Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2013., 21:19   #81
iz svih tih nabrojenih usporedbi je zajednički nazivnik da nemaš svojih ciljeva.

ne možeš tražit posao koji je "dobar" ili "lagan" nego koji voliš.

ne možeš tražit ženu koja je "zgodna", "pametna" i "zabavna", nego koja ti je kompatibilna (znaš ono što ti hoćeš tj koji su tvoji interesi i prema tome i koji moraju biti njeni).

ne možeš tražit okolin (grad) koji ti paše, nego moraš promijenit sebe da bi se uklopio u vlastito okruženje (moraš znati kakav si i usporedit to s mjestom u kojem živiš te se istom prilagodit, što ne znači odustat od vlastitih ideja i motiva, nego znači poslovat na način prilagođen njima, ali da je posao odrađen po tvojim kriterijima točnosti, pedantnosti i kvaltete). ili proširit svoje horizonte onog što smatraš zabavnim i neke od tih metoda zabave implementirat u sredinu u koju se uklapaš. when in rome, act roman.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2013., 21:54   #82
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
iz svih tih nabrojenih usporedbi je zajednički nazivnik da nemaš svojih ciljeva.

ne možeš tražit posao koji je "dobar" ili "lagan" nego koji voliš.

ne možeš tražit ženu koja je "zgodna", "pametna" i "zabavna", nego koja ti je kompatibilna (znaš ono što ti hoćeš tj koji su tvoji interesi i prema tome i koji moraju biti njeni).

ne možeš tražit okolin (grad) koji ti paše, nego moraš promijenit sebe da bi se uklopio u vlastito okruženje (moraš znati kakav si i usporedit to s mjestom u kojem živiš te se istom prilagodit, što ne znači odustat od vlastitih ideja i motiva, nego znači poslovat na način prilagođen njima, ali da je posao odrađen po tvojim kriterijima točnosti, pedantnosti i kvaltete). ili proširit svoje horizonte onog što smatraš zabavnim i neke od tih metoda zabave implementirat u sredinu u koju se uklapaš. when in rome, act roman.
a sve to nemogu jer nisam sposoban svoje emocionalno stanje podrediti sebi.
i zato se gledam kao emocionalnu nezrelu osobu.

gledam kolege, u mojem poslu nije neobično se seliti radi posla, dođu u novi grad i pokušavaju se maksimalno prilagoditi.
ja to ne mogu..
i mislim znam puno ljudi koji je probalo pa nije uspjelo ali su se ostvarili negdje drugdje.

uđem u vezu, opet ništa, mislim ono, ja imam svoj život ti svoj, nađimo se na pola, kao da na placu kupujem jabuke, a vjerovatno bi ja trebao činiti kompromise na svojoj strani do određene razine..

nađim si posao, i ono mogu "svijati kičmu" 6-9 mjeseci ali dalje nemogu, neda mi se..

svoju emocionalnu nezrelost doživljavam kroz nemogučnost prilagođavanja socijalnim, životnim situacijama. a zbog čega, zbog emocija.

mislim pa dođem do ekipe, ja i nas dva se znamo treći je gost, na poslu bilo, jedan kaže nešto, drugi promokomentira.
i onda očekuju od mene da i ja nešto ubacim i ja imam što za reći ali nešto me izblokira..

jer ako nešto kažem onda ću poslje toga razmišljati jel sam koga povrijedio time..
alohae is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2013., 23:31   #83
Quote:
alohae kaže: Pogledaj post
mislim pa dođem do ekipe, ja i nas dva se znamo treći je gost, na poslu bilo, jedan kaže nešto, drugi promokomentira.
i onda očekuju od mene da i ja nešto ubacim i ja imam što za reći ali nešto me izblokira..

jer ako nešto kažem onda ću poslje toga razmišljati jel sam koga povrijedio time..
i tu je onaj najveći uteg mojoj nezrelosti za mene.
odgojen sam u takvoj sredini gdje nesmijem reći jer se to nemože podnjeti.
zatim nije se to svelo na obitelj, već i na prijatelje, zatim na društvenu zajednicu.

