Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2013., 00:13   #81
Quote:
Šatrunčica kaže: Pogledaj post
Nešto te nije bilo kućanice, pa sad vidim da si u poslu.
Evo kod mene za sada svi Ok, ali pitam se zašto ne uđeš u apartman i isključiš klimu ako su otišli? A ako nisu, kao ja maloprije, oni zaspali a klima šiba, ja zvonim na vrata... klima bi radila cijelu noć, a da li bi izdržala (iako je nova). Pa zašto da me to muči? ja lijepo rekoh, ako vam je vruće otvorite vrata jer je ionako noć pa je hladnije...
A kako dobro čujem, čula da kotlić šušti (novi) pa muž promijenio plovak dok su oni bili vani. Inače su svi do sada ostavili apartman jako čist.
Poala žene...pa kako te to nije sram napisati, ljudima naplaćuješ 100 eur noć i u 11 h navečer zvoniš na vrata da isključe klimu jer je pala noć.. .upravo je prošla ponoć, u Splitu još uvik 30 C i moja klima doma šiba do zore...
__________________
... jer znate i sami kako je to u političkim organizacijama, bolje da vam nađu hašiš nego osobno mišljenje...
GIGE is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 00:22   #82
Kako si znala da su zaspali?!?! Od kud ti da bi radila cijelu noć? Pa mene bi bilo sram predlagati nekome tako nešto. Plate ti apartman, a ti pratis kad idu spavati i odredujes kad će njima biti vruće i kolika im je temperatura dovoljna. Uostalom ako te samo brine da se klima ne pokvari (iako ne znam koja se to klima pokvarila jer je radila tijekom noci) mogla si predložiti da namjeste timer da se sama isključi nakon par sati, a ne im ugasit.
MRelec4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 00:26   #83
Koje dno dna s tim klimama

Mene je sve ovo sram čitati, kao gosta, jer se pitam kako ovakva ciganjenja s tom klimom izgledaju drugim gostima; ja znam da ne bih više nogom kročila uopće u misto, a kamoli domaćinu koji bi mi kucao na apartman kada zaspim jer radi klima koja je oglašena kao oprema apartmana ... WTF

Moja iskustva s iznajmljivačima su srećom pozitivna, ne štedim platiti izabrani smještaj, ponašam se kao kod kuće racionalno i razumno.

Znam da ima svakakvih ljudi, no u svaku cijenu treba biti ukalkuliran i trošak nečije pretjerane potrošnje, kao i amortizacija uređaja, a vjerujem da je to sve ukalkulirana u cijenu od 100 eur/noćenje, tako da su neki postupci iznajmljivača ovdje zaista više nego sramotni i mogu reći samo fuj.
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 00:28   #84
Quote:
GIGE kaže: Pogledaj post
Poala žene...pa kako te to nije sram napisati, ljudima naplaćuješ 100 eur noć i u 11 h navečer zvoniš na vrata da isključe klimu jer je pala noć.. .upravo je prošla ponoć, u Splitu još uvik 30 C i moja klima doma šiba do zore...
E moja klima neće šibati do zore
A tvoja može 24 sata.
Ali kao što je tu više puta navedeno, radi se o sigurnosti a ne o utrošku struje.
Osim toga, cijena apartmana je sada u punoj sezoni nešto veća....

Drago mi je kada na svoj post dobijem reakciju kakva god bila, najgore je za forumaša kad ima osjećaj da on piše a niko ne reagira ....

Što je Poala, da li je to onaj slatki medvjedić Koala?
Šatrunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 00:34   #85
Quote:
Šatrunčica kaže: Pogledaj post
E moja klima neće šibati do zore
A tvoja može 24 sata.
Ali kao što je tu više puta navedeno, radi se o sigurnosti a ne o utrošku struje.
Osim toga, cijena je sada u high season nešto veća....

Drago mi je kada na svoj post dobijem reakciju kakva god bila, najgore je za forumaša kad ima osjećaj da on piše a niko ne reagira ....
Ovo mi je najbolje, s argumentom šatro sigurnosti ...

Pa jel doma isključiš frižider po noći radi sigurnosti?

