Natrag   Forum.hr > Društvo > Muški kutak > Pivnica

Pivnica Čisti hedonizam: O hrani, piću, duhanu, sportu, alatu, oružju i ostalim muškim užicima

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2015., 15:53   #3661
Quote:
darac1974 kaže: Pogledaj post

... uzgred, jesi li probao Longrow Peated i imaš li tasting notes za njega?

Na to će ti 1karlo odgovoriti predpostavljam kad mu istekne ban!
Sonic Clyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2015., 15:53   #3662
Springbank destileriju sam nedavno počeo otkrivati proučavati i dao sam si poštenog truda zadnjih 2 godine.

Springbank 10yo mi je i dalje favorit, kako god okrenem.

Od ovih što si preporučio (hvala na preporukama za 10yo 100 Proof !) stariji nisam kušao, a noviji od ova dva jesam.
Nažalost, nije me oduševio, ako bih već birao onda bi to bio neki od aktualnih 100 Proof batcheva.

O ukusima se ne raspravlja, ali i dalje se ne mogu pronaći u Springbank 18yo. Bio je na repertoaru prije kojih par tjedana i uza sve napore nije "išlo".
Nemiran, a što više stoji to počinju izlaziti neugodniji feints.
Počne ugodno medno, ali vrlo brzo ode prema zapalenoj plastici i bakelitu ... načelno mogu biti OK arome, ali ne ako skrivaju ostatak slike.
(moguće da uz npr. cigare paše, ali duhan odavno nije moj svijet interesa pa ne znam).
darac1974 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2015., 15:54   #3663
Ljudi dragi želim vam sve najbolje u 2016.

Puno odličnih whiskyja, puno novih otkrića i još više sjajnih druženja uz ovu svetu kapljicu, zdravlja i veselja ... Slàinte mhath !!!
darac1974 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2015., 15:57   #3664
Quote:
Sonic Clyde kaže: Pogledaj post
Na to će ti 1karlo odgovoriti predpostavljam kad mu istekne ban!
Što bi ?
darac1974 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2015., 16:01   #3665
Quote:
Weedeemer kaže: Pogledaj post
ho ho pa di sam ja to uletio

već duže vrijeme degustiram viskije, skužio sam da je to moj weapon of choice

i tako, počeo sam regular Jackom... (proslava... uzeo bocu) - dopalo mi se
... ošlo par boca za redom...
pa sam onda nakon nekog vremena presjekao sa Chivasom... sva sreća pa je bila promo "bombica"
...pa Johnny Walker... blje

onda sam ubio promo Tullamore Dew ... ajde-ajde

pa random lidl-kaufland-jeftilen čuda...

pa sam se bacio malo u istraživanje... i skužio da je Jack zapravo Burbon (tehnički) iako nije iz Kansasa... a da su Chivas/Johnny ... scotch... a pak da je Tullamore - irish...

a onda sam uzeo Maker's Mark ... pun pogodak. to je to. dalje ne bih ni isprobavao.
nakon toga opet uzeo Jack i totalno mi je "bezveze" u usporedbi s MM.

...kako sam često u blizini duty free shopa - svaka cuga zna biti na ektra popustu
- pa me zanima, imate li kakvih preporuka? (intrigira me single barrel jack i gentleman jack)

no sada bih prvo išao u neki bolji birc gdje imaju različitih viskija u ponudi i sprašio neku svotu na degustaciju... ali ne bi mi bilo žao 30kn na bolji viski umjesto 50€ investicije u bocu cuge za koju ne znam hoće li mi se dopast

s druge strane, chivas me razocarao kao predstavnik scotch škvadre, ...
no tu ima više "safta" od burbona... Aberlour, Laphrolaig, ... Johnny Walker blue label... itd...
HA, evo ga, još jedan koji se "upecao" na whiskyje.

Preporuke ... ako si u blizini Duty Free ili bilo kakvog shopa, uhhhhhhhh, možda previše za jedan post


Gdje si "lociran", ako nije tajna?
darac1974 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2015., 17:01   #3666
Quote:
darac1974 kaže: Pogledaj post
Što bi ?
Valjda je ispucao kvotu vrijeđanja pa je moderator promptno reagirao. Nisi ti to mogao na vrijeme uočiti od te svoje hipsterske brade

Nego upitah...

