Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.12.2015., 13:11   #81
A gle, isplati se airbnb kao I svaki drugi biznis sto se isplati ili ne, ali recimo ovako cisto da ti pomognem, ako imas fancy stan na dobroj lokaciji u centru, ako si ti okej I kuzis taj posao I sve ostalo vezano uz njega, jer nije samo stan faktor nego I ti (dakle to je prije svega cijelokupni turisticki proizvod), kakva si ti, kak to hendlas, koji ti je stil itd...

Ali uzmi ovako recimo da imas to sve nekako, onda ovako racunaj u grubo uprosjeceno kroz godinu, da koliko bi dobila od trajnog najma ovako ces "zaraditi" duplo vise. Eto ako podignes taj biznis na tu neku razinu, recimo da si uspjesna.

Stalni posao uz vise od jednog stana kojeg rentas turistima, mozes prakticki zaboraviti, odnosno ne moras, ali smanjuje ti se zarada, kako I same mogucnosti oko eventualnog maksimalnog potencijala kojeg sukladno tome svemu bi eventualno, mozda, mogla i postici.



Do 4 stana (apartmanizirana), mozes ici u svojstvu privatnog iznajmljivaca (tu placas pausal godisnji), preko toga ides na d.o.o., obrt ne preporucujem, a ni j.d.o.o, ali to ti ni ne treba, dok prebacis svu imovinu u temeljni kapital nemas vise problema sa time kako preregistrirati djelatnost I upisati se u sudski registar, ako je pravna osoba.

Tu treba voditi racuna o tome da se stanovi ako su na razlicitim lokacijama, (nisam siguran), mogu tretirati kao izdvojeni pogoni tvrtke, sto u tom slucaju znaci da moras zaposliti managera, to si dakle pogledaj.

A apartmanizirati mozes ako je min 20m2, ima jos nekih tehnicikih uvjeta za apartmanizaciju, to si isto pogledaj, ali 20m2 je tehnicki min. ako zelis apartmanizirati stan. To je trosak od nekih cca. 3000kn, ima jos troskova, pa racunaj u konacnici da apartmaniziras stan trebat ce ti oko nekih cca 6000kn.

Gledaj da imas parking, to je jedna zvijezdica vise.

Putovanja su u porastu, a I dobar podatak je da je mislim protekle godine Zagreb posjetilo oko 24% vise turista nego prijasnjih godina. Trend putovanja je u porastu, potraznja za smjestajnim kapacitetima bi tu mogla ponuditi I pronaci svoje mjesto na trzistu, ako se radi kak treba.

Zadnje uređivanje Garys : 24.12.2015. at 13:24.
Garys is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2015., 15:51   #82
Quote:
Garys kaže: Pogledaj post
ima jos troskova, pa racunaj u konacnici da apartmaniziras stan trebat ce ti oko nekih cca 6000kn.

Gledaj da imas parking, to je jedna zvijezdica vise.
bubnuo i ostao živ

onaj tko ima čiste papire za stan "apartmanizaciju" sigurno neće platiti 6000 kn... nije niti 600 kn

parking nema veze sa zvijezdicama, odnosno kategorizacija nema veze sa parkingom


i btw... odgovaraš na post star preko godine dana
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 19:13   #83
Ma gle okej, zena koju ja znam jer je mama od mog jako dobrog kompica a platila je cca, 6000kn u centru grada.

Da doslo bi to manje da zgrada nekaj, kaj ja znam nije iz te neke godine I da ima nekaj kaj nema, neke dozvole, papire, uporabne ovakve, onakve, nekaj je trebalo vadit, neke papire da se moze dobiti apartmanizacija, nesto mi je govorila da je to skupo jer je zgrada iz te I te godine, itd...

A propos parking, izricito joj je naglasno ako ima parking u centru (strogi centar grada) da ce dobiti zvijezdicu vise, a sada ako to nije onda je netko tu lud ocito.

Sada ima tablu I sve skupa, I radi okej.

Tak da eto ja sam rekao sta je ona meni pricala, jer mi je guba to kak ona to hendla, a ak ide za manje para, super.

Eto toliko. Bilo bi zgodno da se javi autorica teme da cujemo kako joj ide biznis.

