Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2017., 15:23   #3901
Quote:
beyhiveattack kaže: Pogledaj post
Je li moguće nakon zavrsenog preddiplomskog studija iz molekularne biologije na PMF- u prebaciti se na farmaciju?
Farmacija je integrirani studij pa ne možeš upisati diplomski, niti se možeš prebaciti s ikojeg faksa, samo valjda možeš ponovno upisati prvu godinu preko rezultata mature uz priznavanje nekih predmeta.
Eileri is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 14:17   #3902
Puno mladih ljudi iz Slavonije ide studirati farmaciju u inozemstvo, u BiH u Brcko. To je jednostavan nacin za zaposliti se u ljekarni, place su i predobre s obzirom na obican posao u maloprodaji, a navodno se priznaje i u Austriji i Njemackoj. Zasto se muciti u Zagrebu?
pesdewschegg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 15:01   #3903
Quote:
pesdewschegg kaže: Pogledaj post
Puno mladih ljudi iz Slavonije ide studirati farmaciju u inozemstvo, u BiH u Brcko. To je jednostavan nacin za zaposliti se u ljekarni, place su i predobre s obzirom na obican posao u maloprodaji, a navodno se priznaje i u Austriji i Njemackoj. Zasto se muciti u Zagrebu?
Teško...jedno vrijeme su ih bili i zatvorili...anyway koliko ja znam ne može se s njime nigdje zaposliti....nije niti čudo. Nisam siguran da prolaze nostrifikaciju u rh. Lakše ti je dati štampat diplomu, jeftinije je a jednako korisno...
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 15:26   #3904
Ja imam spoznaje da isti takvi bez problema rade u nekoliko hrvatskih apoteka, docim neki nakon tog istog naseg radnog iskustva vec staziraju u Austriji ili Njemackoj i spremaju se za tamosnji drzavni ispit. Sve priznato. Tko je sada u pravu? Bilo bi dobro da javnost znade ovakve stvari, kako se mlade cure koje hoce prodavati lijekove u ljekarni ne bi mucile previse studiranjem u Zagrebu, ako postoji precica.
pesdewschegg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 21:59   #3905
Quote:
pesdewschegg kaže: Pogledaj post
Ja imam spoznaje da isti takvi bez problema rade u nekoliko hrvatskih apoteka, docim neki nakon tog istog naseg radnog iskustva vec staziraju u Austriji ili Njemackoj i spremaju se za tamosnji drzavni ispit. Sve priznato. Tko je sada u pravu? Bilo bi dobro da javnost znade ovakve stvari, kako se mlade cure koje hoce prodavati lijekove u ljekarni ne bi mucile previse studiranjem u Zagrebu, ako postoji precica.
Možda i rade ali nostrifikacija te diplome mislim da ne prolazi. Baš bum provjeril. Kaj bi se itko mučio...kaj jednostavno ne naštampamo diplome.....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 01:23   #3906
Quote:
pesdewschegg kaže: Pogledaj post
Ja imam spoznaje da isti takvi bez problema rade u nekoliko hrvatskih apoteka, docim neki nakon tog istog naseg radnog iskustva vec staziraju u Austriji ili Njemackoj i spremaju se za tamosnji drzavni ispit. Sve priznato. Tko je sada u pravu? Bilo bi dobro da javnost znade ovakve stvari, kako se mlade cure koje hoce prodavati lijekove u ljekarni ne bi mucile previse studiranjem u Zagrebu, ako postoji precica.


Niste očito budući, trenutni, a ni bivši student našeg fakulteta, ne znam čemu takvi besmisleni komentari. Dio o "mladim curama koje hoce prodavati lijekove u ljekarni" i "ne bi se previse mucile studiranjem" dovoljno nam jasno daje do znanja o vasem snishodljivom tonu i pokusaju provokacije.

Da ne trošim više riječi na besmislice, a i da ostanem u okviru teme, samo ću reći da se svaka diploma iz inozemstva mora nostrificirati u RH, kao i u drugim državama, činjenica. A što se studiranja u Zagrebu tiče, naravno da studenti izabiru FBF kao fakultet s dugogodišnjom tradicijom i kvalitetom studiranja, a da ne govorim kako većina nas ne traži nikakve prečice da dođemo do diplome
Eileri is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 09:55   #3907
Nisam siguran da li RH uopće može odbijati priznavati ili nostrificirati diplome iz ne-EU zemalja, ako su njihovi programi usklađeni.
Ako nisu usklađeni, takvi ljudi prije priznavanja polažu razliku predmeta i to je to.

