Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2016., 20:06   #101
Evo ja na kraju rezervirala ovaj aranžman sa Go N Party, ima još ko da ide?
__________________
For me, it was purely about the music, I was never a fan in the regular sense, it was all about the music.
Nothing_But_You is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 11:28   #102
Pozdrav svima

Cura se registrirala među prvih 10 u HR i dobila je pravo kupiti 4 karte, normalno 2 smo odmah prodali (prijateljima za istu cijenu). Sutra krećemo za Bruxelles a u petak počinje spektakl )) Za one koji planiraju ići sljedećih godina, a nisu još bili:

Po osobi
Ulaznica 303 eura
Hotel 150 eura 6 dana (nekako uhvatili na bukingu jeftino hotel sa 4 zvjezdice u centru Bruxellesa)
Prijevoz od Bruxellesa do Boom-a i nazad za 3 dana koliko traje festival (mjesto gdje je Tomorrowland cca 30 km od Bruxellesa) 130 eura
Uplatili na narukvice 300 eura (narukvicom se plaća sve na festivalu)
Povratna avionska karta iz Zga 110 eura
I novac koji smo si ponijeli za tamo ako nam zafali

Mi smo si sami birali smještaj, međutim mogli smo bit u šatorima u njihovom kompleksu tad je oko 600 - 1000 eura smještaj s kartom za festival ili ako ćete nositi svoj šator, platite nešto sitno mjesto (oko 100 eura) gdje ćete postaviti šator.

Ako ima tko kakva pitanja slobodno pucajte nadam se da ćemo se sresti mi koji idemo
tos is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 20:12   #103
Quote:
Nothing_But_You kaže: Pogledaj post
Evo ja na kraju rezervirala ovaj aranžman sa Go N Party, ima još ko da ide?
Pozz. Zanima me ta shema sa Go N Party. Jesi zadovoljna njihovim aranžmanom? Koliko ranije treba rezervirat to, koliko imaju mjesta? I u konacnici, kakvi su dojmovi?
Funfla is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 22:10   #104
@Tos - vjerujem da moraš odmoriti i tijelo i um, ali ima nas koji čekamo izvješće...

Btw, live je izgledao fantastično.. Primjer AvB nemjerljivo dobar u odnosu na onog "klona" koji ga je mijenjao na Ultri..

A tata Solomun brutalno dirigirao na Diynamicu..
playstation is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 12:11   #105
@playstation vjeruj mi da još nisam došao k sebi

Da krenem od početka

Festival kao što svi znaju traje 3 dana, odnosno zadnji vikend u 7. mjesecu uključujući i petak. Najtoplija preporuka za one koji bi išli i ovo čitaju, obavezno doći dan ranije (četvrtak ujutro) i otići dan kasnije navečer (ponedjeljak navečer). Prijateljima kojima smo prepustili 2 karte su došli isti dan kad je TL, tj. u petak ujutro i odmah u 12 bili na festivalu. Festival traje 12 - 13 sati svaki dan. Imali su let za nazad u ponedjeljak u 8 ujutro, a festival je završio s nedjelje na ponedjeljak u 1:00 - 1:30. Ako se računa da morate biti na aerodromu sat - sat i pol ranije zbog check in-a, možete misliti kakva im je strka bila plus takvi umorni i neispavani. Mi smo odradili onu verziju koju preporučam te smo sve stigli bez ikakve žurbe i gužve.

Navodno je bilo 450 000+ ljudi kroz sva 3 dana zajedno. Međutim to je podatak te firme koja organizira TL i to je napisano na wikipediji te organizacije tako da se taj podatak može uzeti sa rezervom, premda je vjerujte mi, izgledalo kao da ima i više. Organizacija je stvarno na jednom velikom nivou, nešto što se riječima ne može opisati. Karte su vam narukvice koje očitavate na ulazu. Na tu istu narukvicu uplaćujete novce i sve plaćate narukvicom. Imaju svoju valutu ''pearl'' koji je cca 11.50 kn. Postoje putokazi kroz cijeli taj kompleks koji je i osmišljen kao mali gradić da možete naći binu koju tražite. Od prve do zadnje bine ima kilometar i nešto za prehodati, pa možete zamisliti koliki je taj kompleks. Nije bilo klasičnih štandova kao na pijaci već su sve uređene kućice, bio je restoran, coctail bar, trgovine za sunčane naočale, suvenirnice, info pultovi... stvarno na jednom zavidnom nivou. Također bili su i likovi iz teme tomorrowlanda, kao npr lik na monociklu, vile koje obilaze komples, čarobnjaci itd. Postoji mjesto gdje je besplatan wifi i gdje se jede i odmara. Što se toga tiče sam ostao baš ugodno iznenađen Kad pojedete, odmah dolaze njihovi ''komunalci'' i čiste za vama. Treba napomenuti kako se tamo puši te da sutra dan nema niti jednog čika Čisto i uredno za sutra od bina do mjesta gdje se jede/puši itd. Wc-a je bilo dovoljno, jedini propust je što kod mainstagea je bila premalo slavina (6 mislim) te se čekao red za oprati ruke. Imate kod wc-a ljude koji vas špricaju sa dezićima ako to želite (normalno ima muški i ženski dezić te samo digneš ruke i šrpicanija po tebi). I još puno, puno popratnih stvari koje nisam naveo, a vjerujte mi da ostanete pod dojmom ^^