Pozz
Garys is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 23:31   #84
Quote:
Garys kaže: Pogledaj post

A propos parking, izricito joj je naglasno ako ima parking u centru (strogi centar grada) da ce dobiti zvijezdicu vise, a sada ako to nije onda je netko tu lud ocito.
meni je nebitno jel naglašeno ili nije jer stavka parking ne igra ulogu u broju zvijezdica ... lovačke priče najčešće nemaju veze sa ludilom

isto kao što i nesređeni papiri od nekretnine nemaju veze sa troškom kategorizacije

Quote:
Garys kaže: Pogledaj post
Tak da eto ja sam rekao sta je ona meni pricala, jer mi je guba to kak ona to hendla
aha... ako je guba ispričano onda je fakat istina... how yes no
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2015., 10:53   #85
Ok hvala na informacijama, otici cu do njega na kavu pa cu popricat sa njegovom mamom onak usput da vidim sto ona kaze. Sada je vec proslo nesto vremena pa ce imati bolje informacije valjda.

Pozz
Garys is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2015., 15:04   #86
Molim za savjet oko kategorizacije stana u ZG, gdje vadim slijedeće dokumente:

5. Izvješće o ispravnosti električnih instalacija

6. Izvješće o nepropusnosti plinskih instalacija

7. Izvješće o higijenskoj ispravnosti vode za piće

8. Uvjerenje o ispravnosti plinskog trošila

Plin nemam, pa 6 i 8 zapravo ne treba.
Stan je u stambenoj zgradi.

Hvala unaprijed na odgovoru
chopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2015., 15:15   #87
bogu hvala da nemaš plin, uštedio si u startu koliko gosti struje ne mogu potrošiti za kuhanje u 5 godina

za struju imam one koji su meni radili, bili su ok... šaljem na pp

za vodu u zavodu za javno zdravstvo... mislila sam da će ta stavka ispasti iz igre za one koji su spojeni na vodovod... glupost nad glupostima
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 14:55   #88
Opal, možeš i meni poslati tko ti je radio atest za struju (i plin po mogućnosti, jer ja ga nažalost imam u stanu). Hvala!

Inače, moj app je napola gotov (moram još kupiti nešto namještaja) i jedva ga čekam staviti na Booking i vidjeti hoću li biti prazna non stop
Salut_France is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2016., 17:33   #89
Mene zanima kada će se detaljno obnoviti i urediti Strossmayerova šetnica na Gornjem Gradu?
Zar to nije zapostavljen kutak grada?
K7 Schalmkalden is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2016., 21:41   #90
Nisam bas vidjela da je to u planu. Ma u Zg bi trebalo ozivjeti Gornji grad, urbanisti su govorili da je to jedini stari dio glavnog grada drzave koji je zapusten. Drugi gradovi po Europi su obnovili i imaju vrlo zive stare jezgre, a Zagreb .
Gornji grad je jako lijep i ima velike potencijale da ga se ozivi, a ne samo ljeti kad je Stroosmartre.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2016., 22:08   #91
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Nisam bas vidjela da je to u planu. Ma u Zg bi trebalo ozivjeti Gornji grad, urbanisti su govorili da je to jedini stari dio glavnog grada drzave koji je zapusten. Drugi gradovi po Europi su obnovili i imaju vrlo zive stare jezgre, a Zagreb .
Gornji grad je jako lijep i ima velike potencijale da ga se ozivi, a ne samo ljeti kad je Stroosmartre.
Gornji grad ima poseban šarm, Donji je lijep, al mi je malo dosadnjikav.
Sadokann is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2016., 22:34   #92
Ma ja bih da Gornji bude ziv kao sto je bio u srednjem vijeku , da je zadrzao kontinuitet gradskog zivota. Zgrade propadaju, osim onih u vlasnistvu drzave ili grada ili firmi..dobar dio privatnih stanova je u losem stanju, infrastruktura itd. Nema nijednog kioska, ne znam radi li onaj ducan Diona na uglu Cirilometodske i Markovog trga..cak i ambulanta u zgradi malog Lapa je u losem stanju. Meni je to najdrazi dio Zg kad pricamo o urbanom dijelu (a od prirode Dubravkin put do Cmroka).
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 10:41   #93
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Ma ja bih da Gornji bude ziv kao sto je bio u srednjem vijeku , da je zadrzao kontinuitet gradskog zivota. Zgrade propadaju, osim onih u vlasnistvu drzave ili grada ili firmi..dobar dio privatnih stanova je u losem stanju, infrastruktura itd. Nema nijednog kioska, ne znam radi li onaj ducan Diona na uglu Cirilometodske i Markovog trga..cak i ambulanta u zgradi malog Lapa je u losem stanju. Meni je to najdrazi dio Zg kad pricamo o urbanom dijelu (a od prirode Dubravkin put do Cmroka).
Ne sjećam se više kak je bilo u srednjem vijeku ali svakako oživjeti Gornji grad što prije.
Zg nema veliku staru urbanu zonu i tim više čudi da se više ne uloži u Gornji grad i da se taj dio Zg-a ne oživi. Volio bih da to izgleda kao npr Mala strana i Hradčany u Pragu što se tiće sadržaja i automatski dobivamo jedan dan boravka turista duže u Zg-u.
Nemaju svi gradovi takav stari grad, a još ih manje gradova u EU ima takvu jezgru zapuštenu.
Dok se Zg ne spusti na Savu tj. Savu integrira u gradsku zonu, teško ćeš turiste fascinirati s ičim južno od Vukovarske (primjer vodoskoka u Holjevčevoj).
trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 12:53   #94
Meni je stvarno nejasno zasto je Gornji grad toliko zapostavljen. Svi drugi europski glavni gradovi u kojima sam bila, a posjetila sam ih dosta, takve stvari stavljaju u prvi plan. Vidis turiste kako uzivaju u tim starim gradjevinama, u povijesti, a kod nas prazno. Potpuno besmisleno i ne mogu razumijeti da se gradske vlasti ne I nteresiraju za taj dio grada.
Salut_France is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 13:04   #95
Tvrdja u Osijeku je obnovljena i obnavlja se i odmah je zivnulo, nije ludilo, ali ni pustos kao u Gornjem gradu.