Mislim, najbolje bi bilo da izbaciš sklopku svaku noć, najsigurnije je da uopće nema ničega uključenog, znaš da i TV troši struju kad se ugasi samo na stand-by?
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 00:54   #86
Quote:
Šatrunčica kaže: Pogledaj post
E moja klima neće šibati do zore
A tvoja može 24 sata.
Ali kao što je tu više puta navedeno, radi se o sigurnosti a ne o utrošku struje.
Osim toga, cijena apartmana je sada u punoj sezoni nešto veća....?
Da imaš ikakvog poslovnog morala, onda bi oglašavala apartmane s klimom koja smije raditi samo dok gost ne zaspi, pa me baš zanima koji bi ti od tih gostiju platio 100+ eur/noć.

No ti to ne činiš, nego oglasiš apartman s klimom i odrediš cijenu za koju svaki razuman gost može očekivati da cijena uključuje onda i korištenje klime, bez da ga domaćin budi po noći (mislim ovo je stvarno vrhunac svega što sam čula!), a potom kucaš gostima po noći da je ugase.

Quote:
Šatrunčica kaže: Pogledaj post
Drago mi je kada na svoj post dobijem reakciju kakva god bila, najgore je za forumaša kad ima osjećaj da on piše a niko ne reagira ....
Ajde nek ti je na veselje, nekim ljudima stvarno treba malo za radost
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 01:02   #87
citam i nevjerujem sto pisu pojedini iznajmljivaci... a gledam i cijene, onda za svoje novce mogu otic do susjedne Crne gore, gdje apartman za 4 osobe u visokoj sezoni prvi red do mora (uracunata klima, zavrsno ciscenje, internet ...) za 50 € i naravno docekat ce me spremljeni apartman u 10h ili nesto iza 10h ujutru... a ne ovjde vidim svima je samo do novce, niti jedan komentar iznajmljivaca nisam procitala da napisu kako su ugostili svoje goste, kako su ih sacekali, otpratili, pokazali im svoj kraj ili bar uputili sto da posjete u tom mjestu... a naplacuju masno
ako su svi iznajmljivaci poput komentatora jadni mi i nas turizam...
Bejbi3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 01:08   #88
Quote:
Šatrunčica kaže: Pogledaj post
Nešto te nije bilo kućanice, pa sad vidim da si u poslu.
Evo kod mene za sada svi Ok, ali pitam se zašto ne uđeš u apartman i isključiš klimu ako su otišli? A ako nisu, kao ja maloprije, oni zaspali a klima šiba, ja zvonim na vrata... klima bi radila cijelu noć, a da li bi izdržala (iako je nova). Pa zašto da me to muči? ja lijepo rekoh, ako vam je vruće otvorite vrata jer je ionako noć pa je hladnije...
kaj ti brijes... klime, cak i jeftinije bez problema izdrze 2-3 ljetna mjeseca bez gasenja.

ja bi te osobno sterao u klincic da mi zbog toga zvonis u 11 navecer jer i doma preferiram spavanje tako da je prohladno, a ja fino ususkan.
gmit is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 01:40   #89
Quote:
bušić kaže: Pogledaj post
Ovo bi bilo zanimljivo za čuti
Evo pokusati cu napisati na pristojan nacin: dva brata upoznala su gradu cetiri lokalne hm,hm cure. Doveli ih u apartman i orgijali na terasi, usput probudili cijelo naselje i sve goste... Naravno ostali gosti su se zalili, izasli u dvoriste, a ovi nista! Nisu mi htjeli otvoriti, niti prestati sa glasnim aktivnostima. Tada je jedan njihov zemljak, moj gost zaprijetio policijom i pitao da li bi to radili i doma. Tada su otvorili, zamolila sam ih da spakiraju stvari i napuste apartman. Prvo: neprijavljeni gosti u apartmanu- 4 cure, drugo: probudili su cijelo naselje, trece: iznijeli madrace na terasu... Ne znam mozda sam i pogrijesila, ali previse postujem stare goste i mir na koji su oni navikli kod mene...
lacibrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 08:41   #90
Quote:
Šatrunčica kaže: Pogledaj post
E moja klima neće šibati do zore
A tvoja može 24 sata.
Ali kao što je tu više puta navedeno, radi se o sigurnosti a ne o utrošku struje.
Osim toga, cijena apartmana je sada u punoj sezoni nešto veća....
Ukoliko su gosti platili klimu, bilo da je uključena u ukupnu cijenu, bilo da su korištenje platili zasebno, oni je imaju pravo koristiti kad su u apartmanu.