Hrana je odlična za festival, imate kućice meksičke, talijanske, tajlandske kuhinje itd., znači raznolika hrana od hamburgera, pomfrija, sendviča itd što se može vidjeti kod nas do tjestenine s raznim umacima, piletina na ražnju, razno razni umaci, mesne kuglice itd itd stvarno na nivou. Od 40 - 100 kn košta ovisno što želiš uzeti, pomfri i hamburgeri su najjeftiniji naravno
Piće: Jupiler pivo, neko rose pivo, redbull (25 kn), šampanjac, bijelo vino, crno vino, rose, votka, (neki viski ne znam kak se zove), sokovi svi naravno, posebne kućice gdje se kupuje voće i iscjeđeni sokovi itd. Raznoliko u svakom slučaju

Što se tiče stageave, stvarno su si dali truda (treba imati i na umu da svake godine rade novi mainstage u temi koja bude za tu godinu, npr. za ovu godinu je bila tema elixir of life pa je bila šuma mainstage, vilenjaci okolo itd itd). Svaki je odrađen estetski i više nego ok, imaju 4-5 koji su baš udarni stageavi i izgladaju savršeno, ali ima i onih koji su kao hala, ali unutra je ok sređeno i može se fino opustiti. Ako nisam spomenio, postoji 16 stageova. Nažalost mrak pada tek poslije 22:00h, a festival je do cca 1:00 navečer tako da što se tiče rasvjete, lasera itd se jako kratko uživa a to je jedino što obožavam

Sami nastupi su ok, EDM nije moj đir i ta komercijala, ali morate biti svjesni da tamo rijetko tko je nastupio kao DJ, sve kao producenti. Sve nasnimljeno ranije od prijelaza, efekata itd itd te eventualno neki qrc dotaknu na ploči. Od vinyla ni v, već urlikanje na mirkofon i dizanje mase na noge, skakanje po stage-u . Nažalost to nisu pravi DJ-evi, pravi DJ ne diže glavu sa miksete i deckova. Ali opet, znao sam da je tamo tako te sam tako i prihvatio i znao u što dolazim. Ne postoji baš neki ''žešči'' stage kao npr psytrance ili slično, ima stage-eva gdje nema tih up and down sranja koji idu svaku minutu da se može skakati. Sada ispada da pljujem izvedbe Međutim nije tako. Znao sam što me čeka od glazebnog asortimana te nisam ni očekivao puno i stvarno sam se zabavio čak za onoga koji to ni ne sluša. Tako da se ne ljute ljudi koji očekuju izvještaj sa nastupa kad to stvaaarno ne slušam, ali kao što sam rekao jebeno sam se zabavio i još sam pod dojmom

Ponjeli smo 2 naše zastave, ali smo ih podijelili. Ne kažem da su tamo Hrvati atrakcija, ali zaustavljali su nas jaaako puno ljudi uz povike ''Horvatska'', ''Kroejša'', ''Kroacija'' i ''Hrvatska'' Jednu su nas zastavu tražili Nizozemci te smo im dali, a drugu je došao frajer iz JužnoAf.Rep. da se mijenjamo hoće baš našu zastavu i mijenjali se. Jako puno naših iz Australije, ali ni beknuti jednu našu riječ. Nema nikakvih incidenata (bar nigdje nisam vidio), samo sam čuo da je jedan bio u 3 dana što je stvarno i više nego ok. Ljudi su svi susretljivi, odnosno koje god smo pitali nešto. U biti to i je bit i svrha festivala (osim zarade, jel) da se svi osjećaju kao jedno, da tu pada šovinizam, mržnja, ignorancija, odnosno kako uvijek kažu ''you are the people of tomorrow''. Možete hodati goli, bosi, pijani, maskirani, poluošišani itd itd nećete doživiti niti jednu neugodnost.

