Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2011., 22:58   #1
Lidrano...

POZZ

Ispričavam se ako ova tema već postoji, nisam ju našla pa ne zamjerite..

Ugl. znate li možda kakve su teme za literarne radove za Lidrano (OŠ), na što paziti, i ako imate neku temu o kojoj bi mogla pisati...

Hvala
__________________
“Čovjek postaje najbliži sebi kada postigne onakvu ozbiljnost koju ima dijete dok se igra.” Heraklit
vilde2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 23:10   #2
Quote:
vilde2008 kaže: Pogledaj post
POZZ

Ispričavam se ako ova tema već postoji, nisam ju našla pa ne zamjerite..

Ugl. znate li možda kakve su teme za literarne radove za Lidrano (OŠ), na što paziti, i ako imate neku temu o kojoj bi mogla pisati...

Hvala
kad se vratim, ispričat ću ti sve o lidranu. korumpirana bagra!



__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 23:29   #3
zahvaljujem
__________________
“Čovjek postaje najbliži sebi kada postigne onakvu ozbiljnost koju ima dijete dok se igra.” Heraklit
vilde2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2011., 01:26   #4
Quote:
mimma7 kaže: Pogledaj post
korumpirana bagra!


Al žalosno je što je to ipak istina.
__________________
किं तु पूर्वं पराजैषीरात्मानमथवा नु माम्।
.
bhavatarini is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2011., 02:14   #5
znači, prije neke tri-četiri godine, imam ti ja taj genijalan razred. pametne, nadobudne curice, provincija ih malo jebe, žele isprobati svašta, i jednog dana kažu one meni da bi na lidrano. ja nekako oduvijek imam otklon od tih festivala lijepe riječi, ali one su mi drage i želim da pokušaju sve što misle da trebaju, i ja kažem: ok, idemo na lidrano!
pitam ih jesu li što imale u planu (shakespeare, kurac-palac), one meni odgovaraju: pa ima taj neki sitcom, dobri dijalozi, gomila fora, nama se to sviđa, mi bismo to.
ja sam nekako u startu predvidjela da sitcom nikako neće proći na lidranu, ali mislim si, ko ga jebe, one su to izabrale, pa neka probaju.
napravile smo vlastoručno čitavu scenografiju, pokupile sjedalice od doma za dnevni boravak, naslikale kulise, unajmile kombi, i - krenule na lidrano.
prije nas nastupale dvije splitske škole. neke jebačke gimnazije, dio fakultativnog programa im kazalište mladih pri hnk-u.
ali... ej, što je to bilo pre-ten-ci-o-znooooo!!!

nakon toga nastupile mi! dobro, ja sam samo puštala glazbu uvodne i zaključne špice. malko sam sjebala tajming, zbog treme.
a u stručnom žiriju sjedio je robert kurbaša. koji nije podigao pogleda s jebenih novina prilikom nijednog nastupa. i neka baba bebić-tudor koja nam je nakon svega održala bukvicu, kao da 'ima tu potencijala, ali skroz ste krivo odabrali, trebali ste možda držića, ovo je, naime, držićeva godina, to bi upalilo.'
i tak..

anyway, bili smo treći!
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2011., 02:27   #6
od tri.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2011., 16:27   #7
čula sam i ja da oni nisu nimalo fer..

a taaaako mi trebaju ti bodovi
__________________
“Čovjek postaje najbliži sebi kada postigne onakvu ozbiljnost koju ima dijete dok se igra.” Heraklit
vilde2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 01:24   #8
Quote:
mimma7 kaže: Pogledaj post
od tri.
Hahaha. robert Kurbaša kazes. Picku kako mrzin toga lika. on je ka neki mega pozeljni kasanovaslešjebač, a ima glavu oblika i velicine mediteran crijepa.

Ugl. Bija san i ja na lidrano. U osnovnon. Al nisan nastupa nego ušteka se onako da iden i ja (samo da ne moran u skolu) jer mi je ovih par zenskih u razrdu islo. Bilo je u Solinu tada.
Neka glupa predstava bila, a ovaj lik sta ga znan je glumija. Jedini muski medju 7 zena.

Lik se usra u gace prije predstave.
Al doslovno. Zva je razrednicu u wc koja mu je zvala mater koja mu je uzela te usrane bokserice i stavila ih u torbicu.
Luda kuca.

