugacije zenske od moje venerice u djevici koliko mi se cini...

aL ja sam ti cudno bice...sad osjecam ljubav, drugi dan mi se sve promjeni, dok treci opet mi se sve vrati...sigurno je kriv ve90ur aspekt..

hvalaaaaaa, hvala, hvala, hvala, hvala vodim te na pićence da se zahvalim...
Bosanka_88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 15:52   #18
Quote:
Bosanka_88 kaže: Pogledaj post
kao prvo da ne zaboravim ti ovo pitance postaviti jer me muci otkad si napisala...

.....Ali, s druge strane, kada dodje do onih jedan na jedan odnosa, aspekti govore o stalnom pritisku od strane te druge osobe i osjecaju da nisi dovoljno dobra, koliko god se trudila (kvadrat Saturna i opozicija Marsa) i onda se ta Djevica vjecno muci......:roll eyes: muskarci osjecaju da nisam dovoljna dobra, u kojem smislu?? fizicki, psihicki...
Tu sam mislila na tebe - ti se ne osjecas dovoljno dobrom. Jer je tvoja Venerica u Djevici (vec sama po sebi sklona pretjeranoj samokriticnosti) napadnuta od muskarca - Marsa (taj aspekt te cini nesigurnom u djelovanju, nisi sigurna kada bi trebala, a kada ne bi trebala) i od Saturna koji kod tebe simbolizira bas partnera (vladar 7. polja), a inace sam po sebi donosi neka ogranicenja, sumnje, osjecaj zakocenosti, nedostatnosti...

Quote:
e ovako...on je oko 180cm visok, mrsaviji, ima duzi vrat, smedja kosa...i kaze da nikad nebi prisao curi npr. u disku da pocne s njom plesat ako ona nebi navaljivala, to mi bas lici na djevicu...al ipak i ako bi bio u podznaku lav, opet vladar sunce je u djevici pa ima mnogo karakteristika djevice. sad ima 24 godine i kaze da je vrijeme da nadje ozbiljniju vezu mada je prije imao nekoliko neozbiljnih veza, opet mi to vise lici na djevicu i kako si napisala smirenije...bas je nekako miran, meni uvijek govori ne nerviraj se :lo l: kad nesto hoce da uradi, pita dali ti smeta...ako smeta nece jednostavno...pff..necu vise da se mucim s ovim pitanje, sta je daje neka je :ce rek:
Da, kad je Lav na podznaku onda Sunce uvijek "potegne" u svoj znak, ali opet se i taj Lav vidi, to budi sigurna. Da, meni ovo vise lici na Djevicu. Kako si uopce dobila ovaj sat rodjenja?

Quote:
da da...a ipak so120mo moze donijeti privlacnosti i ljubav? sto je meni najbitnije =) na nekim stranicama citam da je bolje da je zenska mjesec a musko sunce a na nekim bas obratno .. ja bas osjecam neku privrzenost do njega : )
Ma znam, isto neki tvrde za obrnutu kombinaciju Venere i Marsa, ali ja idem po onome sto mi je logicnije i sto mi se i potvrdilo na primjerima, a to je musko Sunce/Mars i zenski Mjesec/Venera.

Quote:
i kad si spomenula leptirice...bas cudno, prije sam osjecala kod drugih svima nama poznat osjecaj...leptirice u stomaku a kod njega bas ne ...a svidja mi se pa mi je bas cudnoo, mozda sto nemamo kontakta ve/ma, jel po tebi to veoma lose?? dali moze strast bez tih aspekata uopce biti..
Pa obicno kazu isto da je bolje imati ikakav aspekt izmedju Venere i Marsa, nego nikakav ali nije da vi uopce nemate aspekata strasti. Pa jesi li procitala sto sam ti napisala?

Quote:
al njegova ve u lavu vise bi preferirala drugacije zenske od moje venerice u djevici : ( koliko mi se cini...
Hmmm....on treba dosta ljubavi i paznje i moze pretjerati u tome (zbog opozicije s Jupiterom), ali mu je ti mozes puno i dati (imas trigon s Jupiterom). A ako ces gledati po Veneri u Lavu onda on trazi jednu otmjenu, zenstvenu i popularnu djevojku i ti se u to sa svojim aspektima itekako mozes uklopiti.