A sada za one koji bi nešto više od alkohola. Postoji prije ulaza odvojak za one koji imaju samo stvari u džepovima i one koji nose ruksake itd. Oni koji nose stvaru u džepovima mogu unijeti šleper ako žele, ali nikako u džepove staviti, to jedino pregledavaju. Ovima sa ruksacima imaju prije pregleda ruksaka bačvu gdje su se bacale nedozvoljene stvari i to na vrhu bačve otvor promjera 5-10 cm, nije cijela otvorena da netko ne posmili. Pretresu cijeli ruksak i čak su jedan dan imali tamo pse koji su njušili ruksake, dok ovi koji ''nemaju ništa'' nisu ni okrznuli sa nekim pretresanjem. Nisam potrošač niti sam tražio tamo, ali koliko sam skužio nije to masa za takve stvari, premda ih je bilo vidno sažvakanih i natripanih.

Da sumiram...
Jedno prelijepo iskustvo, nešto što vrijedi svake kune i tko bude imao priliku ikada otići, obavezno, ne žaliti kune. Nas je po osobi izašlo sve na kraju cca 1000 €. Ali vrijedi, stvarno vrijedi. Kad ja koji ne volim tu tešku komercijalu ili pak te producente vidjeti na nastupima pa opet ću probati sljedeće godine ako Bog da kupiti karte. Stvarno nešto neponovljivo

Organizacija 10/10
Uređenje (interijer, okoliš, popratni sadržajevi...) 10/10
''DJ-evi'' 8/10 (jer nisu DJ-evi)
Rasvjeta 10/10 (pogotovo na Deadmau5-u, čovjeku bio uvjet da nastupa njegova rasvjeta i da ne objave njegov nastup na official videima)
Cijene 10/10 (ako znamo da to nije Hrv i da nisu tamo naše cijene te da je na moru skuplje u sezoni )

Slike ću danas sutra uplodati
tos is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 12:33   #106
Evo i nekih slika

http://pho.to/AFBPo

Također, čak smo i na official videu TL-a
U par navrata od 0:00 - 1:10 se vidimo

https://www.youtube.com/watch?v=exsSSKmRhfc
tos is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 12:53   #107
Vidim kažeš da ima 16 stageova sve skupa.
Pa koje žanrove onda puštaju ako na nijednom od tih 16 nije bilo mjesta za psytrance i slično?
Mislim, nije da sam ljubitelj tog žanra, ali me ovako čisto zanima pošto je toliko puno stageova.
Brick Top is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 13:00   #108
Uglavnom EDM... trance, house i d&b koliko sam ja čuo. Možda je još bilo ali nisam bio na ostalim žanrovima, na ove sam naletio, a prošli smo sve stageove samo jedan dan pošto se ne možeš zadržavati igdje duže od pol sata ak želiš sve obići.
tos is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 13:11   #109
Quote:
Funfla kaže: Pogledaj post
Pozz. Zanima me ta shema sa Go N Party. Jesi zadovoljna njihovim aranžmanom? Koliko ranije treba rezervirat to, koliko imaju mjesta? I u konacnici, kakvi su dojmovi?
Nisam nezadovoljna, al da je moglo i bolje, moglo je. Npr. nisu nam poslali aktivacijske kodove za narukvice prije festivala nego su nam sami aktivirali narukvice i predali nam ih tek u Ljubljani (prije toga je nas koji smo išli iz Zagreba pokupio kombi). Na taj način smo propustili priliku da uplatimo novce na narukvicu online prije polaska, šta bi nam bilo zgodno jer 1) ne bi morali nosit toliko gotovine sa sobom, 2) dobili bi bonus pearl-ove za online nadoplatu, 3) mogli bi pratit stanje na narukvici preko TML aplikacije na mobu. Nije tragedija, ali ne znam zašto je bio problem par dana prije svima na mail poslati aktivacijske podatke da to sami odradimo.

Vodič je cijelo vrijeme u autobusu pričao na slovenskom, a nas iz HR ko jebe razumijemo li mi njega. Kad smo došli u Dreamville, samo nas je ostavio da se sami snalazimo, šta je glupo s obzirom da je on tu svake godine i možda bi nam trebao objasniti neke stvari da se lakše snađemo i smjestimo. Na povratku je bus kasnio iz Slovenije skoro 2h... da ne nabrajam dalje. Ništa prestrašno, ali očekivali smo malo više.

Šta se tiče tvog pitanja o kapacitetu, čini mi se da nekih 50-60 mjesta imaju. Mi smo išli jednim autobusom i mislim da je još jedan kombi išao sa 10-ak mjesta. Moj ti je savjet da pokušaš regularno dobit karte, i organizirat prijevoz i smješaj samostalno; a tek ako to ne upali pokušat kod njih rezervirat. Kažu da im se inače aranžmani rasprodaju u 15-ak minuta, ali ove god su imali problema sa serverom, pa kad smo već sat vremena bezuspješno bili u redu za regularne ulaznice, javili smo se ovima na blef i uspjeli doć do aranžmana.
__________________
For me, it was purely about the music, I was never a fan in the regular sense, it was all about the music.
Nothing_But_You is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 14:04   #110
@Tos, nema šta, Hrvatska zastava se vijori sve u šesnaest..

