Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2017., 22:07   #501
Quote:
Klibicl kaže: Pogledaj post
Je, pa zna se da knjige ne valjaju ako nisu podgrijane
Lako za knjige, treba disati i biti tamo na nogama 12 sati...


Quote:
Inače VV mala kritika na tebe i tvoju branšu, otkad ste počeli uzimati studente i izbjeglice s Kosova kao priučenu radnu snagu, čovjek se na interliberu osjeća pomalo kao na sajmištu stoke a ne knjiga. To sve polupismeno i nasrtljivo. Znači umjesto da kritizirate sve i sva okolo razmislite malo o sebi.
Hmm, OK, ne bih znala. Kod mene rade iskusni knjižari jer je i zbog fiskalizacije zgodnije na blagajnama imati stalno zaposlene da se ne komplicira s internim aktom i slično, samo za tu priliku, a i naš štand (jedan od njih) obično služi kao info pult
Studenti lijepe cijene, rade popunu i šatro paze da se ne krade iako se krade naveliko i to znamo. Ali dobro, moguće da je kod drugih drukčija situacija.

Žale se na to ljudi i u branši, da u knjižarama više nema pravih knjižara...
ViktorViktorija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 22:14   #502
Čast izuzecima, naravno
Nisam znao da se krade...a ja kupio, budala
Klibicl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 22:27   #503
Quote:
Klibicl kaže: Pogledaj post
otkad ste počeli uzimati studente i izbjeglice s Kosova kao priučenu radnu snagu, čovjek se na interliberu osjeća pomalo kao na sajmištu stoke a ne knjiga. To sve polupismeno i nasrtljivo.
Objasni ovo.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 15:38   #504
Quote:
ViktorViktorija kaže: Pogledaj post
Kao i svake godine, nemam nikakve riječi hvale za organizaciju. Sve je u raspadnom stanju, parking i kretanje po Velesajmu loše organizirano, nikakvi sadržaji (u biti, ove godine je bilo naznaka sadržaja) i jednostavno prevelika gužva.
Nužno je izgraditi novi Velesajam ( ili kako žele vratiti originalno ime, Zbor )
ali, to tek može biti skončano u roku pet godina.
Kako radovi još nisu počeli i ne znam kada će, ostaje nam samo uluda tlapnja unaprijed...
Quote:
ViktorViktorija kaže: Pogledaj post
Čak je i meni izdržljivoj dvaput pozlilo i morala sam trčati van loviti zrak jer je Velesajam inzistirao na upaljenom grijanju
Ono je pravo osvježenje izaći van..Spas su oni bočni izlazi..Naprosto je nesnosno biti u onoj tmustoj gužvi i kretati se gusjeničarskim hodom.
__________________
Bellum omnium in omnes – Rat sviju protiv svih __N.B.F.
Drezga Makljavn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 15:40   #505
Quote:
ViktorViktorija kaže: Pogledaj post
Studenti lijepe cijene, rade popunu i šatro paze da se ne krade iako se krade naveliko i to znamo. Ali dobro, moguće da je kod drugih drukčija situacija.
Kako to msiliš krade se naveliko ? Knjige ? Kako možeš ukrasti sa štanda kada je ispred tebe prodavač ?
__________________
Bellum omnium in omnes – Rat sviju protiv svih __N.B.F.
Drezga Makljavn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 15:54   #506
Quote:
Drezga Makljavn kaže: Pogledaj post
Kako to msiliš krade se naveliko ? Knjige ? Kako možeš ukrasti sa štanda kada je ispred tebe prodavač ?
Osim ako misli da sami prodavači kradu novce, ili da nakladnici ne prijavljuju prodane knjige...
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 16:28   #507
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Osim ako misli da sami prodavači kradu novce, ili da nakladnici ne prijavljuju prodane knjige...
Hmda..
Ipak, ja sam za svaku knjigu dobio račun..Za svaku.
__________________
Bellum omnium in omnes – Rat sviju protiv svih __N.B.F.
Drezga Makljavn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 16:31   #508
A gle u onakvoj gužvi je uvijek moguće ukrast. No to je čist normalna stvar. Uvijek bu bilo nekulturnih ljudi i lopova.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 19:38   #509
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
A gle u onakvoj gužvi je uvijek moguće ukrast. No to je čist normalna stvar. Uvijek bu bilo nekulturnih ljudi i lopova.
Ako uračunamo da većina Hrvata ne čita onda moramo razumjeti dao posjetitelji Interlibera spadaju u rijetku vrstu koja to čini.
I, dakle među tim pismenim i načitanim Hrvatima kola leglo lopova..
Još time gore kako je spomenuto, kaže se ; krade se naveliko...

