Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2018., 09:21   #41
Ne tražim nikakvu literaturu, jer nemam od koga da tražim. :klap: Kad imaš izvore koje ni google ne može da pronađe, onda je to nešto.

Šalu na stranu. Ukoliko nekome nešta treba, neka mi se javi. Možda mu mogu reći gde da nabavi to što traži. Imam previše toga ali baš previše. Ako nekog interesuje WWII - tu sam opak. Imam tisuće i tisuće knjiga, na engleskom i ruskom jeziku. Jedno vreme sam malo piskarao o WWII, zapravo najviše o Istočnom frontu. Tu sam mnogo naučio o ljudskoj prirodi i životu. Istočni front mi je hobi u slobodno vreme, velika ljubav u kojoj sam dobrim delom pronašao sebe, poduža je sad to priča.

Ako nekog interesuje religija - nađe se ponešto i od toga.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2018., 23:34   #42
Trazim Dnevnik sestre Faustine Kowalske. Ukoliko netko prodaje molim ponudu u kaslic.
Marija Magdalena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2018., 23:40   #43
Ima je online, italijanska verzija. Ne znam za ostale prevode.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2018., 23:58   #44
Quote:
Nomen Nescio kaže: Pogledaj post
Ima je online, italijanska verzija. Ne znam za ostale prevode.
Ima I na hrvatskom, procitala sam ju, ali bi ju voljela imati I u svojoj knjiznici.
Marija Magdalena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2018., 08:25   #45
Koga zanima vrlo dobra knjiga o pozitivnoj strani ateizma, koja osnove za ateizam gleda u pozitivnim stvarima a ne u pljuvanju religije, pisac Julian Baggini i njegovo delo Atheism: A Very Short Introduction je online free u pdf formatu. Takođe, pisac govori protiv ateističkog fundamentalizma ili, kako on to kaže, militantnih ateista. Zapravo, ima i jedan podnaslov, Militant atheism, u kojoj objašnjava:
Although I have argued that atheism is not necessarily hostile to religion, there are, of course, some atheists who are hostile to religion, and not just to fundamentalist religions, which attract hostility not only from atheists but moderate religious believers. Atheism which is actively hostile to religion I would call militant. To be hostile in this sense requires more than just strong disagreement with religion - it requires something verging on hatred and is characterized by a desire to wipe out all forms of religious belief. Militant atheists tend to make one both of two claims that moderate atheists do not. The first is that religion is demonstrably false or nonsense, and the second is that it is usually or always harmful.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2018., 10:51   #46
Quote:
Nomen Nescio kaže: Pogledaj post
Ne tražim nikakvu literaturu, jer nemam od koga da tražim. :klap: Kad imaš izvore koje ni google ne može da pronađe, onda je to nešto.

Šalu na stranu. Ukoliko nekome nešta treba, neka mi se javi. Možda mu mogu reći gde da nabavi to što traži. Imam previše toga ali baš previše. Ako nekog interesuje WWII - tu sam opak. Imam tisuće i tisuće knjiga, na engleskom i ruskom jeziku. Jedno vreme sam malo piskarao o WWII, zapravo najviše o Istočnom frontu. Tu sam mnogo naučio o ljudskoj prirodi i životu. Istočni front mi je hobi u slobodno vreme, velika ljubav u kojoj sam dobrim delom pronašao sebe, poduža je sad to priča.