kad trener zajebe cijelu momačad jer mora nečije račune podrediti momčadi a ja ga zbog toga sterem u rodno mjesto onda sam neprilagođen..

jer nisam znao "mučati", nisam se znao "pokoriti", nisam znao "igrati" i čekati svoj red..
u svijetu odraslih kao "dijete"?

a sa druge strane oni koji su kao "djeca" znali igrati sad imaju "head start"..
moje ponašanje je sad uvijek "out of order".

oni su već godinama u svijetu "odraslih" a ja sam zapeo u svojoj emocionalnoj kazni?

dođe mi tehnološka direktorica u jednoj firmi i vrijeđa me ko majmuna pred cijelim uredom i počni mi crtati što priča i kaže mi jel ja mogu razumjeti što ona priča..., jel mi treba vremena..
na to mi pukao film, emocije me preplavile, i kažem joj a da počne pričati o stvarima koje postoje, mislim kad joj već do tehnoloških termina neka onda i postaje...
na to ustane i otiđe iz ureda, a osjetio svi oko mene me gledaju, trebao sam to bolje obaviti..
a i ako nju mogu tako "sterati" onda mogu svakog..
i oni su dobrim dijelom bili dio povezane ekipe sa njom a ja solo drinker..
i opet vidio svoje emocionalno ponašanje kao nezrelost..
trebao sam to iskomunicirati...

i onda kasnije njezin "matični" ured srao po mojem, ja ih normalno "sterao" sve tamo gdje im mjesto (na tehnološkoj razini, pa što će mene marketing učiti o IT-u)...
a što dobio od nadređenih iz svojeg odjela i ekipe iz svojeg ureda opet socijalnu kaznu..

i onda se pitam što ja ne vidim...

emocionalna nezrelost valjda..

Zadnje uređivanje alohae : 01.09.2013. at 23:43.
alohae is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2013., 23:56   #84
Quote:
alohae kaže: Pogledaj post
a sve to nemogu jer nisam sposoban svoje emocionalno stanje podrediti sebi.
i zato se gledam kao emocionalnu nezrelu osobu.

gledam kolege, u mojem poslu nije neobično se seliti radi posla, dođu u novi grad i pokušavaju se maksimalno prilagoditi.
ja to ne mogu..
i mislim znam puno ljudi koji je probalo pa nije uspjelo ali su se ostvarili negdje drugdje.

uđem u vezu, opet ništa, mislim ono, ja imam svoj život ti svoj, nađimo se na pola, kao da na placu kupujem jabuke, a vjerovatno bi ja trebao činiti kompromise na svojoj strani do određene razine..

nađim si posao, i ono mogu "svijati kičmu" 6-9 mjeseci ali dalje nemogu, neda mi se..
u tom slučaju rješenje ti je otvorit vlastito nešto. pa nek drugi svijaju kičmu prema tebi, ili tako ili ući u partnerstvo s nekim i bit jednakopravni član tog nečeg.

Quote:
svoju emocionalnu nezrelost doživljavam kroz nemogučnost prilagođavanja socijalnim, životnim situacijama. a zbog čega, zbog emocija.

mislim pa dođem do ekipe, ja i nas dva se znamo treći je gost, na poslu bilo, jedan kaže nešto, drugi promokomentira.
i onda očekuju od mene da i ja nešto ubacim i ja imam što za reći ali nešto me izblokira..

jer ako nešto kažem onda ću poslje toga razmišljati jel sam koga povrijedio time..
e ovo je drugi par cipela, tu imaš mentalnu blokadu sličnu koju sam ja imao i još uvijek imam s određenim tipom ljudi (obično high profile nedostupni ubercool ljudi koji se ne spuštaju na razinu običnih smrtnika).