Što si ju uopće nabavljala, da staviš tabletić na nju i da bolje izgleda kad oglašavaš apartman?

Čitam da ne voliš baš to što moraš gledati svaki dan goste u svojoj kući - čemu uopće iznajmljuješ, prenamjeni se u muzej 'iznajmljivanju kakvo je nekad bilo', stavi 100 eur ulaznica, pa nek gosti malo prošeću i razgledaju kako ti lijepe nove stvari imaš, i kako ti je klima nova i očuvana.

S jedne strane si pazila kako si uredila apartman, sve novo i kvalitetno, držiš visoku cijenu, kakti da bi odbila 'socijalu', s druge strane ne nudiš isti standard svojim gostima, već im remetiš mir i privatnost, i određuješ im kad im smije biti vruće.

Stavi uredovno vrijeme klime, recimo od 12-12.15 i 15-15.15? Jel bi to bilo previše, šo ti se čini? Kad gost otvara novčanik, da zna što točno plaća.
Na razini si onih bušićinih Slovenaca: oni su htjeli koristiti nešto što nisu platili, a ti ne daš svojim gostima da koriste ono što su platili.
Channon Yarrow is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 09:15   #91
Quote:
Šatrunčica kaže: Pogledaj post
E moja klima neće šibati do zore
A tvoja može 24 sata.
Ali kao što je tu više puta navedeno, radi se o sigurnosti a ne o utrošku struje.
Osim toga, cijena apartmana je sada u punoj sezoni nešto veća....

Drago mi je kada na svoj post dobijem reakciju kakva god bila, najgore je za forumaša kad ima osjećaj da on piše a niko ne reagira ....

Što je Poala, da li je to onaj slatki medvjedić Koala?


Poala je splitski izraz čuđenja, oli nikad nisi čitala Robija K. III a?
I po stoti put da ti objasnim da klima radi na principu frižidera... kad je po noći ostavim na 25 C, ona kad postigne zadanu temperaturu sama se ugasi...nije to špaher da gori 24 h...
Nisi rekla da im umjesto klime po noći nudiš opciju širom otvorenih prozora, a pošto je apartman u prizemlju, da im uredno napomeneš da se ne boje ako nešto po noći šuška, jer je to susidova mačka, a možda i sam susid...

Onda je tata ispred televizije podviknijo: "Poala koja đikača, u pene! Poala koja seljančura, pa ja ću ispalit na živce!" Onda je opet uletila tišina. Samo se čula televizija i mamino zveckanje sa suđom i posuđom. Onda je tata opet podviknijo: "Pa ovo je totalni mrak, čoviče, ovo je čisti turbo folk! Ženska je papanica na kvadrat! Pa jebešmi mater, ovoga nema ni u najcrnjoj Srbiji!" Tu je opet uletila tišina. Čula se samo televizija. Plus je mama zveckala sa pjatima šta ih je spremala u kredenciju. Onda je tata u primaćoj viknijo: "Pa ovo je čisti bizant, jebate dragi irud! Kako ovo može ić na televiziju, čoviče božji! Saće cili svit mislit da smo svi mi Hrvati seljačine i papani!" Samo onda je moja mama iz kužine uletila u primaću i viknila je na tatu: "A oš ti više prestat srat po Severini, a?! Oš više prestat?! Ima nas ovdi šta nam je Seve simpa, znaš!" Tata je iz hotelje okrenijo se prema mami i rekao je: "Koja Severina, jebate led? Ja ovde vičem na Hloverku…
Robi K. III a
__________________
... jer znate i sami kako je to u političkim organizacijama, bolje da vam nađu hašiš nego osobno mišljenje...
GIGE is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 09:29   #92
Quote:
Bejbi3 kaže: Pogledaj post
citam i nevjerujem sto pisu pojedini iznajmljivaci... a gledam i cijene, onda za svoje novce mogu otic do susjedne Crne gore, gdje apartman za 4 osobe u visokoj sezoni prvi red do mora (uracunata klima, zavrsno ciscenje, internet ...) za 50 € i naravno docekat ce me spremljeni apartman u 10h ili nesto iza 10h ujutru... a ne ovjde vidim svima je samo do novce, niti jedan komentar iznajmljivaca nisam procitala da napisu kako su ugostili svoje goste, kako su ih sacekali, otpratili, pokazali im svoj kraj ili bar uputili sto da posjete u tom mjestu... a naplacuju masno
ako su svi iznajmljivaci poput komentatora jadni mi i nas turizam...
Da bi ti ušla u apartman u 10 h, ja onoga koji još spava u tom apartmanu moram onda izbaciti u 7 h, jer treba najmanje 2-3 ure da se apartman generalno očisti...
Kod mene se može ući i u 8 h, ako niko nije bio noć prije ili ako su gosti otišli na rani jutranji let u 6 h.
Normalno je da svoje goste sačekamo i dočekamo i sa kavom i sa hladnim sokom, da im objasnimo i pokažemo u mjestu sve ono što bi ih moglo zanimati ili im zatrebati, poput doktora...nedaj Bože.Usput im uvalimo brošure grada, restorana, dostave jela doma...
E da i ako ne mogu pronaći adresu, mi pronađemo njih i dovedemo ih u apartman....
__________________
... jer znate i sami kako je to u političkim organizacijama, bolje da vam nađu hašiš nego osobno mišljenje...
GIGE is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 09:37   #93
Vrag zel i klimu!
Pored svega navedenog svi samo o klimi!