Ako nekog interesuje religija - nađe se ponešto i od toga.
Može WWII istočni front. Imaš neke memoare? E-Books?
Bodjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2018., 13:35   #47
Tražim CD/DVD o Lourdesu.
Hvala.
griota is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2018., 23:23   #48
Quote:
Nomen Nescio kaže: Pogledaj post
Koga zanima vrlo dobra knjiga o pozitivnoj strani ateizma, koja osnove za ateizam gleda u pozitivnim stvarima a ne u pljuvanju religije, pisac Julian Baggini i njegovo delo Atheism: A Very Short Introduction je online free u pdf formatu. Takođe, pisac govori protiv ateističkog fundamentalizma ili, kako on to kaže, militantnih ateista. Zapravo, ima i jedan podnaslov, Militant atheism, u kojoj objašnjava:
Although I have argued that atheism is not necessarily hostile to religion, there are, of course, some atheists who are hostile to religion, and not just to fundamentalist religions, which attract hostility not only from atheists but moderate religious believers. Atheism which is actively hostile to religion I would call militant. To be hostile in this sense requires more than just strong disagreement with religion - it requires something verging on hatred and is characterized by a desire to wipe out all forms of religious belief. Militant atheists tend to make one both of two claims that moderate atheists do not. The first is that religion is demonstrably false or nonsense, and the second is that it is usually or always harmful.
Militantnost ovisi o religiji, ako je u pitanju islam svakako je nuzno biti militantan
Naucnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2018., 11:35   #49
Quote:
Naucnik kaže: Pogledaj post
Militantnost ovisi o religiji, ako je u pitanju islam svakako je nuzno biti militantan
Glupog li posta. Čovjek govori o militantnim ateistima.
Bodjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2019., 10:45   #50
Quote:
Bodjan kaže: Pogledaj post
Može WWII istočni front. Imaš neke memoare? E-Books?
Imam.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2019., 16:49   #51
Poklanjam Bibliju

Pozdrav svima!

Tražim osobu koja je zainteresirana da joj poklonim novu Bibliju (journaling Bible, KJV). Ova Biblija je posebna jer se može pisati sa strane, svoje bilješke i razmatranja. Za ponude me kontaktirajte u inbox.
Znači Biblija je nova, ne trebate ništa plaćati, za ostalo se dogovorimo preko inboxa!
Sweet_Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2019., 13:33   #52
Zamak duse, kupujem.
__________________
I otrt ce Bog svaku suzu s ociju njihovih
Marija Magdalena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2019., 01:46   #53
Nudim besplatno, תנ"ך Tanakh Bible Hebrew - Transcription
https://tanah44.wixsite.com/tanakh-transcription/hbl
Ne ovo nije prevod Biblije ni prevod Biblijskog texta , vec samo TRANSKRIPCIJA.
Slova (Pismo) Latinicu Hebrejski sam ja: HaArec ben J. pisao prema slovima (šćčđ) Hrvatskog jezika i prema Tiber.Masoret.Fam.Ašer.
miky-maus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2019., 01:47   #54
Nudim besplatno, תנ"ך Tanakh Bible Hebrew - Transcription
https://tanah44.wixsite.com/tanakh-transcription/hbl
Ne ovo nije prevod Biblije ni prevod Biblijskog texta , vec samo TRANSKRIPCIJA.
Slova (Pismo) Latinicu Hebrejski sam ja: HaArec ben J. pisao prema slovima (šćčđ) Hrvatskog jezika i prema Tiber.Masoret.Fam.Ašer.
miky-maus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2019., 10:43   #55
Da li netko ima kakvu snimku starog katoličkog kalendara i to da je stariji od 1960-ih?
Šlic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2020., 18:59   #56
Dječja biblija na engleskom jeziku. 510 stranica. Nekorištena, sa 1-2 mm malim oštećenjem na bočnoj strani korica. Mijenjam za neku drugi knjigu kršćanske tematike. Može i za Bibliju na nekom steanom jeziku da nije njemački ili engleski

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
FunAndPlay is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2020., 23:06   #57
...odlična knjiga na engleskom koja na jasan i precizan način - uz sve relevantne znanstvene podatke pokazuje da BOG postoji -

https://www.amazon.it/Atheism-Myth-L...der_B083QZBGK1
fapstronaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2020., 02:16   #58
Quote:
miky-maus kaže: Pogledaj post
Nudim besplatno, תנ"ך Tanakh Bible Hebrew - Transcription
https://tanah44.wixsite.com/tanakh-transcription/hbl
Ne ovo nije prevod Biblije ni prevod Biblijskog texta , vec samo TRANSKRIPCIJA.
Slova (Pismo) Latinicu Hebrejski sam ja: HaArec ben J. pisao prema slovima (šćčđ) Hrvatskog jezika i prema Tiber.Masoret.Fam.Ašer.
Imaš to na HR? Volio bi pročitati, word, pdf, kaj god, pozz
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2020., 14:43   #59
gdje se moze kupiti KJV biblija na engleskom u Hrvatskoj?
zagorjedotokija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2020., 10:34   #60
Jel ima nekog da mu nešta treba od literature? Makar da pita za preporuku?
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:50.