Ovo s polaganjem razlike sam vidio već nekoliko puta.
Treba definitivno provjeriti da li je istina ovo s BiH ( Brčko i slično ).
Ja mislim da nije.
Jalouw is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 13:25   #3908
Quote:
Jalouw kaže: Pogledaj post
Nisam siguran da li RH uopće može odbijati priznavati ili nostrificirati diplome iz ne-EU zemalja, ako su njihovi programi usklađeni.
Ako nisu usklađeni, takvi ljudi prije priznavanja polažu razliku predmeta i to je to.

Ovo s polaganjem razlike sam vidio već nekoliko puta.
Treba definitivno provjeriti da li je istina ovo s BiH ( Brčko i slično ).
Ja mislim da nije.
Program nije dovoljno. Ja mogu u svojoj privatnoj školi prepisati program harvarda pa nisam harvard.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 10:57   #3909
Quote:
Eileri kaže: Pogledaj post
Niste očito budući, trenutni, a ni bivši student našeg fakulteta, ne znam čemu takvi besmisleni komentari. Dio o "mladim curama koje hoce prodavati lijekove u ljekarni" i "ne bi se previse mucile studiranjem" dovoljno nam jasno daje do znanja o vasem snishodljivom tonu i pokusaju provokacije.

Da ne trošim više riječi na besmislice, a i da ostanem u okviru teme, samo ću reći da se svaka diploma iz inozemstva mora nostrificirati u RH, kao i u drugim državama, činjenica. A što se studiranja u Zagrebu tiče, naravno da studenti izabiru FBF kao fakultet s dugogodišnjom tradicijom i kvalitetom studiranja, a da ne govorim kako većina nas ne traži nikakve prečice da dođemo do diplome
Za ekonomiju je bolje da su troskovi placa nizi i da vlasniku apoteke ostane vise novca za kapitalna ulaganja. Ja ne razumijem ovaj fetisizam prema diplomama iz Zagreba, tako i tako vlasniku poduzeca vise vrijedi tehnicar koji zna raditi nego diplomirani inzenjer koji je lijen ili ne zna ili oboje. Mislim da bi vlasti morale biti fleksibilnije. To vam kao poduzetnik iz Njemacke mogu otvoreno reci i drzim kako se ne radi o "besmislicama", ta ne zivimo vise u socijalizmu pa da je sramota javno reci da se zeli zaraditi.
pesdewschegg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 14:15   #3910
Quote:
pesdewschegg kaže: Pogledaj post
Za ekonomiju je bolje da su troskovi placa nizi i da vlasniku apoteke ostane vise novca za kapitalna ulaganja. Ja ne razumijem ovaj fetisizam prema diplomama iz Zagreba, tako i tako vlasniku poduzeca vise vrijedi tehnicar koji zna raditi nego diplomirani inzenjer koji je lijen ili ne zna ili oboje. Mislim da bi vlasti morale biti fleksibilnije. To vam kao poduzetnik iz Njemacke mogu otvoreno reci i drzim kako se ne radi o "besmislicama", ta ne zivimo vise u socijalizmu pa da je sramota javno reci da se zeli zaraditi.
Provjeri tko u njemačkoj izdaje lijekove...kao i u americi. Ma kaj oni znaju treba biti fleksibilan i naučiti ih kapitalizmu. Možda je još bolje da vlasnik to sam...kaj da plaća tehničara ili recimo njegova mama, ili student, možda srednjoškolac.... Nema ti tu fetišizma, neko može imati zg diplomu netko onu iz brčkog. To ti je do kandidata ne to fetišizma.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 07:37   #3911
Za Ameriku ne bih znao, ali dobar moj dobar prijatelj ima apoteku ovdje i kod njega lijekove izdaje ekipa sa srednjom skolom, tehnicari (PTA je njemacka kratica, ne znam kako bih direktno preveo). Sve je po zakonu, jedino apoteka glasi na njega jer je farmaceut. Zasto tako ne bi bilo i kod nas? Pa svatko moze skinuti kutiju s regala i objasniti ukratko uporabu, nije to tako zahtjevan posao. Odgovornost je tako i tako na vlasniku apoteke.
pesdewschegg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 11:41   #3912
Quote:
pesdewschegg kaže: Pogledaj post
Za Ameriku ne bih znao, ali dobar moj dobar prijatelj ima apoteku ovdje i kod njega lijekove izdaje ekipa sa srednjom skolom, tehnicari (PTA je njemacka kratica, ne znam kako bih direktno preveo). Sve je po zakonu, jedino apoteka glasi na njega jer je farmaceut. Zasto tako ne bi bilo i kod nas? Pa svatko moze skinuti kutiju s regala i objasniti ukratko uporabu, nije to tako zahtjevan posao. Odgovornost je tako i tako na vlasniku apoteke.