Bili su prvi i isli u ZG na glavno natjecanje.
mUrMillo hRnIć is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 17:58   #9
na svom prvom poslu, tek sam bila diplomirala, vodila sam osnovce na lidrano, i bili su drugi u županiji s raosovim vječno nasmijanim nebom. konkurencija je bila stvarno žestoka , jer se osnovne škole na ta natjecanja puno više odazivaju od srednjih, tako da je plasman bio skroz dobar.
i sko-ro bismo bili tada otišli u zagreb na državno da nije privilegiranih splićana.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 00:00   #10
Quote:
vilde2008 kaže: Pogledaj post
POZZ
Ugl. znate li možda kakve su teme za literarne radove za Lidrano (OŠ), na što paziti, i ako imate neku temu o kojoj bi mogla pisati...
Hvala
Glede tvog pitanja...
Teško je nekome predlagati neku temu, pogotovo ne znajući literarne sklonosti dotičnog (osnovnoškolskog) autora.
Smatram da bi se recimo mogao napisati zanimljivi rad na temu o tome kako je lektira prisila, tlaka i uglavnom dosada,
ali ne znam bi li to prošlo kod žirija.
Možda netko u tvojoj sredini ima zanimljivu životnu priču ili se bavi nekim neobičnim hobijem...? Samo hint...

O osobnom iskustvu:

Lidrano

Nekad davno,
Sudjelovao tamo.
Naš je tekst bio pohvaljen
Jer bijaše dobro napravljen.
Al od 2000. naovamo
Prošlo mnogo vremena samo!
__________________
Nije bitno ciljati u metu. Bitno je metati u cilj...
FeetF1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 00:15   #11
Quote:
feet01 kaže: Pogledaj post
Smatram da bi se recimo mogao napisati zanimljivi rad na temu o tome kako je lektira prisila, tlaka i uglavnom dosada,
ali ne znam bi li to prošlo kod žirija.
uh, nakon onog zadnjeg bolnog iskustva (koje je bilo puno bolnije curicama nego meni, ali putem kući sam ih toliko nasmijavala da su na to zaboravile ), palo nam je na pamet napraviti parodiju čitave te manifestacije mediokriteta, nadobudnih propalih sapuničara kockaste glave, i ostalih govnojeda koji ne znaju prepoznati ništa originalno i lijepo, pa da im na čelo zakači.
na kraju sam od toga odustala jer su curice u međuvremenu shvatile koliko su briljantne i divne, i bez da ih neka senilna babetina obješenih sisa za to pohvali.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 00:18   #12
Bila sam na državnom LiDraNu s radioemisijom i to je stvarno dobro prošlo, ali s literarnim je radom stvarno teško proći dalje.
Unaprijed se zna tko prolazi jer je dosta toga namješteno pa se nemoj previše razočarati.

Planiram i ja ove godine probati s literarnim radom, točnije pjesmom.
Sretno.
Nuria Monfort is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 00:38   #13
Quote:
Nuria Monfort kaže: Pogledaj post
Bila sam na državnom LiDraNu s radioemisijom i to je stvarno dobro prošlo, ali s literarnim je radom stvarno teško proći dalje.
ma prošli smo i mi jednom dalje s radioemisijom (moja škola), ali sve mi se više čini da je to iz dva razloga:

1. mentorica radi na dvije škola (od kojih je jedna splitska, ofkors )
2. tema joj je bila 'mladi i ovisnost o drogi'. c'mon!
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 01:01   #14
hahaha, ovo je odlično. Trešanje lidrana

makar ja imam super iskustva- uredno sam svake godine ko osnovnoškolka nastupala s monolozima, a monolozi su im se izgleda, sviđali. Razdoblje 1999.- 2006.
Samo, uvijek bolje prolaziš kad si mlađi i slađi, nitko me više nije fermao kad sam se pojavila kao osmašica.

Kad god nisam prošla, učiteljica bi mi rekla: ma šta oni znaju, a onda bi ih okolo tračala s kolegicama. Korumpirana bagra. A eto, ja sam uvijek smatrala da je to fer, jedne godine prođem odlično, druge sam vjerojatno lošija od većine i tako to ide. Valjda jer se nisam previše opterećivala, dokle god je bilo zabavno.
Ali ne iznenađuje me da su danas takvi da ne cijene originalnost. Umjesto da potiču kod klinaca inovativnost i maštu, oni im ubiju samopouzdanje. Šta ćeš.
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 01:08   #15
Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post
A eto, ja sam uvijek smatrala da je to fer, jedne godine prođem odlično, druge sam vjerojatno lošija od većine i tako to ide. Valjda jer se nisam previše opterećivala, dokle god je bilo zabavno.
ma! možeš mislit što se ja opterećujem.
ali žao mi bude djece. ne želim da povjeruju da su gora od druge djece, kad ja znam da su često i bolja. to se uvijek pokaže točnim kad dođu na teren gdje su uvjeti ravnopravni.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 01:51   #16
Ma to je takav cirkus da je to strašno.

