Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2014., 17:59   #1
Najljepsi grad/mjesto u Hrvatskoj?

Voljela bih jednog dana kad odem u mirovinu da zivim u mirnom manjem gradu gdje je blizu neka priroda. Koji je najjeftiiji a najljepsi grad u Hr po vama? Koliko kosta recimo kvadrat stana u Đakovu, Varaždinu, ili koliko kosta parce zemlje negdje u blizini mora?Zanima me Istra
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 19:55   #2
Sto se tice cijene nekretnina, obalna Istra je skupa (osim Pule). U Slavoniji su cijene stanova daleko daleko manje . U Istri ti je najjeftinija Rasa. Ali nikakva zaposlenost i grad propada/zapusten. To je bio rudarski grad. Ima i Pazin, idealna baza za obilazak cijele Istre, isto nema posla, grad na zalost jako osiromasio, cijene nekretnina daleko manje nego obala Istra. Ma najljepsi i najjeftiniji a da ima i posla, to je skoro nemoguce u Hr.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 20:11   #3
Pula je pogotovo zgodna za umirovljenike, jer si onda ipak u središtu svega i nije ti problem obaviti špežu, ići doktoru, obavljati administrativne stvari i slično sam. Znam dosta ljudi, povratnika iz Njemačke i Austrije, koji su se skrasili u mirovini po selima u Istri pa su onda shvatili da im je prijevoz popriličan problem kad su onemoćali. Treba misliti i na to... U Puli ima povoljnijih stanova na Verudi i Stoji, a blizu si centru i lijepim plažama, kvartovi su mirni, tim više što je Veruda od svih pulskih kvartova "najsamostalniji", ima dispanzer, tržnicu, supermarkete i sl. Tako da moja bi preporuka u Istri ipak bila Pula ako uzmemo sve faktore u obzir.
lyrabelacqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 21:04   #4
Quote:
lyrabelacqua kaže: Pogledaj post
Pula je pogotovo zgodna za umirovljenike, jer si onda ipak u središtu svega i nije ti problem obaviti špežu, ići doktoru, obavljati administrativne stvari i slično sam. Znam dosta ljudi, povratnika iz Njemačke i Austrije, koji su se skrasili u mirovini po selima u Istri pa su onda shvatili da im je prijevoz popriličan problem kad su onemoćali. Treba misliti i na to... U Puli ima povoljnijih stanova na Verudi i Stoji, a blizu si centru i lijepim plažama, kvartovi su mirni, tim više što je Veruda od svih pulskih kvartova "najsamostalniji", ima dispanzer, tržnicu, supermarkete i sl. Tako da moja bi preporuka u Istri ipak bila Pula ako uzmemo sve faktore u obzir.
I sto je najvaznije Pula i je grad umirovljenika. Los natalitet i iseljavanje mladih je ucinilo svoje. Za penzionere raj na zemlji.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 21:15   #5
Hehehe samo da vam kazem,ja sam inace jos mlada ali do penzića ostalo jos nekih 15-20god (heheh imala srecu sa stažom da sad ne pricam o tome ) tako da kad dodje vrijeme mirovine, ja bih voljela negdje na more da se smjestim (more prioritet), a svidja mi se i grad Đakovo, volim ravicu,ta sela gore,no, zbog pezijice vjerovatno necu bit u mogucnosti da putujem na more, stoga, hm...mogla bi Pula doc u obzir ili nesto pokraj Pule,zasto da ne Vidjela sam da ima malih stanova za 40.000 eura a to bi mi odgovaralo
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 21:23   #6
Quote:
lyrabelacqua kaže: Pogledaj post
Pula je pogotovo zgodna za umirovljenike, jer si onda ipak u središtu svega i nije ti problem obaviti špežu, ići doktoru, obavljati administrativne stvari i slično sam. Znam dosta ljudi, povratnika iz Njemačke i Austrije, koji su se skrasili u mirovini po selima u Istri pa su onda shvatili da im je prijevoz popriličan problem kad su onemoćali. Treba misliti i na to... U Puli ima povoljnijih stanova na Verudi i Stoji, a blizu si centru i lijepim plažama, kvartovi su mirni, tim više što je Veruda od svih pulskih kvartova "najsamostalniji", ima dispanzer, tržnicu, supermarkete i sl. Tako da moja bi preporuka u Istri ipak bila Pula ako uzmemo sve faktore u obzir.
