Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2017., 03:11   #12181
Quote:
anardev kaže: Pogledaj post
Isprike unaprijed ako je ovo već odgovoreno... Prelistala sam malo temu unatrag, ali ima puuuno stranica, a search mi ne radi (jel to svima ili samo meni?), pa imam nekoliko pitanja u vezi PayPala.

Ako netko od vas koristi PayPal za primanje uplata od inozemnih klijenata, imate li običan ili business račun za to i koliko su točno naknade?
PayPal me izvrtio po svojim stranicama ko malog Muju, ali točan i konačan odgovor mislim da nisam našla. Spominju nekih 2,9%+0,30$ po primljenoj transakciji, ali čini mi se da je to unutar SAD-a i uz to izlistavaju 4,4%+fixed fee based on currency received za international sales; tablicu za druge države ne nalazim (da provjerim jesu li naknadne svugdje iste), kao ni informaciju naplaćuju li dodatno prebacivanje sredstava na bankovni devizni žiro račun.
Imao sam problem sa PayPalom. Govnari ne daju baš neku podršku selleru ako je u pitanju neopipljiva vrijednost. Zajeb. Sredstva su ostala na računu, govnar koji je pokušao prevaru preko chargebacka, nije uspio u naumu, ali sam osobno dobio od jednog njihovog zaposlenika, neslužbeno, savjet da se prebacim na drugi third party payment processor.

Jedino još s EU i USA klijentima radimo preko PayPala. I to samo s određenim kartičnim kućama.

Zato postoji Stripe, a druga opcija je Skrill. Za detalje ipak s njima direktno, jer je detalje sređivala kolegica, pa nisam baš upućen u svaki detalj oko toga.

Uglavnom, puno je bolja opcija i manji fee za dodatne akcije i zaštite, a zaštita je bolja.

Quote:
Harry Lime kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi,

Samo kratko pitanje - radim kao freelancer uglavnom za strane poslodavce te sam do sad radio za poslodavce koji su uglavnom u EU (zemlje s kojima Hrvatska ima Ugovor o dvostrukom oporezivanju). Ovaj mjesec sam prvi put odradio posao za poslodavca (autorski honorar je u pitanju) koji je u SAD-u. Sad, kako Hrvatska nema Ugovor sa SAD-om (još uvijek u 2017...), zanimalo me što je potrebno obaviti kako bi dobio cijeli honorar koji mi poslodavac uplati (kako bi mogao tu platiti porez kao inače)?

Tnx!
Evo što sam izguglao:

https://wmforum.geek.hr/t/kako-dobit...ding-tax/27288
rocker1987 is offline  
Old 14.10.2017., 12:48   #12182
Hvala, @rocker1987, provjerit ću i te druge opcije. Klijent s kojim pregovaram naveo je da želi plaćati PayPalom, ali ja baš i ne bih takve uplate. Polako postajem starija, ne-moderna generacija, ali kaj mogu, za poslovne uplate banka mi je ipak banka.
anardev is offline  
Old 14.10.2017., 13:25   #12183
Samo se postavlja jedno pitanje - kad ti klijent uplati avansno novac na tvoj račun, koju garanciju on ima?

Zato postoje third party payment processors.
rocker1987 is offline  
Old 14.10.2017., 14:31   #12184
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Samo se postavlja jedno pitanje - kad ti klijent uplati avansno novac na tvoj račun, koju garanciju on ima?

Zato postoje third party payment processors.
Eh, nažalost, nema kod mene avansnih uplata. U mojoj branši sve ide debelo nakon odrađenog posla, pa mi svakako ne treba još da me i neki PayPal zafrkava.
anardev is offline  
Old 18.10.2017., 18:57   #12185
Ono kad je čovjek uvjeren da mu ja nudim raditi cijeli sajt za $50 dolara, a ja mu poslao offer za $50 na sat :P I onda ga pitam za svaki slučaj da mi mogu krenuti i onda prekine ugovor dok je skužio što je u stvari prihvatio... Ovo mi je jedan od boljih u zadnje vrijeme.. Pa meni ni na kraj pameti ne bi bilo da bi mi netko napravio cijeli sajt iz nule od nekih mjesec dana posla za $50 dolara, po to niti Indijci ne bi pristali...
turboCRO is offline  
Old 18.10.2017., 20:56   #12186
Pa dobro, možda čovjek jednostavno nema predstavu koliko šta košta...

