Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2015., 21:47   #41
Ja iznajmljujem tek dvije sezone a bilo ih je iz Pakistanaca, Čeha, Poljaka, Njemaca (najviše) i Hrvata. Nisam imala ni sa kim problema, baš su mi svi ostali u lijepom sjećanju. Pakistanci su mi zanimljivi tj njihove zene, divim se kako mogu biti zamotane a vani mozak kuha ali sviđa mi se njihova kuhinja.
Njemica se svako jutro dizala prije mene, pobrala bi paradajz iz vrta i ostavila mi na stol, onda bi ja pola nosila njoj .Ali ipak kad bi mogla birati koje bi goste htjela to bi bili Hrvati..
__________________
opća opasnost <3<3<3
the-akila is offline  
Old 05.02.2015., 14:25   #42
pricekaj da ti koji talijan dode
profaizkorenice is offline  
Old 04.03.2015., 11:35   #43
1.Talijani
2.domaći
3.Slovaci
Hijerastamn is offline  
Old 04.03.2015., 16:12   #44
Ima li ko da zna taljanski da mi prevede:

U slučaju da ne dođete novac se ne vraća

Hvala!
hava is offline  
Old 06.03.2015., 13:23   #45
Quote:
hava kaže: Pogledaj post
Ima li ko da zna taljanski da mi prevede:

U slučaju da ne dođete novac se ne vraća

Hvala!
google prevoditelj ja inace pisem na engleskom sve pa prevodima sa engleskog na sve jezike, osima za hrvatski, slovenski i njemacki.. za hrvatski nisam siguran kako ce prevest, ali trebao bi dobro ako recenica nije nekako dvosmislena. znaci, samo jednostavan tekst i to ti je to..
profaizkorenice is offline  
Old 13.03.2015., 12:05   #46
Quote:
profaizkorenice kaže: Pogledaj post
google prevoditelj ja inace pisem na engleskom sve pa prevodima sa engleskog na sve jezike, osima za hrvatski, slovenski i njemacki.. za hrvatski nisam siguran kako ce prevest, ali trebao bi dobro ako recenica nije nekako dvosmislena. znaci, samo jednostavan tekst i to ti je to..
A je, izbacuje skroz nešto trece
Snađoh se, fala
hava is offline  
Old 13.03.2015., 12:06   #47
Quote:
profaizkorenice kaže: Pogledaj post
pricekaj da ti koji talijan dode
Uhh, meni prvi pocetkom sedmog.
Boze pomozi....
hava is offline  
Old 16.12.2015., 01:02   #48
naš je krivi mentalitet što nema opravdanja

Quote:
profaizkorenice kaže: Pogledaj post
cast iznimkama, stvarno ima dobrih finih ljudi, ali u mojih 5 godina rentanja, dosao sam do nepobitne cinjenice da su talijani jedno zlo, perfidne, lazljive sotone, koje bi vlastitu babu prodali za 5 lipa hahahaha

ali stvarno, to su toliko odvratni ljudi, glasni, u svakom trenutku gledaju kako bi te zaj.. toliko njih je pokusalo prekrit neku stetu, lagat.. gledas ga kako trga nesto, vidis ga i kazes mu da to ne radi, a on, nisam ja.. glavno im je sorry, sorry i onda po starom..

bez ljutnje, ali ja stojim iza tog da su, ne samo kao pojedinci, nego citava nacija doslovno najgori. nije ni cudo da im je berlusconi svih tih godina bio premijer. odrazava njihovo stanje uma u potpunosti.

kod drugih nacija je omjer dobrih/losih gostiju recimo 70/30 u korist dobrih, a kod talijana je 70/30 u korist losih. jednostavno nepobitno. ja imam susjede tamo koji ne primaju talijane. nece uopce. cak ni da neku rupu popuni. rade ce bit prazan. i potpuno ih razumijem.

sa druge strane imamo svabe kojima je danas 50€ u srcu sezone za 4 osobe puno. meni su nijemci bez konkurencije najbolji gosti, ali mislim da pomalo postaju sirotinja. imam upite dal mogu njih 7-8 u apartmanu na podu spavat. imao upite da mu je 40€ previse. ne jedan dva, nego vec koju godinu sve gore i gore... ne govorim to da bi ih diskreditirao kao goste, ali malo me zabrinjava to. pokazuje u biti di to sve ide, cijela eu..

moramo mi van sto prije.
Slažem se 100% s tobom čovjeće,ali da se ne generalizira da talijani su svi seljančine.

Idem to malo objasniti.