tu ti je rješenje porazgovarat sam sa sobom i shvatit neke stvari kao npr da je sasvim svejedno što si nekom rekao ako ti doista stojiš iza toga i ako u tome što si rekao nema malicioznosti. čak i da nekom kažeš da je pička, to se može protumati kao šala, ako to tako izvedeš i onda ljudi na prvu ruku ne naprave reakciju da su shvatili tvoju poruku kroz šalu, ali u stvarnosti, znaju da u svakoj šali ima pola istine i sljedeći put u sličnoj situaciji radi koje si ih prozvao pičkom budu dvaput razmislili prije nego naprave istu stvar.

dakle bitnija ti je energija kojom ti zračiš nego ono što govoriš, ljudi koji su opušteni i imaju taj neki kulerski pristup i nisu u grču, prolaze bolje štogod pričali i kakve god gluposti možda valjali.

ti se moraš sa sobom pomirit da nisi manje vrijedan od nikog i da tvoja riječ ima težinu, a onda ćeš to projcirat i kroz energiju kojom nastupaš pred drugima i oni će postat uvjereni u to isto - da ima težinu. ti ćeš vidjet da oni uvažavaju tvoju riječ i ta će te spoznaja "hranit" za daljnji nastup s istim energijama i dalje će sve teći po svom, kako bude dolazilo, od časkanja do business talka.

da bi probio led pokušaj snimit o čemu oni pričaju dok ne pričaju s tobom, pa ako si tanak na toj temi, pripremi se, pročitaj nešto o tome i uđi u razgovor iz perspektive učenika, tj kreni s pitanjima koja ti nisu jasna oko te teme, pa malo produbi nekim svojim zaključkom i bit će ti lakše za dalje.

nemoj odmah umisliti da si stručnjak ako si nešto pročitao pa se ić pravit pametan jer će te brzo pročitat da nemaš pojma o čemu pričaš i da si lažnjak.

a to nikako nije dobro kao percepcija tebe. stoga pokušaj biti što prirodniji tako da ispočetka ulaziš u razgovor iz sfere onog što poznaješ ili ako ne poznaješ, onda pitanjima i istovremenim razmišljanjem o odgovorima, pokušavaj usmjerit razgovor za dalje. to im daje dojam da brzo kopčaš i da nisi nametlji i ne misliš da znaš sve.

ako je riječ samo o časkanju i nabacivanju šala i vikend priča, onda se jednostavno pridružiš svojim glupiranjima i najglupljim pijanstvima ili nekakvim uletima i ostalim sprdačinama koje su ti ostale u sjećanju, il se jednostavno nasmiješ na njihove priče, ali opet prirodno, ne prisiljeno jer se i to prokuži.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 00:14   #85
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post

e ovo je drugi par cipela, tu imaš mentalnu blokadu sličnu koju sam ja imao i još uvijek imam s određenim tipom ljudi (obično high profile nedostupni ubercool ljudi koji se ne spuštaju na razinu običnih smrtnika).
jedini razlog zašto imam blokadu jer očekujem kaznu..
tako su me tempirali ko psa..zasviralo zvono..

Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
tu ti je rješenje porazgovarat sam sa sobom i shvatit neke stvari kao npr da je sasvim svejedno što si nekom rekao ako ti doista stojiš iza toga i ako u tome što si rekao nema malicioznosti. čak i da nekom kažeš da je pička, to se može protumati kao šala, ako to tako izvedeš i onda ljudi na prvu ruku ne naprave reakciju da su shvatili tvoju poruku kroz šalu, ali u stvarnosti, znaju da u svakoj šali ima pola istine i sljedeći put u sličnoj situaciji radi koje si ih prozvao pičkom budu dvaput razmislili prije nego naprave istu stvar.
ali ja ne poznam taj svijet, kakva šala, pola istina, pa boli me..
radim u interesu tebe i sebe jer znam da najveći interes mogu imati ako radim za oboje ali opet moram ih tetošiti ko svojeg psa!?

Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
dakle bitnija ti je energija kojom ti zračiš nego ono što govoriš, ljudi koji su opušteni i imaju taj neki kulerski pristup i nisu u grču, prolaze bolje štogod pričali i kakve god gluposti možda valjali.
e to me najviše nervira, kao nečiji coolerski pristup i mam su bliži meni.
a o ovoj socijalnoj situaciju kojoj sam ranije pričao, dođe cura navuće lika, kao frend, popljuvao sve oko sebe...
dobi otkaz, meni bilo smješno pa što lik mislio ova ga cijelo vrijeme navlači..
a dođe mene navlačiti ja joj pričam sve kontra..
cooleri


Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
nemoj odmah umisliti da si stručnjak ako si nešto pročitao pa se ić pravit pametan jer će te brzo pročitat da nemaš pojma o čemu pričaš i da si lažnjak.
pa toliko glup nisam da prodajem pamet u onom u čem nisam stručnjak, pa pokapujemo me samo..
zanima me samo kad meni netko tako dođe, pa ga oderem zašto sam onda izvan nekakvih norma ponašanja!?
alohae is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 16:01   #86
a to je rezultat, vjerujem mojeg impulzivnog ponašanja, neznam jer i to jedan od kriterija za emocionalnu nezrelost.
imam jednog poznanika, sličan meni u tim godinama kojima je sad.
izdržao tri dana i sve poslao u rodno mjesto..

mislim radio na jednom poslu bio isti lik kao ja, to je bio prvi lik u firmi koji dobio otkaz.
onda kad sam ja zaželio dati otkaz, ne zbog nekih razloga, jednostavno plaća premala za stres.
pokazao im svoje "pravo lice", a jesu me gledali..
i jedan od kolega mi u facu rekao dok bili na večeri, a ti si isti "on".
ja ne želilm biti "on", želim biti samo "ja"...

a shvatio sam da nešto stvarno nije u redu kad još u mlađim danima igrao nogomet, normalno kad ti netko digne tlak izdereš se na njega...
a onda shvatio pa to ljude emocionalno vrijeđa i mjenjaju odnos prema meni...
mislim pa što zajebo si, digao si mi tlak, izderao sam se i život ide..
ne ja sam njega emocionalno povrijedio..
onda sam shvatio, da moje ponašanje nije u skladu sa našim socijalnim normama.
i od onda blokiram, sve emocije, odnose, izgledam ko mučko đubre...
samo da ne budem "on", kojem kad nadigneš tlak stera ti to u facu..

i zato sam emocionalno nezreo, ja jednostavno ne mogu kanalizirati te emocije, jedino mogu ispasti zombi...

dođem na posao, i kolega, FER-ovac, sa njima je ipak lakše, to mi je čudno čim veći teži i veći stupanj obrazovanja tim sam opušteniji.
i spusti mi a jel sam gledao utakmica i uživao, Real izgubio od Barcelone..
na to se onako impulzivno, nisam se niti derao, samo (agresivno) izbacio...
barcelona ima suce na svojoj strani jer svi žele uživati u nogometu a ne gledati nogomet.
i zato moraju dobiti tekmu i osvojiti ligu prvaka..
a sve zbog ljudi poput tebe koji ne cijene nogomet nego žele uživati u njemu.

i onda dva sata moram razmšljati kako da popravim to, a mislim što sam učinio...
digao mi tlak, reagirao čisto emocionalno i onda sam opet "on".
alohae is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 16:52   #87
batina izašla iz raja, stvarno neznam.
o tom frendu koju je sličan meni, kad dođe srati ocu on ga pljusne, a već je odrasla osoba.
mislim red se mora znati.
neznam moj otac nije bio kalibar za to..
on je izmišljao "intelktualne kazne"...
možda i to igra ulogu u svemu..

gledao X-MENA i pita onu koja je cijela plava, trenira, nešto joj izvede a koliko energije trošiš da bude netko drugi?
tu sam se prepoznao..
koliko ja vremena trošim da ne budem sociopatska-impulzivna ličnost!?
a na kraju sam se otuđio od svega..

