Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2015., 17:18   #1001
necak je bio kod nas 07.04. i 11.04 je dobio prve točkice....mi smo se taj vikend borili sa nekjom virozom i temp...koja je trajala 4 dana..onda 2 dana pauze pa opet 2 dana temop...stalnom u gledam tijelo da vidim jel ima nekih točkica ali nigdjen ista...da li je moguce da ih nije pokupio?
kronica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 22:20   #1002
Quote:
kronica kaže: Pogledaj post
necak je bio kod nas 07.04. i 11.04 je dobio prve točkice....mi smo se taj vikend borili sa nekjom virozom i temp...koja je trajala 4 dana..onda 2 dana pauze pa opet 2 dana temop...stalnom u gledam tijelo da vidim jel ima nekih točkica ali nigdjen ista...da li je moguce da ih nije pokupio?
vrlo malo vjerojatno, ali to ćeš vidjeti do 28.04., jer inkubacija može trajati do 21 dan.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 13:34   #1003
Kod moje curke u grupi u vrtiću su se pojavile, evo pred koji dan je prošao period inkubacije i ništa od kozica još uvijek
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 15:44   #1004
Ja svog svakih 5min pregledavam...trazim tockice..cak sam nocas sanjala da je pun
kronica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 10:53   #1005
Kod nas u vrticu vladaju kozice pa ih iscekujemo svaki cas.
Mame jel dajete Rinolan ili Fenistil?
Pricala sam s pedijatrom-on nije za to...ali klinac mi ima atopijski i cesto si zna rascesat i raskrvarit kad ga svrbi, pa se bojim kak bu to kad dobije kozice
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 12:22   #1006
Znači, evo me i tu
14.04. smo dobili obavijest da su se u grupi pojavile vodene kozice. Taman je bila taj tjedan u vrtiću, pa ih i očekujem.

Danas po noći je dobila temp 38,5, nervozna je već par dana. Ali još nema nikakvog osipa. E, sad me jedino što mi ne paše je da kaka onak kašasto (nije proljev, a nije ni normalna stolica) i tako 3,4 x na dan. I to što je povraćala jučer prije spavanja, ali samo jednom. Spava užasno već dva dana. Tak da se nešto kuha. Ali prošli tjedan smo bili doma zbog upale grla i bila je na ospenu, a ovaj tjedan je bila 4 dana u vrtiću, pa zaboga ne može valjda tak brzo pokupiti neku boleštinu.

Do kad traje ta inkubacija?
miatamara1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 13:11   #1007
Meni su rekli da inkubacija traje od 2 do 3tj iako se najcesce pojave oko 2tj nakon kontakta sa zarazenom osobom..
kronica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 15:44   #1008
nama i svima iz vrticke grupe su se javljale sa tocno 14 dana razmaka (pokupili smo ih taman kad su bila dezurstva oko nove godine-tri kralja. a tete nisu nista govorile pa tocno znamo kad i od koga su pokupili)
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 16:50   #1009
Od kalijevog permanganata mi se uhvatila žuta boja po kadi. Ima neko ideju kako ju skinut?
Varikinom?
Sad sam ribala kadu cifom i onim za kamenac ali ne ide.
Moram malca još danas namakat, pa ne bi odmah stavljala varikinu.
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2015., 10:25   #1010
Moj mali je dobio vodene kozice prije dva dana. Pedi nam je dala samo.neki situp za svrbez. Dali vi svojim klincima se koristile.jos nesto? Vidila sam da ima od aderme za vodene kozice pjenusavi gel.
osma putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2015., 11:27   #1011
Moj dobio prije 4 dana. Kupam ga u hipermanganu navecer (pedijatar inzistira na tome, kaze da je to najbolje, mada me strah da mu ne isusi jako kozu jer ima blagi atopijski), mazem 3-4 x dnevno sa Poxclinom i navecer dan Rinolan. Nema temp, svrbi ga i iscesao si u snu na par mjesta.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 22:25   #1012
Imam 24 god. i sada sam dobio vodene kozice(loto haha) i malo sam googlao ali nisam bas pronasao konkretan odgovor sto se tice da li je moguce tusiranje tijekom prve faze odnosno izbijanja mjeurica po tijelu. Ako ima netko iskustva i da mi da savjet da li je pametno se tusirat ili samo s vatom prolazit po tijelu i na taj nacin se "okupat"?

Hvala.
roni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2015., 21:46   #1013
Ima li netko iskustva s velikim umorom za vrijeme i nakon vodenih kozica?Curica je 4,5 g.
__________________
beba
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 12:28   #1014
Pozdrav,

imam pitanje, vidim da ste svi ovdje na TI sa kozama pa trebam savjet. Malena mi bila prije 10 dana u kontaktu sa klincem koji je imao vodene kozice , pre par dana dobila čudne pikice, otišli do doktora i veli doktorica da nije sigurna dal su koze jer ima ih svega 5, nema temp nit išta i ne pojavljuju se više, kao da to još nije vidjela...ja ne znam na kraju jel jesu ili nisu, pa sam odlučila tu pitat.