Ovo mora da bude uvjet za najbolje analizirati situaciju što ima kod nas,i sa našim krivim ponašanja što držimo kad idemo gdje god u inozemstvo,pogotovo u hrvatsku.
Imam pitanje za tebe,i za sve one koje su rentale stanove Talijanima: jesu li svi,baš svi oni bili neugodni i odvratni ljudi? Ja,što sam stvarno Talijan,i rođenjem i porijeklom,gdje god da bi posjetio stranu zemlju, ne bih nikad se tako grozno ponašao. Ne.
Drugo pitanje...otkud' su bili oni Talijani što su vama oštetili i osramotili stanove i izazivali incidente i tako dalje?
Ja ne bih se začudio ako odgovor je malo iz juga i malo iz sjevera,jer, naš je narod postao beozbrazan i nekulturan zbog našeg medijskog razvijanja i utjecaja preko godinama,što nam je uvalio sljedeći mentalitet - budi loš sin (rekao sam loš sin da ne kažem proste rijeći),ponosi se što imaš stotinu lovu, uvali uvijek susjeda u neugodnim situacijama ako to tebi paše i ide za tvoju korist,misli samo za sebe,trči po ženama, jer ako nećes, ti si luzer i homo,šta te briga o kulturi, i tako dalje...

Spominjao sam medije jer mislim da,zbog naše povjesti,mi smo kao narod jako ovistan na medijama,i radimo sve ono što nam kažu. Stvarno ovo ne uopće oprostim talijanima,jer ne volim takve talijane koji su isti oni talijani što ne daju dobru sliku i dobar dojam o nama u inozemstvu. (Iako su oni 70%)

U ime svakog normalnog i poštenog talijana (i znam da njih puno ima)...u ime 30%: sram me mora bit' i isprićavam se...

Znajte samo da ja sam porastio (i još uvijek nakon godina što sam postao punoljetnik) uz hrvatsku kulturu otkad' imao sam 15 godina jer nisam se pridružio sa vršnjacima u srijednjoj školi (stvarno uvijek sam s njim svađao) i jer osobno poludim za hrvatice i želio bih imati ljubavnu vezu sa kojom hrvaticom...i da možda zgraditi obitelj...to mi je jaka želja. I usprkos predrasudama,ja ću da se potrudim da to će biti realnost.

No,oni talijani (što se mene tiče,ni t od talijani) što u biti smetaju hrvaticama kad je ljeto u plažama...oni su 90 % neuki,neznalice i bahati i arogantni ljudi što ne znaju ni za jednu rijeć na engleskom i misle tako bahato da mogu dobiti sve jer su oni talijani...grozno...njih ne podršavam nimalo...



Hava,tvoja rečenica je:

In caso non veniate,non verrà restituito il denaro.
__________________
Ormai....i figli dei rampolli...gobelini,coboldi,elfi,eoni,le fate...le ossa dei morti,buttate contro er nemico...i nani...li avete visti,sulle rive del fiume!

Richard Phillip Henry John Benson.

Zadnje uređivanje covjekugovor : 16.12.2015. at 01:30.
covjekugovor is offline  
Old 21.12.2015., 01:26   #49
Talijani su bili najgori dok Poljaci nisu poceli masovno dolazit i mi ih poceli polako upoznavat...

Sad placem za danima kad mi je kuca bila puna Talijana.

Najbolji su Njemci, Austrijanci i Skandinavci. Samo mislim na starije, 35+. Mladji iz ovih zemalja su isti ka Poljaci (svih godina).
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Old 21.12.2015., 08:13   #50
Quote:
Gilmour kaže: Pogledaj post
Talijani su bili najgori dok Poljaci nisu poceli masovno dolazit i mi ih poceli polako upoznavat...

Sad placem za danima kad mi je kuca bila puna Talijana.

Najbolji su Njemci, Austrijanci i Skandinavci. Samo mislim na starije, 35+. Mladji iz ovih zemalja su isti ka Poljaci (svih godina).
Kako tko. Zadnjih godina sam imala 4-5 tura Poljaka (od mlađih do starijih) i mogu ti reći da su svi bili krasni. Tako ti je to i kod nas: ima prekrasnih Hrvata, a neke bih najrađe izbacila s 12. kata, a ne s mog drugog
__________________
Lijep pozdrav iz Dioklecijanovog grada :)
Kornija is offline  
Old 30.12.2015., 21:59   #51
Meni su Španjolci definitivno najgori. Glasni, nametljivi, nekulturni, nepošteni, ne pridržavaju se pravila, cigane se i cjenkaju za svaku lipu.

