Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2013., 13:34   #21
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
to je istina. srecom, danas u doba interneta sve je manji problem naci dobar, povoljan i odgovarajuc aranzman (kud god da se ide)...


p.s. sorry - nist osobno. kak ti izbacujes iz sebe o gostima, tak ja o unajmljivacima
No, pa zato smo tu da nam svima bude lakše

Točno tako, danas u doba interneta svatko je u prilici detaljno razgledati potencijanu smještajnu jedinicu i odabrati onu koja mu odgovara

Meni je glupo govoriti šta bi netko trebao naplaćivati svojim gostima a šta ne, svatko svoje zna. A koliko je uspješan ili ne u svojoj računici, procjeni i onome šta za cijenu koju ima nudi svojim gostima, vidjeti će i sam

Vidim oko sebe apartmane , uređene u predratnom stilu , ali su stavili klimu i to odmah postaje moderan apartman sa višom cijenom

Ono šta je bitno, je pratiti trendove u turizmu i informirat se, skužiti kada tvoja ponuda kao takva više ne prolazi i kada je vrijeme prilagoditi neke stvari.
bušić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 13:40   #22
Pizdite bezveze. Po Italiji popisuješ stvari u apartmanu i moraš prebrojat tanjure, lonce, vilice, žlice,.... završno čišćenje je svugdje Italija, Austrija, Njemačka, Švicarska, Češka, Slovačka 30EU i naplaćuje se.

Nema pasoša dok ne prođe kontrola kroz apartman.

Zašto bi dalmatinci bili bolji nego što su europejci, i u redu je da im naplate svinjariju. U Medulinu sam dobila apartman iza mladih njemaca, službeno sam bila pa mi je žena izašla u susret da mogu prtljagu ostavit u sobi prije čišćenja, na stropu su bili otisci tenisica, prazne boce od cuge po svukud, ručnici zbafuljeni po kupaoni, kondomi na vidljivim mjestima - sramota, ne za iznajmljivača nego za te ljude koji su taj apartman uzeli u najam.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 13:42   #23
Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
... završno čišćenje je svugdje Italija, Austrija, Njemačka, Švicarska, Češka, Slovačka 30EU i naplaćuje se.
Točno to, za te pare kod nas se kod onih koji naplaćuju klimu mogu hladit tjednima
bušić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 13:47   #24
Ja u Italiji nisam nigdje placala zavrsno ciscenje, niti u Spanjolskoj niti Mađarskoj.
Bilo je ponude na netu da neki naplacuju i ciscenje, ali takve ponude sam preskakala. Takvih ponuda je bilo iznimno jako malo.
Sto se tice klime, ona je svugdje bila u cijeni apartmana i u inozemstvu i u Hrvatskoj, na to se ne mogu pozaliti (cijena 15 eura po osobi). Ali iznajmljivaci imaju srece sa mnom, jer nisam previse ljubitelj klime (posto cijelu godinu radim u hermeticki zatvorneom prostoru pa mi klima buci svaki dan 8h), pa je i ne palim uopce ili samo na 5 min dnevno da se malo rashladi soba, ako treba.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 13:48   #25
Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
Pizdite bezveze. Po Italiji popisuješ stvari u apartmanu i moraš prebrojat tanjure, lonce, vilice, žlice,.... završno čišćenje je svugdje Italija, Austrija, Njemačka, Švicarska, Češka, Slovačka 30EU i naplaćuje se.

Nema pasoša dok ne prođe kontrola kroz apartman.
.
Ja to nisam nikad i nigdje potpisivala.
(Prag,Pariz,Firenca,Lucca,Cordoba,Beč,London,Oxfor d,Berlin...)
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 13:51   #26
Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
Pizdite bezveze. Po Italiji popisuješ stvari u apartmanu i moraš prebrojat tanjure, lonce, vilice, žlice,.... .
Nikad to nisam doživio!


Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
Nema pasoša dok ne prođe kontrola kroz apartman.
Kakvog pasoša (ili dokumenata). Nikad mi se nije dogodilo da ostavljam dokumente vlasniku apartmana. Ispunim onaj obrazacza prijavu i to je to. Ne znam o čemu govoriš. I nikada do sada nisam imao provjeru apartmana na odlasku (unatoč natpisima da se to može dogoditi).
casper77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 13:52   #27
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Ja to nisam nikad i nigdje potpisivala.
(Prag,Pariz,Firenca,Lucca,Cordoba,Beč,London,Oxfor d,Berlin...)
Na svim skijalištima je to najnormalnija stvar. Madona, Folgarida čak i u Genovi gdje sam apartman dogovorila na poprijeko bez prijave.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 13:53   #28
Quote:
aircanada kaže: Pogledaj post
Zasto? Ja mogu naplatit 55 eura apartman sa klimom i 50 bez klime. Neko misli da mu klima ne triba i neka ustedi tih 35 eura. Gost se bolje osjeca jer nije mu naplaceno nesto sta ne misli koristit, a ja mu necu naplatit nesto sta nece koristit. I jos sam spustija cijenu u odnosu na druge, te sam konkurentniji. Pa nek se tebi gadi.


Sve 5, samo naplaćivati 5 eura po danu za korištenje klime , realno koliko je gost u apartmanu da bi trebao plaćati 38 kn za korištenje klime, na 7 dana to je 266 kn, malo je skupa struja, kak ide noćna potrošnja, kaj u slučaju lošeg vremena tj. čovjek taj dan nije imao upaljenu klimu, mu se to odbija, šta ako imam vlastitu portable klimu, realno tvoju ne koristi, koristi struju koja mu je ionako uračunata u cijenu.

Znači čovjek ima opciju, uzmimo da je uzeo apartman na 14 dana, dakle to mu je već 70 eura, 70 x 7,6 = 532 kn, čovjek ode na njuškalo, kupi portable klimu, plati je 400 kn i još mu ostane 132 kune za slaju.

http://www.njuskalo.hr/klima-uredaji...-oglas-2183144

Mali tip, ja osobno nikada ne bi pisao da se klima dodatno plaća, ako je nekome do tih 5 eura, onda nek se drži svoje cijene koju je dobio u slučaju korištenja klime, ja takve ni ne gledam, pa nemreš mi to pisat.
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 13:56   #29
Quote:
aircanada kaže: Pogledaj post
Oprosti, ali wifi i klima spadaju pod dodatnu opremu. Samo sta to postaje standard i ubraja se pod normalno da imam, normalno da sam i zbog tog standardna skuplji... Ono wtf?! Dodje ti na isto. Apartman bez klime ces platit manje nego taj isti apartman sa klimom. Uvik bilo uvik ce bit...
Sorry, ali to nije isto.
Nije isto da li plaćaš manju ili veću cijenu apartmana zato što nekog sadržaja u apartmanu nema ili ima u odnosu na to da plaćaš manje ili više cijenu apartmana u smislu hoćeš li koristiti neki postojeći sadržaj u apartmanu ili ne.
Ja i dalje pitam, ako je klima u apartmanu, i vlasnik kaže da će spustiti cijenu apartmana, gdje je granica spuštanja cijene ako ja ne želim koristiti bilokoji sadržaj u apartmanu.
Također, u kontekstu nekoliko postova iznad pitam, ako je pekač za kruh u apartmanu, zašto ga dodatno naplaćivati ako je on u ponudi. Pa čekajte ljudi, po meni to nije u redu prema turistima, bez obzira na postavljene uvjete s Vaše strane (i upoznatost turista s istima). I dalje pitam gdje je granica? Hoćete li dodatno naplaćivati vodu ako se turist tušira dulje od dozvoljenog (opet karikiram)?
casper77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 14:04   #30
Što se završnog čišćenje tiče, da, ja sam gotovo uvijek na to naljetao i na to sam se već naviknuo. Ali, kao što sam napisao nekoliko postova prije, barem po mojem iskustvu u Austriji, Italiji i Švicarskoj plaćaš cijenu apartmana i završno čišćenje i to je to (ok, plus boravišna taksa, al to se ne računa u ovom razgovoru). To je završna cijena.
Sve drugo u apartmanu mogao sam, ali i nisam morao, koristiti u neograničenim količinama. I grijanje zimi i hlađenje ljeti. I pekač kruha, i stroja za pranje suđa i vodu i TV i struju i bla bla bla. Samo smo u jednom slučaju dodatno plačali struju (i za to smo znali i prije nego što smo išli). Ali u 99 % slučajeva, niti mi je cijena povećana radi dodatnog korištenja pekača kruha, niti smanjena radi nekorištenja klime (a ne smijem ju korisitit radi sinusa).
Ja sam vlasniku platio cijenu koju je tražio sa završnim čišćenjem, je li se on pokrio s tim iznosom ili ne, to je njegov problem. Kao što je i moj problem da sam imao klimu, a nisam ju koristio.
casper77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 14:09   #31
Nije li tema iskustva s gostima?
__________________
Žene nisu objekti, i kad se postaviš prema njima kao osobi, onda dobiješ onu "Dama na ulici, kurva u krevetu, samo za tebe!" by sused
Man er ikke norsk med mindre man kan navngi fem typar snø :D
Say goodbye to my John Cocke!—John Locke
roga27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 14:09   #32
A zašto ste se uhvatili te klime. Klima je bila stvar dogovora, ako su se pogodili da se cijena skine zbog nekorištenja, onda je strana koja je dogovor prekršila pizda.