Pa, zaboga miloga gdje smo to dopali biti ?!!

Zar kradu oni koji čitaju i kulturu štuju ?
Zar smo dosegli dno time da otuđujemo od jadnih nakladnika koji se održavaju na životu i uskraćujemo im pravo zarade za troškove ?

Znam...Imao onih koji vole knjigu, a ne mogu si priuštiti.
Ali, šokirala me ta izjava ; krade ne naveliko.
Ja sam mislio da je to rezervirano za političke klase.
__________________
Bellum omnium in omnes – Rat sviju protiv svih __N.B.F.
Drezga Makljavn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 23:54   #510
Quote:
Drezga Makljavn kaže: Pogledaj post
Kako to msiliš krade se naveliko ? Knjige ? Kako možeš ukrasti sa štanda kada je ispred tebe prodavač ?
Da, knjige, jednostavno je prevelika gužva po štandovima. Nemojte misliti da je ovo sada recept za to i da to podržavam, ali vrlo se lako može u jako velikoj gužvi staviti bilo što u vrećicu. Mi smo jednom ulovili ženu s punom vrećicom naših knjiga, i tuđih, pa smo to raznosili i vraćali na druge štandove. Oni koji imaju jako dugačke pultove ne mogu ih pokriti svim prodavačima, a kamera i nadzora nema.
Priča se i da nestaju knjige i poslije, kada sajam zatvori (jer pultovi ostaju kako jesu, nigdje se knjige ne odvoze), a nekada ljudi bočnim ulazima znaju provaliti i prije radnog vremena, dok još na štandovima nema svih prodavača (to su ove godine riješili zaštitarima i prospusnicama).



Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Osim ako misli da sami prodavači kradu novce, ili da nakladnici ne prijavljuju prodane knjige...
Nakladnici prijavljulju sve, i za sve se izdaje račun. Porezna svake godine prošeće po štandovima i mora sve štimati. Mi smo se za to pripremali tjednima, da svaka knjiga bude u kompu, da postoji službeno sniženje cijena i ostale tehnikalije na koje love. Mislila sam isključivo na građane i knjige.

Al ja uvijek kažem, ako su ukrali, što ne odobravam, nek bar pročitaju...
ViktorViktorija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 00:12   #511
Quote:
Drezga Makljavn kaže: Pogledaj post
Ako uračunamo da većina Hrvata ne čita onda moramo razumjeti dao posjetitelji Interlibera spadaju u rijetku vrstu koja to čini.
I, dakle među tim pismenim i načitanim Hrvatima kola leglo lopova..
Još time gore kako je spomenuto, kaže se ; krade se naveliko...

Pa, zaboga miloga gdje smo to dopali biti ?!!

Zar kradu oni koji čitaju i kulturu štuju ?
Zar smo dosegli dno time da otuđujemo od jadnih nakladnika koji se održavaju na životu i uskraćujemo im pravo zarade za troškove ?