Iz svega navedenog zaključak IMA NAS SVAKAKVIH i iznajmljivača i korisnika.

Sve ovisi kakav je čovjek i kako će se ponašati, slažem se da gost nekada iz dišpeta nešto radi jer mu je iznajmljivač izrecitirao što sve ne smije.
Najgore je kada iznajmljuješ apartman - sobu pod jednim uvjetima a kada gost dođe sazna da vrijede druga pravila.

Kod mene se sve zna prije nego se dođe ako se vrši rezervacija a za leteće se dogovaramo na licu mjesta, što gost želi i što mu mogu pružiti ako mu odgovara ostaje a ako ne ide drugdje.
Nemojte misliti da sam oštrokondža već u tim situacijama uljudna pa i ako ode lijepo ga pozdravim i žaleim mu sve najbolje za boravak na našem otoku.

Eto opet ja o klimi.
Što se tiče svih vaših savjeta to ništa ne pali možete taviti tajmer ili bilo što ali ako je gost takav onda će vam prčkati po svemu pa i po klimi i podešavati sve moguće tajmere.
Mislim da je najosnovnije kod korišćenja da klimu NE KORISTI KOD OTVORENIH PROZORA.

Milsim da to stvarno nema smisla i da se slažete u tome? Tako može i riknut kod 35 c.

Neke stanodavce bi stvarno trebalo "istući" ali nemojte misliti da su svi takvi.
Neke bi goste isto tako trebalo "istući" ali nisu svi takvi a sve što možemo je pozvati ih da napuste apartman.

To je napravljeno kod stanodavca kako je gore navedeno. Tada vam ostane za sve pospremit a naravno to vam se ne plati jer gosti odu jedino ako im niste odmah naplatili.
Bubinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 09:37   #94
Quote:
Bejbi3 kaže: Pogledaj post

Dolazak u apartmanima nakon 14h?!!! gdje cu sa djetetom u najvecoj vrucini se vuc?!
I kakvo je to dolazenje u apartmanima nakon 14h, a naplacuje mi apartman kao da sam bila cijeli dan (jer gospodin nam je naplacivao po danu - to nam je naglasio, a ne nocenje i izracunao nam je zadnji, 15 dan ne 14 nocenja vec 15 dana iako smo morali apartman napustiti do 10h)

Ako je dolazak nakon 14h, a ti naplacujes gostima po danu, a ne nocenje, ti prakticki "krades" goste za 1 dan (taj isti dan naplatio si 2x - prvi put onima koji odlaze i drugi put onima koji dolaze u apartman isti taj dan)...
Slažem se da je ovaj što naplaćuje po danu lopov, ali check-out do 10/11 i check-in od 14/15 h su standardna praksa u hotelima i apartmanima.