Quote:
Sonic Clyde kaže: Pogledaj post
Jel uobičajeno naći u NOVOJ neotvorenoj boci da plivaju neke mrvice? Evo baš sad gledam doma jedan neotvoreni Glenfiddich 15yo Solera, ima nekih mrvica lebde po boci? Nisu mjehurići, baš neka kruta tvar.
...to sam inače znao viđati na još nekim whiskyjima?


Quote:
darac1974 kaže: Pogledaj post
Ljudi dragi želim vam sve najbolje u 2016.

Puno odličnih whiskyja, puno novih otkrića i još više sjajnih druženja uz ovu svetu kapljicu, zdravlja i veselja ... Slàinte mhath !!!
Hvala također, sve najbolje svima!
Sonic Clyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2015., 17:05   #3667
Jučer otvorila bocu Laphroaig 10 YO i ne sviđa mi se, previše dima za moj ukus. Bit će za goste, a ja u potrazi za nečim novim bez previše dima.
Hot candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2015., 17:17   #3668
Quote:
hypnotic candy kaže: Pogledaj post
Jučer otvorila bocu Laphroaig 10 YO i ne sviđa mi se, previše dima za moj ukus. Bit će za goste, a ja u potrazi za nečim novim bez previše dima.
Probaj Talisker 10, 18 ili Glenfiddich 15.
__________________
Ovdje moze biti Vasa reklama.
evil.x is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2015., 17:17   #3669
Quote:
hypnotic candy kaže: Pogledaj post
Jučer otvorila bocu Laphroaig 10 YO i ne sviđa mi se, previše dima za moj ukus. Bit će za goste, a ja u potrazi za nečim novim bez previše dima.
Jel tako da je grozan?! Ko da piješ petrolej iz petrolejske svijetiljke pomješan sa dizelom, aromama automehaničarske radionice i potrošenog motornog ulja, antispetičke tekućine za ispiranje rana u kojoj su se namakale morske alge i talog sa drvenog kaića izvađenog iz mora prije par dana. Jednom riječju- fantastičan!

Postoje dobre šanse da ti se ni gostima neće svidjeti koji bi na te arome i spartanski izgled boce i etikete mogli (ako nisu upućeni) pomisliti da si im ponudila neki jeftini drlog od whiskyja. Svejedno nek probaju! Ja sam, kao i mnogi, ljubitelj baš takvih scotcheva!
Sonic Clyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2015., 17:21   #3670
Quote:
evil.x kaže: Pogledaj post
Probaj Talisker 10, 18 ili Glenfiddich 15.
Pa zašto Talisker ako joj je Laphroaig odbojan?! Ne Talisker ni slučajno, to je možda i još "gori" slučaj sa onim mirisom zapaljenih električnih kabela i ima povečan ABV... ali za Glenfiddich 15yo bi se definitivno složio s obzirom da joj ne paše dim/peat a Glenfiddich 15yo je lako dobavljiv u nas po pristojnoj cijeni.
Sonic Clyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2015., 17:24   #3671
Quote:
Sonic Clyde kaže: Pogledaj post
Jel tako da je grozan?! Ko da piješ petrolej iz petrolejske svijetiljke pomješan sa dizelom, aromama automehaničarske radionice i potrošenog motornog ulja, antispetičke tekućine za ispiranje rana u kojoj su se namakale morske alge i talog sa drvenog kaića izvađenog iz mora prije par dana. Jednom riječju- fantastičan!
Sa svime se slažem, osim sa zadnjom rečenicom

Quote:
Sonic Clyde kaže: Pogledaj post

Postoje dobre šanse da ti se ni gostima neće svidjeti koji bi na te arome i spartanski izgled boce i etikete mogli (ako nisu upućeni) pomisliti da si im ponudila neki jeftini drlog od whiskyja. Svejedno nek probaju! Ja sam, kao i mnogi, ljubitelj baš takvih scotcheva!
Bez brige, nisu mi gosti tudumi, takvo piće ne nudim svakome, nego samo onima za koje znam da vole .