Znam...Imao onih koji vole knjigu, a ne mogu si priuštiti.
Ali, šokirala me ta izjava ; krade ne naveliko.
Ja sam mislio da je to rezervirano za političke klase.
Pravi ljudi o kojima ti pišeš vjeruj mi ne kradu knjige. Ali znaš i sam da se pojave i oni manje pravi. Evo ja iskreno nisam primjetio da je netko pokušao ukrast knjigu na štandu gdje sam ja radio posljednjih godina. No ti koji kradu nisu pasinorani ljubitelji knjige. Nego jednostavno lopovi kao i ti o kojima ti pišeš. Razlika je samo u ciframa ali karakter je indentičan onima iz sfera politike. No ponavljam nije to baš tako kako je kolega napisao. Da se krade naveliko na Interliberu. ALi da se i tamo pronađu nemoralni ljudi to te zaista ne treba previše čuditi. No ponavljam to nisu ti ljudi o kojima ti pišeš. Ti kupuju knjige na kilograme kako bi ukrasili svoje dvorce.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 00:24   #512
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Pravi ljudi o kojima ti pišeš vjeruj mi ne kradu knjige. Ali znaš i sam da se pojave i oni manje pravi. Evo ja iskreno nisam primjetio da je netko pokušao ukrast knjigu na štandu gdje sam ja radio posljednjih godina. No ti koji kradu nisu pasinorani ljubitelji knjige. Nego jednostavno lopovi kao i ti o kojima ti pišeš. Razlika je samo u ciframa ali karakter je indentičan onima iz sfera politike. No ponavljam nije to baš tako kako je kolega napisao. Da se krade naveliko na Interliberu. ALi da se i tamo pronađu nemoralni ljudi to te zaista ne treba previše čuditi. No ponavljam to nisu ti ljudi o kojima ti pišeš. Ti kupuju knjige na kilograme kako bi ukrasili svoje dvorce.
Nikako to ne smatram pravilom, naravno. Ima određena ekipa koja mažnjava i poslije nudi u prodaju antikvarijatima i na Njuškalu. Neke već prepoznajemo mi koji smo 15+ godina po štandovima. Ali toga ima svugdje. Prije 3-4 godine smo imali blizu 10 tisuća kuna maznute robe sveukupno. To se netko nameračio na neke skupe stvari i možeš se frigati. Poslije nikad više nije bilo u tolikoj mjeri. Kao da je bilo nešto organizirano taj jedan put...
ViktorViktorija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 00:43   #513
Quote:
ViktorViktorija kaže: Pogledaj post
Nikako to ne smatram pravilom, naravno. Ima određena ekipa koja mažnjava i poslije nudi u prodaju antikvarijatima i na Njuškalu. Neke već prepoznajemo mi koji smo 15+ godina po štandovima. Ali toga ima svugdje. Prije 3-4 godine smo imali blizu 10 tisuća kuna maznute robe sveukupno. To se netko nameračio na neke skupe stvari i možeš se frigati. Poslije nikad više nije bilo u tolikoj mjeri. Kao da je bilo nešto organizirano taj jedan put...
Da razumijem. Pretpostavljam da se radi o nekom velkom izdavaču u 5 paviljonu gdje je zaista izrazito teško kontrolirat tako nešto. Žalosno eto ali kao kaj sam i rekao postoje ljudi koji su lopovi. No zaista velika večina ljudi koji dolaze na Interliber su iskreni ljubitelji knjige. Izuzmemo li onu silnu dečicu koju iskrcavaju busevima.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 13:12   #514
Quote:
ViktorViktorija kaže: Pogledaj post
Da, knjige, jednostavno je prevelika gužva po štandovima. Nemojte misliti da je ovo sada recept za to i da to podržavam, ali vrlo se lako može u jako velikoj gužvi staviti bilo što u vrećicu. Mi smo jednom ulovili ženu s punom vrećicom naših knjiga, i tuđih, pa smo to raznosili i vraćali na druge štandove. Oni koji imaju jako dugačke pultove ne mogu ih pokriti svim prodavačima, a kamera i nadzora nema.
Priča se i da nestaju knjige i poslije, kada sajam zatvori (jer pultovi ostaju kako jesu, nigdje se knjige ne odvoze), a nekada ljudi bočnim ulazima znaju provaliti i prije radnog vremena, dok još na štandovima nema svih prodavača (to su ove godine riješili zaštitarima i prospusnicama).
Krade se kada nikoga nema..Kada je prostor zatvoren ..Nda.
I ona bočna vrata, ako nisu bila zatovrena, sasvim je jasno..