išao u smjeru poduzetnika, zadnji sastanak sa našim ljudima, od onda ne radim sa našim ljudima, jer se jednostavno ne želim dovesti u tu situaciju...
mene i poslovnog partnera, paternaziraju nas, banaliziraju nas a sastanak bio na katu, terasi u Avenuo Mallu..
ja normalno opet bio "ja" iliti "on", opet me emocije preuzele, agresivno razgovaro...
pušio čik za čikom, ispada cijela teresa bila moja..
i onda mi pametnjaković spusti, a svi ono mrtvi hladni, moj poslovni partner i osobe sa druge strane, jel i mišljenje mojeg poslovnog partnera jednako mojem..
onda im fino kažem, ajmo stati na kraj, neka bude sve što vi kažete...
ali ono sa toliko agresije...

to je zadnji put otkad sam radio sa našim ljudima, ja se totalno izolirao, radim samo preko weba, pokušavam imati čim manje kontatka,...
jedan frend me zove na kavu mjesecima, a kako da mu kažem, sorry stari ja nisam taj lik, i meni se jednostavno neda biti taj lik..
ja sam netko drugi...

a ako i želim zadržati to malo što imam ja moram biti netko drugi...
nemogu biti "ja" jer ću biti "on"....

mislim da se to zove emocionalna nezrelost
alohae is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 18:26   #88
Quote:
alohae kaže: Pogledaj post
jedini razlog zašto imam blokadu jer očekujem kaznu..tako su me tempirali ko psa..zasviralo zvono..

u tom slučaju moraš razmišljati o stvarnim posljedicama te kazne, ono, fizičkim posljedicama po tebe. ako učiniš to i to, koja će biti kazna, kako će utjecati na tebe fizički?

hoće li te tko tući? hoće li te ubiti, ugristi, nanijeti fizičku bol na drugi način? hoće li te osuditi na zatvor? hoće li te natjerati da gladuješ i skapavaš od žeđi?

mislim da je odgovor na sva pitanja neće. dakle, kazna i to jedina, je samo u tvojoj glavi. jedini način da budeš kažnjen je da samog sebe kazniš stvaranjem strašnih misli o kazni. prekini razmišljat o kazni tako da razbiješ njen bauk na način da shvatiš koje su stvarne posljedice koje te slijede za 'nedopušteno ponašanje'. nisu nikakve.


Quote:
ali ja ne poznam taj svijet, kakva šala, pola istina, pa boli me..
radim u interesu tebe i sebe jer znam da najveći interes mogu imati ako radim za oboje ali opet moram ih tetošiti ko svojeg psa!?
upoznaš ga tako da se uključiš u njega, ako se nikad ne uključiš, nećeš ga ni upoznati. prvo ga promatraj izvana, promatraj kako drugi komuniciraju, zapamti neke njihove poglede na svijet i interese, prouči nešto oko toga i zbliži se s njima tako da se postaviš u poziciju učenika i pitaš ih par pitanja o tome, uz iznošenje nekih vlastitih zaključaka.
Quote:
pa toliko glup nisam da prodajem pamet u onom u čem nisam stručnjak, pa pokapujemo me samo..
zanima me samo kad meni netko tako dođe, pa ga oderem zašto sam onda izvan nekakvih norma ponašanja!?[
zbog nastupa. ako ti netko dođe pametovat, bitan je način na kojeg ćeš ga reći što ga ide.
jel gledaš kad možda Dog Whisperera, Cesar Millana? dosta ok primjer kako se može ljudima pljunut u facu i ostat živ. glupi ameri naseru tolko gluposti oko toga kako su ispravno odgajali psa i kako nisu oni krivi oko nečege, a onda ih Cesar u tri rečenice stera u mišju rupu pravim kontrapitanjima na koje moraju sami ti vlasnici odgovoriti.

ali on to sve napravi smirenim glasom, smiješkom na licu i mirnim stavom. i nitko ne bude ljut ni nervozan, a efekt je da ta osoba počne raditi onako kako joj Cesar kaže.