Ukoliko je apartman slobodan i očišćen, najčešće bez naplate pustimo ljude da uđu ranije, pogotovo ako se radi o stalnim gostima.
Kad se radi o izmjeni gostiju: isti dan jedna grupa odlazi, druga dolazi, onda inzistiramo da se vrijeme odlaska i dolaska poštuje. Još lako za jednosobne apartmane, ali za dvosobne i trosobne ipak treba vemena da se temeljito očiste.

I da, naravno da naplaćujemo isključivo po noćenju. Dajemo opciju, ako ljudi žele doći izrazito rano, npr. oko 7-10 ujutro, da si unaprijed rezerviraju dodatni dan, uz naplatu. Što mi se čini sasvim fer, pogotovo kad je u sezoni gužva.
Od 11 nadalje uglavnom dopuštamo da uđu i ostave stvari u stanu, pod uvjetom da nam ostave par sati, do cca 13-15h da očistimo stan u miru.
Nisam napisala, check-out je do 11, check-in od 15h
Channon Yarrow is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 09:49   #95
Sada općenito o situaciji s gostima iz moga iskustva i mojih mještana koji se bavimo s turistima od 1954.g (moja mama).
Prvo je to bio mali broj gostiju onda je uslijedio masovni turizam gdje se iznajmljivalo sve i svašta i nije se prijavljivalo a mi "legalni" smo i onda i sada uvijek bili i ostali bedasti.

Tada su gosti dolazili po 15 - 20 dana nisi imao apartman već si ih primao u svoj stan, imali su kuhinju, frižider i sve ostalo s njima.
Bilo je također svašta ali si imao drugačiji odnos s tim gostima.

Onda je uslijedila apartmanizacija i sve je krenulo drugačije.
Ti si iznajmio apartman da gostu bude ugodnije a neki napominjem neki su to protumačili ja sam to iznajmio pa tu mogu raditi što me je volja.

Onda su iznjmljivači postajali sve gori i parirali s gostima "e neš ti to" a gost "ja sam na odmoru, opušten i tu ću raditi sve što ne bi ni kući jer sam platio".

Normalno da se to ne može generalizirati jer nisu svi takvi ali to su oni ekstremni slučajevi s jedne i druge strane.

Kada pričam sa svojim sumještanima čujem svašta i o gostima ali i o tome što iznajmljivači rade i ne budem vrjerovala svojim slušnim organom što se sve događa.
Bubinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 09:54   #96
Hehehe... ipak se malo ''zavrtila'' priča oko (ne)naplaćivanja klime. S obzirom da sam ja jučer prvi reagirao na tu priču oko dodatnog naplaćivanja klime (i struje ako doneseš svoj pekač kruha), dok je tema još bila posvećena samo iznajmljivačima, moram priznati da me bilo strah moderatora ako previše skrenem s teme, kao što i jesam.
No vidim da imam i nekoliko drugih istomišljnika što se tiče dodatnog (ne)naplaćivanja klime, potrošnje struje i slično.
Od iznajmljivača na Jadranu možeš očekivati i da će ti pozvoniti ako se predugo tuširaš, ako previše gledaš TV i slično. Koji jad, ne vjerujem...
A te priče o sigurnosti klime...
casper77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 09:55   #97
Quote:
Channon Yarrow kaže: Pogledaj post
... check-out do 10/11 i check-in od 14/15 h su standardna praksa u hotelima i apartmanima.
Slažem se. Tako je uglavnom svugdje u inozemstvu.
casper77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 09:58   #98
U dolaska gosta i odlaska iz apartmana naveli ste da je to problem jer se traći da se uđe u apartman poslije 14, 00 sati:

Navedi mi kako bi vi to organizirali?

Gost koji ujutro odlazi kažem mu da treba otići do 10 najkasnije 11 sati jer da dolaze drugi.
Ako imam jedan apartman za urediti stignem za 2 sata ako je "normalno" čišćenje a ako ne treba mi više.
Znači 11 + 3 = 14 sati.

Kako bi vi to ušli prije 14 sati jedino ako želite ući u neposremljeni apartman?
Onaj gost od ujutro isto ne želi ranije otići i ne mogu mu reći molim te odi u 6 van da bi slijedći došao u 9?

Svim gostima koji dođu ranije ponudim svoju sobu svoju kupaonu i piće, jelo i sve da im prođe vrijeme dok ne spremim apartman.