No, ok..To nije mahnita krađa. Dogodi se..Kao što se dogodi oštećenje knjiga u transportu.
Ugalvnom jednog dana kada se izgradi novi velesajam i štandovi će biti drugačije postavljeni sa senzorima..
Quote:
ViktorViktorija kaže: Pogledaj post
Al ja uvijek kažem, ako su ukrali, što ne odobravam, nek bar pročitaju...
Da..Bar to.
__________________
Bellum omnium in omnes – Rat sviju protiv svih __N.B.F.
Drezga Makljavn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 13:15   #515
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Pravi ljudi o kojima ti pišeš vjeruj mi ne kradu knjige. Ali znaš i sam da se pojave i oni manje pravi. Evo ja iskreno nisam primjetio da je netko pokušao ukrast knjigu na štandu gdje sam ja radio posljednjih godina. No ti koji kradu nisu pasinorani ljubitelji knjige. Nego jednostavno lopovi kao i ti o kojima ti pišeš. Razlika je samo u ciframa ali karakter je indentičan onima iz sfera politike. No ponavljam nije to baš tako kako je kolega napisao. Da se krade naveliko na Interliberu. ALi da se i tamo pronađu nemoralni ljudi to te zaista ne treba previše čuditi. No ponavljam to nisu ti ljudi o kojima ti pišeš. Ti kupuju knjige na kilograme kako bi ukrasili svoje dvorce.
Ipak, kada pokušam razumjeti i postoje ljudi koji vole i žele knjigu, a jednostavno nemaju dovoljno sredstava.
I oni se nađu u toj "zoni" otuđenja..
No, kako to reći, kako to sročiti da je to plemenita namjera, ako je otuđenje obogaćenje vlastitog duha, ipak je otuđena vrijednost..

Te otuđivače lakše smatram nevinima od onih koji su učinili kolektivnu štetu društvu, uništenjem gospodarstva i recimo knjižara..
Ukrasti kruh ili ukrasti novac iz zajedničke riznice nije jednak zločin..
__________________
Bellum omnium in omnes – Rat sviju protiv svih __N.B.F.
Drezga Makljavn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 16:16   #516
Quote:
ViktorViktorija kaže: Pogledaj post
Al ja uvijek kažem, ako su ukrali, što ne odobravam, nek bar pročitaju...
Evo, ja ukrao ove godine za frendicu jednu..

Šalim se, ove godine nisam ni išo, no poanta je ...
u svakom slučaju, na kraju će ih netko pročitat.
Što bi drugo s njima?

No da, zaista, kad kažete da ih kradu pa prodaju preko njuškala, to već nije fer.
Ako već kradeš, kradi za svoju dušu.
__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium
inflame is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 16:28   #517
uvijek postoji određena skupina ljudi s ruba društva, polu-beskućnika, ili ljudi s psihičkim problemima, laganih kleptomana, koji će knjige ukrasti ali i pročitati jer vole čitati i imaju unutarnju potrebu za tim, a neuredno žive pa im zbog raznih razloga javne knjižnice nisu prvi izbor. to mi dođu kao oni redovni posjetitelji književnih tribina i javnih događanja koji se prvi bace na grickalice i pića. misliš da su došli samo zbog toga, ali oni uredno sve saslušaju, nekad postavljaju i pitanja. onaj stereotip o klošaru nekadašnjem profesoru koji je nekom nesrećom propao u životu...
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 18:06   #518
Quote:
Lizzie M kaže: Pogledaj post
uvijek postoji određena skupina ljudi s ruba društva, polu-beskućnika, ili ljudi s psihičkim problemima, laganih kleptomana, koji će knjige ukrasti ali i pročitati jer vole čitati i imaju unutarnju potrebu za tim, a neuredno žive pa im zbog raznih razloga javne knjižnice nisu prvi izbor. to mi dođu kao oni redovni posjetitelji književnih tribina i javnih događanja koji se prvi bace na grickalice i pića. misliš da su došli samo zbog toga, ali oni uredno sve saslušaju, nekad postavljaju i pitanja. onaj stereotip o klošaru nekadašnjem profesoru koji je nekom nesrećom propao u životu...
Kleptomani imaju psihičkih problema, ali ako netko ima ps. problema nije zbog toga lažac i lopov .

A što se tiće grickalica i pića, ja znam doći na književno predstavljanje koje me zanima, postavim pitanje, i da, među prva pojedem nešto što se nudi... Sorry, lakoma sam, volim dobru hranu, ali nije mi cilj doći na književno predstavljanje samo zbog hrane...
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 00:50   #519
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Kleptomani imaju psihičkih problema, ali ako netko ima ps. problema nije zbog toga lažac i lopov .
pa tko ovo drugo uopće tvrdi? mislim da je sintaksa moje složene rečenice jasna. (otkud sad laganje u igri?)