Premoćno izgleda ugođaj i sami dizajn cijelog festivala preko slika i videa, a mogu zamisliti kako je tek uživo kad čovjek uplovi i stopi se s tim svim detaljima. Stvarno to sve djeluje kao „zemlja sutrašnjice“, bajka u kojoj čovjek sam dirigira svoj svijet pa, makar, i na tri dana.

Ugodno sam iznenađen s cijenama na festivalu. Očekivao sam puno veće cijene, a ono, malkoc skuplje od Inmusica.. Ne'š ti usporedbe..

Sve jasno što se tiče načina svirke. Zato ja uvijek izbjegavam main stejđeve i one koji su udarni, prije svega zbog gužve, a onda i zbog ovoga navedenoga te pokušavam hvatati ove dj-eve što su u 'sjeni'. Oni se ipak probijaju pa više truda ulažu u nastup..
Baš na Diynamicu (uhvatio ih na streamu) su prije Solomuna bili Kollektiv Turmstrasse i udarali live. Više nego finjak dečki odradili.

Ovo što Brick Top piše, ali, ne može se sve stići i to mi jasno. Jeste uspjeli u onaj Cave njihov uspasti? Kažu da je to fina zajebancija…


Sve u svemu, fin i poučan izvještaj. Drago mi je da ste se dobro proveli..

Kasica prasica pripremljena. Lagano se počinju kune/euri ubacivati za sljedeću godinu..
playstation is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 14:29   #111
@playstation nisam ni naveo sve stvari kao npr mjesta gdje se tetovira, gdje se slika, npr imao si velike LCD televizore sa kamerom i staneš ispred TV-a i vidiš se na tom TV-u i uslikaš se te tu sliku od tamo šalješ gdje hoćeš (facebook, mail itd itd), bile su normalno razglednice koje od tamo šalješ gdje hoćeš itd itd. Stvarno je bilo popratnog sadržaja.

Upali smo u Cave, međutim isto komercijala samo gdje stane stotinjak ljudi ništa, bar meni, spešl.

Cijene na festivalu su stvarno ok, nije kao na Exitu što sam pročitao od tebe, ali jbga nije Belgija nažalost Hrv ni Srb po cijenama tako da su mi ok cijene bile. Ako se želiš napiti u 3 dana (inače ne pijem, tako da to uzmeš u obzir da se brzo izvrnem) i jesti, treba ti cca 50-70 € dnevno.
tos is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2016., 15:22   #112
Arminov set preslusavam vec 3.put.. Iako komercijala dobar dio, odlican mi je. Jbg.Armina pratim vec duze vrijemei volim i najdrazi mi je dj, usprkos tome sto se previse prokomercijalizirao..ali, covjek je ipak jebena institucija..
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 11:07   #113
Da dignemo temu iz mrtvih

Ove godine je 2 vikenda tomorrowland I ove godine smo uspili dobiti pravo na kupnju 4 karte Kupili smo karte za 2. vikend, puno jači sastavi nego prošle godine, pogotovo trance stage

Jel tko još ide na tomorrowland, ipak ove godine je lakše bilo dobiti kartu nego prijašnjih godina ?
tos is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 11:56   #114
Ja i ove godine nisam uspio dobit. Ako imas jos karata javi :-)
Cydia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 20:50   #115
Quote:
tos kaže: Pogledaj post
Da dignemo temu iz mrtvih

Ove godine je 2 vikenda tomorrowland I ove godine smo uspili dobiti pravo na kupnju 4 karte Kupili smo karte za 2. vikend, puno jači sastavi nego prošle godine, pogotovo trance stage

Jel tko još ide na tomorrowland, ipak ove godine je lakše bilo dobiti kartu nego prijašnjih godina ?
Idemo i mi opet, ove godine bez agencije, isto upali u top 20
__________________
For me, it was purely about the music, I was never a fan in the regular sense, it was all about the music.
Nothing_But_You is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 20:57   #116
Tomorrowland 2018

Pozdrav ljudi, koliko nas ove godine ide iz Hrvatske?
Adalynn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2020., 16:58   #117
Pozdrav , sta mislite kakve su sanse za tomorrowland i ultru ove god s obzirom na ovu situaciju ?
Mitroglou is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2020., 18:54   #118
Nikakve
everest is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2020., 20:25   #119
Sta mislite o ovome dogadaju virtualno ? Kupio sam karte dva dana , iskreno ne znam sta ocekivati , organizator kafica inace na vrhu zgrade, kaze da ce bit vatrometa, pjene , konfeta itd i veliki stream preko ekrana , jedina zelja je glavni stage , a kako ce to izveci najvise me zanima , s obzirom da na tmwlu ima desetak pozornica
Mitroglou is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:08.