Treći razred srednje, općinsko () natjecanje. Gotove sve predstave i žiri ide pojedinačno komentirat sve točke i obznanit odluku. I sad dođemo mi na red, a onaj Potočki () tamo drka na profku nam. Te kako je tako divna i pametna, talentirana i štatijaznamštasvene. Pa kako je i taj put zgodno odabrala tekst, kako je domišljato napravila scenografiju, opet savršeno rasporedila uloge među glumcima.
A ja slušam i ne mogu doć k sebi. Onda saznam da joj se tako svaki put uvaljivao kad je bio u žiriju. Al bez uspjeha. Kad izgleda ko krastača. I glumi tako.

Na svu sreću u četvrtom srednje sam vodila općinsko i ovo doživjela na vlastite oči i uši, inače ne bi vjerovala.
Jedna škola je poslala dvije predstave, a oni nama vele kako su muku mučili koju da odaberu, jer zbilja nije u redu da obje prođu.
A moju školu nisu pustili dalje jer uvijek završimo na državnom pa bi bilo u redu da i drugi dobiju priliku. Ma koji kurac?!

Ima toga još, al ne da mi se pisat više.
U svakom slučaju, vilde - probaj, ne košta te ništa. Ali nemoj se previše nadat. Teško da se išta promijenilo.
__________________
किं तु पूर्वं पराजैषीरात्मानमथवा नु माम्।
.
bhavatarini is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 01:54   #17
Quote:
mimma7 kaže: Pogledaj post
ma prošli smo i mi jednom dalje s radioemisijom (moja škola), ali sve mi se više čini da je to iz dva razloga:

1. mentorica radi na dvije škola (od kojih je jedna splitska, ofkors )
2. tema joj je bila 'mladi i ovisnost o drogi'. c'mon!
'Ajde, tema naše radioemisije ipak nije bila toliko izlizana.
Žao mi je samo što nismo prošli dalje prošle godine...
Tri sam se dana smrzavala kako bih snimila materijal i onda smo se kasnije danima ubijali kako bismo sve to spojili, a žiri nam kaže kako nisu "doživjeli" poruku emisije.
Nuria Monfort is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 02:05   #18
Quote:
bhavatarini kaže: Pogledaj post
Ma to je takav cirkus da je to strašno.

Treći razred srednje, općinsko () natjecanje. Gotove sve predstave i žiri ide pojedinačno komentirat sve točke i obznanit odluku. I sad dođemo mi na red, a onaj Potočki () tamo drka na profku nam. Te kako je tako divna i pametna, talentirana i štatijaznamštasvene. Pa kako je i taj put zgodno odabrala tekst, kako je domišljato napravila scenografiju, opet savršeno rasporedila uloge među glumcima.
A ja slušam i ne mogu doć k sebi. Onda saznam da joj se tako svaki put uvaljivao kad je bio u žiriju. Al bez uspjeha. Kad izgleda ko krastača. I glumi tako.

Na svu sreću u četvrtom srednje sam vodila općinsko i ovo doživjela na vlastite oči i uši, inače ne bi vjerovala.
Jedna škola je poslala dvije predstave, a oni nama vele kako su muku mučili koju da odaberu, jer zbilja nije u redu da obje prođu.
A moju školu nisu pustili dalje jer uvijek završimo na državnom pa bi bilo u redu da i drugi dobiju priliku. Ma koji kurac?!

Ima toga još, al ne da mi se pisat više.
U svakom slučaju, vilde - probaj, ne košta te ništa. Ali nemoj se previše nadat. Teško da se išta promijenilo.
ma daaaaaaj!
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 02:10   #19
Quote:
Nuria Monfort kaže: Pogledaj post
'Ajde, tema naše radioemisije ipak nije bila toliko izlizana.
Žao mi je samo što nismo prošli dalje prošle godine...
Tri sam se dana smrzavala kako bih snimila materijal i onda smo se kasnije danima ubijali kako bismo sve to spojili, a žiri nam kaže kako nisu "doživjeli" poruku emisije.
a i ti isto!
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 02:33   #20
Quote:
mimma7 kaže: Pogledaj post
ma daaaaaaj!
Ma kad ti kažem.
__________________
किं तु पूर्वं पराजैषीरात्मानमथवा नु माम्।
.
bhavatarini is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:07.