Ima gostiju koji bi željeli otići popodne sa brodom u 17,00 sati tada zamolim da izađu iz apartmana pospreme stvari ostave prtljagu kod mene odu na kupanje i kada se vrate ponudim i m opet svoju kupaonu i sve kao napred navedeno.

MOLIM VAS DA MI SUGERIRATE KAKO DA SE UBUDUĆE PONAŠAK KOD TAKVIH SLUČAJEVA.
Gost bi otišao tek popodne a vi dolazite prije 14,00 sati?
Bubinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 10:02   #99
Quote:
Šatrunčica kaže: Pogledaj post
E moja klima neće šibati do zore


Tipično...



Quote:
Šatrunčica kaže: Pogledaj post
Ali kao što je tu više puta navedeno, radi se o sigurnosti a ne o utrošku struje.
Još da ste ovo napisali da vrijedi dok ljudi nema u apartmanu to bi i prožvakao. Apsolutno se slažem da je glupo hladiti objekt ako nema nikoga, više radi bezvezne potrošnje energije, nego radi sigurnosti. Ali strah za sigurnost klime koja radi po noći, dok su ljudi unutra i spavaju i hlade se klimom, kad je već imaju i kad su već platili apartman i Vi dolazite ljudima i zvonite im na vrata da ugase klimu...
Dno dna, nemam drugih riječi osim dno dna.
Nemam riječi... osim... hrvatska posla. Sezona traje dva mjeseca pa ajmo oderat turiste na svakom koraku da se zaradi što više (prenapuhane cijene u restoranima, na tržnici, pri iznajmljivanju, pri kontroliranju potrošnje klime, struje, vode... još samo recite da brojite koliko tko pušta vodu za 100 eura po noći). Ajmo se svi baviti iznajmljivanjem, opremiti apartmane, a onda brojati turistu kada i koliko troši klimu.

A bi li pozvonili turistu da znate da je, hipotetski, u apartmanu cijeli dan od jutra do mraka i ujutro u 8 h upalio klimu i ne gasi je do 21 sat. Pretpostavimo da je npr. nagazio na ježinca pa ne može van, dobio upalu mjehura, došao pisati doktorat, čudak neki totalno, pobjegao od žene / muža, preslano mu je more... i cijeli dan je zbuksan u apartmanu i nafrljio klimu i hladi se. Što bi tada učinili? Isto mu pozvonili, jer pazite, to je vremenska potrošnja veća nego cijelu noć?

Zadnje uređivanje casper77 : 06.07.2013. at 10:11.
casper77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 10:41   #100
Quote:
Šatrunčica kaže: Pogledaj post
Nešto te nije bilo kućanice, pa sad vidim da si u poslu.
Evo kod mene za sada svi Ok, ali pitam se zašto ne uđeš u apartman i isključiš klimu ako su otišli? A ako nisu, kao ja maloprije, oni zaspali a klima šiba, ja zvonim na vrata... klima bi radila cijelu noć, a da li bi izdržala (iako je nova). Pa zašto da me to muči? ja lijepo rekoh, ako vam je vruće otvorite vrata jer je ionako noć pa je hladnije...
A kako dobro čujem, čula da kotlić šušti (novi) pa muž promijenio plovak dok su oni bili vani. Inače su svi do sada ostavili apartman jako čist.
ma ča ti je, di ne bi izdržala, meni doma radi klima Hitachi već 5 godin, zimi i liti i izdržava bez problema....

kad je prostorija temperana, manje se troši nego pali gasi...

sve te priče s klimom su pizdarija...

i od gostiju i od iznajmljivača..

jedino što je relevantno i što je obostrano korektno je slijedeće...

da domaćin proklamira svoje uvjete (klima mukte ili naplata, parking mukte ili naplata, parking ima ili parking nema.. itd.)

a da se gost, koji je korektno upoznat s tim uvjetima, istih i pridržava i ne traži ni više ni manje od dogovorenog..

i onda lipo

nema problemaaaaaaa - drugim ričima samo biti normalan i ne srati kvake ni sa jedne strane....
__________________
Tražio sam Gospodina i on me usliša, izbavi me od straha svakoga....
jedrilicar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:22.