Glenfiddich mi se sviđa, probala kod frenda .

A Talisker, hm, nije li on predimljen?

Btw. je li tko od vas pio Knockando?
Hot candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2015., 22:51   #3672
Quote:
hypnotic candy kaže: Pogledaj post
Jučer otvorila bocu Laphroaig 10 YO i ne sviđa mi se, previše dima za moj ukus. Bit će za goste, a ja u potrazi za nečim novim bez previše dima.
Preporuka jednog ženskog nepca: Aberlour 12 yo double cask. Kupila dečku za roćkas, no i meni se jako svidio. Lakši je i slađi, meni miriši na božićne začine (cimet, naranča). Dim tu ne osjetim kao u Lagavulinu npr.
sjajna07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2015., 23:42   #3673
Quote:
darac1974 kaže: Pogledaj post
HA, evo ga, još jedan koji se "upecao" na whiskyje.

Preporuke ... ako si u blizini Duty Free ili bilo kakvog shopa, uhhhhhhhh, možda previše za jedan post

Gdje si "lociran", ako nije tajna?
...na aerodromima su djutići

Quote:
sjajna07 kaže: Pogledaj post
Preporuka jednog ženskog nepca: Aberlour 12 yo double cask. Kupila dečku za roćkas, no i meni se jako svidio. Lakši je i slađi, meni miriši na božićne začine (cimet, naranča). Dim tu ne osjetim kao u Lagavulinu npr.
evo i ja otvorio takav Aberlour danas prije koju min (ipak je prigoda )
. fascinirala me prvo širina grla flaše. a onda i čep. jako podlijeva prilikom točenja

mogu reći da mi se dopada što se žestina osjeća na samim usnicama.
ko da sam stavio čisti etilni alkohol za dezinfekciju na usnice
inače je blag na okus i na prvu ne grije... ali onda se polako osjeća grijajući efekt i na kraju zapali.... u potkošulji sam nakon dve čašice

edit:
našao sam doma neki "racku" viski ... jel itko probao ?
stari mi veli da je svojevremeno bio jako popularan...
ali ime mi nekako ne obećava

Zadnje uređivanje Weedeemer : 01.01.2016. at 00:42.
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 10:36   #3674
Quote:
Sonic Clyde kaže: Pogledaj post
Pa zašto Talisker ako joj je Laphroaig odbojan?! Ne Talisker ni slučajno, to je možda i još "gori" slučaj sa onim mirisom zapaljenih električnih kabela i ima povečan ABV... ali za Glenfiddich 15yo bi se definitivno složio s obzirom da joj ne paše dim/peat a Glenfiddich 15yo je lako dobavljiv u nas po pristojnoj cijeni.

Talisker tesko da je jos gori slucaj, mozda ne pricamo o istom? Talisker 10 je po meni jako dobar, neagresivnog okusa. Misljenje mi dodatno potvrdjuje cinjenica da se vecini ljudi kojima sam ga ponudio se svidio, sto nije nuzno slucaj sa Laphroaigom.

Lagan i papren, to bi bio sazetak za Talisker.
__________________
Ovdje moze biti Vasa reklama.
evil.x is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 11:54   #3675
Je li 150 kn za JW Black 0.7 ok cijena za jednog entry level whisky entuzijasta?
arguson is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 12:15   #3676
Quote:
sjajna07 kaže: Pogledaj post
Preporuka jednog ženskog nepca: Aberlour 12 yo double cask. Kupila dečku za roćkas, no i meni se jako svidio. Lakši je i slađi, meni miriši na božićne začine (cimet, naranča). Dim tu ne osjetim kao u Lagavulinu npr.
Baš ću pogledati idući tjedan u Ljubljani u Leclercu, imaju dobar izbor.