S Talijanima imam iznenađujuće dobra iskustva. Doduše, jako malo smo ih imali ovog ljeta.
Noomi is offline  
Old 03.01.2016., 14:03   #52
Nije da me smetaju jako ali Ameri Kanađani Australci i ekipa kojima mobiteli ne rade. I redovno putuju po Europi godinu dana.

Pa kad već putuješ godinu dana boktre nabavi si neki mobitel u europi za 20 eura ili pitaj svog operatera za neki data plan a ne da bez wifija ne mozes nista.
number 19 is offline  
Old 05.01.2016., 20:49   #53
... znam znam znam da smo prozvakali to do besvjesti,
ali upravo me gost- bosanski sficarac, besedi kot nas
novi premjer, zvao na telefon da mu donesem guz
ilitiga wc papir.
Pitam se pitam, ima li stvarno ZAPISANO zakonski koliko rola mu moram dati, samo na pocetku, svaki dan ili
__________________
RIJEČKI KARNEVAL
rijeka53 is offline  
Old 05.01.2016., 21:00   #54
Quote:
rijeka53 kaže: Pogledaj post
... znam znam znam da smo prozvakali to do besvjesti,
ali upravo me gost- bosanski sficarac, besedi kot nas
novi premjer, zvao na telefon da mu donesem guz
ilitiga wc papir.
Pitam se pitam, ima li stvarno ZAPISANO zakonski koliko rola mu moram dati, samo na pocetku, svaki dan ili
3. WC papir s držaĉem i rezervno pakiranje papira
Znači, treba imati "dva koluta"
__________________
Lijep pozdrav iz Dioklecijanovog grada :)
Kornija is offline  
Old 05.01.2016., 21:53   #55
.... pa to redovno stavim, gost je 4 dana,vajda ga ne moram dnevno obskrbljavat, a ima ducan, doslovno
preko puta ceste, a apt. je u prizemlju jel
__________________
RIJEČKI KARNEVAL
rijeka53 is offline  
Old 05.01.2016., 23:01   #56
Stvarno vam je trosak u odnosu na dnevni najam rola papira dnevno?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Old 05.01.2016., 23:06   #57
Gledajte, ja idem u apartmane ljeti, ne hotele... iz moje komocije... ali brate mili... bas da na godisnjem nanasam role papira iz ducana preko.... nisam nikad morala. Da jesam, da, zamjerila bih.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Old 05.01.2016., 23:20   #58
ako je i švicarka š njim možda da pripremiš i koji paket tampona

ja sam postala jako osjetljiva na te koji žicaju guz papir... ostavim po svojoj procijeni dovoljno

i onda imam goste koji su mi simpa pa ih u prolazu pitam da li šta trebaju iako zatrebaju neka samo pozvone... i takvi nikad ništa ne trebaju

i imam goste koji me ne pozdrave u mom dvorištu, ali za sat vremena zvone da bi oni guz papir i još koji komplet ručnika... a došli na jednu noć
__________________
.
Opal Zg is offline  
Old 06.01.2016., 11:10   #59
Quote:
papi73 kaže: Pogledaj post
Stvarno vam je trosak u odnosu na dnevni najam rola papira dnevno?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Kao prvo ne stanujemo u aprtmanu niti dezuramo 24h.
Zvati u 8 navecer za wc papir je bezobrazluk jer mozes
do ducana, a ja biti u kinu. Mogao je to bosanski-svico rijesu i u toku dana.
A kad smo kod troskova taj dnevni najam, koji svi misle da je ogroman, mora pokriti cijeli niz troskova: poreze, oglase, amortizaciju (namjestaja, aparata, plahti, sugamana, tepiha), iznanredne troskove, struju, tv, wifi, vodu, stanarinu, sredstva za ciscenje, keksice i ino dobrodoslice, prazan hod i moralo bi se i zivjeti od tog ulaganja i rada.
__________________
RIJEČKI KARNEVAL
rijeka53 is offline  
Old 06.01.2016., 12:27   #60
ja bi mu u 8 navečer dala jednu rolu i skrenula mu pozornost da u hotelu postoje osobe koje o tome brinu pa ako mu je to tako važno neka razmisli o prelasku u hotel

jedno je kad gosta dočeka pola načete role usred sezone i po full cijeni, a drugo kada u mrtvoj sezoni gost lovi najjeftiniji smještaj i onda traži dlaku u jajetu

plati i vozi... iliti izvoli u hotel ako želiš takvu uslugu
__________________
.
Opal Zg is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:25.