zato kad ti netko dođe pametova u čemu si ti stručan a on nije, ti ga moraš kontrapitanjima koja su ključna, izbacit iz takta, ali u potpuno smirenom tonu. dakle na coolerski način im moraš objasnit kako seru kvake. bez ijednog zaključka ili krive grimase na licu. tvoja jedina poruka time mora biti "ovo što sam ja rekao je apsolutno točno", a ne smije biti "ti ne znaš što pričaš, ti si glup, ti nisi stručan, ti sereš kvake" i bilo što slično.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 19:39   #89
Quote:
khari kaže: Pogledaj post
Da, samo što postoji baš dijagnoza "emoc.nezrelosti" immaturitas emotionalis...
Imam je.
Ploom is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 23:54   #90
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
u tom slučaju moraš razmišljati o stvarnim posljedicama te kazne, ono, fizičkim posljedicama po tebe. ako učiniš to i to, koja će biti kazna, kako će utjecati na tebe fizički?

hoće li te tko tući? hoće li te ubiti, ugristi, nanijeti fizičku bol na drugi način? hoće li te osuditi na zatvor? hoće li te natjerati da gladuješ i skapavaš od žeđi?
pa kažnjava me savjest, barem nisam psihopat.

a kad počeo razmišljati o emocijama, ja sam uvijek bio natprosječno socijalan i najbolji prjatelj mi jednu večer, kad bili vani sve rekao..
ja sam se isplakao, pred svima..
a što ja tu mogu, to sam ja i od onda živim život negirajući sebe..

jer svoje emocije ne mogu dovesti u red..

evo ti jedan primjer mene, da znaš koliko sam gadan.

otac znao se ubiti u alkoholu i dođe kući, majka mu ne želi otvoriti vrata pa spavao pred vratima, ja se probudim otvorim mu vrata, otiđem u kuhinju, razvalim se ko konj i gledam crtiće..
zatim došla i razbila me ko vola

nešto kasnije, recimo pohađao srednju jedna od kvalitetnijih srednji, sada ravnateljica, a meni predavala..
ona cijeli sad predaje, ja sjedim pred njom u prvoj klupi i igram se penkalom ali tako sam se igrao dok nije pukla, udarila šakom u stol i rekla dosta..
totalno je poludjela...

zašto ja to radim?
zašto ne mogu biti normalan ko svi drugi i živjeti u svijetu laži, pretvaranja, podilaženja..
alohae is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 00:10   #91
žena 35g., završila PMF.
voli životinje, itd., a ja joj spomenuo zašto moramo živjeti u tom svijetu licemjera, za primjer ona je humana osoba koja voli životinje a opet ima IPHONE koji je simbol iskorištavanja..
na to poludila, do te mjere da mi počela prijetiti..
mislim zašto ja to radim?
koji je motiv iza toga..

emocionalna nezrelost...

pozovem ekipu iz ureda van, kaže lik koji ima 45g. da sutra se radi i bolje da nejedemo..
na to mu odgovorim, pa nemamo 50g. da izađemo i da nemožemo raditi..

mislim meni je dva dana trebalo da mi dođe do mozga da sam ga skurio do kraja..
zašto?
alohae is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 00:19   #92
o emocionalnim vezama bolje da ne pričam jer ih nemogu ostvariti..
sve se na kraju svede da ja moram podilaziti drugoj strani..

još jedna ludost, bio na razgovoru za posao, doktor na FER.
i predloži mi plaću od 3000kn pošto nemam faks..
na to opet poludio iliti emocije preuzele, niti sam bio agresivan jer ipak znam da pričam sa čovjekom, ali ga upitao u koju banku da idem da podignem kredit da mogu raditi za njega?

mislim ja ne kužim ali ako ja nemogu kontrolirati svoje emocije onda ispada da sam emocionalnu nezreo..
alohae is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 12:31   #93
savjest te kažnjava dok ne shvatiš da te nema zašto kažnjavati i da je sve u tvojoj glavi jer druga strana nije ni toliko ljuta ni toliko razočarana u tebe koliko si ti sam to stvorio u svojoj glavi, a to spoznaš razgovorom nakon izljeva emocija, tj kad se one stišaju i ti se dođeš ispričati, a ona se ponese kao da nije big deal i da se nije uvrijedio/la.