Je li od Verude do mora/nekakve plaže blizu pješice? Koliko npr. vremenski? A Stoja je gdje, bliže centru od Verude ili dalje?
Solitary is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 00:32   #7
Quote:
Solitary cat kaže: Pogledaj post
Je li od Verude do mora/nekakve plaže blizu pješice? Koliko npr. vremenski? A Stoja je gdje, bliže centru od Verude ili dalje?
Stoja i Veruda su ti kvart do kvarta, čak su im i granice prilično nejasne. Oba kvarta su uz lungo mare di ima plaža na izbor, treba ti možda 10-15 min pješke iz oba kvarta, mislim da ne više od toga.
lyrabelacqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 00:32   #8
Quote:
babas kaže: Pogledaj post
I sto je najvaznije Pula i je grad umirovljenika. Los natalitet i iseljavanje mladih je ucinilo svoje. Za penzionere raj na zemlji.
Da, za nas mlade je . Ali savršena za obiteljski život i mirovinu.
lyrabelacqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 00:36   #9
Meni samo nije jasno sto tako jedan lijep grad mladi napustaju.Pa nije Pula ni tako mala...steta...
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 06:41   #10
Quote:
Klepsidra kaže: Pogledaj post
Meni samo nije jasno sto tako jedan lijep grad mladi napustaju.Pa nije Pula ni tako mala...steta...
Pula je grad u prometnom kolapsu,ljeti za kisnih dana je skoro nemoguce autom stici do centra. Nedostatak parkirnih mjesta dovodi do toga da je cijeli grad blokiran,pohlepa Pula parkinga je dovela do toga da su skoro sve ceste 2,3 km oko centra zabranjene za parkiranje i to stvara kaos.
Skupe gradevinske parcele i nedostatak urbaniziranog zemljista vec dekadama tjera mlade Pulezane da grade kuce po mjestima okolo Pule,to je takoder razlog zasto u samoj Puli prevladava staracko stanovnistvo. Uz to bjezanje mladih iz zemlje trbuhom za kruhom.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 12:18   #11
Quote:
lyrabelacqua kaže: Pogledaj post
Stoja i Veruda su ti kvart do kvarta, čak su im i granice prilično nejasne. Oba kvarta su uz lungo mare di ima plaža na izbor, treba ti možda 10-15 min pješke iz oba kvarta, mislim da ne više od toga.
Hvala ti, sad je jasnije.
Quote:
babas kaže: Pogledaj post
Pula je grad u prometnom kolapsu,ljeti za kisnih dana je skoro nemoguce autom stici do centra. Nedostatak parkirnih mjesta dovodi do toga da je cijeli grad blokiran,pohlepa Pula parkinga je dovela do toga da su skoro sve ceste 2,3 km oko centra zabranjene za parkiranje i to stvara kaos.
Skupe gradevinske parcele i nedostatak urbaniziranog zemljista vec dekadama tjera mlade Pulezane da grade kuce po mjestima okolo Pule,to je takoder razlog zasto u samoj Puli prevladava staracko stanovnistvo. Uz to bjezanje mladih iz zemlje trbuhom za kruhom.
Da, to je velika šteta.