Farmaceutski tehničar može raditi u ljekarni samo uz prisustvo farmaceuta, a niti ne bi smio, barem po zakonu RH, izdavati ljekove na recept, opioide i neke druge pripravke.
Svaki farmaceut je odgovoran za svoj rad jer je to osoba s diplomom, položenim stručnim ispitom i licencom.
Jalouw is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 16:22   #3913
Quote:
Jalouw kaže: Pogledaj post
Farmaceutski tehničar može raditi u ljekarni samo uz prisustvo farmaceuta, a niti ne bi smio, barem po zakonu RH, izdavati ljekove na recept, opioide i neke druge pripravke.
Svaki farmaceut je odgovoran za svoj rad jer je to osoba s diplomom, položenim stručnim ispitom i licencom.
Jednako tako je i u US i u njemačkoj. Zakonska regulativa je jasna svugdje i ima razloga zašto je to tako. Jasno dešava se da nekad lijek daju tehničari...ali to je protiv zakona.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 16:25   #3914
Quote:
pesdewschegg kaže: Pogledaj post
Za Ameriku ne bih znao, ali dobar moj dobar prijatelj ima apoteku ovdje i kod njega lijekove izdaje ekipa sa srednjom skolom, tehnicari (PTA je njemacka kratica, ne znam kako bih direktno preveo). Sve je po zakonu, jedino apoteka glasi na njega jer je farmaceut. Zasto tako ne bi bilo i kod nas? Pa svatko moze skinuti kutiju s regala i objasniti ukratko uporabu, nije to tako zahtjevan posao. Odgovornost je tako i tako na vlasniku apoteke.
Nije to stvar samo odgovornosti.....kaj ako netko ode pod zemlju radi krivo izdanog recimo zamjenskog lijeka? Tehničari ne znaju ništa o lijekovima. Kakve veze ima tko je odgovoran kad osobe nema i zato se zakon s time ne zahebava.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 20:02   #3915
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Jednako tako je i u US i u njemačkoj. Zakonska regulativa je jasna svugdje i ima razloga zašto je to tako. Jasno dešava se da nekad lijek daju tehničari...ali to je protiv zakona.
A ne smijemo zaboraviti da je farmaceut zadnja ˝kontrolna točka˝ prije nego što lijek dođe pacijentu u ruke, te može reagirati u koliko je nepravilno propisan.
Jalouw is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 14:14   #3916
Nemam mira a da ne pitam jer ne razumijem ove kandidate, pogotovo prva tri na listi... koliko se sjećam, bodova ste imali isto i prije objave rezultata ispita s jesenskog roka, te ste imali dovoljno za upad i na ljetnom roku (i na farm i na med biokem, čak i na bilo koji drugi fakultet skoro), kako ste bas sad odlučili prijaviti na jesenskom roku med biokem? :P
robymed is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 00:12   #3917
Pozdrav! Ima li smisla nakon molekularne biologije upisati specijalisticki studij na farmaciji i sto se s time poslije moze raditi? Moze li se raditi u farmaceutskoj firmi?
beyhiveattack is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 13:13   #3918
Quote:
beyhiveattack kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Ima li smisla nakon molekularne biologije upisati specijalisticki studij na farmaciji i sto se s time poslije moze raditi? Moze li se raditi u farmaceutskoj firmi?
To se može uvijek. Ako mogu ekonomisti možeš i ti.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 16:02   #3919
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
To se može uvijek. Ako mogu ekonomisti možeš i ti.
A hocu li time dobiti siru mogucnost zaposljavanja npr u farmaceutskoj firmi?
beyhiveattack is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 18:59   #3920
Hej, jesu ikada nekome odbili prebacivanje s medicinske biokemije na farmaciju?
Naime, ja sam to planirala učiniti ove godine jer prošle nisam upala na farmaciju i rekli su mi da im je kvota za iducu akademsku popunjena i da nema mjesta, odnosno da je prijelaz kao nula. Mislim ne kuzim ih jer se i onak svake godine popuni kvota a prije se navodno to odobravalo...
Zar je moguce da vise ne vrse prebacivanja jer su povećali kvote?
Gipi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:08.