Evo i fotke, ta pikica stara 3,4 dana

[IMG][/IMG]
__________________
“When angry, count to four; when very angry, swear.”
Elle_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 13:05   #1015
Uvjet za dijagnosticirianje vodenih kozica nije povišena temperatura, dakle, to da nije imala povišenu temperaturu ništa ne govori o tome jesu li ili nisu vodene kozice. Ono što je bitno jest je li ijedna od promjena kod djevojčice na početku izgledala kao na donjoj slici (mjehurić okružen crvenim rubom):


Ako nije, onda sigurno nisu vodene kozice.

Prema onome što se vidi na slici ne bih rekao da jesu, ali promjena je stara, ako dobro razumijem, nekoliko dana i na slici je taj predio zamućen pa se ne vidi sasvim jasno.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 13:17   #1016
Imala je mjehuriće, jako sitne i žućkaste boje. Nisam joj to dirala pa ne znam točno. Pikice su se pojavile jedna za drugom i onda više ništa i to tako već par dana, sad su crvene, velike oko 0,5mm i hrapave na dodir. Do sad nije imala problema sa kožom, nije ju ništ ugrizlo a klinca koji je imao vodene kozice je dirala par dana prije nego je on dobio i bila s njim u kontaktu kad ih imao. Tako mi je ispričala moja mama jer ju ona čuvala tad.

EDIT: prva joj se pojavila na ramenu i sad je ostala sitna krastica i to je to

Najsličnije je bilo ovome
Quote:
[IMG][/IMG]
Prvo crvene mrlje, pa potom kao sitni mjehurić i sad tu di već starija mrlja ostala sitna krastica, a nit ne svrbi ju previše nešto, malo se počeška al ništ strašno.
__________________
“When angry, count to four; when very angry, swear.”

Zadnje uređivanje Elle_ : 04.07.2015. at 13:45.
Elle_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 13:55   #1017
naše iskustvo sa vodenim kozicama: sin sad ima 4,7god, kozice je dobio 2012., krajem 6mj, neznam di ih je pokupio jer se ne mogu sjetiti da li su bile aktualne u vrtiću. Krenulo je sa nekim prištićem na mjestu gdje se spajaju vrat i rame, ja uopće to nisam skužila, mislila sam da je običan prištić. Taj dan smo bili u parku, nije pokazivao nikakve tegobe. Slijedeći dan sve OK, čak je išao u vrtić, navečer temperatura oko 38, preko noći samo. Ujutro su se počele polako pokazivati i sve više izbijati tokom slijedećih dana. Bez temperature, povraćanja, proljeva, nervoze. Prva dva dana sam ga trackala sa onim bijelim, pa sam prestala jer se to treba sušiti na zraku da same ispadnu. Kupala ga u hipermanganu dva puta dnevno i to je to. Na ruku nam je išlo to kaj je bilo toplo pa je hodao samo u gaćama okolo, pazila sam da ne ide na sunce. Par si ih je izgrebao, nisu mu ostali ožiljci, osim tamo gdje je ta prva velika izbila. Sveukupno ih je imao možda stotinjak po cijelom tijelu-- lošije je prošao suprug koji ih nije prebolio kad je bio mali, tjedan dana u krevetu, sa temperaturom do 39 i bolovima u leđima, koliko ih je Sin imao po cijelom tijelu, toliko ih je ovaj imao samo po glavi
Noise is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 14:05   #1018
OMG i kod moje prvo ko prištić bio, pa mislili eh to prišt, pa onda drugi dan ispod oka crvena mrlja i ramenu, pa za njom još dvije, vidjela sam kako izbijaju jedna za drugom i očekivala da će buknut, al sad tako stoje crvene 3 dana i više ne pojavljuju se.

Nekako mi prevelika slučajnost da baš sad dobila te fleke/ prišteve ( ne znam kako bi nazvala) kad bila u kontaku sa zaraženim klincem, a prije nikad nije imala ništa slično...pa eto, ako jesu onda smo prošli bogovski, al ionako ću kad tad saznati kad će ići u vrtić il školu, sigurno će pokupit onda ako nije sad.
__________________
“When angry, count to four; when very angry, swear.”
Elle_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 18:19   #1019
koliko sam skužila iz "bapskih priča (nisam pitala našu pedicu za to), bolje je da ih što više izbije van, jer onda ko fol izbijaju unutra (?!?), pa to kao nije dobro. A i navodno se mogu i ponoviti ako se nisu "ispucale" kak se spada.

A jel se malo povećavaju te koje su izbile, pa bivaju vodenaste? Sin je tako nešto što ti opisuješ imao na moru 2011., izbile mu te tri na čelu, isto mislili da su kozice, al su više bile ko neki hibrid prištića i uboda nekog kukca.

Odite kod pedijatra da potvrdite jel jesu koze il nekaj drugo, Ak nisu, čekajte slijedeći krug
Noise is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 22:50   #1020
A eto moguće onda, puno je vani jer je toplo. Očekivali smo koze kad bila sa zaraženim klincem u kontaktu, a možda stvarno se baš eto poklopilo .

Ne povećavaju se više, prvi dan jesu, sad više ne.

Hvala svima na odg
__________________
“When angry, count to four; when very angry, swear.”
Elle_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:15.