ali prema ova tvoja 2 primjera s pmfom i ferom rekao bih da to nije nikakva emocionalna nezrelost, ako si im to rekao smirenim tonom, na 'cool' način. naravno, ako si doista mislio raditi kod ovog doktora, onda si trebao ne ga tako 'odjebati', nego mu predložiti viši iznos plaće i obrazložiti zašto misliš da toliko vrijediš (nikako ne zašto ti novac treba jer ga to ne interesira). pa ako prođe prođe, ako ne ne, bar će vidjet da si čovjek od integriteta i razmislit prije nego kaže ne.

ova žena koja se počela prijetit je postala nesigurna i agresivna iz vlastite emocionalne nezrelosti, ako ti to nisi iznio na način da je namjerno povrijediš onda je nju samo strah istine i istina ju boli, a s tvoje strane nema nikakve nezrelosti u pitanju.

ovaj primjer sa starim ne kužim, ali ne vidim tu nikakvu nezrelost, vidim ili sažalijevanje ili suosjećanje štogod. a drugi dio gdje se ti razvaljuješ (jel u alkoholu?) je valjda zbog grižnje savjesti radi stare ili zato da preusmjeri krivnju sa starog na tebe?

penkala na satu nije big deal makar se možeš zapitati zašto si tad to radio, iz inata, prkosa učiteljici ili dosade?
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 11:33   #94
kad se samo sjetim ovog filma...

...evo što mi se jutros dogodilo:
krenem na posao biciklom, jer uživam tih 5 kilometara voziti u zoru bicom, čak mi to dođe kao relax i moja neka ritualka prije stresa na poslu da malo sredim misli... ...i vozim otprilike kilometar, kad čujem neke čudne zvukove, nešt kao kad točak(guma) struže o blatobran, ili neko čudno zujanje.
Malo me to zabrinulo i mislim si ja , pa zar mi baš mora sad neka takva glupost pokvariti ovaj skroman užitak moj, sitnica ali meni jako dragocjena kao što je nesmetano voziti bic i biti u miru...bacim pogled u lijevo na stražnji kotač , ne vidim ništa, i ne čujem ništa.
Bacim pogled u desno. ...kad ono mali psić trči pored mene , metar udaljen i prati me radosno, glasno ispuštajući zvukove pri disanju,dok mu njegovo srce tjera krv u njegovo rastrčano tijelo i kao da mi se smije i želi dati podršku, želi reći dobro jutro...ma fenomenalan osjećaj!
Stao sam i pomazio ga, a on sve ne zna gdje bi sa sobom, a ja isto, sav radostan, preplavljen osjećajima...poželio sam zaustaviti vrijeme!
Nastavi voziti , a on isto...došao na posao. ...i što sad? J a moram na glupi posao , a njega ostavio na ulici...to me baš onako rastužilo!
...i eto, života, izmjene tuge i radosti u par minuta razlike...krivo mi što nije ona prva faza vječna, a ovo drugo da više iščezne nakako...totalno jadno. vrtimo se u krug i patimo, nemoćni, jadni ...sa bljeskovima iskrene radosti!
Oovaj današnji događaj, primjer je u malom, kako stvari stoje u velikom- općenito u životu! ...i svako nastavi svojim putem!
khari is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 13:53   #95
Awwww..... životinje su najbolji ljudi.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 05:31   #96
Quote:
alohae kaže: Pogledaj post
o emocionalnim vezama bolje da ne pričam jer ih nemogu ostvariti..
sve se na kraju svede da ja moram podilaziti drugoj strani..

još jedna ludost, bio na razgovoru za posao, doktor na FER.
i predloži mi plaću od 3000kn pošto nemam faks..
na to opet poludio iliti emocije preuzele, niti sam bio agresivan jer ipak znam da pričam sa čovjekom, ali ga upitao u koju banku da idem da podignem kredit da mogu raditi za njega?

mislim ja ne kužim ali ako ja nemogu kontrolirati svoje emocije onda ispada da sam emocionalnu nezreo..
Ti bi trebao biti stand up komicar.

Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:32.