Do tad, slušam još preporuka.
Hot candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 12:28   #3677
Quote:
evil.x kaže: Pogledaj post
Talisker tesko da je jos gori slucaj, mozda ne pricamo o istom? Talisker 10 je po meni jako dobar, neagresivnog okusa. Misljenje mi dodatno potvrdjuje cinjenica da se vecini ljudi kojima sam ga ponudio se svidio, sto nije nuzno slucaj sa Laphroaigom.

Lagan i papren, to bi bio sazetak za Talisker.
Da, pričamo o istom whiskyju- Talisker 10yo. On meni ne da je dobar nego je izvrstan ali ga ja ne doživljam kao "lagan" whisky, dapače, aromatski je veoma intezivan, bogat dimom i morskim/medicinskim asocijacijama. To eto od jedne boce koja mi nije dugo trajala, možda je vrijeme za otvoriti drugi dok mi je ovaj Laphroaig 10yo još nepopijen pa usporediti sa njim.
Sonic Clyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 14:21   #3678
Quote:
arguson kaže: Pogledaj post
Je li 150 kn za JW Black 0.7 ok cijena za jednog entry level whisky entuzijasta?
Odlicna cijena za stvarno dobar blend. Uzeo sam tri komada, dok poklanjaju jos, jel.
Lantier is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 18:14   #3679
Pozdrav svima...

Sretna Vam Nova...svima želim puno zdravlja i puno dobrog Whiskya......

Dakle ovako....još sam relativno noviu svijetu whiskya (mislim na maltove i bourbone) tako da još uvijek
upijam informacije a jasno je da je i ovaj sjajni forum mjesto koje je sjajan izvor istih.

Dakle...što se tiče maltova....upoznao sam detaljnije tek paletu Glenfiddich 12 15 18 i 14y rich oak....
Probao na jednoj večeri Ardberg 10 i Aberlour 12 i 15 i uglavnom to je to glede maltova.
Ono što sam skužio je da mi je apsolutno najbolja 15y a presladak i prevočan 12y mi je stepenica ispod ostalih.

Nedavno je Dinamo igrao sa Arsenalom u Londonu i zamolio sam kompu dok je tamo da mi iz Londona donese neki lijepi whisky.
Tip otišao na Piccdilly i u onom shopu kraj crvene telefonske govornice kupio mi jedan.
Naravno....cijena je bila paprena ali hebi ga....moram ga uzeti sad.
Uzeo mi je Juru Superstition...cijena 69 eura...uhhhhhh......gratis dobio i novi broj časopisa Whiskeria....

No...ono što želim ovdje reći.....oduševila me Jura.....
Meni je Jura točno na pola puta između Ardbergove siline i snage i Glena i njegove vočnosti.
Prekjučer sam si odmah od onog Vanzullena naručio 2 boce--od litre...42 eura....(uhhhh London)

Ono što želim pitati....naročito Darca....je....

"Inače, Superstition je vrlo mladi whisky, zapravo vrlo primjetno mlad. Srećom je ta voćnost (tipični fermentacijski esteri) dobro ukomponirana s drvenim aromama (vanilija i karamel) i začinima (bijeli papar, muškatni oraščić) uz nešto pozadinske mednosti i herbalne aromatičnosti (klek i borova smola).
Zgodno je i što dobar balans daje lagana dimljenost, odnosno peat koji je suh."

Ovo gore je njegov citat objavljen na ovom forumu na postu 2969.

Ne znam koliko je Darac u pravu jer ovdje....https://www.masterofmalt.com/whiskie...tition-whisky/
se govori da je Superstition "made up of whiskies aged for 13 years and 21 years, with 13 percent heavily peated malt."

I još dva pitanja za Vas...

Koji je još whisky "lightly peated" kao i ovaj,jer za sada,očito,to je ono što volim?

I..zanima me....Makers mark ili Bulleit bourbon?
Probao sam mark i dobar je....vrijedi li štogod i ovaj drugi?

Hvala ljudi...čitamo se
kompliciran is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 18:48   #3680
I još jedno pitanje za sve znalce...

Koja riječ o Arran destileriji...

Mogao bih doći preko Njemačke do Arran 14y...

Vrijedi li truda?
kompliciran is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:59.