Quote:
aL ja sam ti cudno bice...sad osjecam ljubav, drugi dan mi se sve promjeni, dok treci opet mi se sve vrati...sigurno je kriv ve90ur aspekt..
Da...i Mo180Pl.

Quote:
hvalaaaaaa, hvala, hvala, hvala, hvala vodim te na pićence da se zahvalim...
Molim, molim, molim, molim....
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 16:18   #19
Da, kad je Lav na podznaku onda Sunce uvijek "potegne" u svoj znak, ali opet se i taj Lav vidi, to budi sigurna. Da, meni ovo vise lici na Djevicu. Kako si uopce dobila ovaj sat rodjenja?

Rekla mi njegova seka, samo nije ni ona sigurna...a njega me sram pitat, posto njemu je astrologija glupost.


Pa obicno kazu isto da je bolje imati ikakav aspekt izmedju Venere i Marsa, nego nikakav ali nije da vi uopce nemate aspekata strasti. Pa jesi li procitala sto sam ti napisala?


pa iskreno voljela bih radije da imamo aspekt ve/ma nego ve/pl... nemamo ni aspekta izmedju so/ma i mo/ma sto bi pojacalo strast..(posto ja i ne gledam separaciju) mozda upravo zbog toga nema leptirica

Da...i Mo180Pl.

nisam znala da moze ovaj aspekt donijeti "hladjenje"...sad te volim sad ne, drugi dan opet ..svasta..komplicirana do bola

e ovako iskreno kazi, sta mislis, dali bi mogla ja s njim uci u neku ozbiljniju vezu? sto se tice barem ovih aspekata... da ti kazem moje misljenje. ja bih zeljela aL me nekako strah, jer uvijek je na pocetku sve bajno i sjajno a kasnije .....pa se bas zbog toga ne mogu opustiti i vjerovati mu!!!...jednostavno ne vjerujem muskarcima =) bojim se kad bi mu se prepustila previse da bi me na kraju povrijedio, pa ovako ja mozda povredjujem druge, bas zbog straha da on mene nebi prvi....cudno aL istinito...
Bosanka_88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 17:32   #20
Quote:
Bosanka_88 kaže: Pogledaj post
pa iskreno voljela bih radije da imamo aspekt ve/ma nego ve/pl... nemamo ni aspekta izmedju so/ma i mo/ma sto bi pojacalo strast..(posto ja i ne gledam separaciju) mozda upravo zbog toga nema leptirica
A cuj...nema sa svima leptirica...ali sigurno da te nesto jako privuklo i pored toga.

Quote:
nisam znala da moze ovaj aspekt donijeti "hladjenje"...sad te volim sad ne, drugi dan opet ..svasta..komplicirana do bola
Pluton je ekstreman. Ljubav, mrznja, crno, bijelo... A tako i opozicija.

Quote:
e ovako iskreno kazi, sta mislis, dali bi mogla ja s njim uci u neku ozbiljniju vezu? sto se tice barem ovih aspekata... da ti kazem moje misljenje. ja bih zeljela aL me nekako strah, jer uvijek je na pocetku sve bajno i sjajno a kasnije .....pa se bas zbog toga ne mogu opustiti i vjerovati mu!!!...jednostavno ne vjerujem muskarcima =) bojim se kad bi mu se prepustila previse da bi me na kraju povrijedio, pa ovako ja mozda povredjujem druge, bas zbog straha da on mene nebi prvi....cudno aL istinito...
Hmm....ne znam sto da ti savjetujem. Ipak ne mogu ja za tebe odluciti sto ces uciniti. Ne mogu ti sugerirati da li da udjes u vezu ili ne jer nemam nikakvo pravo na to. Mogu ti ovako neke aspekte protumaciti, a ti vidi po njima odgovara li ti taj tip odnosa.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:42.