Nije uopće bitna klima, nego dogovor. Možda bi on spustio cijenu i ovako jer bi mu inače apartman bio prazan, ali gost je trebao to odmah odbiti ovako je kriv, jer je kasnije zaključio da ga hebe škrti dalmatinac pa je išao klimu silovat i na kraju je pokvario.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 14:09   #33
Pitanje:
koje su karakteristike apartmana s ***. Je li klima za tu kategoriju obavezna?
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 14:10   #34
Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
Na svim skijalištima je to najnormalnija stvar. Madona, Folgarida čak i u Genovi gdje sam apartman dogovorila na poprijeko bez prijave.
Netočno, nije na svima. Skijam od treće godine (a godina imam, nisma balavac), prešao sam Alpe uzduž i poprijeko i zimi i ljeti i nikad mi se nije dogodilo da smo popisivali inventar. Doslovce nikad.
casper77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 14:11   #35
Quote:
casper77 kaže: Pogledaj post
Sorry, ali to nije isto.
Nije isto da li plaćaš manju ili veću cijenu apartmana zato što nekog sadržaja u apartmanu nema ili ima u odnosu na to da plaćaš manje ili više cijenu apartmana u smislu hoćeš li koristiti neki postojeći sadržaj u apartmanu ili ne.
Ja i dalje pitam, ako je klima u apartmanu, i vlasnik kaže da će spustiti cijenu apartmana, gdje je granica spuštanja cijene ako ja ne želim koristiti bilokoji sadržaj u apartmanu.
Također, u kontekstu nekoliko postova iznad pitam, ako je pekač za kruh u apartmanu, zašto ga dodatno naplaćivati ako je on u ponudi. Pa čekajte ljudi, po meni to nije u redu prema turistima, bez obzira na postavljene uvjete s Vaše strane (i upoznatost turista s istima). I dalje pitam gdje je granica? Hoćete li dodatno naplaćivati vodu ako se turist tušira dulje od dozvoljenog (opet karikiram)?
Apsolutno je fer. Uvodjenje naplate klime je tu jer su gosti bili takvi da upale klimu i odnu na plazu a ostave sve otvoreno. Klimu se ne moze izvadit iz stana. Ostalo je u ponudi standardno, i to je to. Sta cjepidlacis sa time gdje je granica? Eto tu je granica! Ako to sam ne mozes svatit, tvoj problem. To je apsolutno fer, a ti nemoj gledat apartmane sa takvom ponudom.