a zna se na koga mislim (barem češći posjetitelji tribina znaju) kad spomenem stalne mušterije tribina koje strateški sjednu blizu posluženja i prvi navale na vino (kad baš moram sve crtati: alkoholičari su) - tete knjižničarke u Bogdana Ogrizovića se već godinama više ne uzbuđuju oko toga, sve ih već poznaju i šale se na situaciju. ima tih nekoliko gospode koji sve strpljivo saslušaju prije nego se krene na okrijepu, pa eto imaginiram da neki od njih uistinu i zadovoljavaju svoje kulturne potrebe usput.
ne kažem da isti ti kradu knjige, već ih spominjem po analogiji - može se kombinirati jedno asocijalno ponašanje s istinskom kulturnom potrebom, kao (neki) kradljivci knjiga.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2018., 09:28   #520
Quote:
Zagrebački velesajam i ove godine u studenom postaje in mjesto u gradu. Najomiljeniji sajam za sve generacije INTERLIBER vraća se od 13. do 18. studenog na radost svih knjigoljubaca.

Interliber je najveća književna manifestacija u Hrvatskoj i platforma za promociju knjiga, pisaca, čitanja, znanosti i znanja koja okuplja najznačajnije nakladnike i knjižare.

Paviljone Interlibera više od 300 izlagača popunit će knjigama najrazličitijih žanrova, a sajam će nadopunjavati uvijek zanimljivi i raznovrsni sadržaji za sve uzraste, od predstavljanja novih knjiga, druženja i razgovora s književnicima, susreta nakladnika, knjižara i knjižničara, do književnih čitaonica i radionica, okruglih stolova, kvizova, dodjela književnih nagrada, aukcije starih i rijetkih knjiga...

U vrijeme kada se trendovi izmjenjuju gotovo svakodnevno potreba za cjeloživotnim obrazovanjem je veća nego ikada. Interliber na jednom mjestu nudi najopsežniju ponudu stručne i poslovne literature, udžbenika i ostalih pomagala za daljnju izobrazbu.

Kroz šareni svijet knjiga najmlađe će čarobnim štapićem voditi sami autori. Upoznat će svoje junake, otkriti neke nove svjetove. Izaberite knjige koje ćete im čitati za laku noć. Pronađite nešto i za sebe jer djeca uče o ljubavi prema knjizi promatrajući roditelje koji čitaju.

Brojni naslovi svjetski poznatih bestselera i književne spisateljske zvijezde samo su komadić slasnog kolača koji se nudi na najboljem književnom sajmu u okruženju, a rado ga posjećuju i svoj interes i zadovoljstvo na njemu pronalaze jednako i djeca i poslovni ljudi i umirovljenici.

WORLD EDUCATION FAIR - SAJAM SVJETSKOG OBRAZOVANJA

Novost na ovogodišnjem Interliberu je World Education Fair - Sajam svjetskog obrazovanja koji se održava 16. i 17. studenog 2018. (petak, subota) u Kongresnoj dvorani Zagrebačkog velesajma.

Na World Education Fairu svi zainteresirani za obrazovanje u inozemstvu moći će dobiti informacije o studiranju, srednjim školama, jezičnim tečajevima u inozemstvu i Work&Travel USA programu studentske kulturalne razmjene u SAD-u. Tako će se po četvrti puta hrvatskim srednjoškolcima i studentima, ali i njihovim roditeljima i svima koji žele saznati više o obrazovanju u inozemstvu pružiti jedinstvena prilika da pitaju sva pitanja i uživo se susretnu s predstavnicima i profesorima sjajnih inozemnih sveučilišta, privatnih srednjih škola i centara za učenje stranih jezika iz Velike Britanije, Nizozemske, Danske, Švicarske, Austrije, Poljske i drugih.

Tijekom WEF-a svi posjetitelji će imati priliku i poslušati zanimljive radionice i predavanja na temu obrazovanja u inozemstvu, ali i ostvariti popuste na jezične tečajeve i saznati kako doći do dobrih stipendija.

ŠKOLICA ZNANSTVENOG KVARTA

Znanstveni kvart predstavlja školicu s programom druženja sa znanstvenicima, radionicama za niže razrede osnovne škole te u popodnevnim satima otvorene radionice uz edukativno-zabavne pokuse za djecu od 5 do 10 godina.

BESPLATAN ULAZ

Ulaz na Interliber je besplatan za sve posjetitelje.

"Ulicama" Zagrebačkog velesajma za vrijeme trajanja Interlibera svake godine prošeta oko 130.000 zaljubljenika u knjigu.

Sajam se održava pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture Republike Hrvatske i gradonačelnika Grada Zagreba.
...
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:15.