A sto je sa zicarom do Sljemena? .
Umjesto da se silna lova trosila prijasnjih godina na Snjeznu kraljicu, mogli su utrositi na zicaru, na obnovu Susedgrada (ajde, malo su uredili setnice oko i obnovili crkvicu sv.Martina u neposrednoj blizini), mogli su napraviti biciklisticku stazu do Samobora, obnoviti Samoborcek jer bi se turistima svidio i Samobor, pa bi ostajali tri dana (jedan dan za grad, drugi dan za Sljeme, treci za Samobor i jos neke izlete, npr.do Turopolja na oblizak drvenih crkvi) itd.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 19:34   #96
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Nisam bas vidjela da je to u planu. Ma u Zg bi trebalo ozivjeti Gornji grad, urbanisti su govorili da je to jedini stari dio glavnog grada drzave koji je zapusten. Drugi gradovi po Europi su obnovili i imaju vrlo zive stare jezgre, a Zagreb .
Gornji grad je jako lijep i ima velike potencijale da ga se ozivi, a ne samo ljeti kad je Stroosmartre.
Lokacija je doista posebna...Može se urediti i ona zgrada DHMZ i prenamjeniti u ugostiteljski-hotelijerski objekt...

Ne znam što se čeka.Doista..
K7 Schalmkalden is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 21:29   #97
Pitajmo Bandica.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 19:52   #98
Strepim od toga...Imam slutnju da će odmah nakon uvoda o svom 16-godišnjem upravljanju gradom početi objašnjavati zašto je ubijen Giordano Bruno...
__________________
Život je oblik postojanja bjelančevina koje se suprotstavljaju komunističkoj ideji. SOE
K7 Schalmkalden is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 19:53   #99
.
Ma katastrofa od njegovog upravljanja.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 17:51   #100
Nulta stopa tolerancije na kriminal.
I neka institucije rade svoj posao.


Dvije tako dobre rečenice,koje kada izađu iz utrobe došljaka iz Poganih Vlaka,u najmanju ruku nakon niz dokazanih viđenja njegovog despotskog vladanja,imaju biti tretirane kao gnjusna laž...
__________________
Život je oblik postojanja bjelančevina koje se suprotstavljaju komunističkoj ideji. SOE
K7 Schalmkalden is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:58.