Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2015., 20:05   #1
Niz tegoba: bol u desnom prsištu, trnjenje desne ruke uz slabljenje motoričke snage iste

pozzz svima, ok neznm jel ima nešto ovako ako ima sorry neznm di bi trazio ni koga bi pita, a subota je znači ima par dana me nešto bolilo u prsima mislio sam da su pluća al nisu , najviše s desne strane i blago peckanje na kraju prsne kosti iznad ošita, išao sam u doktorice koja mi je pregledala krv, dotok kisika, tlak ovo ono sve 5 , mrvu nizak tlak al kao samo pij više tekućine ...........no danas trnci u desnoj ruci i sad predvečer baš slabija motorika u desnoj ruci prsti pogotvo kao nekako teški i spori , i bol se zadržava ispod desnog ramena od prsa do leđa znači oko pazuha desnog

zabrinjava me nisam ništa od tog dosad iskusio neznm što bi mislio jel iko od vas ima iskustva s takvim nečim

imam 20 godina, pušač jesam al idalje u dobrom zdravlju

( molim bez prodika za cigarete i slično pametovanja već ozbiljno savjet jel iko ovako nešto imao..... )
cinkvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 20:22   #2
Odi na hitnu odmah!
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 20:28   #3
zašto ? ne kuzim bio sam nekidan ima 2 dana u doktorice pregled kazem krvi i svega i kao sve 5.............sad odjednom ovo nijem i jasno
cinkvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 20:43   #4
Bas zato.Bol u prsima koja toliko dugo traje i jos se i ispad ruke pojavio nikako nisu simptomi za zanemariti tek tako i treba prosiriti dijagnostiku. Posto neke ozbiljne stvari treba sto prije iskljuciti, mij ti je savjet da odes na hitnu.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 22:45   #5
Quote:
cinkvin kaže: Pogledaj post
zašto ? ne kuzim bio sam nekidan ima 2 dana u doktorice pregled kazem krvi i svega i kao sve 5.............sad odjednom ovo nijem i jasno
Ako imas bolne manifestacije u prstima ruke uz prisutnost plavetnila i trnaca, moze se raditi i o Raynaudovom sindromu. Suzavaju ti se krvne zile u srcu i okrajinama uz vrlo jake bolove. Ni ova bolest nije zajebancija jer moze dovesti i do gangrene prstiju ili srcanog infarkta.

Ako nemas navedene simptome vrlo lako mpze biti nesto povezano sa srcem. Dakle, svakako posjeti lijecnicu i napomeni joj da ti ta prsna bol traje danima i neka ti da uputnicu za specijalistu.
vilijam is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 12:01   #6
Ne bi baš rekla da je Raynaud u pitanju, bol i trenjenje prestaju onog trena kad se ugriju zahvaćeni djelovi i kad se vrati normalna cirkulacija, a i ne znam baš da on prvo napada velike krvne žile bez da prethodno nisu zahvaćene ove male (ruke, noge, nos, uši). On inače reagira na hladnoću i na stres, nije stanje koje traje bez prestanka danima.
Imam Raynauda godinama pa znam kako to ide kod njega. Recimo kod mene nakon sat vremena na hladnoći dolazi do tolikih bolova da je neizdrživo, bol nestaje onog trena kad se utoplim i kad se žile vrate u normalu i uspostavi se cirkulacija, dok mi trenjenje traje još neko vrijeme (i slabiji osjet) ali i to s vremenom dođe k sebi.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 13:11   #7
ja bi kao laik prvo pomislila na moždani udar zbog oduzetosti desne ruke, a onda na probleme sa srcem...ugrušak neki...
uglavnom, trči doktoru ako već nisi
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:56.