Kod mene opet suprotan slučaj prošle sedmice... u biti, moj omiljeni scenario.
Radim storyboard za neki SciFi film u Danskoj, a liku se toliko svidi moja vizija- da mi drugi dan dadne otvorene ruke, posao po satu, i na koncu- bez nekog vremenskog ograničenja.
Metal is offline  
Old 18.10.2017., 21:32   #12187
@Metal napisao sam mu da je vrijeme potrebno 3-4 tjedna... Valjda misli da živim za $10 tjedno
turboCRO is offline  
Old 18.10.2017., 22:34   #12188
Ajd, ajd... nemoj da si bahat.
Ja sam 1999 imao 100DM plaću.
Metal is offline  
Old 18.10.2017., 22:46   #12189
Kad/ako jednoga dana budem toliko zarađivao planiram da barem 3 meseca godišnje provodim na Tajlandu ili nekoj sličnoj destinaciji.
Ko ima malu decu prihvatam da bi to mogao biti problem, ali što se tiče ostalih...ko ima priliku treba da koristi.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Old 19.10.2017., 08:03   #12190
Jel netko od vas ima neki fensi signature kad se potpisuje u mejlu? Tipa ono

Ime prezime
Freelancer
website
phone number
skype
nesto, nesto
snake1 is offline  
Old 19.10.2017., 09:49   #12191
Jok.
Metal is offline  
Old 19.10.2017., 09:51   #12192
@Truman: je, oće bit nezgodno vodit malu djecu di ima puno komaraca. ;-)
@Snake1: ja ne.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
__________________
Je.
CodeName is offline  
Old 19.10.2017., 10:28   #12193
Quote:
Metal kaže: Pogledaj post
Ajd, ajd... nemoj da si bahat.
Ja sam 1999 imao 100DM plaću.
Moja prva službena da nije na crno je iznosila 2250 kuna tamo 2002... tako da mi je sve jasno...
turboCRO is offline  
Old 19.10.2017., 13:35   #12194
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Kad/ako jednoga dana budem toliko zarađivao planiram da barem 3 meseca godišnje provodim na Tajlandu ili nekoj sličnoj destinaciji.
Ko ima malu decu prihvatam da bi to mogao biti problem, ali što se tiče ostalih...ko ima priliku treba da koristi.
Nema "ako" ! Reci: imat ću, pa i više ! Stvar je u mindsetu, odbaciti "granice" i dopustiti velikim brojevima slobodan protok
Frend mi bio na Tajlandu, znači za čunga lungu imaš 10 dana, 5 zvjezdica, prvi red do mora Jedino avionska karta je ajmo reć izdatak ali i to se riješi sa low-cost kompanijama na akcijama
__________________
What you believe to be true, is it true ? Or do you just believe that it is true because you were taught that it is true and never looked any further ?
Kellavra is offline  
Old 19.10.2017., 14:03   #12195
Kao i ona dizajnerica iz Zagreba koja živi negdje u Africi, a renta svoj stan ovde i od toga tamo živi i više nego pristojno... plus što uprihodi na svom poslu.
Isto tako u nekom najs hotelu sa svim i svačim za malo bambija.

Ja sam baš iz tih razloga proljetos pazario prenosni crtaći tablet, tako da ne moram mozgati kako ću sa opremom.
I sve 5.
Metal is offline  
Old 19.10.2017., 14:47   #12196
Quote:
Kellavra kaže: Pogledaj post
Nema "ako" ! Reci: imat ću, pa i više ! Stvar je u mindsetu, odbaciti "granice" i dopustiti velikim brojevima slobodan protok
Frend mi bio na Tajlandu, znači za čunga lungu imaš 10 dana, 5 zvjezdica, prvi red do mora Jedino avionska karta je ajmo reć izdatak ali i to se riješi sa low-cost kompanijama na akcijama
haha, to su one Law of Attraction fore. Iskreno, dobijam alergiju na to.
Ali poštujem tvoju dobru nameru.
Što se tiče Tajlanda i ja sam čuo da je extra jeftino i voleo bih tu da živim recimo 6 meseci. No zbog vize lakše mi je sa srpskim pasošem recimo da odem do susedne Indonezije pošto nam viza ne treba. No ima vremena, KAD budem zarađivao više razmisliću.
Zapravo, za taj deo sveta i ne moram nešto mnogo više da zarađujem jer je stvarno jeftino.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Old 19.10.2017., 14:59   #12197
Quote:
Metal kaže: Pogledaj post
Kao i ona dizajnerica iz Zagreba koja živi negdje u Africi, a renta svoj stan ovde i od toga tamo živi i više nego pristojno... plus što uprihodi na svom poslu.
Isto tako u nekom najs hotelu sa svim i svačim za malo bambija.

U koju zemlju je otišla? Razmatramo sve opcije.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Old 19.10.2017., 16:10   #12198
Pojma nema, nisam upratio baš najbolje...
Metal is offline  
Old 20.10.2017., 14:02   #12199
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
haha, to su one Law of Attraction fore. Iskreno, dobijam alergiju na to.
Ali poštujem tvoju dobru nameru.
Ne podcjenjuj svemir ! Ne košta, nemaš kaj izgubit i nemreš znat !
No otom potom...btw. kad ćeš ić, čuvaj se ladyboy-a Navodno te cukaju za rukav i rade sve za piće, pogotovo strance
__________________
What you believe to be true, is it true ? Or do you just believe that it is true because you were taught that it is true and never looked any further ?
Kellavra is offline  
Old 20.10.2017., 14:17   #12200
Аaa, hvala na upozorenju. Jedva čekam, al prvo moram da naučim neke ozbiljnije stvari, pa onda to da unovčim.
Kao nešto radim, ali mnogo će vode proteći dok savladam tu materiju...
No Tajland mi je svakako san - jedno 6 meseci da zbacim ovu lošu balkansku karmu.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:55.