Solitary is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 14:17   #12
Samo da se razumijemo.Na ovoj temi ja bih voljela da pricamo o svim lijepim mjestima/graovima ne samo o graovima za mirovljenike. Volim tiha,mirna mjesta ktome neobicna.Npr. cula sam a je Varazdin prelijep gradic i da ga zovu mali Beč.Nikad nisam bila u Varazdinu ali cu otici jednog dana. Takodjer bih voljela da pricamo i o parkovima prirode,koji su za vas najljepsi u Hr. ne samo o gradovima zato tema i jeste gradovi/mjesta, naravno u ovo sve spadaju i sela
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 14:35   #13
Quote:
Klepsidra kaže: Pogledaj post
Samo da se razumijemo.Na ovoj temi ja bih voljela da pricamo o svim lijepim mjestima/graovima ne samo o graovima za mirovljenike. Volim tiha,mirna mjesta ktome neobicna.Npr. cula sam a je Varazdin prelijep gradic i da ga zovu mali Beč.Nikad nisam bila u Varazdinu ali cu otici jednog dana. Takodjer bih voljela da pricamo i o parkovima prirode,koji su za vas najljepsi u Hr. ne samo o gradovima zato tema i jeste gradovi/mjesta, naravno u ovo sve spadaju i sela
Varazdin je svako lijep grad,zelen i bez velikih prometnih guzvi i problema sa parkiralistima,koji karakteriziraju obalne gradove. Meni se osobno najvise svidaju ti kontinentalni gradovi jer nisu prenatrpani i nema stresa,osim Zagreba naravno.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 11:39   #14
Thumbs up Varazdin

U svakom slucaju Varazdin je jedan od najljepsih gradova u HR.
Ljep , cist gradic bez velikih guzvi.
audifahrer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 16:21   #15
Ne propada Pula radi iseljavanja, već radi ne razmnožavanja. Cijela Istra je potpuno moralno bolesna, došlo je u tu fazu da je sramota imati dijete za curu od 25 godina. Ljudi ganjaju karijere, prestrašeni su u ovoj bijednoj ekonomskoj situaciji, puno njih je i sebično i "uživa im se u životu" iako ne znaju što znači uživanje dok ne dobiju dijete Zato pasa ima puno u Istri
kurir85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 00:03   #16
Kakvi su vasi utisci i preporuke o gradu Opatija?
comtesse is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 18:50   #17
Quote:
kurir85 kaže: Pogledaj post
Ne propada Pula radi iseljavanja, već radi ne razmnožavanja. Cijela Istra je potpuno moralno bolesna, došlo je u tu fazu da je sramota imati dijete za curu od 25 godina. Ljudi ganjaju karijere, prestrašeni su u ovoj bijednoj ekonomskoj situaciji, puno njih je i sebično i "uživa im se u životu" iako ne znaju što znači uživanje dok ne dobiju dijete Zato pasa ima puno u Istri
A da vidiš pasa u Splitu. . . Ja neki dan izbrojila da u mom neboderu od 12 katova ima više pasa nego djece u osnovnoj školi.
__________________
Lijep pozdrav iz Dioklecijanovog grada :)
Kornija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 19:03   #18
nije ni u zagrebu bolje... kod mene jedan pas, nijedno školsko djete

a imam i mačku
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 21:16   #19
Ja u Novom ZG pa ima još uvijek vise djece nego pasa..

Sto se tiče pitanja o Opatiji, Opatija mi je draga jer prsti bojama kroz cijelu godinu, nije siva. To zahvaljuje i bezbroj parkova i cvijeća i cvijeća svuda. Lungomare od Volovskog do Lovrana je idealan za duge setnje i koliko god onuda prošla cijelu rutu, ne dosadi mi. Ima dovoljan izbor dućana, kafića i ostalih ugost.sadržaja. mogu si zamisliti život u Opatiji jer nisam vise u prvoj mladosti kad mi je bitan turbonocni život (iako i sada izadjem) jer je tu dosta los.ali bilo je veselo krajem 80 tih i 90 tih. I da, jedini minus ako je u pitanju ljetovanje je kupanje, tamo to ne prakticira nego odem dalje. Ali za djir, šetnju, kave na suncu lijepo. Dakle, teška pozitiva.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 21:50   #20
Za mene Rovinj broj 1 bez pogovora
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:33.