Tebi se cijena NE povecava jer nista nisi ni bookirao... Sa tim si upoznat PRIJE samog odabira apartmana. Kad rezerviras, to je tvoja krajnja cijena, i opet nemas nista sta nisi platio. Nisi platija klimu, zaboravi na nju...

Ti ces platit apartman 60 eura sa klimom,a odma do, isti takav 55 ako ne zelis klimu. Sta tu nije fer? Ako zelis, ovi ce ti naplatit dodatnih 5 eura i dobijes isto tamo di nemas izbora, koristio klimu ili ne.. U cemu je probelm? Vama stvarno NISTA ne valja! Kao sta kazem, nije ni cudo da se iznajmljivaci ne ravnaju prema nama.. Pa ne bi ni ja kad vidim ovo sve..
__________________
Ladies and gents, I won’t pretend
I think I forgot my medicine

Just search T for Texarkana!
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 14:14   #36
Quote:
casper77 kaže: Pogledaj post
Netočno, nije na svima. Skijam od treće godine (a godina imam, nisma balavac), prešao sam Alpe uzduž i poprijeko i zimi i ljeti i nikad mi se nije dogodilo da smo popisivali inventar. Doslovce nikad.
A eto meni je 3/4 puta u Italiji. Nikad nisam bila po ljeti uvijek u vrijeme tzv. Hrvatskog tjedna, zimski školski praznici.

U Austriji se to nije događalo, ali tamo sam isto na Kaprunu imala obračun struje prema kartici, tj. kad uđeš u apartman radi samo frižider i svjetlo u hodniku, moraš stavit karticu u šteker da prorade drugi uređaji i to mi se obračunalo, isto sam unaprijed znala za naplatu i pristala sam na nju, nije mi palo na kraj pameti da im prebrikam osigurače.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 14:16   #37
Quote:
aircanada kaže: Pogledaj post
! Ako to sam ne mozes svatit, tvoj problem.
Pa nećemo se vrijeđati. To što ste moderator ne daje Vam za pravo da se tako razgovarate.
No, ja ću i dalje imati svoje mišljenje prema onima koji smanjuju / povećavaju cijenu ovisno o (ne)korištenju sadržaja u apartmanu i to je to.
Pozz
casper77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 14:17   #38
Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
A zašto ste se uhvatili te klime. Klima je bila stvar dogovora, ako su se pogodili da se cijena skine zbog nekorištenja, onda je strana koja je dogovor prekršila pizda.

Nije uopće bitna klima, nego dogovor. Možda bi on spustio cijenu i ovako jer bi mu inače apartman bio prazan, ali gost je trebao to odmah odbiti ovako je kriv, jer je kasnije zaključio da ga hebe škrti dalmatinac pa je išao klimu silovat i na kraju je pokvario.
Slažem se, takvom bi ja naplatio novu klimu i nema putovnice dok ne vidim da je račun sa instalacijom u potpunosti plaćen.
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 14:38   #39
Quote:
casper77 kaže: Pogledaj post
Nikad to nisam doživio!




Kakvog pasoša (ili dokumenata). Nikad mi se nije dogodilo da ostavljam dokumente vlasniku apartmana. Ispunim onaj obrazacza prijavu i to je to. Ne znam o čemu govoriš. I nikada do sada nisam imao provjeru apartmana na odlasku (unatoč natpisima da se to može dogoditi).
Na skijalištima u Francuskoj je to uvijek tako
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 14:43   #40
Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
Na svim skijalištima je to najnormalnija stvar. Madona, Folgarida čak i u Genovi gdje sam apartman dogovorila na poprijeko bez prijave.
Ne idemo na skijanje u inozemstvo.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:59.